Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kék lézer
 
Témaindító: Djatis, idő: Dec 31, 2007
Lapozás: OK   2 / 12
(#) Georgee válasza rephlex hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ha olvasó, akkor szerintem kár szenvedni vele, mert nem valami nagy a teljesítménye.
(#) Collector válasza rephlex hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Addig told fel rajta az áramot, míg 5V alatti feszültség alakul ki rajta.
(#) alienn hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Tettem fel az apróhirdetések közé eladó valódi kék 473nm (és zöld) lézer modulokat, akit érdekel nézzen rá! :yes:
További információ itt!

03.jpg
    
(#) L.O.T. hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Van egy komplett kék lézer modulom eladó!
(részletek az apróhirdetésben)
(#) alienn válasza L.O.T. hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!
Szerintem UV lézernek hirdesd, úgy pontos.
(#) alienn válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
A zöldhöz hasonlóan.
808nm-es pumpáló dióda, majd BBO és KTP kristály.
Így a 473nm-es kéket készítik.
Van diódás 457nm-es, de az már kicsit lilás, nem igazi kék, viszont jóval egyszerűbb, mert csak egy meghajtó kell hozzá és működik.
(#) Collector hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Bővebben: Link
Itt elég olcsón lehet venni 1W 445nm-es diódát. Az enyém már úton van . Majd valószínű tudok olcsóbban is, meghajtóval, modullal, majd az apróba berakom.
(#) larzz válasza Collector hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Van az a kép mikor 24 db lézer van egyben. Az mi az az eszköz?
(#) Collector válasza larzz hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Projektor. De azt hozzátenném, hogy ezek a diódák az adatlapjuk szerint max. 550mW-osak. Tehát mindenki, aki 1W-nak árulja, az már valójában túlhajtás. De érdekes módon meglehetősen jól bírja a dióda, mondhatni, az élettartama lineárisan csökken a max áram feletti értékeken.
(#) larzz válasza Collector hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Nem tudom milyen proji lehet az, amiben ilyen lézerek vannak. Segíts
Ha lesz ilyened lézered, csinálhatnál vmi teszt videót nekünk Engem roppant módon érdekelne. Ehhez nagyobb -másabb- modul fog majd kelleni? A hűtés miatt gondolom...
(#) Collector válasza larzz hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Casio XJ sorozat. Egyelőre még nincs diódám. A jövő héten viszont szerintem már biztosan lesz. TO18-as dióda, oda kell figyelni a hűtésére, mert kicsi a felülete.
(#) Collector hozzászólása Júl 2, 2010 /
 
A wickedlasers féle 1W kék pointerrel nem árt vigyázni. Youtubeon találtam ezt a hozzászólást:
Idézet:
„ATTENTION ARTIC BUYERS. My Uncle is a customs agent , he said they are anticipating people trying to get the ARTIC in here, thanks to the media, and told me they now have WL address RED FLAGGED IN THEIR SYSTEM! So they will check most if not ALL packages coming into the US from WL. GoOD LUCK guys most of you wont see it...

Ami annyit jelent, hogy USA-ba pl. a vám be sem engedi ezeket a lézereket, és nagyon valószínű, hogy nálunk is hasonló a helyzet. Ezek után már a lézer piac nem lesz a régi, a vám is jobban oda fog figyelni erre.
(#) bandika válasza Collector hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ezek szerint projektorban ilyen ledek állítják elő a képet?
Ha igen, akkor hogyan jön létre a kép? (Pl.mivel térítik el?)
(#) Collector válasza bandika hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
A lézerdióda nem LED. Idézet:
"A Casio, mint ennek a vonalnak az egyik pionírja, kifejlesztett egy teljesen új, félvezető-alapú fényforrás technológiát. A három alapszínt a következő módszerrel állítják elő: a vöröset vörös LED-del, a kéket kék lézerrel, a zöldet pedig a kék lézer és a foszfor kölcsönhatásának eredményeként hozzák létre."
Egyébként az új telefonokba és PDA-kba is ilyen lézerprojektort tesznek, csak kicsit.

Más: a wickedék egyébként az A240-ből való diódákkal szerelik az 1W-os pointert.
(#) bandika válasza Collector hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Ok. De akkor is hogyan lesz kép ezekkel az eszközökkel?

(#) Collector válasza bandika hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Nem tudom, ha megérkezik a projektorom, majd kiderítem.
(#) pz87 válasza bandika hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Itt van egy kis leírás képpel illusztrálva, hogy nagyjából hogy működik.
(#) bandika válasza pz87 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Akkor most már "csak" azt nem értem, hogy UHP lámpa hiányában miért fogyaszt 270 ill. eco2-ben 130W-ot? A fényorrások miatt nem indokolt.
(#) Collector válasza bandika hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Már hogy ne lenne indokolt. Csak a lézerek fogyasztanak 100W-ot.
(#) bandika válasza Collector hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
A 24 db laser (korábban azt írtad annyi van a projektorban) fogyaszt 100 W-ot?
(#) Collector válasza bandika hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Így van.
(#) zenetom hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Hali!
A blueray olvasóval akkor nem érdemes foglalkozni? Mármint a kék lézerdiódát nézve.
(#) Collector válasza zenetom hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Ahogy gondolod. 5-10mW lehet a dióda.
(#) zenetom válasza Collector hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Köszi a választ!
(#) Collector hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Én lemondtam a projektor vásárlásról. Egyszerűen hihetetlen, hogy 1 hónapja várok rá, és csak azt kapom válasznak, hogy "bármelyik nap megjöhet". Ja, csak éppen melyik év melyik hónapjában?
Az egyik ebay eladóval megszívtam, azt, akit linkeltem feljebb, nem küldte senkinek sem a diódát. Az ebay visszafizette nekem a teljes összeget, amit elküldtem neki. Paypal topikban lehet erről bővebben olvasni.
(#) Collector hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Projektorom nincs, de diódám van most már. Néhány képet csatolok róla.
(#) Collector válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Néhány tapasztalat: rettentően melegszik a TO18 tokban a dióda. Köszönhető ez a relatíve rossz hatásfoknak (infrához, vagy vöröshöz viszonyítva), 3-3,5W hőt termel.
Ha krómacél modulba van téve, érdemes peltierrel hűteni, úgy biztonságosan lehet járatni 1W körül, és felett is a diódát. Ez a hőellenállás miatt szükséges.
500mW felett és 1W közt aktív hűtést igényel egy jó nagy felületű bordával. 500mW alatt sem árt neki a ventillátor, de borda mindenképpen kell rá.
A legjobb viszont, ha vörösréz házat fabrikál neki az ember, ami nyugodtan kijelenthető, hogy igen nehéz feladat.
800mW-on járatva (kb. 800mA) a fát még fókuszálás nélkül is megégeti. A kezemet is jól megpirította, ha fókuszálva van, és az ember hosszú ideig bent tartja a kezét, akkor a bőr is felizzik a fókuszban. Gyertyát próbáltam vele meggyújtani, viszont helyette elvágta a kanócot
Fényerőben 800mW mellett kb. 70-80mW zöldnek felel meg a fénye (tehát mondhatni hogy egy 10-es szorzó van a kettő közt). Valóságban rendes kék fénye van, a kamera kissé lilásnak látja.
Van azonban egy elég durva hibája, méghozzá az, hogy csík sávokban sugároz a dióda. Ezt szó szerint kell érteni, 1 csík középen, felette egy csík, alatta egy. Ezt pedig rettentő nehéz rendes TEM00 (vagy más normális) nyalábbá összehozni. Ha ez nem fontos, akkor persze lehet használni.
Még valami: az eladókkal nagyon vigyázni kell. Az XJ-140-es és XJ-130-as projektorokban elvileg ugyan az a dióda van, azonban a gyakorlatban nem (2000 illetve 2500lm fényerejű projektorok). Az eladók többsége simán rámondja a 130-asból való diódára, hogy 1W-os, miközben hosszú távon az a dióda nem bírja ezt a teljesítményt (a hirdetésben persze állítják, hogy ez nem így van, meg bemásolnak mindenféle fórumokra feltöltött képeket). Innentől kezdve pedig a zöld lézerek teljesítményjelöléséhez meg is érkeztünk, ugyan az a szituáció.
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Hát drágának egyáltalán nem nevezném. Ha összehasonlítom, hogy 1,5 éve még a 100mW-os bluray (407nm) modult 15k-ért vettem, és most hasonló áron 1W 445nm-es kéket lehet kapni, semmi ok nincs azt mondani, hogy drága. Sőt, ez igazából amolyan sokként érte a lézerpiacot, aki idén vett egy komolyabb 1W-os argon lézert, az valószínű kifizetett érte fél milliót, most meg annyiból 2x 24 darab 1W-os diódát tud venni, és az összes argon lézer értéke lement a 0-ra, ezentúl nagyon nehéz lesz eladni őket (hozzáteszem, eddig sem volt túl egyszerű a brutálisan rossz hatásfok, és ár miatt).
(#) telectro hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
hali

Mivel hajtjátok az 1W-ost ?
(#) Collector válasza telectro hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Áramgenerátorral.
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem