Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nightvision/éjjellátó készítése házilag
Lapozás: OK   5 / 11
(#) helllll válasza fassenkugel hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
A hőérzékelős kamera nem rossz ötlet a ködre, ha van hő amit láthatsz. mert mondjuk kinn a semmi közepén este nem hiszem hogy találsz hőforrást, max ha megy előtted egy autó.
Szóval ha én ilyesmit csinálnék akkor már a tengeralattjárók aktív radarját(hanglokátort) használnám, az sokkal hasznosabb és azt tényleg nemérdekli a köd, max lassabb lesz a hang terjedési sebessége talán.
(#) Tarbur válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Na pont ilyet szeretnék csinálni, mint ami a videóban is látható. Illetve amilyet vzolee is csinált.
Az egyetlen gondom, hogy nem tudom a nézőke kábeleinek kiosztását. 6 szín van belőlük:
-narancs
-piros
-fekete
-szürke
-sárga (citrom)
-fehér

Gondolom a fekete és a piros a táp. Hogy mennyi azt később kimérem a kamera csatlakozásán.
Viszont a videojelről fogalmam sincs. Talán sárga és fehér? Csak a csatlakozó színéből kiindulva...
Viszont akkor a szürke és a narancs kimarad. Vagy azok csak a visszajelzéshez kellenek? Pl visszaküld valami jelet a kamerának, hogy működik a rendszer?
Esetleg ki lehet ezeket mérni egy mezei multiméterrel valahogy?
Köszönöm.
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Valami csalafintaság lesz itt. Kibányásztam a csatlakozót ami a kamera alaplapjához csatlakozik. Itt már 8 vezeték van, és négy lábon mérek 4,8 voltot. (Mondjuk ez jó hír is lehet, akksis táplálás megoldva.)
De még mindig nem tudom konkrétan melyik a táp, és melyik a videojel bemenet.
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nézd meg az IC típusát a panelon. Adatlapját letöltöd... ott le van írva melyik láb micsoda, és visszakeresed a panelon.

Tápnak 99% hogy 5V kell. De az koránt sem biztos, hogy a piros és a fekete az.
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Meg van, príma Bővebben: Link most már csak letölteni kellene valahogy.
(#) Szebence válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Tessék ITT van az adatlapja!
(#) Tarbur válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Köszi szépen!

Nem tűnik túl egyszerűnek.

Ha jól értem a rajzot, a táp a 22-es, és a 2+12-es lábra megy(sőt a 12-ről tovább a 11; 10; 9-re ). Vajon melyik a pozitív?
Aztán látom "input TV signal", de csak egy jelölés, mi van a másik felével? Vagy az a "letter signal" a másik fele?

Meg, látom a 15-ös lábon van 2,2volt. Csak szintén nem tudni hogy pozitív vagy negatív, és hol a másik fele.
Ugyan ez a helyzet a 9-es lábbal.
Azt hittem lesz majd két vezeték a végén, egy táp +,- ; és egy AV-in +,-.
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
2-es, 12-es: +5V
4-es, 8-as: GND
18-as: Videó bemenet

Ezt a 3 vezetéket kell visszakeresned.
1-12 és 4-8 már a panelon közösítve lesz.
18-as lábnál pedig biztos lesz 1-2 alkatrész sorba kötve, így az nem tudod közvetlen kimérni, csak végigkeresni az útját.

És a videó jel testjét is a GND-re kell kötni.
(#) Tarbur hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Nem igen jön ez össze.
Kiválasztottam a legegyszerűbbet, a 18-as lábat (input TV signal), mondván szemre az a legegyszerűbb.
Szakadásvizsgálóval álltam neki, először úgy próbáltam, hogy hozzáérintettem a lábhoz, majd a csatlakozókhoz, de persze semmi, aztán próbáltam apránként haladni, mindig ahol csipogott arra lépegettem, de egy idő után már elvesztem a fonalat, vagy több helyen is csipog vagy sehol sem.
Vagy nem így kellene csinálni?
Szemmel képtelenség követni, ráadásul itt-ott valami fehér cuccot ráfolyattak.

Image2.jpg
    
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Most látom, közben megelőztél.
Na így talán menni fog, köszi hogy megnézted!
Bár most kicsit félre rakom, már jojóznak a szemeim.
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Azt hiszem megtaláltam, mert valami történik.
Sima táppal csak egy led világít, ha rákötöm a kamerát akkor látszik, hogy jó helyen van, mert kép ugyan nincs, de a képernyő zajos, néha felvillan és a kamera mozgatása befolyásolja a zajt. Talán a képkereső hibája.
Fél siker, de jobb mint a semmi.
(#) Silious hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Sziasztok
Olvasgattam a fórumot, és segítséget szeretnék kérni egy iylen "éjjellátó" megépítésében.
Igazából nekem nincs szükségem tökéletes minőségre, és a távolság ami kell az is 10 m (nagyon-nagyon max. 15).
A lényeg, hogy nekem egy 3-7x32-es távcsőre kellene.
Hogy lenne érdemes nekilátni?
Arra gondoltam, hogy a távcső végét körberaknám infra ledekkel, a cső elejére pedig egy telefon kameráját esetleg? Bár gondolom, így gondok lesznek a fókuszálással ( a távcsövön nem zoomolnék, maradna a 3x nagyítás).
Tudnátok esetleg valami jó kis tippet ajánlani?
Előre is köszi.
(#) Tarbur hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Üdv ismét!

Azóta új képkeresővel is próbálkoztam. Az eredmény ugyan az.
Szerencsére ugyan az az IC volt a keresőben, a lábakat hamar vissza lehetett keresni.
Szóval tápot rákötve a kereső prímán világít. Hozzáteszem, hogy a kamera amiből kiszedtem a mai napig prímán üzemel, tehát ezzel nem lehet baj. Amint rákötöm a külső mini kamerát egyből zajosodik és fut a kép, de képet nem ad. Ha mozgatom a kis kamerát akkor annak megfelelően változik a zaj is, ebből gondolom, hogy minden jó helyen van, de valami mégsem stimmel.
A keresőnek 5V kell, ez megvan, a kamerának 12, ez is meg van.
Aki épített már ilyet az hogyan oldotta meg? Csak úgy direktben rá a jelet a keresőre? Vagy kell valami ellenállás vagy valami?
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Szia!

Igen direktbe kell rákötni a kompozit jelet.
A kamera és a kereső testét is össze kell kötni.

Esetleg lehet szabvány probléma is, egyik PAL másik NTSC.

Merre laksz?
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Megvan, összekötöttem a testet is, addig nem is történik semmi amíg minden a helyére nem kerül.
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem szabvány probléma.
Pakson lakom, talán az erőmű az oka...
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Akkor ki kéne találni melyik a hibás...
A kemerát kösd a tv bemenetére, a keresőt pedig pl. egy videóra.
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
A kamera jó, már teszteltem tévén. A keresőt videóra még nem próbáltam. A szabványt ellenőrizni? Na mindjárt előkeresem az adaptert.
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Minden PAL szabványú. A mini kamera is, és a nagy kamera is amiről a keresőt leszedtem. Estleg arra tudok még gondolni, hogy nem jól mértem ki a video lábat a keresőn (pedig de).
Csak hogy véletlenül se legyen gond, GND ill. test alatt az áramforrás negatív oldalát értjük igaz?
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
igen (legtöbb esetben)
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Működik prímán minden! :worship:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A neheze megvan, most már csak normális külsőt kell csinálni neki.
Na csak fussunk össze egy játékon!
(#) Silious válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szia
Esetleg kérhetnék képeket sokat
(#) Tarbur válasza Silious hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Persze.
Amint tudok rakok fel képeket, egyelőre kifújom magam és örömködök Azért gyorsan még összedobom az infrát hozzá. Egy próba erejéig.
(#) Tarbur hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Üdv ismét!
Lámpafénynél készültek a képek telefonnal, de nem bírok várni Már csak az elemtartót kell végleg beépíteni, és teljesen kész


Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
(#) Silious válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Hmm, korrekt kis cucc, kíváncsi lennék, hogy képre milyen leghet.
(#) Tarbur válasza Silious hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ez az optika nem valami nagy szám, sima műanyag 10fokos foncsor. Azt hiszem rááldozom az energizer lámpám foncsorát, mert legalább 2-3szor jobb azzal a kép, illetve messzebb ellátni.. A led sima 3W-os infra 850nm. A negyedik emeletről éjjel letekintve az utcára az autókat halványan látom.
(#) Silious válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Hmm
Az szerintem elég korrekt, én is gondolkozok egy ilyen összerakásán, egyedül a megjelenítővel vagyok gondba, ugyanis nincs ilyen kamera alkatrészem, pc-re gondoltam, csak hát egy laptoppal meg eléggé nagy lenne.
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Nos beépítettem az elemtartókat, de ezzel felmerült egy kis probléma is. Három tartót kötöttem be, így van 10 akku sorban. 4 elem után kivezetékeltem 4,8 voltot a led áramgenerátorának és a képkeresőnek.
Csakhogy az áramgenerátor bezavarja a képet. Gondolom azért mert egy áramkörön vannak. Hogyan lehetne zavarmentesíteni? Ha nem muszáj nem raknék be még külön ennek is egy akksit.
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Átcsoportosítottam az akkukat, probléma megoldva.
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem