Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   918 / 3947
(#) proli007 válasza h482871 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Hello!
Kontroller nélkül is van élet, csak sz...
Azért legyen egy proci nélküli példa is.
Ha 3 szekundumnál rövidebb ideig nyomod a gombot, akkor az egyik kimeneten. Ha hosszabban, akkor a másik kimeneten ad egy impulzus..
Vagy 3 szekundumnál rövidebbre bekapcsol, hosszabbra meg ki..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza elektroszabo hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Hello!
A bemenet és a kimenet között zárlat van! De ez inkább még kapcsolási rajz, mint nyák.
üdv! proli007
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
OK! Vettem! Máskor majd oda írok. Bocsi
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Mivel nem érkezett ellenvetés, ezek szerint nem lehet egyszerűbben megoldani, akkor így lesz
(#) Action2K válasza zoka hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Dehogynem lehet. A tranyótemető helyett egy 8 lábú IC, és kész. Persze kell még egy 7805-ös a tápjának. De ez a verzió csak annak egyszerű, aki tud mikrovezérlőt programozni.
(#) r.drian150 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Én egy 11-éves gyerek vagyok. Az 5. osztálytát 2010-ben fejeztem be.
KB. fél éve regisztráltam a hobbielektronikára. Az előtt egy kis tudással 220-as konnektorokat és hosszabbítókat szereltem. Végig olvastam és megcsináltam a kezdőkapcsolásokat. Nem akarok dicsekedni de, más véleménye szerint jó érzékem van a kütyükhöz.:yes:
És én érdeklődnék, hogy ez után nagyon nagy ugrás, lenne-e ha belevágnék egy stroboszkópba?
(#) r.drian150 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
ok kösz apukám mérnök neki a munkavédelmet be kellett magolni csak nem ért a nyák-hoz. meg jövőre legalább lesz fizikai alap ismeretem. és oszifőm a fizikatanárom
(#) zoka válasza Action2K hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Köszi, de nekem megteszi így is. Már hozzászoktam a sok tranzisztorhoz Programozni (még) nem tudok
(#) zoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
És ennek a kapcsolásnak mi a feladata, amit rajzoltál ? Bocs, de nem értek hozzá annyira, hogy ránézésből tudjam
Egyébként tranyók helyett kapu áramkörökön is gondolkodtam, de sokra nem megyek vele...
(#) zoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Ha bármelyiket elengedjük, J3 vagy J4, akkor kapcsoljon ki mindkét LED. Ha ezt nekem tervezted, akkor köszi szépen Elgondolkodok ezen a megoldáson is. Esetleg lerajzolom magamnak szimulátor progiba, és ott könnyen átlátom a működését. Bár nekem a tranyós verzió is bőven jó, 6db tranzisztor sem olyan nagy tétel, és a fogyasztása sem számít
Jah, egyébként kimondottan karos billenőkapcsolóval kell megoldani, nem nyomógombbal.
Köszi!
zoka
(#) zoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A kapcsolót úgy képzeld el, mint a lehető legegyszerűbb kapcsoló, amit el tudsz képzelni
Vagyis egy vezetéket hol megszakít, hol nem
Lényeg az, hogy nem nyomógomb, ami csak addig zár, amíg nyomjuk.
De ha nem jó akkor úgyis mindegy, a tranyós verziót teszteltem, az is megteszi
Köszi azért mégegyszer!
(#) alfa159 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Hello mindenki!

Vettem az autómba egy multimédiás fejegységet, de mikor rákötöttem a gyyári helyére nem működött. Egy másik autóban pedig ugyan ezzel ekötéssel bekapcsolt, most meg semmi.
Miért lehet? Van multikormányom.

Köszönöm a válaszokat! Norbi
(#) proli007 válasza zoka hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hello!
Így már elég egyszerű lesz?
üdv! proli007

LED1-LED2.png
    
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Sziasztok Ezt Szeretném megépíteni Ez A sorkapocs jó hozzá?És mi az a 7,5mm nagyfeszültségnél?Köszi.
(#) proli007 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hello!
Katalóguslapot nézted? Ott van minden adat. És ha már keresel, nézd meg a "nagyfeszültség " fogalmát is..
üdv! proli007
(#) David.zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Olvastam valamit hogy 220v nál kell 7,5 mm távolság ennek 5mm van a lábai között+forrszem marad közte 2,5mm :shocking:
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2010 / 1
 
Ami ebben van, az számít.
(#) kormoran hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy angol nyelvű lapon egy kapcsolásban a tekercs így volt leírva:
Idézet:
„L1 is 8 to 10 turns of 22 gauge hookup wire close wound around a non-conductive 1/4-inch diamter form, such as a pencil.”


Nem valami jó az angol tudásom, próbáltam translator-ral lefordítani de elég gány fordítást adott.
Annyit értek, hogy 8-10 menetet kell feltekerni egy 1/4 inch-es, ceruza vastagságú nem vezető valamire, meg még az volt leírva, hogy 0,1 uH tekercs, de hogy a 22-es szám mit jelent vagy hogy milyen vastagságú legyen a drót, azt nem sikerült kihámoznom.
(#) Teng hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Van egy tök egyszerű kérdésem smd ellenálláson 000 szerepel, hány ohm-os? és hány %os tűrésű mert keresgéltem 3 digites kódtáblába a de istennek sem találtam csupa nullást..
(#) pucuka válasza Teng hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nem fogod elhinni: 0.0 ohmos. Átkötés helyett használják, ha jól megfigyeled, alatta vezetősáv látható. Ültetőgéppel könnyen kezelhető, ellentétben a huzalos átkötésekkel. Néha biztosíték gyanánt is használatos.
(#) David.zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Azt elolvastam de akkor mi az a 7,5mm
(#) pucuka válasza kormoran hozzászólására (») Jún 29, 2010 / 1
 
A gauge méretet jelent. A huzalokat amerikai földön méretsorban gyártják. AWG, és a jelölése igazából #22, csak egy kicsit pongyolán van írva.
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Azt neked kellene tudnod. Te citáltad elő ezt a 7,5 mm-t.
(#) hackerfish hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Aki ért az FM cuccokhoz, légyszi nézze meg ezt, hátha tud segíteni! Köszi!
(#) David.zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Valami min. 230v os (lehet hogy több) kapcsolásnál volt h. a pozitív meg a negatív pólus között ennyi a szabvány biztonsági hely.
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hét és FÉL milliméter?
(#) David.zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Valahol a ki mit építettben vitatkoztak róla de mondom lehet hogy valami nagyobb feszültségű cucc volt.Ja és annak a mikrofonos dolognak kéne működnie?Régebben én is próbálkoztam vele az smovpo val de nem jött össze.A mikrotolókapcsolót hol vetted?Hackerfish
(#) SzervízMacska válasza kormoran hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szia. Szerintem a gauge az átmérő amerikánisul, hogy mi ne értsük. Tízzel osztva megkapod milliméterben. Bővebben: Link, második bekezdés.
(#) newman92 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Hy! Egy mosógépmotor bekötéséről szeretnék kérdezni, hogy kell bekötni? Előre is köszi! Képek mellékelve...
(#) qvasz2 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2010 / 1
 
Jól emlékszel, a 230V-nál annyi lenne a minimális távolság. Tehát bár a linkelt csoki bírja a 300V-ot is, nem illik egymás melletti lábra 230V-ot kötni. Annak idején mi ezt úgy oldottuk meg, hogy hármas csokit terveztünk az áramkörbe, és a középső lábat kiszereltük. Természetesen NYÁK-fólia nem lehet a két szélső láb között. (sem vezeték, sem forrszem). Amúgy kapható gyáriban is olyan sorkapocs, ahol kihagyták a 3-ból a középső lábat.
[OFF]Sajnos az itt válaszoló emberek döntő többsége alapvető dolgokkal nincs tisztában, és itt nem csak a kezdőkre gondolok !
Következő: »»   918 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem