Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   20 / 22
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Azt esetleg nem mérted,hogy hány mA-ad le különböző feszültségeken?
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 1
 
A leadott áram a feszültség és az ellenállás függvénye. Nagy valószínűséggel nincs a szerkezetben túláram védelem (a hazsnálati utasításban szigorúan tiltva van a villák fémes összezárása), nem mertem 220 Ω-tól kisebb ellenállással terhelni. Ahogy össze van rakva, kb. javíthatatlan. Ha jól tippelek, a Step-up konverter pusztul elsőként.

38 V / 220 Ω = 172.7 mA.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Van nálam két kibontott panel az alsó szerintem egy astabil multivibrátor lehet
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Könnyen lehet, hogy az vezérli a H-hidat, az oszcilloszkóp szerint nincs holt idő (dead-band) a H-híd vezérlésében.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 1
 
Az a baj,hogy minden levan pancsolva
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Nem tudom kibogarászni a képről. A poti, amivel az "erősséget" állítod be, egy olyan panelre megy, mint ami a mellékletben is látható? A gyári kék trimmer helyére lehet kötve és ha minden igaz, ezen a panelen van cserélve a dióda egy nagyobb teljesítményűre (a képen bekarikázva). Én így láttam, amikor belenéztem egy ilyenbe.

Step-up.png
    
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Igen,de a dióda értéke meghatározhatatlan és az alsó panel amire a step up rávan ragasztva az is megfejthetetlen számomra. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom,hogy aki szériában gyártotta a készülékeket neki állt nyákot gyártani. Ilyen panelt viszont sehol nem találok.
(#) deak francis válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Szia. Biztos vagyok hogy valakinek megvan a kapcsrajz/dokumentáció-ja.
(#) Galkop válasza deak francis hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Nem valószínű,hogy ezt valaki közkincsé fogja tenni...
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Az értéke szinte lényegtelen. Kell egy nagyobb áramú schottky dióda és kész. De, ha jobb step-up konvertert használ az ember, akkor eleve nem kell cserélgetni benne semmit. Az eredeti diódával is működik a modul de nagy valószínűséggel könnyen tönkremegy, előbb, mielőtt az IC dobná fel a talpát.

Távolkeleten fillérekért gyártanak NYÁK-ot, ez ma már egyáltalán nem kihívás. Egyedileg tervezett és gyártatott panel, kereskedelmi forgalomba soha nem került, ezért nem találsz.

A feszültségfigyelő modul, az akkuk, a töltőáramköre (3s1p vagy 2s1p) is készen megvehető. 60-70 Hz-re teljes H-híd nem kíván sok alkatrészt. Meghajtásra lehet használni pl. PIC10F320T-I/OT mikrokontrollert is (kb. 300 Ft/db.).
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) deak francis válasza Galkop hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Szia. Úgy van.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Nem hinném,hogy egyedileg gyártott panel lenne benne....
Mellékelek egy képet a két panel között bekarikáztam a különbséget
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2024 / 1
 
Valamint ha összehasonlítod a két alaplap alakját az sem egyforma. Ha ezt én állítom elő vagy a részemre készítik az bizony hajszálpontosan egyforma. Ezt bizony ő valami kínai áramkörből alakítgatta át és azért más mindegyik darab mert attól függött mikor milyenhez fért hozzá
(#) deak francis válasza Galkop hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Szia. Szerintem is.....mikor milyet kapott.
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Elnézést, talán nem fogalmaztam egyértelműen.

Egyrészt menet közben lehet alakítgatni/feljeszteni a rendszert (a változtatás jogát fenntartjuk szöveg), lévén sorozatgyártott termék, még ha nem is nagy példányszámról beszélünk. Másrészt megtervezed a NYÁK-ot, a fájlokat elküldöd távolkeletre, két hét múlva hív a futár, hogy itt a 100 db., gyári minőségű NYÁK-od, amiért korábban 12 000 Ft-ot fizettél pl. a JLCPCB-nek. Nem vagyok teljesen képben az árakkal, lehet, hogy túlzok és fele ennyiért is elvállalják.

Nem egy elérhetetlen dolog ez ma, sőt, ettől nagyságrendekkel bonyolultabb NYÁK-ot is vállalnak. Magyarán attól, hogy gyári minőség, még lehet egyedi, itt, ezen a fórumon is szinte heti szinten mutogatják a fúrumtagok, miket gyártattak szinte gombokért. Itt van pár példa:
Egy viszonylag egyszerű: Bővebben: Link, és egy igen bonyolult: Bővebben: Link. Első ránézésre mindkettőről az mondaná az ember, hogy nem egyedi tervezés, hanem valamilyen gyári, a piacon is forgalmazott dolog, miközben nem.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Teljes mértékben igazad van,ha gyártásba kezdenék én is így csinálnám. Viszont borzasztó nagy szórás van a készülékek között,mind a nyákok alakja mind a teljesítmények között. Ha jól emlékszem Te 35-38v-t mértél a villákon én 49v-t.
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Idézet:
„borzasztó nagy szórás van a készülékek között”
Úgy tűnik, te többel is összefutottál. Ebben érdemben nem tudok nyilatkozni, én csak egyet kaptam, azt is csak egy délutánra/estére.
Én 20 - 38 V-ot mértem a kimeneten de ha van kb 50 V-os változata is, akkor ez is magyarázhatja az eltérő NYÁK-okat. Vagy a kb. 40 V kevés vagy az 50 feleslegesen sok. Működés közben nem láttam de akitől kaptam azt mondja, működik, ahogy kell.

De, hogy legyen valami érdemi dolog is, mellékletben egy H-híd, én valahogy így csinálnám.

H-hid.png
    
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2024 / 2
 
Nem felesleges az 50v. A 200 kilósat a vezetékessel 40v-n fogom. Egy 300 kilósnál jó az 50. Jövőhéten teljesen letakarítom a panelt akkor szerintem többet látunk.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Egyébként szerintem az sem mindegy mikori gyártmány amit éppen vizsgálsz. Néztem a H-hídad rajzát viszont ezeken amik nálam vannak csak 1 db FET van. Az nem lehet,hogy ezen csak magában az astabil multivibrátor van?
(#) Bakman válasza Galkop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
A kérdésre nem tudok érdemben válaszolni. Az a baj, a gyenge minőségű képekről kb. semmit nem lehet kitalálni. Van ott még két IC. Ilyen/hasonló tokozásokban is lehet kapni FET-et (egy N és egy P vagy két N és két P csatornás).

A kapcsolási rajzba olyan alkatrészeket írtam be, ami éppen van itthon és/vagy előszeretettel használom más alkalmazásokban. Igyazábol csak az alapelvet próbáltam szemléltetni.
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Akkor így,hogy mindenről le lett csiszolva az érték ez akár mehet a kukába mert nem lehet megállapítani gyakorlatilag semmit. Ha jól értem.
(#) Galkop válasza ZSS2 hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Szia! A step up kimenetén van az sr5100 egyik lába a másik láb pedi a gyári dióda mindkét forrasztási pontjára lett forrasztva?
(#) ONKYOS válasza Galkop hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Az az állítólagos 40Volt, egy 250-300kilós állatnak kevés, még akkor is,h impulzusáram.
(#) Galkop válasza Galkop hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
A románok megelőztek minket
(#) ONKYOS válasza Galkop hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
ez egy túlbonyolított kínai hányinger, smd'panel, ezzel a rózsaszín trutyival leöntve.
Ráadásul javíthatatlan.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) Horvath65 válasza ONKYOS hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Van-e jobb ötleted?
(#) Bakman válasza ONKYOS hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Nincs ezen semmi túlbonyolítva. Step-up konverter, H-híd és annak a meghajtója. Amit lehetett, megvett készen az illető. Ennyi, nem több. Sőt, annyira egyszerű, hogy még a holt idő sincs (dead-band) a H-híd meghajtásában, azt azért nem ártott volna.
(#) Galkop válasza ONKYOS hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
A trafósommal 250 kilósat 45 volton simán fogom
(#) Galkop válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Biztos,hogy készen vette csak nem tudjuk,hogy keressük. Az elleneállásokból is látni,hogy a kínai ipar remeke...
(#) Galkop válasza ONKYOS hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Mivel lehetne akkor jobban megcsinálni???
Következő: »»   20 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem