Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   276 / 2208
(#) Imi65 hozzászólása Nov 7, 2008
Eldőlt, hogy mit fogunk a kollégákkal építeni. Az egyik fiú PL500 PP-t, a másik PL82 PP-t fog építeni. "Egyen" meghajtó fokozat lesz kifejlesztve hozzá, PCF80-asal. Én maradok a 6P45Sz PP-nél.
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
nekem is jutott egy pár.
Lassan meg kéne csinálni a PCL-t sztereóra,még ott pihen a szekrényben a másik kimenő,amit adtál.
Meg ott vannak az EL84-ek,amit a suliból kaptam,azokkal is lehetne majd kezdeni valamit.....

Ja,van pár új csövem,ezek jók valamire?: PL82,PCF82,PCL82,ECH81.

Milyen ez a nosztalgiás börze,miben más,mint a sima?
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Pl500 PP-t én is fogok csinálni, csak ahhoz is meg kellene tekerni a trafókat
6P45Sz/Pl509 PP-hez meg van két APX100-asom, az egyik 8 ohmra tekert kimenővel, ezt szét kellene szedni, lemásolni, és áttekerni a másikat is . Azt még a megboldogult Siba Ferenc Úr tekerte.
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 7, 2008
A PL82-t add nekem, PCF82-vel jó kis kapcsolást lehet PP-hez csinálni. A PCL82-t nem használnám semmire, az ECH81 meg rádióba jó, azt takarékoskodd meg, hátha kapsz régi készüléket.
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
minek?(még azt se tudom,jók-e,a fűtést majd megnézem)
A PP-vel csak egy bajom van:nincs hozzá kimenőm,mondjuk most máshoz sincs,csak PCL86-hoz egy db.....meg kéne próbállni kimenőt tekerni,csak ugye azt méretezni is kell meg minden....nem egyszerű,az biztos.

(Van a sulimba (vagy 4db)105VA-es levállasztótrafó ,jó lenne egy....,450mA bírna 230V-on,abból talán lenne 300V egyen,egy sztereó GU50 PSE-t elbírna mondjuk elég kevés a 300V,de falura elég lesz )

Elvileg vasárnap már 100%-os állapotban lesz a GU--->rakok föl képeket is,szerintem egész jó lett....
(#) nyikolaj válasza kocos hozzászólására (») Nov 7, 2008
Ha ECL86 amire szükséged lenne nekem van egy darab.
(#) kocos válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 7, 2008
Köszi, de ECL82-re van szükségem ECL86-om van 2-3 db, PCL meg vagy 30-40
(#) rockersrac hozzászólása Nov 8, 2008
nyah. nekem az ecl 86 se elkészült egyik felét illetőleg,bár ez Dj DoubleG barátom dicsősége,de holnap készül elfelé a másik fele az erősítőnek.hétfőn meg ha minden jól meg meg lesz a dobozolás is.aztán egyenlőre így is marad.későbbiekben tervezem hozzá venni/majd ha lesz pénzem/rendes kimenőket.ja meg teszek be egy anódfesz késleltetőt ami nem más mint egy EY86-os cső.a készen lévő oldal szól nagyon szépen/ahoz képest hogy elég kicsik a kimenők.de ez van,ezt kell szeretni!egyenlőre örülök ennek is hogy van!
(#) JZoli válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 8, 2008
Te nyikolaj ez a belinkelt oldal nagyon jó, több kapcsolást is megnéztem, meg a képeket is. Vannak brutálisan szép csöves szerkezetekről is képek, hát valami csodálatos.
(#) nyikolaj válasza JZoli hozzászólására (») Nov 8, 2008
Örülök hogy hasznát veszed.
(#) PWM hozzászólása Nov 8, 2008
Sziasztok!
Csináltam Gu-50-hez kimenőtrafót 230/18v -os hálótrafóból. Az E és I mag közé raktam egy papírt. Felteszek pár képet, nézzétek meg hogy jó-e.
(#) CHZ válasza PWM hozzászólására (») Nov 8, 2008
Ez kicsi lesz... , hál. trafóból soha nem lesz kimenő , "működni fog" , de ne várj jó hangot !
Áttétel sem jó , ez kb. 1,3k 8 Ohm-ra !
(#) Müszi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2008
De ha nincs lehetősége tekercselésre, akkor sajnos nincs más választás.

üdv
(#) djhans válasza Müszi hozzászólására (») Nov 8, 2008
De akár egy másik trafóról letekert huzal kézbeni óvatos tekerésével a kivánt menetszámra tekerése és esetleg csak 2-3 részre osztott primer és szekunder. Nagyságrendekkel jobbat szól a hálótrafónál. Ez megoldható mindenkinél. Időigényes de meglesz a kellő áttétel. GU50-nek kell 8 ohmra kb 22-es áttétel.
(#) CHZ válasza Müszi hozzászólására (») Nov 8, 2008
Akkor minimum olyan trafót keresünk ami áttételben hozza a kívánt paramétereket .
Nem szabad ennyire elbújni a lehetőségek korlátai mögé , ez csak kudarcot hozhat .
(#) PWM hozzászólása Nov 8, 2008
Köszi a válaszokat. Akkor inkább tekerek kézzel egyet. Az jó ami a Gu-50-es cikkbe be van linkelve? És a 22-es áttét az azt jelenti hogy pl. 2 menet szekunder 44 menet primer?
(#) CHZ válasza PWM hozzászólására (») Nov 8, 2008
Nem tudom melyik cikkre hívatkozol .
GU50 Ra illesztése kb. 300V-ra 2,5K , nagyobb táp esetén több . Amikor kimenőt tervezel hozzá ezt is vedd figyelembe .Minimum 10-15cm^^ vas kellene hozzá .SM85B hiperszil pont jó lene , de sima lemezelt sem lehet kisebb 12-15 cm^^ -nél .
(#) PWM válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2008
Ez az a kimenő. Mit jelent az hogy 2.5k?

gu50_tr.gif
    
(#) CHZ válasza PWM hozzászólására (») Nov 8, 2008
Ez már jó lesz , 2,5K az Ra értéke , amiből az áttétel kiszámítható . Az Ra tápfeszültség függvénye és persze az alkalmazott cső és munkapont ...
A trafó áttétele A = Ra/Rt (gyök alatt), tehát 2500/8 =17,6 ez a minimum 300V táp esetén , nagyobb áttétel kisebb torzítás , kisebb teljesítmény .
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2008
Hát igen, aki csöveset akar építeni, annak bizony meg kell oldani azt, hogy legyen lehetősége trafót tekerni, tekertetni, netalántán venni.
Nekem venni nincs lehetőségem az ára miatt, tekertetni tudnék olcsón, de én magam akarom tekerni a trafóimat, mert úgy gondlom, hogy ez is része a saját kezűleg történő építésnek. Nem tudok valami jól tekercselni, de minden egyes darab elkészítése gyakorlás, és mindig egyre jobb születik
(#) nyikolaj válasza kocos hozzászólására (») Nov 8, 2008
Írtad hogy tudsz olcsón tekertetni kimenőt.
Ha más számára is nyitott a lehetőség engem lehet hogy érdekelne.
(#) kocos válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 8, 2008
Sajnos nem biztos, mert nekem ez egy ismerősi kapcsolaton keresztül működne, de rákérdezek!
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Nov 8, 2008
Hát igen, a német oldalakon látok szebbnél szebb erősítőket. Gyári vagy közel gyári csináltatott kimenő és hálózati trafókkal. Így könnyű

Ha nekem lenne pénzem ilyenekre...
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2008
Persze, csak ez nem erősítőépítés, hanem LEGO! szvsz
Másik fórumon igen sok vita volt ezzel kapcsolatban , szerintem Edgar is tudna mesélni dolgokat...
(#) kocos hozzászólása Nov 8, 2008
Valaki itt múltkorában írta, hogy tudna szerezni nagyobb mennyiségben 5C4Sz szovjet egyencsövet! Ez áll még? Kéne pár darab!
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Nov 8, 2008
Amikor megszólal és szépen szól a saját megtekert kimenővel az erősítő az azért más érzés. Volt benne már pászor részem
(#) djhans hozzászólása Nov 8, 2008
Holnap én is ott leszek a börzén. :yes:
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2008
Jaja! Nekem is! Sajnos zárlatos hálózatiban is
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2008
Jó Neked ! Én nem tudom mikor jutok el, modnjuk nem is baj, mert nincs sok költeni való pénzem
(#) JZoli válasza kocos hozzászólására (») Nov 9, 2008
Hát nekem is csak az irigykedés marad.De talán majd egyszer hátha összejön és el tudok menni.
A másikmeg én azért örülnék annak is ha valaki megtekerne nekem is egy kimenőt, mert teljes anyaghiányban szenvedek ezen a téren és semmiből elég nehéz trafót előállítani, és igy elég nehezen készül el egy csöves erősítő, de remélem ez is fog még változni.Bocsi kicsit off voltam.
Következő: »»   276 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem