Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   89 / 607
(#) Zupp87 válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Nekem is pukkan egy picit, meg libben egyet a hangszóró.. baja még nem lett ettől a hangfalnak. Az LM1036 miatt a 7294-em sokkal durvábban koppant, míg meg nem buheráltam az integráló tagot a standby lábon.
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Magvan!

Nem engedtek alkudni belőle, de 17ezerért vettem az erölködőt és a 6303 tunert.

Gyönyörű állapotban van mindkettő, otthonról ha este marad időm teszek fel képet is.

A koppanásgátlót fontolóra veszem, lehet elkélne bele.
Köszi!
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 



Örülök mint kisiskolás a piros biciklinek!


(#) anonym1s válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Nekem is volt ilyen cuccom vagy 20 evvel ezelott
Jo cucc, en szerettem, csak a radio folyton elmaszott, fel orankent utana kellett allitani (ha jol emlekszem).
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Na megjott a trafo a keszulo melynyomo erositomhoz
Ez lesz benne, a masik kepen meg jelenlegi allapota van. Kicsit lassan keszul mert nem mindig erek ra, de hatarozottan alakul
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Szerintetek érdemes-e megcsinálni ezt az erősítőt?
a FIGURE25 van a kép felett.

TDA7294.pdf
    
(#) didyman válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Ha kávéfőzőt gyártasz, akkor létezik egyszerűbb megoldás is, ha van a hznál olyan hangfal, ami tartósan elvisel 2-300W szinuszos terhelést, akkor ezzel jól ki lehet hajtani. Ha nincs ekkora hangfal, akkor felesleges.
(#) zotyo91 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
van 2db 200-Wattos hangfalam.
csakeléglesz neki
(#) didyman válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
És az a 200W szinuszos, vagy zenei érték? Két ilyen végfok hídban azért eléggé decens darab, tehát tápellátás, és hangfal oldaláról is másként kell közeledni hozzá. Sok paramétere kismértékben javulni fog a szingó megoldáshoz képest, de akkor, ha megfelelő környezetet is kap.
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
én csak +-28voltot adnék neki .
ahogy a rajz felett a szövegben van.
With R1=8ohm, Vs=+-25V the maximum output power obtainable is 150W.
ez így megoldható
(#) zotyo91 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
ehhez mit szólsz?

tda7294.gif
    
(#) Cunici hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő hűtőborda ami a képen van méretezve az elég passzív hűtésnek egy TDA7294-hez. Egy videóból van kiszedve tranzisztorok voltak rajta.
(#) didyman válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
25V-ot ne lépd túl szerintem, ha az ajánlott hídban, körülbelül rendben is van így az érték.
A másik rajz a szingó verzió, szokásos kivitel, de a pontos alkatrészeket nem ismerem, nyilván az erősítésben és a két vezérlést végző láb időzítése szokott variálódni.
(#) didyman válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Meglehetősen kicsi. Ha tartósan, nagy kivezérlés lesz rajta, akkor nem lesz elég szerintem.
(#) kefe13 válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Az egyik gumit a trafó alá kéne tegyed szerintem, a lemezt meg fordítva , ugyancsak szerintem
Jaaa, hogy még be sincs kötve , bocs
(#) Zupp87 válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Tényleg szépek. Az én erősítőmön picit kopottak a feliratok, mert eléggé le volt lakva meg össze volt firkálva (de hát na.. ingyen volt.. ajándék lónak ne nézd a fogát ), de nagyjából sikerült rendbehoznom. A tuneremen még épek a feliratok, és nemsokára lesz bele FM modulom is (merthogy az sem volt benne). Egyébként azóta elkészült bele a másik végfok is.
Apropo: szép az a Technics deck, tetszik nagyon
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Az enyém most így néz ki. Csináltam róla jobb minőségű képet. Valamint lefotóztam az általam gyártott végfokpanelt is. Az a két kondi sorba csak egy ideiglenes ötlet volt egy 22pikós helyettesítésére.. nemsokkal a fotó elkészülte után találtam rendes 22 pikós kondit
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Apropo: a hangja hogy tetszik? És a tunert is próbálgattad? Nekem ugyebár az fm rész hiánya miatt csak a Kossuth jön be rajta meg pár idegennyelvű adás középhullámon Kíváncsi vagyok a tuner hangjára, meg hogy a stereo blend mit művel a hangjával. Olvastam a leírásában, hogy széthúzza a sztereót. Gondolom hasonló dolgot csinál, mint az RM5642 rádiósmagnó "Matrix" üzemmódja (ugyebár 3 van neki: Mono, Stereo, Matrix)
(#) anonym1s válasza kefe13 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Az nem gumi hanem szivacs, a lemezt meg en is forditva akarom majd rarakni, de ettol fuggetlenul teljesen mindegy hogy van rajta, mert forditva is leszoritja. Amugy jol latod, meg nincs bekotve, mert mint emlitettem nem mindig erek ra foglalkozni vele.
Ja, es kossz az epito jellegu hozzaszolasodat.
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
sziasztok. Tudtok nekem adni hidalt TDA7294-hez táprajzot?
(#) ptesza válasza zotyo91 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Annyit plusz meg kell tenni ,hogy a pufferkondikkal párhuzamosan ,kell kötni 100nf kerámia kondikat.


vf_alap6.png
    
(#) szabónagymester hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Egy érdekes felvetés.
Mivel másabb egyik a másikától, avagy a LOMEX 735HUF-os TDA7294-je, a RET 1716HUF-os TDA7294-je között?
(#) Zupp87 válasza szabónagymester hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Ha mindkettőn az ST Microelectronics szerepel gyártóként, akkor semmiben.
(#) szabónagymester válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Nos a RET-é az SGS-THOMSON MICROELE
A Lomex-é elvileg st, ha lehet hinni a csatolt PDF doksinak.
Bár a típus feltüntetésénél zárójelezve ott van, hogy STM.
De ez esetben akkor melyik a jobb, és miben?
(#) Zupp87 válasza szabónagymester hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Az ST úgy tudom az SGS-Thomson utódja. A 80-as években úgy tudom SGS-Ates volt.

Szerk: rosszul írtam: SGS-Thomson=ST Microelectronics, lásd link:
Bővebben: Link
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Szóval a kettő egy és ugyanaz.
(#) szabónagymester válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Köszi!
De mocsokság, hogy egy másik forgalmazónál ugyan az, sőt még régebbi kiadás a duplájába kerül.
Akkor teljességgel nyugodtan megrendelhetem az "olcsóbb" típust, mert ugyan az a kettő.
Egy különös problémába ütköztem poti bekötés során, és két ic-t leölt.
Majd bemásolom ide a hszt.
(#) Bassmester válasza szabónagymester hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Mindenhol ugyanazt árulják. Az árak dinamikusan változnak, hol itt olcsóbb, hol ott. Jelenleg talán a SOS -nál érdemes rendelni, főleg ha több ícé vagy egyebek is kellenek.
(#) Amarton válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
HeStore-n 13Ft-al olcsóbb
Következő: »»   89 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem