Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   9 / 69
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Relé: Vedd ki, és a helyét kösd át.
Olvasni való:
Bővebben: Link
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Szóval elolvastam, ok, hogy elég egy graetz, ez bennevan a lapon. De nemtudom még akkro se, hogy hogyan és mik között mérjek, mert a graetz megvan, hogy hova megy, megjelölöm a rajzon, hogy melyik az. És a gnd? Légyszives, ha nem nagy probléma, akkor ird le, hogy mit hova, és hogyan.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Hát nem igazén figyelmesen olvastad el azt hiszem!
Közel sem biztos, hogy ott a a diódahíd jó lesz neked!
Mivel neked szimmetrikus táp kell, ezért szimmetrikus trafó is kell.
Már leírtam, hogy az egyik tekercs közepe a 4-es lábon van, innen kell mérni a 3 és 5-ös lábakon a feszültséget.
A másik a 8-as lábon van, innen lehet mérni a 6,7,9,10-es lábakon a feszültséget!
Mellesleg én ezt az egész panelt leszedném a trafóról.

Vigyázz, mert a tápegység elkészítése nem veszélytelen dolog, ha ennyire problémát okoz, kérj megy egy tapasztaltabb ismerősöd, hogy segítsen!

tapp.jpg
    
(#) muimui hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Ja, és még annyi, hogy terheletlenül bekapcsolhatom, nem?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Bekapcsolhatod.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Ottvan a cikkben a 7. oldalon, egy graetz-el megoldva, azért gondoltam. Most bepöccintem, azt mérek egyet. Majd kb 10 perc mulva helyzetet jelentek. Valahol meg elkell kezdeni a transzformátorokkal való foglalkozást
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Nem azt mondtam, hogy egy diódahíd nem elég, hanem azt, hogy ami benne van. Ide nagyteljesítményű kell, ami valószínű a végfokpanelen volt.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A végfokpanelről megmentettem az összes diodát, a tipusuk:1N5402, és RK306. De hogy melyik mit csinál nemtudom. Kerestem datasheeten, elméletileg a 1n5402 3A 200V.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Na megmértem, sorolom: 3-4: 16V, 4-5: 0v, 6-8: 0v, 7-8: 0v, 8-9: 13.5V, 8-10: 25.1V. Ezeket mértem, jók lennének?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Idézet:
„4-5: 0v, 6-8: 0v, 7-8: 0v”


Ezek nagyon nem stimmelnek! Így nem lesz szimmetrikus tápod Biztos, hogy jól mérted ezeket a feszültségeket?
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Nem, rosszul mértem, bocsánat . A valódiak így néznének ki: 8-6: 38.3V, 8-7: 21.5V, 8-9: 21.5V, 8-10: 38.5V, 4-3: 11V, 4-5: 11V. ezek már helyesek.
(#) muimui válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Ja és még annyi, hogy akkor példának: a graetz-re a 3 és 5 lábat kötöm, akkor a pozitivján és negatívján is ugyanaz az érték jön ki, csak az egyi + a másik -, és a közös pont a 4 es láb. Jól gondolom?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Tehát van szimmetrikus 11V-od
Szimmetrikus 21.5V-od és
Szimmetrikus 38,5V.
Ha ezek váltófeszültségek, akkor gyök2-vel meg kell szorozni, hogy megkapd az egyenfeszültségeket.
Azt,hogy mekkora árammal terhelheted a különböző tekercseket, úgy tudod megnézni, hogy megméred milyen átmérőjű huzalból vannak a tekercsek.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Igen, csak a feszültség kb. gyök2-vel meg fog nőni!
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Elméletileg egy 2*160W os hifiből való, a 2*25Wot csak kibirja, na most kiprobálom a graetzel, lemérem, aztán irok. Köszönöm szépen, hogy segítettél
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A diódahíd után ne felejts el megfelelő feszültségű kondikat rakni, ha egyenfeszültséget szeretnél mérni!
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Az mindeggy, hogy milyen értékű? Gondolom, a 2200µF os jó, nem?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Jó lesz persze, csak a feszültsége is legyen elég nagy.
(#) muimui hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
35V-os. Bőven elég
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Hát bőven, bőven, de a 38,5Vos kivezetésre rá ne kösd!
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Na megcsináltam, és kiad 19.5 voltot, ez tökéletes a TDA-nak, mert annak 21 voltra van irva a vége Köszönöm szépen a segítséged. Még egy kérdés, ugye én a 3és5 láb közti re raktam, aza rajzon elég kicsinek tünik, nemtudom, szerinted az terhelhető eléggé? Két perc és megmérem a huzalvastagságot, annyi talán kilóg.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Mint mondtam: Onnan lehet tudni egy tekercs terhelhetőségét, hogy megnézed milyen vastag huzalból tekercselték. Trafónál az áramsűrűség rézhuzalra kb. 3A/mm2.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Lemérni nemtudom, mert nincs hely, de ránézésre kb. 0,2es az egyik, és 0,3 a másik. Elég kevésnek tünik . Lehet, hogy azt fogom csinálni, hogy majd a 21V os ágakat egyenirányítom, és egy stabkockát berakok oda egy hütőbordával. Ha jól számolom, akkor ha 20V-ot kap, 8ohm terhelésnél, akkor 2,5 ampert eszik.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Gondoltam, az csak az előerősítőnek elég maximum.
Ha a 21V-os ágakat egyenirányítod az kb. 30V lesz.
Mondjuk ha nem ezzel az IC-vel szeretnél erősítőt építeni, a TDA7294-nek pont jó volna...
A stabkockát meg kell fejelni egy tranzisztorral, és rendesen hűteni kell őket!
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Ez 7264, és jelenleg is müködik, csak jelenleg egy pc táp viszi. De ha ezzel a megoldással ahogy most van ez a tápegység, úgy is müködik, nem? Csak torzítani fog nagy hangerőn, ha jól gondolom.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A PC táppal? Igen mert csak +-12V-od van, ráadásul a -12V nem terhelhető nagyon(kb. 0.5-1A).
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Most hirtelen erre a transzformátorra gondoltam, azért ez valamelyest jobban terhelhető, mint a pc táp, nem? Tulajdonképp azért kérdezem, mert pénteken itthon kell zenét csinálni, és ez lenne majd az erősítő, addig meg nemignem járok elektrós bolt közelébe, hogy vegyek stabot . De akkor ha ezt a transzformátort berakom, akkor ezzel is müködni fog, csak torzítani igaz? Baja nem lehet?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Ha rá teszed a kis tekercsekre, nagyon kicsi lesz a teljesítményed! Szerintem 2*5W-nál nem lesz több.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Hát mondjuk a pc táppal se lehet most több. De ha arról a tekercsről hajtom, akkor se a tekercsnek, se a erősítőnek nemlehet baja, nem?
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Hát, ha nagyon túlhajtod a tekercs elfüstölhet!
Következő: »»   9 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem