Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé kérdés
 
Témaindító: M.Béla, idő: Szept 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 41
(#) akos70 válasza alioka hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Egy kép sokat lendithetne a dolgon.
(#) raiman hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
sziasztok
Egy olyan kérdésem volna hogy 50V 5A DC-t szeretnék kapcsolgatni egy relével, ehhez milyen relét vegyek?
Vannak ilyene amikre rá is van írva hogy pl.:150V DC/5A de ezek csak 1 áramkörösek.
Az lenne a lényeg, hogy olyan relé nem megfelelő amire pl.: 250V/10A AC-van írva?
Van erre valami megoldás vagy számolás hogy egy "AC"-s relé mennyi DC-t bír el?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza raiman hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Az egyenáram nagyobb igénybevételt jelent az érintkezőknek, mint a váltakozóáram. A 10A AC jó választás a 5A DC helyett. Viszont a behúzótekercsre is figyelni kell. Ott sem mindegy, hogy váltó, vagy egyenáramú.
(#) raiman válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia.
Köszi a választ.
A tekercs természetesen DC lessz, csak nem találok olyan relét ami 4 ák.-s és tudna kapcsolgatni 50V/5A DC-t. Ezért voltam kíváncsi hogy estleg ezt olyan relével meg lehet-e valósítani ami AC-t kapcsol
(#) pet hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Lehet valahol sima kis NYÁKba ültethető RF jelfogót kapni? Vagy miből lehetne kiszedni?
Gondolom 500MHzen nem szokás sima relét használni... mégse találtam sehol. Az is lehet ezeknek van valami külön nevük és arra kéne rákeresnem?

Segítsetek légyszi!
üdv.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Van kis méretű teljesítményrelém, amire azt írták, hogy ~250V 7A

Az egész relé kb. 2 dobókocka méretű. Szétszedtem, az érintkezői (ha jól emlékszem, pogácsáknak nevezik a szakik) kb. 1mm-re vannak egymástól és kb. 2mm az átmérőjük, de ha összezárom, nem a teljes felület érintkezik. Majd otthon lehet, hogy lefényképezem. Nem igazán vagyok nagy feszülségek/áramok szakértője, engem ez kissé meghökkenett, hogy ekkora relé valóban alkalmas 250V AC / 7A kapcsolására???
(#) gbezzegi hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Az alábbi reléket keresem, vagy helyettesítőjüket.
Fűrészgépekben dolgoztak, pótlásuk igen sürgős számunkra.
2 db reléről van szó, mellékelek mindegyikről 2-2 fotót.
Mindkét reléről mellékelek egy-egy pdf dokumentumot, hátha lehetne helyettesíteni.

CP Clare LM44E00 24VDC
FEME TFL2B002 24VDC

Hol tudnék ilyeneket beszerezni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Gábor
(#) gbezzegi hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
többi kép
(#) erbe válasza gbezzegi hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A méretek sem ártanának. Tucatszám kapni hasonlókat, ráadásul akár jóval nagyobb kapcsolási teljesítménnyel.
Fontos a beépítési méret és a tekercsellenállás.
Mivel Morse érintkezős, nem valószinű, hogy reed csöves, de a teljesítményadatok alapján nagyon pici.
Néztem az előző hozzászólás pdf-jeit. Valóban az a méret, amire gondoltam. Kapható más gyártmányban hasonló. Nem keresgéltem hasonló típust, kiselejtezett modemkártyákon vannak ilyenek.
Hol kapni?
RET, Lomex, HqNedis, InComp, ElektroKontha...
(#) alioka válasza akos70 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
egy fényváltó relé volt csodákra képes a csvarhuzo ereje
(#) gbezzegi válasza erbe hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Köszi a cégeket, csak megbízott vagyok a relék felkutatásában, nagy segítség ez is!

Üdv, Gábor
(#) Saggitarius válasza alioka hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Megtalaltam a kerdeses spec relay-t. Amirol szo van, az egy kulonleges nagyfeszultseget kapcsolo relay, a net szerint leginkabb defibrillatorokban hasznaljak. Bővebben: Link valamint Bővebben: Link
(#) alioka válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Én a mocimba használtam kapott áramot átváltott reflektorra kikapcsoltam rola a villanyt visszaállt tompitottra de kivettem jobb a kombi kapcsolo
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok
Valaki tudna boltot ajánlani ahol nagy választék van omron relékből, végálláskapcsolókból (fontos a jó ár + kiszállítás)
üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nincs ötlet?
(#) titi hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Hali!
Egy olyan helyzettel kerültem szembe, hogy egy tranyóval szeretnék 3 relét meghajtani.
Ilyenkor elég egy dióda a 3 relé tekercsre, vagy ajánlott mindháromhoz tenni?
Szóval a lenti képből kiindulva 3 relét hajtana egy tranyó.
(#) Sebi válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Elég egy db dióda, pl 1N4007. A 4148 kicsi lenne.
(#) titi válasza Sebi hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Köszi!
(#) (Felhasználó 5823) válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szia!

Adatlap megnéz és akkor már biztos vannak korlátok, pl. csak ohmos fogyasztónál stb, stb!

A másik az is benne van, hogy milyen mennyiségű kapcsolást bír optimális esetben.

Egy biztos egy Márkás (Omron) 16A-es relé a névleges árammal nagy kapcsolás számmal is elműködik évekig! (pl Co hegesztő)

Leiszt Jani

Ui: Nézz meg egy másneskapcsolót abban sincsenek óriási pokácsák, pedig ott több kilówatt folyik
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!

monostabil relével még nem volt dolgom. Hogyan működnek ezek a jószágok? Milyen az időállandó, lehet e állítani, stb. Köszönöm a segítséget.

Üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy miniatűr, kis áramú monostabil relé felől érdeklődöm. Elsősorban az érdekelne, hogy mennyi ideig tart a relé behúzva? Adatlapon sajnos nem szerepel erre utaló adat.


Ilyenre gondoltam:
(#) szabi83 válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
reléd prelleg? tegyél a relére egy 1n4148 -t.
(#) h_tomek válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Öööö, majdnem. Adott egy elektronika ami egy 24 V-os relét kapcsolgat, de valami miatt nem tudja stabilan húzva tartani. Szeretném ha a relé a tápfesz megszűnése után még 10-20mp-ig behúzva maradjon.
(#) szabi83 válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Elhalványuló belső/ utastér világítás autóba (kamionba) szeretnéd, jól gondolom??
(#) h_tomek válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Nem. Egy jakuzzi vezérlőpaneljéhez.
(#) h_tomek válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ha rátennék párhuzamosan egy nagyobb kondit (4700 mikro/35V) az segítene?
(#) szabi83 válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
oké akkor pakold meg a reléd, pár elkoval, hogy bírja szusszal
(#) DuMatyi válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Úgy kábé 10-22000 µF elég is lenne.
(#) szamóca válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Akkor meg kell nézni hogy mi miatt nem tudja meghúzva tartani. Ez a megoldás kulcsa, nem a kókányoljunk akkor valamit helyette.
(#) bgsf válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!
Nem tudom hány voltos a motor, de egy 12V-os kapcsolást összedobtam neked. Ettől egyszerűbben nem tudtam megoldani. Hátha segít!
De az biztos hogy így nem téved az áramkör, hacsak a végálláskapcsolók össze nem égnek! De ha jó minőségűt raksz bele akkor nem hiszem hogy gond lenne a kapcsolással.

E.JPG
    
Következő: »»   3 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem