Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   231 / 234
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Igen a blokkot azt én is megtaláltam már, meg is van nyitva egy fülön.
A 180Ah -ból ha levonjuk a degradálódást (amit ugye nem tud senki), vajon mennyi jönne ki?
Ha nem találok itt helyben valamit, akkor nála érdeklődőm majd.
Még lenne ismerős is aki pestről el tudná hozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 13, 2024 /
 
Mennyire jó/rossz ötlet egy 10 panelből álló sztringet úgy felosztani, hogy öt felső sorba öt alatta lévő sorba kerüljön a tetőn, mert egymás mellé nem fér el tíz panel? Az elektromos kötés mint írtam az soros lenne.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Ha úgy fér el akkor úgy fér el. Nem okoz neki problémát. Kell egy kiegészítő kábel hogy össze tudjad kötni a két sort.
(#) erbe válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Mitől ötlet? Ez rendszeres megoldás.
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Idézet:
„Kell egy kiegészítő kábel hogy össze tudjad kötni a két sort.”

Bárhol szereltem, elért egyik napelemtől a másikig.
(#) Régi motoros válasza erbe hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Optimálisan ugye egy sorban a helyes feltételezem én. Csak arra gondolok, hogy a felső sort reggel hamarabb éri a napsugárzás míg az alsót később valamivel. Napnyugtával kb ugyanez csak visszafelé.
Az alsó sort mikor árnyékban van, csak kikerüli az áram a bypass diódán keresztül.
De ha rendszeres, akkor nem aggódom miatta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Valamiért csak 50cm emlékeztem hogy olyan hosszú a vezeték de 1 méteresek. Így tényleg nem kell.
(#) erbe válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Nincs jelentősége. Mikor eléri a fény, akkor még olyan szögből éri, hogy semmit sem termel. Akkor kezd termelni, mikor már elég sokat emelkedett a nap és ráfordul a mezőre. Még akkor se számítana, ha '"napraforgó'" táblád lenne.
Ilyenkor nálam pl. napkeltekor a háta mögött kel fel a nap és a háta mögött nyugszik.
(#) Atis57 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 14, 2024 /
 
Szia!

Városban is ez van 20m magasan.

Ha olvastad a meteorológusok Szaharai Porvihart emlegettek . --Tehát mosni kell, 2 naponta.
(#) pipi válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 14, 2024 /
 
Én kedvet kaptam, épp felhős az ég, lemostam a napelemeket A szomszédnál padlólapozás volt, flexxel is vágták, szállt a por bőséggel
(#) Ge Lee válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Na de ősszel is ez volt, pedig akkor nem volt szaharai por. Meg ha a 20 méteres házon is az van akkor nem értem. Itt van jobbról és balról is az utcában 4-5 házzal arrébb is, azok mindegyik emeletes ház, azokon olyan szép tisztának látszik messziről. Közelről persze lehet hogy az is poros.
A nagy több hektáras telepeket sem értem amik a földön vannak, akkor azokat rendszeresen mossa valaki? Mivel? Víz sincs ott a környéken. Vagy az van, hogy megtalálja a fény magának az utat a porszemek között is.
(#) Atis57 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Szia!
Pedig mosatják .---Nem is egy cég erre alakult.

napelem park panel mosás --ra elég sok találatot ad.

https://www.youtube.com/watch?v=SoKDrdNB_F0

Nálam is elég nagy veszteséget okoz a por , hát még a galamb !(tenyérnyi foltot hagy maga után )

Valaki irta a szaharai port --kb 4-5 éve elég nagy gond.Ráadásul elektro sztatikusan töltött,nem is akar lesodródni.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Jobb helyeken mossák!
Én is várom az esőt, mert ekkor nem vízkövesedik.
Nekem a nagyok kicsi kb. 7% tetőesés miatt áll meg rajta minden, plusz extra a ház melletti földes út...
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 15, 2024 /
 
Sziasztok!
Nézegettem invertereket. Van ugye a visszatápláló. Az nem jöhet szóba, mert engedély, mérőcsere, stb kellene, és 5 Ft-os áron soha nem jönne vissza a többletköltség. Szigetüzemmel az a probléma, hogy nagyobb árammal induló dolgokat nem tudnék indítani, ráadásul jön egy felhő, akkor leáll, stb.
A hibrid inverter lenne jó megoldás nekem, de nem teljesen értem. Ha jól gondolom, akkor a hálózat felé nem táplál vissza, de ha túllépem a napelem teljesítményét, akkor a hálózatból kiegészíti? Azaz pl 1 kW-ot termelnek a napelemek, én 1,5-tel terhelem, akkor 0,5 kW-ot vesz fel a hálózatból?
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Az off grid-hez pont azért kell az akku, meg azért is, mert ugye éjszaka sem süt a nap. Azt is ugyanúgy koppra lehet terhelni, sőt akár éjszaka is, bár kevesen állnak neki hegeszteni az éjszaka közepén.
A hibrid az szerintem azért hibrid mert vissza is tud termelni. Hogy amiről beszélsz, hogy ki tudja a hálózatból egészíteni a teljesítményt ha kevés a bejövő napelem olyanok is vannak, hogy azt a kínai gyártó hogy hívja nem tudni, mert sok esetben ez még a használati utasításában sincs benne, de ugye azzal nem árt tisztában lenni, hogy az úgy működik, hogy ilyenkor a kimenet és a hálózat össze van kötve, azaz akár vissza is termel, mert ha galvanikusan össze van kötve a hálózat és a kimenet, nem biztos hogy az inverter pontosan tudja, hogy most az energia igény a kimenet felől vagy a hálózat felől jön. Ha nem akarsz magadnak esetleges jogi gondokat, netán bíróságra járkálni, akkor az ilyen invertert szerintem kerüld el. Azt meg bármelyik off grid is tudja, még az enyém is, hogy ha úgy van beállítva, akkor ha akkora teljesítményigény van, hogy az akkuból és a napelemből sem tudja fedezni, akkor átkapcsol hálózatra. Tehát nem rákapcsolja, hanem átkapcsolja.
(#) TÉ288 hozzászólása Ápr 16, 2024 /
 
Mennyibe kerülhet egy valamennyire használható rendszer?
Nagyjából 10 millióba?
(#) Ge Lee válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Ez olyan mintha azt kérdezted volna, mennyibe kerülhet egy valamennyire használható autó?
- Az én rendszerem kb. fél millióba került és jól használható. Tökéletesen használható meg nincs, olyan csak akkor lenne, ha nem lenne az évben egyetlen borús nap sem. Vagy jól túl kell biztosítani akku oldalról, csak az meg akkor annyiba fog kerülni, hogy még az unokádnak sem fog megtérülni, tehát jóval egyszerűbb és olcsóbb kifizetni a villanyszámlát.
(#) proba válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Idézet:
„mert ha galvanikusan össze van kötve a hálózat és a kimenet, nem biztos hogy az inverter pontosan tudja, hogy most az energia igény a kimenet felől vagy a hálózat felől jön.”

Egy egyszerű fogyasztásmérő tudja, akkor egy inverternek nem kellene gondot okozni. ( ha a bejövő meg kimenő szál az inverteren megy keresztül, amit alapnak gondolok)
(#) Villanymozdony válasza proba hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Természetesen a bejövő meg kimenő szál az inverteren megy keresztül. Elvileg nem táplálna vissza semmit, de valahogy mindenképp ellenőrizni kellene, mert ha a mérő visszatáplálást is mér, akár 1-2 W-ot, akkor a szolgáltató felől ejnyebejnye lehet.
Egyébként erre gondoltam.
Még ami kérdéses, ha túllépem az inverter max teljesítményét, akkor működik tovább, vagy leáll?
(#) TÉ288 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Mobiltöltőnek szerintem drága.
De hát ezt mindenki maga dönti el.
(#) dara válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Ezt az invertert ha megveszed utána majd megbánod hogy miért nem vettél nagyobbat.Hamar túl fogod nőni.5-6KW 48V os rendszer jobb lenne.Én már végigjártam.2,5KW nem sokra fogsz menni.
(#) Bakman válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Nem lenne kedved másik fórumot keresni a trollkodásaidhoz?
(#) TÉ288 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
A rendszerednek mekkora az elméleti csúcsteljesítménye?
Mennyit ad egy felhős, borús téli napon?
(#) Villanymozdony válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Egyelőre 1,2 kW lenne kb amit terveztem venni. De bővíteném később.
Ezért lenne jó, ha tudna a hálózattal szinkronban, de nem betáplálva működni.
De ahogy látom, ez nem tudja azt, keresgélek még.
Köszi a válaszokat!
Jelenleg kb 750 W van, de csak a DC-ről járatok kisebb dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) dB_Thunder válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Mindig az a legdrágább amit többször kell megvenni!Mert elsőre nem sikerült jól választani
Én ezeket nézegettem második rendszernek:
https://www.onellato.com/Epever_UPower_hibrid_inverter_48V_100A_MPP...M10342
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) TÉ288 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Szerintem a dolgok nagy része a tároláson, vagy annak hiányán bukik.
A "visszatáplálás" csak mézesmadzag.
(#) TÉ288 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Jó ez az inverter.
"Csak" két év villanyszámlája.
A hozzávalókkal 20 év villanyszámláját kell előre kifizetni és utána a fogyasztás negyede már majdnem "ingyen" van. Hat évig.
(#) Ge Lee válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Egyik kérdésed "jobb" mint a másik, tényleg jó volna másik topikot keresned, mert ez láthatóan téged nem érdekel, csak trollkodsz.
Az inverterem 3kW-os, de az adatlapja szerint 10 másodpercig elviseli ennek a másfélszeresét is. Eddig 2,2kW volt a csúcs amit kivettem belőle, ehhez napsütés sem kell mert az akkuból is vígan kijön ennyi. Mennyit ad egy felhős napon? Ha tele van az akku akkor ugyanennyit, napelemből meg egyik se ad olyankor szinte semmit, tökmindegy hogy 1kW-os vagy 11kW-os rendszered van, vagy 1db vagy 31db napelemed van a tetőn.
(#) Ge Lee válasza proba hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Az inverter az inverter, nem fogyasztásmérő. Nagyon sok mindent kell(ene) tudnia, aztán hogy mit tud meg mit nem, az majd akkor derül ki amikor használod. A képen egy off grid inverter blokkvázlata van, nem véletlenül van odaírva, hogy safety relay, az épp azért van ott, hogy az inverter kimenete és a hálózat véletlenül se kerülhessenek galvanikus kapcsolatba egymással, ami ugye feltétele lenne úgy a betáplálásnak mint a kimenetre rásegítéses üzemmódnak.

offgrid.jpg
    
(#) antikzsolt válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Off grid hibrid inverter. Pl isolar sml 5.5kw. N termel vissza aksi nélkül is megy. (Jó ha van rajta)
Következő: »»   231 / 234
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem