Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oldschool hangcuccok, csöves és tranyós is jöhet
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Doncso válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Szia!
Úgy mint hangcucc, nem sokat, de eszmeileg, mint egy 1949-es orion, naggyon is sokat, ha pénzt akarsz érte csak gyüjtőnek add el! Nehogy valakinek a bontójában végezze, annál sokkal többet ér!!!
(#) szabjan hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Ilyenem nekem is van: GXC-740D. Ugyancsak 1977-es.
Gyakorlatilag hibátlan és igen jó hangja van még mindíg...
(#) Müszi hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Condor tip. japán full elektronikus magnó a '80-as évekből.
A kuka mellett találtam, az ékszíjakat kicseréltem, kontakt spré a potiknak és azzóta nagyon f*sza
Ezzel digitalizálok.

DSC00004.JPG
    
(#) alex.taylor válasza Doncso hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Lehet hogy eladnám,pont ezért kérdeztem hogy mennyit érhet.szerinted?
Akinek mindtam hogy van ilyen azt mondta,az is gyűjtő , hogy ad érte 2500 Ft-ot de szerintem sokkal többet ér.
én sem hangcuccként goindoltam rá hanem mint 1 60éves rádióra.

Lehet hogy várok még vele egy pár évet és majd csak akkor adom el
(#) Doncso válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Hát én 2500 ért bizti nem adnám oda!! azért max 5 doboz cigit kapsz! Egy igazi gyüjtő ad érte többet is! Ja és sokkal többet ér ennél,sztem!
(#) Doncso válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
ja és még annyit
Idézet:
„Art deco Orion 440 csöves rádió az 50-es évekből. Jelenlegi ajánlat:, 11 500 Ft.”
Ez gondolom mindent elárul
(#) alex.taylor válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
köszi a választ, án is kb ilyen árra gondoltam.Amúgy a srác az gyűjti a régi cuccokat,csak a felesége nem nagyon örül ezeknek a dolgoknak

de én sem fogom odaadni 2500-ért
(#) Sergei hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
sziasztok.

nekem is van 2 pédányom itthon egy tv és egy rádio.mind a kettö nagyon régi.a rádion látszik is.a tv mintha uj lenne mellékelem a képeket.
(#) Doncso válasza Sergei hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Huu apám, a tv télleg vadi új. gondolom magyar gyártmány, mivel KÉKES van ráirva, de a rádió is cool!
Müködnek is? Amugy gratula
(#) Müszi hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
Jártam a Keszthelyi rádiómúzeumba, ha a képek érdekelnek valakit akkor feltöltöm ide!
(#) Sergei válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
megmondom öszintén hogy egy évvel ezelött müködtek :yes: idén még nem probáltam ki öket de bizok benne hogy müködnek
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Üdv!
Engem érdekel!
(#) huhuu hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
Van egy kis motor, amit az egyik rokontól kaptam kölcsön.
Tudom nem müszaki cikk, de szeretném megmutatni Nektek.
Most takaritottam ki a kipufogórendszerét, most úgy megy mint a rakéta!
1977 es gyártmány.


kismotor.JPG
    
(#) Sergei válasza huhuu hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
tyüüüüüüüü tunturi ezt örizd meg mert drága kincs :yes: a tunturi-nak neve van.még felsökategoriás kondigépeket is gyárt kiválo minöségben :yes: gyönyörüen néz ki gratula
(#) spkkill hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Végre rávettem magam hogy megcsináljam a hangszorókat.Ha 25/1038. :yes: Szerintem elmegy. Már csak a dobozt kellene kitalálnom.
(#) cruisher válasza spkkill hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Ha jol latom akkor ez talan az a mely, ami a DC2550be is van. Szal az idealis dobozmeret vszeg olyan 40 liter koruli lenne.
(#) Mate78 hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Nekem egy pár eredeti Orion HS280-asom van,meg egy pár szintén eredeti Videoton DC2002-esem.A videotonokat ki akarták dobni a szemétbe,úgy mentettem meg őket.Itt van kép róluk,ahogy pár hozzászólással régebben ígértem.

üdv.

(#) spkkill hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Megérkezett az 1000ft-os Videoton erősítőm.

Szép nagy fehér postai dobozba volt kevés újságpapír közé csomagolva.Első ránézésre megijedtem.Elég koszos volt de mikor bedugtam semmi füst és egyből világított a kijelző is. De mikor bekötöttem az összes poti recsegett. .Szétszedtem tettem bele még 2db 4700uf-os puffer kondit.Csak mert volt itthon. Egy kis műszerolajat adtam a potiknak.Levettem az előlapját meg a gombokat és megtísztítottam őket. :yes: Íme itt az eredmény.

(Holnap megyek a videoton dobozokért. )
(#) temonddmeg válasza spkkill hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Vazze! Ez megérte Gratulálok!

Találtam 2 oldalt amin egész sok készüléket találtam, az egyik lengyel a másik magyar cuccokról:

http://oldradio.pl/wykaz_caly.php

http://oldhunradio.uw.hu/k-tart.htm

Jó böngészést
(#) Gery válasza spkkill hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Hello
1000Ft-ért nagyon szép darab
Amúgy megtudnád mondanni mi a pontos neve annak amivel beolajoztad a potit hogy ne recsegjen? Mert az én unitrám is recseg, de ugyanojan potit meg nemtok már venni sehol :no:
(#) Müszi válasza Gery hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
KONTAKT SPRÉ
(#) Gery válasza Müszi hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Kontakt spré? És ezt elektronikai boltban lehet kapni vagy máshol mert a lomexbe ezek vannak:
MÜANYAG ÁPOLO MÜANYAG ÁPOLO
NOTEBOOK ÁPOLO NOTEBOOK ÁPOLO KÉSZLET
SPRAY CSAVARLAZITO SPRAY
SPRAY ÉRINTKEZÖ MOSO
SPRAY ÉRINTKEZÖ TISZTITO
SPRAY ÉRINTKEZÖ VÉDÖ
SPRAY FOTOLAKK
SPRAY MÁGNESFEJ TISZTITO
SPRAY PRECIZIOS TISZTITO
SPRAY FORRASZTO LAKK
SPRAY SÜRITETT LEVEGÖ
SPRAY SZILIKON SPRAY
SPRAY VÉDÖLAKK
Vagy ezekközül melyik az?
Üdv.
(#) pista91 válasza Gery hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Kontakt spré például a WD40. Én ezt használom. Igaz nem párolgó, tehát ha valamit befújsz vele, akkor érdemes kifojatni, vagy legalább megtörülni, mert érhetnek meglepetések!!
Én láttam elektroboltban is, de csavar-, vagy szerszámboltban biztos kapsz.
Egyébként ha elektroboltban mondod hogy mi kell, valamit biztos adnak.
(#) Gery válasza pista91 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Oké, köszi
(#) spkkill hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Én sima műszerolajat adtam neki és tökéletes lett. :yes:
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Szia Gery!
Kontakt tisztító és kenő spray amivel a poti pályát lehet tisztítani és kenni.
Azt hiszem a somogyi is árul ilyet.
/pista91:a WD 40 nem csavarlazító ?/
(#) spkkill válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
A wd40 univerzális kenőanyag+csavarlazító+minden. De én a berohadt csavarokat leöntöm egy kis étolajjal,várok vele egy kicsit és úgy jön le a csavar mintha új lenne.
(#) mcganyer hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Üdv! Nekem egy Unitra WS311D erősítőm van(tranzisztoros csoda)). Valaki ki tudna segíteni egy müszaki leírással vagy rajzal? Köszönöm
(#) szamóca hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Helló skacok!
Kicsit régen írtunk már ide.
A vaterán találtam és eszembe jutott ez a topik.
Megjegyzem tartja az árát! :yes: orion
+
(#) tatabike hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Üdv, beszereztem néhány oldschool rádiót, képek később. Előbb egy kérdés. Az egyikük egy Videoton RC4623, ismertebb nevén Pluto. Rádió és hangostelefon is egyben. Egy probléma van vele, nem reagál a mély frekvenciákat állító potméterre. Nincs rossz hangja, a Pluto-k amúgy sem dobozhangúak, mint a többi korabeli, műanyagdobozos társai, de minden állásban ugyanolyan a mély, kicsit kevés. A magasat ellenben torzításig ki lehet emelni. Már kipucoltam mindent, elég redvás volt szegény, régi, papírborítású Perion góliátok voltak beleoxidálódva, de olyan szinten, hogy...erről is rakok képet. Az elemeken még rajta volt az áruk is, 6 Ft 30 fillér volt darabja...
Megvan a kapcsolási rajz hozzá, ha valaki esetleg érti ezen masina hangszínszabályzójának elvét, és hogy mi lehet a bibije, akkor kérem ossza meg velem. Köszi.

A potmétereket is kipucoltam, kaptak kontakt folyadékot, és mindegyik működik is, ellenállásmérővel ellenőriztem. Tehát valahol a kapcsolásban lehet a hiba, és gyanítom ez a hiba lehet a felelős a magas túl nagy kiemeléséért is.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem