Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 181
(#) Bonanza02 válasza malacka31 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szervízben:
Keresned kell olyan felvételt (etalon kazetta),amin 1KHz sípoló hang van. Kell egy frekimérő,amivel méred a magnóból kijövő jelet és beállítod a sebességet az 1KHz-hez.

Etalon kazetta ha nincs forgalomban,valaki biztosan gyártana neked.Jó magnó,jó generátor kell hozzá (esetleg frekimérő ellenőrzésre).
Etalon kazettát akkor tudsz csinálni,ha van az ismerősök között olyan magnó,amit elfogadsz hitelesnek.Azzal veszel fel 1KHz-es sípoló hangot(szerintem az interneten is találsz színusz hangokat).
Némelyik multiméterben már van frekimérő,hátha van ismerősnek....Az nem etalon,de ha csinálsz egy összehasonlító mérést,hogy azt a jelet megméred az interneten és a műszer mutat mondjuk 1,12kHz-et,akkor azt a jelet felvéve az idegen magnóra és a tieddel lejátszva be tudod állítani a tiédet 1,12kHz-re.
Húúú! Ez bonyolult,de ha nem a füledre akarsz beállítani,akkor nincs könnyű megoldás.
(#) malacka31 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
szia.koszi.gondoltam meg egy megoldasra ,,szetszedek egy kazit,es mérek a szallagon vilagito filcel 4,8 cm erenkent 1 jelolest. elinditom utanna a kazit ,es a fejhez viszonyitva, megnezem hogy megkozelitoleg annyi idonkent jon e a jelőlés mint a megadott szallag sebesség.4.8cm/s.es igy beallitani.ez is elég bonyolult szerinted?koszi.udv.ati
(#) Sebi válasza malacka31 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
A sebesség 4,73cm/sec - ha a kazettából kihúzott szalagon - mondjuk 47,3cm távolságban mágnessel "húzol" függőlegesen két "vonalat", akkor stopperrel 10 másodpercet kell mérned két baromi koppanás közt.
(#) zsulaca hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok.
Szerencsés tulajdonosa vagyok egy Pioneer CT-S540S tipusú magnódecknek.
A baj az vele, hogy most elővettem a régi kazettákat, belehalgatás céljából, és lejátszáskor már feltünt, hogy a szalag számláló mintha nem rendesen , hanem lassabban számolna.
Elkezdtem a kazettát pörgetni. Előre csévéléskor minden ok, számol rendesen.
De ha visszafelé csévélek vele és a kazetta jobb oldalán kezd kevés lenni a szalag megáll a számlálló, és ezáltal megáll a csévélés is.
A magnó két motoros.
Csévélni csévél csak nem tudom mi alapján veszi az elektronika a jelet, ami alapján számolja a fordulatot.
Ill a tengejre ható súly is beleszól a dologba, mert ha a kazetta végéről akarok pörgetni akkor ok, csak ha az első számot tekerem vissza akkor vannak bajok.
Mivel a szalag az elején nem a jobb oldali csévén van , ezért gondolom, valahol itt lehet a baj.
De mivel egy nálam sokkal okosabb embertől szeretnék tanácsot kérni, légyszives bocsássatok meg ha felesleges elképzeléseimell zaklattalak titeket.
Várom a véleményeteket.
Addig is mindent előre köszönök.
(#) burgdavid válasza zsulaca hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia! Mechanikus, vagy elektronikus számlálója van? Ha mechanikus, akkor általában egy vékony szíjacskával kap meghajtást a számlálómű. Ha elektronikus, akkorpedig vagy egy mágneses-hallszenzoros jeladó van, vagypedig egy optoérzékelős, akárcsak a videókban. Előfordulhat, hogy valami kosz vagy por miatt nem érzékel rendesen, vagy csúszik a szíj.
Üdv.: Dávid

Más dolog: van egy magnóm, amibe szeretnék fejet cserélni. A benne lévő 235ohmos. Viszont nekem van egy zsírúj minőségi yamaha fej, ami csak 135 ohmos. Eléglehet a belső trimmerrel korrigálni az előmágnesezési áramot, vagy egy egy soros 100 ohmot tegyek ( Köbzoli ezt javasolta) ?
(#) burgdavid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Énis csak a felvevő fejre gondoltam (dupla fejről van szó)
(#) burgdavid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hogy művelt-e más valaki ehhez hasonló dolgot Namindegy végülis, hamár 3 fejes lesz, könnyen tudom ellenőrizni a dolgokat
(#) titi válasza zsulaca hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hali!
Idézet:
„megáll a számlálló, és ezáltal megáll a csévélés is”

Akkor tulajdonképpen neked nem a számlálóval van gondod, hanem magával a csévéléssel.
Ettől függetlenül első körben valóban a szíjak álapotát ellenőrizd.
(#) proli007 válasza titi hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Hello!

Ha még egyszer figyelmesen elolvasod pont azt a sort amit beidéztél, akkor egyáltalán nem biztos amit állítasz. Hiszen lehet benne védelem, ami pont a számlálóra alapozza működését.

üdv! proli007
(#) zsulaca hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Sziazstok.
proli007 te jól gondolod, igaz eddig nem kerültem közelebb a megoldáshoz.
Amugy mivel irtam, hogy 2 motoros, ninkcs csévélésnél szíj, hanem a motor közvetlenül fogaskerekekkel csévél.
Mi lehet a hiba?
(#) proli007 válasza zsulaca hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hello!
- Ha van egy szkópod, akkor esetleg megnézed, milyen jelet szolgáltat, ami a fordulatot figyeli. (optó-induktív...)
- Ha nincs, akkor esetleg ideiglenesen helyettesíted egy oszcival, ami becsapja a vezérlőt, és így nézed meg, hogy meg áll-e. (nem biztos hogy jó ötlet, de próba...)
- Ha nincs szíj, csak fogaskerék, akkor elvileg nem igen van értelme a számláló figyelésének. Viszon lehet, hogy ezen keresztül szabályozza a motor fordulatszámát, és ha észre veszi, hogy nagy a szabályzási hiba, leállítja a csévélést.
- Esetleg nincs szalag lazulás érzékelő, és ezért áll le a csévélés?
- Ha optikai jeladó van, esetleg meg kellene pucolni. Ha a motor DC, akkor esetleg külső feszültségről meghajtani, és megnézni, mekkora sebességgel képes a jeladó hibátlanul adni a jeleket.

Persze csak vaktában lövöldözök, mert nem ismerem a gépet, de valahonnan ki kellene indulni.

üdv! proli007
(#) titi válasza zsulaca hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hali!
Szerintem egy-két képpel sokkal közelebb kerülhetnél a megoldáshoz.
(#) BBC hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Kérdésem a következő, tudtok Budapest és környékén valahol egy olyan szevízt aki foglalkozik még régi deckek szervízelésével és megbízható munkát végez? Konkrétan AKAI HX-2 és AIWA AD-F260. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok

szeretnék érdeklődni hogy tudtok-e olyan szervizt ahol még javítanak Technics terméket mert van nekem egy RS-TR333 kétkazettás deckem és olyan hibát produkál hogy az előlapi nyomógombokra teljesen máshogy reagál mind ami a rendeltetése lenne.
pl: lejátszó gombra csévél.
de ez a hiba csak az egyik kazetta résznél jelentkezik a másik működik rendesen.
segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv
(#) didyman válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Forraszhiba talán a legvalószínűbb, vagy a mátrixdekóder vacakol. Esetleg lehet CPU hibája is, nem az első eset lenne.
(#) mazso1988 válasza didyman hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
tudtam letölteni hozzá egy szerviz dokszit megnéztem a nyomógombok felvannak sorosítva ellenállásokkal és ezeknem megvan az eredöje ahogyan néztem és minden nyómügomb átad ezért nem értem a hiba okát.
az elképzelhető hogy a mikroprocesszorba lehet a hiba?
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Biztos nem IC hiba .
Kapcsolók hibája is lehet , föleg , hogy ellenállásos megoldású , minden nyomógomb más ellenállást kapcsol be . Kapcsoló átmeneti ellenállása miatt más értékű ellenállást érez a fogadó IC és ezért lehet a téves reakció . Tisztítsd meg a kapcsolókat vagy cseréld ki .. Kipróbálhatod.. , ne a nyomógombbal próbáld vezérelni , a kapcsoló kivezetéseit zárd rövidre és kiderül , hogy akkor jól reagál-e.
(#) mazso1988 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Köszönöm kipróbálom ezt a megoldást amit irtál
(#) Sebi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Abban az időben leginkább még szénréteg ellenállásokat használtak, amelyek hajlamosak a "megnyúlásra" (az értékük 20...80%-al megnőhet). Érdemes ellenőrizni és/vagy cserélni az osztót. A régi "drótos" távvezérlőkben is volt ilyen gond....
(#) mazso1988 válasza Sebi hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Kösznöm akkor holnap nekiülök és szétkapom az egészet és kicserélgetem az ellenállásokat.
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Én csak ellenőrizném az értékeket , felesleges forrasztások nem tesznek jót . Japánok akkor is jó ellenállásokat gyártottak
(#) mazso1988 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Az osztót már ellenőriztem és megfelelő értékék voltak ami a kapcsolásban szerepel.
minden nyomógombnál a megfelelő értéket mértem.
és mégis valamiért mégis teljesen összezavarodott.
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Kapcsolót lepróbáltad ???
(#) mazso1988 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
természetesen mindegyiket próbáltam átad és mindegyik a mikroproci lábát alacsony szintre huzza míg yomva van tartva csak nem azt a működést eredményezi mind amit kellene neki és mind ezt a hibát produkálja sajnos de mind irtam csak az egyik felén a másik tökéletesen működik
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Én a kapcsoló átkötését kérdeztem volna , mert az természetes , hogy kapcsol , de milyen kontaktussal .??
(#) mazso1988 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
nem egészen értem a kérdésed amíg nyomvatartom az adott nyomógombot addig zár utána nyit amig nyomom az ic lábát L szintentartja felengedés után H szintre és jarad az ic lába H szintenm
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Leírtam párszor , a kapcsolót ne használd , kösd át a kivezetéseit valamivel , pl. egy csipesszel ..
A feltételezésem , hogy nem megfelelően vezet már a kapcsoló és ez okoz zavart .
Találkoztam ilyen hibával már , a mikrokapcsolók cseréje lett akkor a megoldás .
De más érintkezési hiba is előfordulhat ..
(#) didyman válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
És az összes nyomógomb nem megfelelően vezet és csak az egyik oldalon? Nem érzed abszurdnak? Azt mondtad, kizárt, hogy IC-hiba legyen: Miért állítod ezt? Én ugyanis azért írtam, hogy lehet CPU hiba, mert láttam, javítottam ilyet. Technics-ben is előfordul. Mellesleg a KH-s kontakt nem ugyanazt a mellélépést produkálná, hiszen minden alkalommal más és más értéket produkálna. Az IC bemenetén kimérhető stabil L/H szint pedig itt egyértelmű kell legyen.


Át kell forrasztani az IC-t, ellenőrizni, ha van, órajelét, tápjának pontosságát. Forrrasztástól nem kell félni, ésszel kell csinálni, nem árt akkor semminek.
(#) CHZ válasza didyman hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Nem biztosra mondom , de AIWA torony pontosan ezt a hibát produkálta a kapcsolók miatt .
Annyira egyszerű leellenőrizni és kizárható lenne ez a lehetőség , csak ezt követően lépnék tovább .
Jöhetne a következő művelet , forrasztani valóban nem nagy probléma , de csak úgy mérések nélkül ellenállásokat cserélgatni nincs értelme .
(#) didyman válasza CHZ hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Dehát már mért . Eleget ahhoz, hogy tovább lépjünk, és azt is tudjuk, hogy nem kell ellenállatokat cserélni, írta, hogy az értékeik rendben vannak. Az Aiwa torony érthető indok, de mégsem technics deck, el is térhet a gomsorok kezelése, a felhasznált céláramkör típusa, stb.
Következő: »»   9 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem