Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC 12F629
 
Témaindító: gtk, idő: Máj 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gtk hozzászólása Máj 27, 2006 /
 
Sziasztok.
12F629 PIC -et programozo aramkor kapcs. rajz erdekelne LPT -re,vagyis a bekotesek is elegendoek .

Koszi.
(#) jon@ válasza gtk hozzászólására (») Máj 27, 2006 /
 
Itt van egy: P16PRO. A pdf ben van egy nagyobb meg egy kisebb változat. A nagyobbikkal lehet csak a 12F629 et programozni.
(#) gtk válasza jon@ hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Nem talalom a 12F -est.
(#) eSDi válasza gtk hozzászólására (») Máj 28, 2006 / 4
 
Nem is fogod! Az összes PIC-et ugyan azzal a hárdverrel be lehet égetni. 10-18-as szériáig, a DsPIC-ről nem tudok semmit de szerintem az is ugyan úgy megy. A lényeg hogy a PC-n lévő progi ismerje a PIC-et. Aztán csak a programozó megfelelő vezetékeit kell a PIC megfelelő lábaira kötni és már mehet is.......
(#) Báddzsó válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Ez így van, azt a néhány lábat bekötöd neki ami kell és kész. Én mindent a jdm programozómmal+ PICPgm (sokat ismer) progival progizok....
(#) gtk válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Jol van ezt en is tudom...
Pontosan a bekotesekre vagyok kivancsi..
Nekem is egy hasonlo epul,es bele szertnem epiteni a 12F foglalatot is,ezert kellene a bekotes.Neztem adatlapon de nem teljesen vilagos,hogy mit hasznal ki es mit bemenetnek,ugyanis a kimeneteket szeretnem ledekre kotni.
(#) eSDi válasza gtk hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Nagyobb PIC-eknél mindíg az RB7 az adat és az RB6 az órajel MCLR az égető fesz. Ezeknél a 8 lábúaknál meg a GP0 az adat és a GP1 az órajel.
A többi egyértelmű
(#) gtk válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Koszonom !
(#) tams hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
PIC 12F629
Ez ugye ilyen kisebb PIC? És ugye olcsóbb?
Szeretnék ezzel építeni valamit, csah hogy belekostoljak az ízébe és majd később 16f84-essel is foglalkozzak.
Nem tudtok valami érdekes kapcsolást amihez ilyen olcsóbb PIC kell??
(#) potyo válasza tams hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Én javaslom, hanyagold a 12F629-et egyenlőre. Attól, hogy kevesebb lába van, még nem könnyebb tanulni rajta. Szerezz inkább egy 16F627-et, köss rá néhány ledet meg nyomógombot, és azon tanulj.
(#) kyrk válasza tams hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
16F84-el minek akarsz foglalkozni? Kifuto tipus. Max a neten talalsz projekteket erre, de jobban jarsz ha nem ezen tanulsz.
(#) szabi83 válasza kyrk hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
ha,
Idézet:
„Kifuto tipus”
, akkor melyik ami nem kifutó?

(#) kyrk válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Hali!

Altalanos tippet irok PIC kivalasztasara es utana leirom, hogy melyik tipus jo szerintem tanulashoz:

Elso lepeskent ki kell valasztani egy alkalmas tipust egy adott feladatra. Ebben sok parameter kozrejatszik. Vannak egyenenkent preferalt tipusok ami ugyan alkalmas a feladatra de a kelletenel tobbet tud (am azert valasztjak sokan azt a tipust mert mar ismerik). Vannak olyan tipusok amik alkalmasak a feladatra es aruk is kedvezo. A tipus kivalasztasaban segit a microchip product select guide-ja. Itt on-line lehet kivalasztani a parametereket. Hozza kell tenni, hogy adott kifuto tipusra altalaban feltuntetik a helyettesito valtozatot. Ami altalaban arban olcsobb es tudasban nagyobb. Lasd pl 16F84A vs. 16F628

Masodik lepeskent azokbol a tipusokbol erdemes valasztani ami a chipcadnel raktarrol jovo (v. gyorsan forgo) termekkent szerepel. A rendelheto tipusokat mellozni kell.

Elso lepes utan rossz esetben kb 20 tipus marad. A masodik lepes utan kb 4-5 db. Aztan a vegso dontes az ar.

Mivel tanulasrol van szo ezert erdemes olyan tipust hasznalni amit masok is gyakran valasztottak ismerkedeshez es sok projekt talalhato hozza a neten.

Kezdes keppen 16F627, 16F628, 18F452 ami szerintem ajanlott. Ezek kaphatoak is. Mindenkeppen olyan tipust kell valasztani amit tudsz majd otthon egetni. Esetleg olyan tipus javasolt ami onmagat is tudja irni (18F452). Ekkor Bootloader segitsegevel a soros porton keresztul tudod programozni a PIC-et ugy, hogy siman kikuldod a progit ra.
Erdemes eloszor egy adott tipus minden tulajdonsagat kiprobalni. (Timerek, USART, Interrupt, PWM). Ezutan lehet probalkozni masik tipuson de azonos csaladon belul maradva. Utana erdemes lehet kiprobalni a kissebb csaladokat.

Kezdok (en is igy voltam) gyakran esnek abba a hibaba, hogy egy tipus megismerese utan minden aron azt akarjak hasznalni mindenre. Ezert nem javaslom a 16F84A-t, mert kesobb nehezebb lesz atallni. Sajnos nagyon sok projekt a neten ezzel a tipussal van (vagy epp a 12F508 ami szinten kifuto darab es helyette a 12F629-van).

En mostansag egy 18F4550-at hasznalok teszteleshez. Ez egy USB-s PIC.
(#) miklajos válasza kyrk hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
A 16F84A jó IC kedők álma, kevés periféria stb. Csak egy időután rémálom a kevés periféria . Kezdőnek javasolt a 16F627A vagy 628A. Neten ha találsz példa progit 84A-ra az "madjnem" minden gond nélkül futattható 627A-n az hogy mi a különbség a CHIPCAH honlapján van egy két oldalas magyar! PDF azt kel átnézni.
(#) szabi83 válasza kyrk hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
kösz a többiek nevében is.
(#) Sergei hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
sziasztok.

szeretnék rendelni a chipcad-nél egy PIC12F629 nevü pic-et.igenám csak több féle van az árlistájukban tudna valaki segiteni nekem hogy melyiket rendeljem meg?
válaszokat elöre is köszönöm.

üdv Sergei
(#) Lucifer válasza Sergei hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Gondolom DIP-et szeretnél, nem SMD-t.
PIC12F629-I/P van is náluk, olcsó is, heppiend van.
(#) Sergei válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
igy igaz DIP-et szeretnék apropo ez a tipus ujraprogramozhato? láma vagyok hozzá bocs a hülye kérdésekért
(#) frrrrr válasza gtk hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Szerintem is kyrk és miklajos hozzászólásai alapján kezd el:
PIC16F627A-I/P
PIC16F628A-I/P
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Bocsi,
tamsnak szólt.
(#) Lucifer válasza Sergei hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Mivel a nevében ott van az F betű -> tehát flash progmemóriája van -> lehetőség van az újraprogramozásra. Az eccerprogramozhatóak a C-s típusok 12C629 már ha van ilyen.
(#) Sergei válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
köszi szépen a gyors válaszokat és a segitséget akkor rendelek tölük
(#) viktorka0011 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Sziasztok
12f629-el kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy miképpen lehetne megoldani egy fesz-osztó segítségével (poti) biteket mozgatni.Mivel úgy látom hogy nincs benne AD converter csak a 12f675-be.
Egy DELAY rutin állítását szeretném megoldani.
(#) Norberto válasza viktorka0011 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Én arra gondoltam, hogy ha valóban ehhez a PIC-hez kell idomulnod, akkor pl. egy feszültség - frekvencia konvertert kellene alkalmaznod. Ilyen lehet pl. egy astabil multivibrátor, aminek potival vezérled a frekvenciáját, ez a jel viszont a PIC egy digitális bemenetével már feldolgozható.

Bár lehet, hogy ez már túl merész megoldásnak tűnik és létezhet talán egyszerűbb is.
(#) icserny hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
12f629, 12f675, 12f683 "rokonok", csak különböző kiépítettségűek. PIC12F-et csak célfeladathoz érdemes megvenni.

Tanuláshoz inkább PIC18-at vegyetek! Abból is találtok olcsót.
(#) pbalazs válasza viktorka0011 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Lehetne úgy, hogy egy kondit töltesz a potin keresztül, és méred a feltöltődési időt. Amikor feltöltődött, akkor a portot kimenetre állítod, és kisütöd, majd indulhat elölről.
(#) icserny válasza viktorka0011 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
A beépített komparátor segítségével lehet Delta-Sigma konvertet játszani, AN700 alkalmazási mintapélda is mutatja. A kérdés csak az, hogy megéri-e a fáradtságot?
(#) icserny válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
1. Bocs!
2. De, az adott feladathoz sokkal egyszerűbb.
Általános esetben (ha tényleg feszültséget kell mérni) viszont jól jöhet az ajánlott módszer.
(#) viktorka0011 válasza icserny hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat,és megfogadtam a tanácsot ,inkább gombbal oldom meg ezt a feladatot.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok
12F629-nél szeretném a GP3/mclr lábat bemenetként használni, viszont ezt csak úgy tudom, ha a konfig lapján a MCLR-t letiltom.
Így viszont nem megy az írás a PK2-vel.
Van megoldás?... kellene az a láb
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem