Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nokia TV javítása
 
Témaindító: Bártfai Ferenc, idő: Máj 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Sziasztok! Lehet ezért a témáért agyonütnek, de nem találtam amit keresek az a lényeg, hogy a TV-m megadta magát valamiért indít 2x és leáll egyszer már volt ilyen gond az akkor cserélt alkatrészeket átnéztem (inkább kondik a tápba)! nagyrésze hibás volt kicseréltem. de mégis ugyanaz a baj mit érdemes néznem még???
(#) Mátó Mihály válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Szevasz, remélem új kondikat tettél a tápba mert csak azt érdemes a használt komoly károsodásokat okozhat.nézd meg a sortranzistort is,nagyfesztrafó mellet van egy lemezen(hütön) és annak a kolektor kondiát kb.8-10n/1600V.Ha a tranyó hibás cseréld a kondit is,de lehet még a nagyfesztrafó is meg bármi egyenlőre ezeket probáld meg.Üdv.Misi.
(#) Bártfai Ferenc válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
már azon is túl vagyok, nincs baja!
(#) Mátó Mihály válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 24, 2008 / 4
 
Probáld meg egy izzóval, kiragasztod a sortranzisztort, a kollektor hellyére és a testre rákötöd az égőt,ha világit jó a táp, akkor pedig a nagyfesztrafót kéne megprobálni egy másikkal helyettesiteni mert a Nokiáknál az ilyen esetekben igencsak ez a baj,de lehet a sortrafo szekunder oldalán is keresgélni hogy nincs-e zárlat.Jó munkát.
(#) Bártfai Ferenc válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
oké köszi holnap nézegetem. de sortrafón te a sorkimenőt érted igaz? mert a sorvégtranyón én annyit néztem hogy nem zárlatos-e és nem volt az
(#) gg630504 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Bár a műsorok olyanok, amilyenek, de mégis jó, ha működik a TV...
Szóval van egy gyengélkedő készülékem. Nem mai példány.

ITT Nokia Ideal Color 3126.

Eleinte csak egyre később éledt fel.
Mostanra fokozatosan romlott szegénykém és a szinkront nem tartja.
A képtartalomtól és csatornától függően leginkább a sorsziknront engedi el, tehát a függőleges vonalban hullámos görbe részek vannak.
Ha túl világos a kép, akkor a képszinkront is elengedi és fut vagy félképre szinkronoz be.
Mivel a szinkronbehúzás engedélyezi a hangot, az sincs mindig.

Még nem szedtem szét a TV-t, nem mértem bele.
Nagyon örülnék egy kapcsolási rajznak, és hogy melyik alkatrész lehet a bűnös.

Tnx.
(#) neverhood válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Szia!
Szerintem it megtalálod.
http://www.eserviceinfo.com
Nokia Core2 chassis alatt.
Sok sikert, ha tévedtem, bocs!
(#) Csabesz hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Van egy ITT Nokia tv. (IDEAL COLOR 5530) Nagy valószínüséggel meghibásodott a teletext modulja (külön álló modul). Ki szeretném iktatni. Ha tudna segíteni valaki, hogy hogyan lehet átkötni a csatlakozónál. Előre is köszönöm szépen.
(#) djusee hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Hello. Az én tv m nem NOKIA de gondoltam ide irok,mert hasonló a gondom.Tipusa Continental CT2011. Nem indul be,csak a hangszórón halllatszódik állandóan kattogás,mintha inditan és kikapcsol,majd ujbol.Probáltam a 40w os égöt,de nem világit tehát gondolom hogy a táp lehet a gond.kapacitásmérövel átnéztem minden kondit a táp körül,de mind oké.Diodákat is átnéztem,kapcsoló tranyót is.Sajna kapcsolási rajzom nincs hozzá.Mit hagyhattam ki az IC n kivül,mert azt nem tudom ellenörizni,vagy tudnam e ugy próbálni hogy a táp sekunder részén kirántom az egyenirányitó diódákat és lemérem hogy ugy be e indul a táp.Vagy igy ne is probáljam?Köszi
(#) agy hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Sziasztok! Keresem a NOKIA HOTEL TV 1730HS vagy 2130 HS rajzát. A netem sajna nincs fenn,ebben óra, rádio egység is van.Köszi
(#) phr3ak hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy régi 51cm-es ITT ideal color tv-m, még nem nokia. Esetleg kép alapján tudja valaki a számot mert a cimke már leesett róla.

Két hibája van jelenleg.

Ugyebár alapból van ennek a tvnek, egy "cicergő" hangja amikor működik. Ha hidegen indítom a tv-t, kb 1.5 óra után vagy ez a hang lesz hirtelen erősebb vagy megjelenik egy másik "cicergő" hang, ezt megállapítani nem tudom. A lényeg, hogy hirtelen hangosabb lesz és ez állandósul is. Ez a hang a képektől, képváltástól független szerintem. Az ágyú környékéről jön talán.

Másik hiba, hogy időnként fél másodpercre lekapcsol és ez a kimaradás olyan rövid, hogy újrainduláskor nem standby-ba kerül hanem visszakapcsol. Pont ezért egy ideig csak azthittem az adás szünik meg, de észrevettem, hogy ilyenkor a program kijelző is elsötétül, tehát valami a készülékkel nem oké.

Szerintetek mi lehet a gond vele?

Most volt lent szerelőnél, de sajnos ezeket nem vette észre.
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok van egy ITT Nokia tv m . az a broblémám vele hogy kivágja a tranyot álandoan de nem egyből hanem ugy 2-3 szori inditás után ha takok bele másikat ujra kivágja de adig van kép de kőzépen csak és elég gőrbe a kép mi lehet a baja ?

a válaszokat kőszőnőm előre is
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
A kondenzátorokat és diódákat ellenőrizd a tranzisztor körül. Nameg a forrasztásokat is!
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
oksa kőszi . És még azt szeretném kérdezni tegnap kaptam egy palladium 101 es tipusu tvt mikor bekapcsolom világit a készenléti megnyomom a távirányiton a bekapcsolot. És a képcső lemágnesol és utána kikapcsol ez mért van ?

kőszi erőre is a választ
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Vagy a sorvégfok nem tud beindulni egyáltalán (vezérlés szakadás, tápvonal szakadás), vagy beindul, de valamelyik sorvégre kötött részegység (pl.: függőleges eltérítés) nem indul, és ezért a vezérlő letilt. Először méricskélni kell a táp körül.
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Nagyon szépen kőszőnőm a segitséget
(#) phr3ak hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Hogyan lehet a kondenzátort ellenőrizni ha az be van forrasztva?
(#) kadarist válasza phr3ak hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Forraszd ki, és úgy ellenőrizd kapacitásméréssel!
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Hell nagy bajban vagyok az ITT nikia tv vel cserélgettem az electroid kondenzátorokat elindult a tv de. bejőn a kép nemvágja ki a tranyot de a kép kőzépűt van és gőrbe álitottam a táp potián ha leveszem a teljesen akko elől jőn a hang és akép de csak kicsit későb ugy 2-3 perc mulva és lassan reagál ha programot akarok váltani de viszont a kép ugyan ugy rossz.

szentem kevés a feszűtség arra nyanakszom de nemtoom melyik kondi okozhatya .

kőszi előre is a segitséget
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Biztosan oda való kondit tettél be? Azonoz értékűvel helyettesítsd a régit!
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
igen mert ugyan az a tipusu tvből szedtem ki és az műkőtőtt csak vezérlése ment tőnkre.

van még egy kérdésem. Van két mágneses tekercs a sorkimen krűl ami a képet széthuzza és egyenesbe hozza egy vastag meg egy vékony azt hogy hivják?

kőszi a választ
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Sorméret beállító és linearizáló tekercsek.
Mekkora a sortápfeszültség? Cserélgess még kondikat. Ha nem füstöl valami, akkor szűrőkondi hiba lesz!
(#) jenci2007 hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
oksa kősszi
(#) casper14 hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Szijasztok van 1 nokia ITT tvm és hiába csinálok vele akármit 1 szerüen nem jövök rá mi a a baja anyi a gondo hogy a képet ugy adja be hogy középen 1 fehér csik fut tipet kérnék hogy mi lehet a baj ?? min kénne álitanom?? mert hang az van ??? köszi elöre
(#) kadarist válasza casper14 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szia!
Csak egy vízszintes csík van? Akkor a függőleges eltérítés nem működik. Mi a típusa?
(#) casper14 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hello sajnos netudom a tipusát de azt tudom hogy 51 cmers a kép átmérője meg anyit tudok hogy ITT nokia :S sajnos És igen csak 1 vizszintes csik van és nem jövökrá hogy mi lehet:S a szerelő se jött rá:S hang van szoval képcsőves nem lehet meg a kondik is jok benne :S szoval nemtudom mi lehet de ha tudsz valami tipet tanácsot akkor szivesen meg fogadom köszi hello jA ÉS azt hogyan tudnám javitani ha a függőleges eltérés nem jó???
(#) kadarist válasza casper14 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Csinálj pár képet a készülék belsejéről, ha már a típust nem tudjuk.
(#) casper14 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Hello aza helyzet nincs fényképezőm és nemtok képet csinálni de vatarán volt rola kép vagy is a külselyéről van csak de hát ha valamanyivel közelkebb keülünk a tipusához
(#) kadarist válasza casper14 hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
A hátulján sincs felirat? A belsejében sincs?
(#) casper14 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Sajnos se belül se kivül nincs felirat csaka képcsővvön van irva az hogy nokia itt
meg a gyárto hogy amdein germany
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem