Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC 12F629
 
Témaindító: gtk, idő: Máj 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) potyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Miért ne menne az írás?
(#) zsoltee0001 válasza potyo hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia

Sajna nem megy, PK2 hibát ír az írás végén
"Verification of configuration failed"
Utána visszaolvasáskor már nem is látja a pic-t.
Ezután kb. 5 perces meló visszahozni a PIC-t az élők sorába.
Külön 5V-ot kell neki adni, mert a PK2 fesz. nem elég + Le kell szedni róla az "All protect"-et mert valamiért az is rámegy, és a Tools/osccal/auto regenerate-t is le kell futtatni, kb 3. nekifutásra sikerül is.
Szóval ez így elég macerás.
üdv
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Nekem így működik, 12F629 esetén is mennie kell

  1. #include <p12F675.inc>
  2.     __config (_INTRC_OSC_NOCLKOUT & _WDT_OFF & _PWRTE_OFF & _MCLRE_OFF & _CP_OFF & _CPD_OFF )
(#) zsoltee0001 válasza icserny hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia

Most például működik, úgyhogy belezavarodtam, valami még biztos nem kóser, mert néha csak külső táp ráadásával hajlandó működni a programozás.
Érdekes, más, pl 18F-nél gond nélkül megy.
Szóval még ki kell kísérleteznem ezt a dolgot, mert lehet, hogy csak nálam ilyen probléma.

üdv
(#) potyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Van olyan beállítás a Pickit2-nél, hogy Use Vpp first vagy valami ilyesmi?
(#) szilva válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Nem emlékszem, milyen PK2-t használsz, de hasonlóval találkoztam én is. Az én klónomnál okozott ilyen jellegű nyűgöket az, hogy a kimeneten a Vdd a 4.5V-os határérték körül táncolt.

Meg kell nézni az adatlapot, de lehet, hogy a 629 is csak 4.5-5.5V Vdd tartományban tud pl. bulk erase-t. Azaz a programozás minden részlete csak ebben a tartományban működik rendesen. Én megkerülő megoldásnak azt alkalmaztam a saját példányomnál, hogy a kimeneten Vdd lévő diódát (D2 talán) egyszerűen áthidaltam egy rövidzárral. Az a dióda csak a külső áramkör felől érkező "istencsapása" ellen próbálja megvédeni a PK2-t (és a PC-t), de esetenként sajnos túl sok feszültség esik rajta, főleg, hogy általában az USB-ből sem 5V jön ki, hanem inkább 4.7-4.8 körül mértem a legtöbb helyen (az a dióda benne van egyébként az eredeti PK2-ben is, de valami nagyon speciális, ultrakis nyitófeszültségű típus, amihez hasonlót én nemigen találtam megvehetőt itthon).

Szóval ha a külső áramkör tisztességes és az ember is odafigyel (vagy pl. csak egy programozó adapter vagy egy fejlesztő kártya a külső áramkör, és köze nincs egyéb tápfeszültségekhez), akkor gyakorlatilag elhagyható a dióda, és ez sokat segít a céláramkör felé menő Vdd szintjén.
(#) szilva válasza potyo hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Van ilyen lehetőség ("use Vpp first entry"), de őszintén megmondom, sosem néztem utána, hogy mit is csinál pontosan, nem volt sosem szükségem rá.

Egyébként technikailag azt csinálja, hogy az adott eszköz programozásának menetét leíró "szkript"-ek közül azt használja, amiben ez a "Vpp first" megjelölés szerepel. Tehát ha különböző módokon lehet egy eszközt megszólítani, akkor lehet több "szkript" is hozzá, és azok közül választ.
(#) zsoltee0001 válasza szilva hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia

Watt féle PK2-m van.
Az adatlap szerint a bulk erase 4,5 V fölött hajtódik végre, emiatt is tettem be ezt a kábelt, amit a PC 5V- (5,01V) járólról szedtem, szóval megbikáztam.
Ezt az eljárást ez a PIC minden írásánál igényli.
Ez a dolognak az egyik része, a másik ami jobban aggaszt, ha letiltom az MCLR-t (mivel ez a láb használatba van) Akkor nem működik az írás, mint ahogy az előbb is írtam, nagyon nehéz visszaállítani a PIC-t.
De ez se mindig van, az előbb jó volt, most újra próbáltam, akkor már nem volt jó.
A "use Vpp first.." is próbáltam, úgy tűnik néha van haszna, de az se segít.
Most hagyom pihenni, majd holnap próbálgatom.
Még annyi, hogy olvastam egy hozzászólásbal, hogy ilyen esetbe a PK2 AUX-t össze kell kötni a PIC GP4/T1g lábbal, de erre utalást nem láttam a pic adatlapjába
ÜDv.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Konfigurációs bitek nem tetszett a PK2-nek, ezért dobta az égetés után a "Verification of configuration failed"
hibaüzenetet.
Az volt a gond, hogy a belső oscillator volt konfigurálva és az Mclr láb tiltva.
Ha külső oszcit konfiguráltam, akkor gond nélkül megírta letiltott mclr lábbal is.
Van-e megoldás arra, hogy az oszci lábait és az Mclr lábait is használhassam?
Gyakorlatilag mind a 6 láb kell, vagy ez így fizikai képtelenség?
Lehet, én vagyok telhetetlen
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Idézet:
„Van-e megoldás arra, hogy az oszci lábait és az Mclr lábait is használhassam?”

Hát persze, én is így használom a PIC12F675-öt! Nálam MCLR bementként, az összes többi láb kimenetként működik. Gyári PICkit2 gond nélkül programozza.
(#) zsoltee0001 válasza icserny hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Idézet:
„Nálam MCLR bementként, az összes többi láb kimenetként működik”

Én is így akarom, nálad a PK2 simán, külső Vdd ráadása nélkül írja? Mert nálam igényli, sőt, ha enélkül írom, akkor az OSCCAL-t is le kell futtatni, persze ez is csak akkor megy, ha nincs a belső oszci engedélyezve és az Mclr letiltva.
Nem tudom mi lehet a külömbség egy gyári PK2 és a klón között, de a PK2-n mért usb fesz 4,92V, ezzel szerintem nem lehet gond.
Üdv
(#) potyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
A kimeneten mért feszültség mekkora?

Egyébként az lehet a gond, hogy az MCLR lábon nem emelkedik elég meredeken a feszültség oda-vissza, elindul a kontrollerben a program, mire megjön a 13V, így nem nullán áll a belső címbusz az égetés elkezdésekor, nem jó helyre kerül a firmware. Engedélyezd a power-up-timert, az késlelteti a kontroller indulását néhány ms időre.

Az OSCCAL-t felesleges futtatnod minden kisérletnél, hadd írja az üzenetét. Ha szükség van a kalibrálásra, akkor majd ha készen lesz a firmware, akkor egyszer lefuttatod rajta és kész.
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Idézet:
„nálad a PK2 simán, külső Vdd ráadása nélkül írja?”
Természetesen.
(#) zsoltee0001 válasza potyo hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
4,53V a Vdd fesz a kimeneten.
A power-up timer engedélyezése nem járt sikerrel.
Egyébként amikor "bikázás" nélkül ír, akkor ált a 3-4 kódnál szokott visszaolvasáskor hibát találni.
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Idézet:
„4,53V a Vdd fesz a kimeneten”

Ez eléggé a határon van, nálam legalább 0.2 V-tal több van legrosszabb esetben is.
(#) ujfe hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Sziasztok !

Sajnos egyáltalán nem értek a PIC programozáshoz de szeretném ezt a kapcsolást megépíteni. Tudna-e valaki abban segíteni, hogy a PIC-be beleégeti a HEX-et, mert csak ezért a projektért nem szereznék be egy égetőt... Persze a PIC-et adom és megegyezhetünk valami ellenszolgáltatásban is...megjegyzem nem vagyok csinos csaj
A segítséget előre is köszönöm:
Fri

jp6291B.hex
    
(#) Junkie hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Sziasztok ezt a kapcsolást probállom megépiteni http://www.ivica-novakovic.from.hr/Nokia%20Lcd%20Termometar-eng.htm , viszont amikor felprogramozom a hex filet mindig hibát ad visszaolvasáskor, code protectet nem használok, viszont 12f675 helyett 12f629 el probálkozom, leirás szerint mindkettővel mennie kellene. Programozáshoz Willemet használok. Eddig is programoztam 629 est ezzel, viszont azt tapasztaltam hogy vannak hex fileok amiket helyesen felir másokat meg nem. Lehet beállítás probléma, vagy nem szereti ez a programozo vajon?
(#) kokozo válasza Junkie hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A Hexet módosítottad a leírtak szerint? ( a nyákrajz alatt írják mit kell átírni)
(#) Junkie válasza kokozo hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Azt nem modosítottam, viszont az a kontraszt szabályozására van nem?
(#) Junkie válasza Junkie hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Na hosszas kisérletezgetések után megoldodott a probléma, a willem szoftban a watchdog -nál kivettem a pipát és powerup timert pipáltam be helyette.
(#) benton válasza potyo hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Talán segítség.629 programozásánál a CP bitek be tudnak úgy íródni,hogy úgy is maradnak,hiába bulk erase,vagy bármi más törlés.Oka:a már benne lévő program elindul,mielőtt a programozó fesz.13V megjön.Megoldás:Vcc leköt,MCLR-ről 1K Vcc-re,Vcc-ről ZPD5V1 testre(katód a Vcc-n)Így csak a prog fesz megjelenése után kap tápot a Pic. Így sikerült visszahozni 3 PIC-et.Remélem sikerült segíteni.
(#) latyakosa hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Willem 3pcb-vel szeretnék programozni 0.98a sw-rel xp alól. A programozás megszakad nem sokkal a kezdete után. Ez lenne a kód : too
Más funkciók működnek (hw test, PIC verzió kiolvasás) korábban használtam már másik PIC égetésére (ISCP) ott remekül működött
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem