Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 274
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Az lessz a legegyszerűbb ha csinálok neki egy tápot is...! Segítessz hogy milyen kellene neki? később hídba vagy stereoba lessz....
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Milyen trafót akarsz? Toroidot? Mert szerintem egy 80VA-es toroid bőven jó lenne neki...a sztereo változathoz természetesen...
(#) Gab_Bee válasza Norberto hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Őszintén nem értek a trafókhoz! Még azt sem tom hogyan kell bekötni meg egyenirányítani, meg hogy milyen adatokkal rendelkezen.. de ami késik az nem múlik...!


Milyen árban van egy ilyen trafó? kb!

És köszi mindenkinek a válaszokat..!
(#) TAdamm válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
rajzoltam egy egyszerut!

Ugy tudod megjegyezni, hogy hogyan kell egyenirányítót bekötni, hogy megjegyzed, a negatív ponttól elfelé néznek a diódák a pozitív felé.
Vagy veszel egy kész egyenirányítót...de sztem az túl egyszerű ...és úgy emlékszem, mintha drágább is lenne

A masik a trafo.. hm.. van egy kis szamitas, amit trafovasarlaskor el kell vegezned.. en majdnem megszivtam ezzel.. szoval ugye a trafo csak feszultsegatalakito.. eddig stimmel minden, de az lenne az esszeru, hogy ha valami 20 volttal megy, akkor kell egy 20 voltos trafo, egyeniranyitas es kesz... haaaat ez nem eppen igy van.. hogy bonyolodjon az elet... amikor azt mondtam, h 20 voltos trafo, akkor valojaban a trafo effektiv kozeperteket mondtam, merthogy a muszerek csak ezt tudjak merni... a muvelet a kovetkezo > a 20-at beszorzod gyok2-vel, ami 28 volt.. es igy megkapod a csucsfeszultseget, vagy ha ugy egyszerubb, az egyeniranyitas utani feszultseget.. ez az egesz macera a "puffereles v. simitas..." miatt van, merthogy van a trafo, egyeniranyito hid diodakbol EES a puffereles egy kondenzatorral.. DE neked 20 voltra lenne szukseged! Tehat csak annyi a dolog, h a 20-at elOSZTOD gyok2-vel, ami nagyjabol 14 volt. Szoval szukseged lesz egy 14 Voltos trafora. =D sztem mas biztos rovidebben leirja, mint en..., de en kaptam mastol egy rajzot is, lehet, h azon egyszerubb megertened, HA eddig nem sikerult =D kacifantos irasom miatt =D....
(#) Gab_Bee válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hát ez így elsőre egy kicsit magas nekem,de meg oldom valahogy! akkor mikor egyenirányítva van, akkor még kell szűrni is? De azért köszi a válaszokat! Ezt a tarfós dolgot meg majd folytatom egy trafós topikba..

Üdv: Gab_bee
(#) TAdamm válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
lehagytam =] >>

bugófesz.JPG
    
(#) Gab_Bee válasza (») Szept 16, 2006 /
 
Köszi! Milyen azigetelési eljárás mellett kelle a trafót bekötni ha földelt konnektorrol megy?! De ahogy nézem általába az erősítök nem földelt dugókkal vannak ellátva..! akkor ezt én se tegyem?

Ui:. na csatoltam a hangot amit felvettem! Így búg!
(#) TAdamm válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Szerintem...

duplatap.jpg
    
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Tudod, mit csinálj? Tegyél a NAGY pufferkondikkal párhuzamosan egy-egy 100 mikrós kondit, aztán egy-egy 1 mikrós kondit, illetve nem ártana egy-egy 100 nanós kondi sem...ezek után írd le az újabb tapasztalatokat
(#) Gab_Bee válasza Norberto hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hát jelenleg itthon csak 2 Db 100 mikros elko van meg 1db 100nano-s folia!
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Próbáld ki egy 100 mikróssal meg azzal a fóliával!
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hát most raktam egy-egy 100 mikrós kondit a puffer kondikhoz... nem sokat változik... egy kicsit mélyebben szól... itt azt vettem fel ahogy a tápot rákötöm és utánna hangosodik fel! ezt 2x is megcsináltam!

búgás2.mp3
    
(#) Gab_Bee válasza (») Szept 16, 2006 /
 
Rendben! Megteszek mindent a jóért! Igaz ezt csak hétfőn tom kipróbálni,mert csak akkor tudok venni megfelelő kondit!
(#) TAdamm válasza (») Szept 16, 2006 /
 
Valaki nem tudja, h a kivezerlesjelzot hova kell kotni??????
(#) Gab_Bee válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
sajnos én nem tom! De kíváncsi lennék én is rá!
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
1* már mondtam, a végfokkal //-ossan..

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
=D tenyleg?, uh.. na, nem figyeltem.. koszi =>, nnna, varjunk csak... a hangszoroval parhuzamosan? vegfokkal???
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Nah, akkor végleg ilyen lett a hangminőség ugyanarról a tápról! (csatolt hang) nagyon csekélyen zúg! a hiba ott volt hogy a bemenő jel volt torz...

Szal sikerült...

UI:. kicsit halk lett,mert rossz a mikrofonom! (még mindig nem sikerült egy normálisat csinálni... )
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Gab_Bee!

rwtop megoldását KI NE PRÓBÁLD!!!

Tegnap emiatt töröltem a hozzászólását, de úgy látszik, nem vette a lapot!

Mi a lótúróért kell játszadozni az emberéletekkel rwtop???? MI??? Meg mért kell kísérteni a sorsot, hogy kipróbáljuk, milyen gyorsan old le az automata???

K*rvára nem értelek...

A nagyáramú föld vezetékhez hogy az istenbe köthetne bármit is az ember??? Az nem érintésvédelmi célokat szolgál??? Hm??? Ha meghatározott mA fölötti áram halad át a GND-n, LEKAPCSOL AZ AUTOMATA!!!

Úgy látszik, valakinek kell még fejlődnie rendesen...

rwtop: te fureszk kolléga jó ismerőse vagy? Egymástól tanultok?
(#) Gab_Bee válasza Norberto hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 


Akkor nem próbálom ki! Köszi a figyelmeztetést... én még csak tanulom az elektronikát... de csak saját célbol! már nincs elektro óránk!
(#) TAdamm válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
raadasul a kondi is forditva van jelolve.., mert a kocka a pozitiv..
(#) TAdamm válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
=] tok jo zene!
(#) TAdamm válasza (») Szept 17, 2006 /
 
Jol kototted be, csak a rajz nem jo, mert az ures kocka a pozitiv
(#) Gab_Bee válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Tom!
(#) isamisa válasza (») Szept 17, 2006 /
 
Valaki régebben kérdezte hogy 10e µF kondi kicsi e?
Nem kicsi, a 40Wattos TDA-hoz böven elég lesz, 1A-he szoktak ajánlani 1000-2000µF-ot. szal elég lesz.

A sima TDA2030-hoz sztereóban elég egy 4700µF/50V-os kondi, és ha még pluszban Snap-in-es akkor bövenjó.

[off]Norbertó: rwtop,fureszk ezek még gyerekek, ugy nagyon nehéz foglakozni elektronikáőval,ha még az alapokat sem verék a fejükbe a tanárok. A 230V nem játék. Aki életében nem csinált egy trafós erőssítő tápot,az kérjen valkitöl segítséget aki szóban pillanatok alat el tudja neki mondani hogy mit kell csinálni.

Nekem ott az MSN cimem ha valki keres és ráérek akkor segitek(álltalában este ráérek)

Isa
(#) Master_of_the_web válasza isamisa hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Akkor is elég 10 000 mikro, ha kettő végfokot kell működtetnie? Mivel ez sztereó. ( 2x40W) És eléggé recseg, ha felnyomom a hangerőt. Sztem mással nemnagyon lehet gond. Esetleg az egyenirányító túl gyenge? Hány amperesnek kell lennie, mivel egy idő után elkezd melegedni.
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
10A-st szoktam tenni ilyenekbe, nem baj, ha túl van méretezve úgyebár
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Nos hát kezdjünk számolni:
Az a 40wattos tranyóval megtoldott végfok nem ad ki magábol 40 wattot, akik megépítették azt mondják 30-35watt max.

de ez mellékes számoljunk 40Wattal. 40+40 az 80Watt 10-15 watto simán adhatunk a melegedásre mint veszteség.
Tehát nem árt egy jó kis trafó. 100 vagy 120wattos ha igazán jót akarunk neki. Namost ( uh elfelejtettem hány volt kell a tranyósnak, vagy 35v-al számolva nem tévedek sokat)

120Watt/35V=3.5A tehát még az 5Amperes hid is jó. Na persze nem árthat ha nagyobb, én 8A-eset tennék bele. Az természetéböl fakadóan melegedni fog, ugyanis a diódákon esik egy kis fesz (0.7Volt) az el fog fütödni. Ha tényleg forró a hid- akkor tegyél rá egy kis lemezdarabot, elméletileg nem lesz semmi baja, de ha tul forró akkor nem fog annyi áramot átereszteni mint amenyire hitelesítve van.


mint szokták mondani 1A-1000 vagy 2000µF tehát 7000µF elég.
Ha meg szimetrikus tápra van csinálva akkor két 4700uf-os böven elég.

Szerintem nem a Kondival van a gond, hanem a kapcsolássa, mert eléég nagy a torzítása 40Watton,

A másik amire tipelek hogy kicsi a trafó, mekkorát használsz ?

Isa
(#) Master_of_the_web válasza isamisa hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
120 Wattos, 2x12 voltos toroidot használok. esetleg, ha tudnátok tippet adni, hogy hol keressem a probléma forrását, nahgyon örülnék, mivel hiába vettem meg ezt aj új trafót, szinte semmit nem változott a hangminőség az előző 50 Wattos trafóhoz képest. Esetleg, ha majd találok töltött akkut a digitális fényképezőmbe csinálok róla pár képet...

100_3325.jpg
    
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
a két puffer kondin van 100n-s??
bár nem attól nem jó..
talán túl kicsi a hangszóró impedanciája?
Következő: »»   28 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem