Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   514 / 1673
(#) Medve hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Köszönöm hozzászólásaitokat, Vicsys: a kijelző volt a munka szűk keresztmetszete, a 2mm-es lemez kivágásába egy lépcsőt martam, majd abba egy mikroszkóp tárgylemezből kivágott darabot ragasztottam. ezt most próbáltam ki először, többhelyen is elvérezhettem volna, örültem, hogy igy összejött, nemhogy keret. De majd később kipróbálok valamit, mert valóban dobna rajta valamit. A fő gondom, hogy gagyi a fúrógépem, s hiába pontozom be, a furat elcsúszik, s ilyenkor a keret, vagy a poti skálája nem lesz "egytengelyű" ami zavaró. Ez a hiba itt is megfigyelhető a poti körül.
Ferkógyerek: Én már csaknem mindent PC táp dobozba rakok. Ez van. Az leke egy Belkin TuneCast II, 88-108, négy memóriával. Ennyit tudok róla egyelőre.
(#) sny hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Vicsys! Valamelyik oldalon láttam, hogy használsz miniatűr dip tokos alfanumerikus LED kijelzőket.
Honnan lehet még ilyen kijelzőket szerezni? Nagyobb tételben lenne rá szükségem
Köszi.
(#) MolnarG válasza sny hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ez engem is érdekelne, igaz nem nagy tételben...
(#) lidi válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hát nemtudom gyártják-e még ezeket. Ha nem akkor valószínűleg horribilis az ára, mint pl a TIL -eknek. Viszonlyag kis kijelző még az FND317 (QTC) 7 SEG SRED 9mm 5.6mcd 7.5x14x8mm .
(#) vicsys válasza sny hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ez HP 5082-(7414) szériájú kijelző. Sajna már nem gyártják, én is úgy kaptam 2db-ot egy kedves fórumozó társunktól. (Ja, és nem alfanumerikus, csak sima 7 szegmenses.)
(#) sny válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Nekem is van 2 db 7015 /5 digit/ ..
csak jó lett volna több daradhoz hozzájutni..
Külföldről a pontmátrixosat be lehet szerezni , elég horror áron, a 8 karakter kijelzésére képes verziót kb 20 000ft nagyságrendben...
(#) vzoole hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Kb. kész a digitális forrasztóállomásom.
(új panel tervbe már alulra kerül a kondi a kijelző fölött)

Szoftver lehet még változik, de már most is szépen megy. Beállított hőfoktól minimálisan 1-2 fokot sétálgat lassan.

Encoder-el lehet beállítani a hőfokot.
Alapból 10 fokokkal ugrik, de ha benyomva tekerjük, akkor 1 fokokat is lehet állítani.
(#) interferi válasza lidi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
A Mikrovill nél érdemes megnézni Link pl.: DL340M néven találtam egyet (3350Ft)
(#) banyaiakos válasza vzoole hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Profi munka
(#) lidi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Whooa ! Nem gyenge ! Nagyon profi !
(#) Sepi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Nagyon dögös munka!
Cikket fogsz róla írni? Talán többeket és köztük engem is érdekelne! Ha igen, nagyon megköszönnénk!
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szép kis kreálmány, profi munka.

Látom a részletek híve vagy, és csak jó indulatú kritikaként fogd fel amit most olvasni fogod a következő sorokat:
Azt lehet észrevenni, hogy nagyon karcosak a vezetősávok. Ezt úgy tudod elkerülni, ha boltban kapható súrolóporral dörzsölöd az ujjaddal, folyóvíz alatt.
Ekkor szép fényes, karcmentes lesz.

További jó építgetést!
(#) vicsys válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Szép munka, gratula! :kalap:
(#) Medve válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Nagyon kompakt, memória is lesz benne? (ugy értem, egy gombnyomás, és egy előre beállított hőfokot ad)
(#) Georgee hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Megvan az év utolsó két projektje. Sikeresen befejeztem, ming a kettő RGB-re van alapozva, az egyik egy 60LED-es RGB stroboszkóp (bár még lessz mit csiszolni rajta, a másik egy RGB lézer (az alapja egy gyári projektor volt) Ezt dobozoltam át illetve bővítettem ki. RGB Laser teszt
RGB strobi ez utóbbi még doboz nélkül van, illetve teszt üzem. A képen pedig egy csendélet látható.

SP_A0003.jpg
    
(#) Georgee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Este nem szívesen szerelek, meg dec 31ig is erősen fogyott az idő. De célba értem, van róla éjszakai videó is csak nem töltöttem még fel! Amugy a legjobb, hogy RGB nél durvább a stroboszkóp effekt, ha felváltva villannak be a LED-ek akkor színekre esel szét. Nekem jobban bejön, mint a mezei villanócsöves.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Furcsa, nekem a videót mutatja.
(#) Frankye válasza Georgee hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Nekem is látszik minden, szóval a hiba Nálad van, Zolikám!
(#) Georgee válasza Frankye hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
2:1 kezdtem kellemetlen helyzetben érezni magamat.
(#) vzoole válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Majd a panel csiszolására jobban figyelek legközelebb

Memória úgy lesz benne, hogy bekapcsoláskor a legutoljára beállított hőmérséklettel indul.

Cikk lesz majd belőle, egyenlőre csak az alábbi topikban publikálom, hogy a felmerülő ötletek, gondok kiderüljenek...
Digitális forrasztó állomás

(#) Saggitarius válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Valoban milyen jol lathato, nem "hatareset". Lasd a mellekelt kepernyoreszletet.
(#) Georgee válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Telóval készült!
(#) patexati hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok! Elkészültem a Wand PIC16F886 kontroller által vezérelt órával deszkamodellre felépítve (még a mechanika lesz fejlesztve uána kap végső köntöst az elektronika teljesen kész tesztelve tervekkel programmal)! A programját és kapcsolási rajzát Hp41C fórumtárs tervezete az óra nyákja saját tervezés kivitelezés! Található bent még egy RTC,egy eprom és a H hidas meghajtó is helyet kapott a nyákon! Szabályozható fényerő (egyik képen látszik melyik erősebb az a teljes a többi az éjszakai mert az jobban látszik a képen bár ezt csak élőben lehet látni mennyire jól néz ki) 33 féle módon lehet vele időt kijelezni,rengeteg üzenet,kép letárolására van lehetőség (eprom) teljesen vezérelhető a számítógépről soros porton keresztül,távirányítós szabályzási lehetőség,39 ébresztési időpont beállítási lehetőség és relé kapcsolási lehetőség (Készülékek időzített ki be kapcsolások vezérlése),hőmérséklet,páratartalom,fényerő mérése,DCF időszinkron (az még nincs bent de a helye kialakítva), nagy vonalakban ennyi akit jobban érdekel a téma a Wand topicban szeretettel várjuk! Külön köszönetem Hp41C és janocsi fórumtársnak a rengeteg segítségért!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
A többi!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Az óra képe! Sajnos csak mobil áll rendelkezésre a fotózáshoz
(#) gtk válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Klassz. Geppel tekercseltel? Olyan mint a gyari. (Vagy en a szigetelest latom? )
(#) CIROKL válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Ez valami eszméletlenül tetszetős dolog nekem , gratulálok hozzá nagyon igényesen megépített szerkezet már csak egy szép dobozkát csinálj neki
(#) patexati válasza gtk hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Kézzel bontott huzalból! Esküszöm
(#) gtk válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szep munka, a mechanika is! Neked aztan van turelmed :smoke:
(#) patexati válasza gtk hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
A mechanikát bevallom félig készen kaptam
Következő: »»   514 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem