Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1108 / 1124
(#) Doky586 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Minél nagyobb felbontásban scannelsz annál lassabb..
(#) Suba53 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Köszi, de szeretnék inkább egy újat, ami kiszolgál a még hátralévő időben.
(#) Suba53 válasza bbb hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Win10, és 11 van a gépeimen.
Az említett Canon szkennerek azon túl hogy jók, valóban gyorsak is?
(#) Suba53 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Igen, ezzel tisztában vagyok. Viszont azt remélem, hogy a rohamos fejlődés, amit látunk, eredményeként a jelfeldolgozás sebessége is talán jóval meghaladja a 20 évvel ezelőtti technikát.
Talán a TWAIN protokollon is gyorsítottak, esetleg bevezettek egy újabb, gyorsabb protokollt, nem tudom, ezt a területet nem követem.
Meg ahogy a szkenner olvasófeje bandukol, az érzékelőkből kapott jelek feldolgozása is lehetne sokszorosa a 20 évvel ezelőttieknek.
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Canon ts3355 nyomtatót használok. Eddig meg vagyok vele elégedve. Igaz eddig egyszer használtam beolvasásra akkor sokáig tartott mire sikerült elinditani. Talán még wifin volt. Azóta kábeles csatlakozás van a gépre. Win 10 alatt nincs hozzá gyári központi program. Win7 gépről használom. Az a4 lapot kb 15 mp alatt olvasta be normál módon.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Mi számít gyorsnak? lide 200 - kb. 14s 300dpi-ben egy A4-es lap
lide 400 - kb. 8s 300dpi-ben egy A4-es lap

Mivel azt írtad fényképekhez szeretnéd használni, ahhoz elég gyors, te se fogod gyorsabban adagolni bele az anyagot. A TWAIN-t már rég felváltotta a WIA architektúra, csak a kompatibilitás miatt maradt meg a TWAIN, illetve a régi holmik azok, amikhez ha van is WIA illesztőprogram, akkor is az a TWAIN alrendszert hívja meg...

Az említett két canon mellett még használtunk 300-ast is, illetve epson perfection v39-est is, a 400-as a leggyorsabb közülük. Minálunk napi párszáz oldalakat olvasnak be velük a kollégák és meg vannak velük elégedve.

Természetesen van még gyorsabb is, de abba nem győznéd adagolni a képeket, meg az ára se kutya, mi még hp scanjet enterprise flow 9120 fn2 szkennert is használunk, na az valóban 2-3s alatt olvas be egy lapot, cserébe másfél misi volt darabja és kezdetektől fogva vannak apró bajok velük (pl. az automatikus lapadagoló nem mindig érzékeli a papírt, hiába van a helyén a kis karocska, s ilyenkor a síkágyról olvasna be - majd még egyszer rányomsz, már rájön, hogy tényleg felül van papír; időnként lefagy; s simán tudja korrumpálni a saját merevlemezét; időnként meg csak szimplán belassul és drukkolhatsz, hogy elmentse a beolvasott dokumentumokat). A hozzá tartozó garancia pedig abból áll, hogy elviszik és kapsz helyette másikat.
(#) Suba53 válasza bbb hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Köszi, ez már megfelelő lenne nekem.
Valami szülinap, vagy névnap alkalmából beruházunk valamelyikre.

A mostaninál egy 400 dpi felbontású A4 oldal szürkeárnyalatos beolvasásnál a scan elindítása után 80 másodpercre jelenik meg a kép.
Maga a szkenner több, mint 60 másodperc alatt világítja végig a teljes tartományt.

Úgy hogy a 8-10 sec több, mint kielégítő.
(#) tiggersoft válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Vedd lejjebb a felbontást. Ha nem fotó, felesleges a 3600dpi.
(#) VIM hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy egy xlsx fájlt hogyan kell megjeleníteni úgy, hogy a szöveg egy oldalon legyen látható ne egy sorban. Az androidos megjelenítés ilyen formájához ez az app kellett, hogy "összeugrassza" a szöveget és balra igazítva olvasható az egész szöveg. A Microsoftnak melyik demó verziója kell ehhez? Win10 van a gépemen.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) Suba53 válasza tiggersoft hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Hol írtam én olyat, hogy 3600 dpi-vel szkennelek?

400 dpi esetén is baromi lassú.
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Sima szöveget 100-150dpi -vel is elég szkennelni. A szkennelés előtti várakozási idő a CCFL cső bemelegedési ideje, amíg eléri a megfelelő fényerőt. Ez minden CCFL csöves szkennernél megvan, legfeljebb hamarabb üzemkész, és nem kell annyit várni az újabb típusoknál. Ezt csak úgy lehet kikerülni, ha LED-es megvilágítású szkennert veszel. Nem írtad a készüléked milyen kábellel működik
(meg én se néztem utána), de ha nagyon régi, lehet még csak USB1.1, attól meg ne is várj sebességet.

A 400dpi sem kevés, egész pontosan 400 sor 25.4mm -enként,
vagy írhatom úgy, hogy 157.5 sor cm -enként.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia!

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor valaki az első cellába elkezdett írni egy kisregényt, ezért sok oszlopban folytatódik a szöveg.
Ehhez nem kell semmit telepíteni.
Kijelölsz annyi cellát, ami ráfér egy oldalra, és összevonod. Ezután jobb gomb, cella formázása, balra igazítás, szöveg elhelyezése több sorban.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Idézet:
„Mi számít gyorsnak?”
Gondolom 1200dpi-vel percenként 6db A4 oldallal már elégedett lenne.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ne legyél rosszindulatú. Amit ajánlottam neki szkenner, az bőven meg fog felelni az igényeinek és sokáig ki is fogja szolgálni. Csak ne felejtse el telepítéskor az alján lévő kapcsolót átkattintani, hogy átkerüljön használatra kész állapotba a szállítási állapot helyett
(#) Macsek71 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 / 1
 
Fényképek digitalizálását én egyszerű újrafényképezéssel oldottam meg

Keret a fényképnek + tartó a telefonnak + lámpa.
1, kép kicserél
2, kijelzőn ellenőriz, koppint .
3, go 1
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Üdv.

Az utóbbi 1 évben a számítógép legalább 3-4 billentyűzet és egeret megevett. Fel le csatlakozik, random kattintásokat csinál, akad mozgás közben.
A pár ezer ft ostól kezdve a 15.000ft is minden elhal rajta. Egy hp billentyűzet jól bírja még ami német nyelvű ezért tartalék, minden egyéb más bill. nem tudok leírni 15-30 betűt mert egyszerűen nem érzékeli a gép. . Merre kezdjem el keresni a hibát? Mi okozhat ilyen problémákat?
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ha régi PS2 csatlakozót használsz, az nem örök élet.
Kontakthiba, kilazult érintkezők szoktak ilyet művelni. De ettől a billentyűzet nem megy tönkre.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
USB csatis minden eszközöm. Egy eszköznél elhiszem hogy előfordul de azért 5-6 eszköz esetében ez már gyanús hogy itt már a gépben van a probléma. Amúgy mindig kell neki 1-2 hónap vagy egy kicsivel több idő mire előjön a hiba.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Érdekes, jobb 5letem akkor nincs.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Nekem sincs de már lassan a kalapácsvetés következik számítógéppel.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Üdv!

USB vezérlő, vagy valamilyen szoftver ami beleszól az USB kommunikációba. Pl. a karácsonyfa-világítós alaplapok USB-s világítás vezérlői hajlamosak ilyenre.
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Az, hogy kinek mi a megfelelő, az egyéni elvárás kérdése.
Elég sokat vacakoltam az elmúlt 30 évben a szkennereimmel, és nagyjából tudom, hogy mit, hogyan akarok. Az első szkenneremet még apósommal közösen vettük az ő családi fotó gyűjteményének az archiválására. Az még párhuzamos porttal csatlakozott. Már a win7 sem támogatta. Pár éve szedtem szét, mert az üvege kiválóan használható a nyák készítésekor a film leszorítására megvilágításkor.
bbb által javasolt szkennerek közül az egyik tökéletesen meg fog felelni.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Azt próbáltad kisasolni, hogy a gépen lévő 8-12 db USB csatoló mindegyike ugyanígy viselkedik, vagy csak egy-egy csoport, amik közös vezérlőhöz köthetők? A vezérlő driverét frissíteni, vagy újra telepíteni érdemes.

Másik, ha meghibbant a win USB driver. Eszközkezelőben az összes USB eszközt távolítsd el. Ez macerás lehet, mert ha az egér portját törlöd ki először, akkor kezdheted újra.
Ha sikerül, akkor újraindításnál újra felismeri az USB portokat és friss driverrel rakja fel.

De egy PCIe-USB bővítőkártya is megoldás lehet végső esetben. Persze hasonló kapható sima PCI verzióban, USB2 portokkal is.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2024
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Egyébként okozhatja a tápegységed is, ha túl "szőrössé" vált az 5 voltos ága, mert elkapacitástalanodtak a hozzá tartozó, szűrő kondik. A helyedben rámérnék szkóppal, mert ha ez okozza, akkor hiába teszel bele USB bővítőt, azzal is meglesz a hiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2024
(#) Suba53 válasza img hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Idézet:
„elkapacitástalanodtak”

Üdv a nyelvújítók között!
Az USB bővítőnél az a pozitívum, hogy a bejövő 5V-ot saját fedélzeti szűrő komponenseken keresztül kapja, így ha nem durva a szőrösödés, akkor azt el tudja simítani.
Ha meg durván szőrös az 5V, akkor az akár gép újra indulásokat is okozhat, ami jelezheti a hibát.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2024
(#) Kari55 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Én is tudok két szót

Elkáposztásítottalanítottátok
Megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Hiába dugdosom át az egeret vagy a billentyűzetet máshová ugyan úgy dobálja. Hiába restart bármi csak a csere segít már ilyenkor egy ideig. Tehát gondolom nem szoftver baja lehet.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Szkóp nincs és sajnos nem is tudom mit kellene nézni. De valahogy erre gyanakodnék én is. Nem egy új a tápegység lehet megérne egy újat beszerezni.
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Kisebb használt tápot tudok adni ajándékba, próbának vagy örökbe (Adatlapodból nem tudni merre vagy)
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Köszi.

Már nézegetem az újakat korábban is és most eljött az ideje hogy nyugdíjazzam és megvegyem az új tápot.
Következő: »»   1108 / 1124
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem