Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   63 / 188
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
5 picem van. 1.22-es az egyikben, az se mér ellenállást meg 33n fölött pontatlan. 1.30-as a másikban, az sem mér jól.
(#) bacalb válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Esetleg az nem kavarhar be, hogy nem a fotókon használt billenős kapcsolókat használom, hanem a digit multiméterekben, ill. régi számítógépházakban a turbo kapcsolót(nyomógombokat).
(#) p_istvan válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Melyik bemeneten méred a kondit?
Olyan mintha az elkó bemeneten mérnél...
(#) p_istvan válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Nem biztos, hogy előny!
Egy rendes kapcsolóval meg kellene nézned!
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Valóban az elkón mértem, elnézést. A másik oldalon már a 33n-az 20n-t ír. A 100n-33n-t mutat.
(#) p_istvan válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Egy-két kép még is csak jó volna mind két oldalról, valami össze van kuszálva a bemeneten!
(#) obero válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Miután úgy tűnik sikeresen elérkeztünk oda, hogy PIC, szoftver, ill mindkettő csere, már csak az a kérdésem, pesten van-e valaki aki vállalná hogy beégesse a PIC-emet. Varga Feri Győrből megtette a múltkor, nem akarom terhelni, meg aztán a Magyar Posta jóvoltából egy fél órás munka két hétig tartott
Ha valaki tudna segíteni
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Még valami eszembe jutott. Amíg csak az PIC volt a foglalatban a panelon, addig meg tudtam írni a PIC-et. Most, hogy már benne van minden alkatrész, már Error detecting hardvare, ha az ICSP-n akarom írni. Csak panelből kivéve írható már. Az igazság, hogy saját tervezésű a nyák, ezért nem tudom érdemes-e fotót feltennem róla. Párszor már átnéztem a rajz alapján is, de nem veszek észre elkötést.
(#) lidi hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Üdv !

Megépítettem én is a LCM3 műszert. Köszönet ezúton is a készítőknek. Az 1.3 -as FW-t égettem bele. Pár kérdés felmerült, amire nem találtam válasz a leirásban:
elektrolit kondenzátort mérve, mit jelent az m48 , vagy más m betüs jelölés a kapacitás sorában az egyenlőség jel előtt ?

A másik hogy tekercseket mérve úgy tűnik hogy nem pontosan mér. 33uH nek cimkézett tekercset 41.1uH nek mér. "471" feliratút 465uH nek. Ez jónak tűnik. "680" feliratút 57uH nek. Ez kicsit mintha eltérne. "332" feliratút 2.857mH nek mér, ez is eltér.

Sajnos nem tudtam venni spéci kondikat bele. A 33µF az 07-04-68 cikszámú, 250V 5% -os fólia, az 1nF ok 07-07-24 csz-ú 2kV, 10% os tipus. Esetleg ide jobb lenne a 07-10-78 ? Ez 2.5% de csak 250V -os.

A kalibráció közben kiírt értékek:
F0 = 494.3 kHz
FCal = 355.9 kHz
Re = 0.241k
Uesr0 = 83.1mV
Fesr = 85.4 kHz

Segíthet a tekercs mérés pontosításán ha megépítem az icsp csatira dugható nyomógombokat ?
(#) lidi válasza lidi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Próbáltam a nyomógombos hitelesítést, de az csak a kondi mérésre volt hatásos. Ccal értékét lehet állítani vele. A másik 1nF értékét nem lehet valahogy megadni ?
(#) p_istvan válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Az ICSP-n keresztűl akár be vagy kikapcsolt állapotban tudom programozni a PicKit2-vel!
Valami mégis el lehet kötve, illetve a kapcsolóid megfelelően kapcsolnak-e --> a kapcsolási kajz alapján ohm mérővel ellenőrizheted, hogy mind két állásban e megfelelő pontokat kapcsolja össze a Cal és az üzemmódkapcsoló.
(#) p_istvan válasza lidi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
- A másik 1nF értéke közömbös, a Ccal segítségével kerül megmérésre a szórt kapacitásokkal együtt!
- "m" betű, már volt szó róla egy egy párszor (egy kicsit vissza kellett volna olvasni), a kapcsolásoknál a 7. oldal: kondenzátor memória.
- Végeztél induktivitás kalibrálást? --> induktivitás állásban rövirezárva a bemenetet legalább egyszer kalibrálni kell a megépítés után.
(#) Hp41C válasza lidi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szia!

Az FDH-nál rendelhető 1000pF 1% (9520651). Kicsit drága, de megéri (csak 2 darab kell), nem lesz vele gondod.
(#) lidi válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Kalibráltam L állásban is természetesen. Ezt a kapcsolásoknál 7. oldal ez hol van ? Vak vagyok vagy béna de én nem találom.

HP41C (ez valami régi számológép http://www.google.hu/images?hl=hu&q=Hp41C&um=1&ie=UTF-8&source=og&s...tab=wi ? ) Csak hogy tuti egyről beszéljünk: C9 nek kell akkor pontosan 1nF nak lennie ?
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Kapcsolókat kicseréltem, de a hiba továbbra is megmaradt. ICSP-n akkor tudom a helyén programozni a PIC-et, ha a Cal be van kapcsolva, vagyis a 47ohm az EL bemenethez van kapcsolva. Amint a 47ohm az 1k-s ellenállással ér össze, a programozóm hibát ír ki.
(#) p_istvan válasza lidi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
A kereső is hasznos tud lenni (csak ebben a témában keresés)...
A kapcsolások között az LCM3 leírás 8. oldal:
kondenzátor memória (igaz nem a hetedik oldal, de nem lehetetlen megtalálni)
(#) p_istvan válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
A két ellenállás, vagy más nincs felcserélve?
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Sajnos nincs felcserélve semmi. Létezhet, hogy a PIC rosszul íródott meg? Érdemes a PICKIT2-t nekem is beszereznem? Viszont induktivitást, elkót szuperül mér. Ezért nem értem, és keresem a magyarázatot.
(#) p_istvan válasza bacalb hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Akár az is lehet, égetéskor be kell kapcsolni az ellenőrzést. De szerintem akármelyik (normális) égetővel kellne tudni az ICSP-n keresztűl égeteni!
(#) Hp41C válasza lidi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szia!

Mind a két 1000pF helyén onnan rendelt 1%-os kondenzátort használok (és még három pédányban a barátoknál).

Mind a mai napig sokat segít az elektornikai számításokban, bár már 30 éves...
(#) pipi válasza obero hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Kispesten tudok égetni neked, keress magánban
(#) slogan válasza obero hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Én a VII. ker ben tudok segíteni ,ha gondolod.....

Üdv
(#) obero válasza pipi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
de szép az élet
Nagyon rendesek vagytok, hogy felajánlottátok, nekem teljesen mindegy, csak félek a VII.-ker ben nem lehet sehol parkolni
(#) lidi válasza obero hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Akkor Pomázra is jöhetsz. Itt van hely.
(#) oregtamas0202 hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Üdv . Létezik ilyen jó kondenzátor? 2,7uF.Öreg T
(#) slogan válasza obero hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
[OFF]De lehet.....
Dembinszky u. 8.

...gyere holnap ,lidi is itt lesz [/OFF]
(#) pipi válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
lehet hogy a hitelesítéskor valahol (pl kapcsoló másik állásban) nagy volt az átmeneti ellenállás...
(#) oregtamas0202 válasza pipi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Üdv ! Nem, a műszer tökéletes mindent jól mér. Ez előtt és ez után is. Maga ez a kondi értéke ilyen . Csak meglepődtem. Öreg T
(#) mex válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ezek a RIFA típusok nagyon jók, legalábbis nekem csak jó tapasztalataim voltak velül
(#) lidi válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Ok elolvastam ezt a kondi memóriát, nem teljesen világos mi is ez, de a lényeg gondolom hogy minnél kisebb legyen az m utáni szám. Más: csak izgat kicsit hogy alacsony az esr mérésnél a feszültségem. Próbáltam másik 100uH tekercset, kevés sikerrel, most 95mV. A 33nF ot is próbáltam cserélni, pl 3db ból összerakott kondira, de nem változott. Tantál kondival lehet helyettesíteni ezt ? Vagy egyáltalán van-e értelme foglalkozni ezzel a 95mV -al ?
Következő: »»   63 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem