Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   177 / 178
(#) Massawa válasza pumpa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
A méretét megtalálod az
SMD méretek

Táblázatban. Valoszinü, hogy COB LEDek
(#) pumpa válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Megrendeltem a ledeket, ha megjön folytatom. Bocs de ezt nem értem "A LED "körte" oldalán van a W-ról felirat." ?
(#) pumpa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Bocs de nem találom a COB Ledeket.
(#) uniman válasza pumpa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
W=watt...azaz nem írtad le a LED világítótest teljesítményét.
A te leded valószínűleg dupla LEDes, azaz 6V-os.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024

5730.jpg
    
(#) pumpa válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
18W-os a led izzó és 25 led van benne sorba kötve. A képet honnan töltötted le?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) Massawa válasza pumpa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Ha tudod melyik LED ment tönkre, azt hidald át egy darab drottal. A többi világitani fog és megmérheted hány Volt esik valamelyik világito LEDen. Vigyázz mert hálozati feszültség lehet rajtuk. Ha egyse világit akkor a táp ment tönkre.
Ha nem tudod melyik LED ment tönkre, akkor egy 9 Volts elemmel vele sorbakötött kb 2-300 Ohmos ellenállással egyenként átvilágithatod valamennyit.
(#) pumpa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Köszönöm, van led teszter ezzel kitudom mérni.
(#) uniman válasza pumpa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Már egyszer leírtad:
Idézet:
„U:5,34v-ról 16,3mA vesz fel.”
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 

Annyit mutat a teszter.
(#) szs válasza pumpa hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Kimérni ugyan nem, de kiválasztani, hogy melyik rossz, azt ki tudod vele.
Aztán (ha szerencsed van) csak egy beteg. És akkor csináld, amit Massawa mondott.
Multival (árammérésben) rövidrezárod a rossz LED-et. Rögtön megmutatja az ázfolyó áramot. Elosztod 25-el, ezt megszorzod 24-el. Megvan a LED-nek szánt áram.
Ezután márvsak az egy LED-en eső feszültséget kell megmérni (ami a régebbi írásod szerint 6V lehet). Most egy "derót"-al zárod rövidre a rossz LED-et, egy másikon megméred az eső feszültséget.
A méretek megvannak. A feszültség megvan. Az áram is.
(#) pumpa válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Megcsináltam amit mondtál, remélem nem rontottam el. Számításom szerint 1led 0,106A vesz fel. A gondom az, ha rövidre zárom a rossz ledet a következő ledre ráteszem a feszültség mérőt 6V-mutat. A belinkelt 5730-as SMD LED feszültsége csak 2,4-3,2V között van. Ezek szerint sok a feszültség amit kap a LED? Vagy nem ez a led van benne?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2024
(#) szs válasza pumpa hozzászólására (») Jan 28, 2024 / 1
 
De nem is mondtam, nem linkeltem, hogy pont 5730-as kell (valaki más mondta).
Éppen azért mértél, hogy tudd milyen feszültségű és mekkora áramú LED-et keress.
6V, 100mA körülit kell keresned, úgy mérted. A külső méreteit már rég megmérted. Hogy az épp "5730"-e, azt én nem tudom.

Egyébként (úgy látom) te is kiszámoltad: így az össz kb 16W-ra jön ki. Tehát kb jól mértél.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2024
(#) uniman válasza pumpa hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
A "belinkelt" csak az méretek miatt volt...és ott áll egy másik mondat is. Olvasd el újra.
De az a 5730-as lehet akár 5630 is...a méret szerint
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Probálj a Cree COB Ledek között 6 voltosat találni. Az lesz a jo.
(#) pumpa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Tudnál linket küldeni, mert én nem találok ilyent amiben a méret (sz3,H5mm) U:6V, 1W megegyezik.
(#) Massawa válasza pumpa hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ott van felül, lehet, hogy a hobbielektronika is tart ilyesmit, vagy meg tudja neked rendelni. A méretre már küldtem táblázatot abban keresd ki a legközelebbi méretet. Az nem baj ha egy kicsivel kisebb vagy nagyobb a tipusát meg megirtam minden mást meg tudsz.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Szia! Amiből bevásároltam, hát eléggé bevásároltam volna HA vissza nem csinálom az üzletet az emagon keresztül. Nem azt kaptam ami az illusztrált képen volt látható és az egyik lámpa nem is működött. Most kettő 800W-os feliratút vettem amik szerelhetőek és üveg előlaposak. Az akkuk 3.2V-os 5A-os G 32650. Elég jól világítanak de az egyikkel most az történt, hogy nem kapcsol be, se sötétesedéskor se a távirányítóval. Az akku fel van töltődve és a főkapcsolóját ki-be kapcsolva felvillan négyszer és azután nem reagál semmire és egy piros mikró led világít. Tudnál ebben tanácsot adni, hogy mi lehet a baja?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A többi kép a hibás vezérlőről.
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
A jelölt IC egy Step-up konverter, ellenőrizd, hogy működik-e. Hoztak már ilyet vagy ehhez hasonlót javítani, abban az romlott el. A bemeneti 3 V-ból 5 V-ot csinál. Már nem emlékszem a típusára, de a felirata alapján meg lehet találni az adatlapot.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024

StepUp.png
    
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Ha ennek a kimenetén nincs meg az a 4.94V akkor hibás lehet?
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Hello! Nézem...pont ilyenem még nem volt.
A ledek tuti csak az akku feszültségét kapják meg az négy nagyméretű smd ellenálláson keresztül. (Az összes ledchip párhuzamosan van kötve.
Az akku fesz (3,2-3,4V) ok? Csak a napelemeket letakarva (sötétben) világítanak ezek a lámpák. Közvetlenül az akkura kötheted a ledeket (egy darab dróttal a BAT- összekötve a LED- szal). De ez lámpa távirányítóval is vezeérelhető, lehet csak az üzemmódot átkapcsoltad vele...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Szia! Ez már fel volt rakva árbócra és tette a dolgát kb. egy hétig amikor azt vettem észre, hogy nem világít este sem és amikor a távirányítóval is működtetni próbáltam azzal sem ment, a főkapcsolója be volt kapcsolva ott oldalt. A másik ami ugyan ilyen az patentül működik és annak a napeleme sötétebb színű mint a mostani hibásé. Amit még megfigyeltem, hogy a jó lámpában sosem világított a zöld mikró LED az inra érzékelő mellett, a hibásnak pedig az kezdett el világítani ahogy alá értem a lámpának de az nem kapcsolódott fel. A jó lámpában a piros LED kezd el világítani ha mozgást érez és azután már kapcsolja is a LED-eket.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Annak az ic-nek van "EN" engedélyező bemenete...

sch_x.JPG
    
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Most mértem meg az 5. lábon ott van a 3.2V de az 1. kimeneten nincs csak 0.18V. Az "EN"-en nem tudom, hogy mennyit kellene tudnom mérni. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Konkrét értékekr enem emlékszem, de valami hasonlót mértem én is azon, amelyiket javításra hoztak. De, ha van nálad egy működő is, össze tudod hasonlítani a kettőt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
most azt mondod, hogy menjek fel létrán a másikért és szedjem le méricskélni? Holnap veszek egyet és majd azon ha el nem baltázom a mérőcsúcsommal.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Idézet:
„lehet csak az üzemmódot átkapcsoltad vele.”
... melyik az a funkció a távirányítón, mert azt figyeltem meg, hogy a három lámpa (a harmadik az a nagy fekete, az is 800W-os) távirányítója kis eltéréssel "viszi" egymást. Azt nem tudom, hogy mit nyomhattam el ha elnyomtam rajta. Ezt persze részemről kizárnám, mert ez a rossz lámpa kb. 20 méterre van a többitől és fák takarásában, nem is láthat rá a távirányító.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Konkrétan a leírásában kéne megnézni...min,. 2 féle távval kaphatók az ilyen lámpák. Vannak olyan nyomógomok is rajtuk, amik látszólag nem csinálnak semmit.
A lámpán egyetlen nyomógomb van, de a ki-be kapcsolásokkal is állítható az "üzemmód"...persze csak más lámpákat ismerek, ezt nem, ilyen, 3. féle távot sem láttam ezidáig: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A távirányítók azok ilyenek. A különc az a nagy fekete lámpáé.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Ezek szerint ki-be lehet kapcsolni a mozgásérzékellést...ez a funkció működik (a másikon)?
Következő: »»   177 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem