Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Develop INEO 161
 
Témaindító: zoz11, idő: Okt 13, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Hello
Holnap valami úton módom lemérem a mágnes hengeren a feszt. Nem olyan egyszerű mert a tengelyvégéhez se férni hozzá…
Vaspor van benne, a dob új, gyári toner van benne.
Ez a jelenség régen is meg volt rajta, csak a menüben tudtam utána állítani, de már nem lehet feljebb húzni mert minden maxon van. Azóta ez már a 3.fényhenger benne.
Van mellette egy SHARP másoló is, és hát, ég és föld a különbség, annak a dobja pl. tiszta fekete nyomatnál koromfekete színű a portól.
Üdv: Zoltán
(#) Pyte válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szerintem is a lézer lesz benne koszos nem egyszrü kiműteni belőle...
(#) zoz11 válasza Pyte hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Hello
Sajnos rájöttem, hogy nem egyszerű kiműteni belőle, mert szét kell szedni az egész gépet. Őszi szünetben fog rá sor kerülni, mert legalább félnap, ha nem több, mire meg lesz.
Üdv: Zoltán
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ok.Ha kell segítség akkor írj!
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Hello
Nagyon szépen köszönöm.
Jövő héten lesz az őszi szünet, akkor tudom csak szétszedni, mert akkor nem lesznek ott a suliba, ha elakadok akkor szólni fogok.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hello
Ma neki estünk a gépnek, reggel 7től, délután 2ig azt csináltuk.
Teszek fel egy két képet.
Lézer egységet szétszedtük, nem volt bent kosz, meg kb. 5perc után hozzá férhető volt. Az egész doboz full légmentesen zárva volt.
Összerak, helyzet változatlan.

Akkor elkezdtük átnézni a nagy fesz részét, ott volt egy szakadt nagyfesz ellenállás, 2000Mohmos szigetelés vizsgálóval nem lehetett megmérni. Az csere, meg minden érintkezőt sarut, átnéztünk.
Amúgy 4részből áll, van benne 3darab 6,5kV-os, és egy 650V-os ami a mágnes hengerre megy.
Újabb próba, és javulás volt az oldalon.

Ezután dobegység szét, itt aztán voltak érdekes dolgok. Az egység olyan vastagon tele porral hogy folyt ki belőle. A festék, a vaspor teljes mértékbe össze-vissza volt a dobegységbe. Hiába voltak elválasztók benne, már azon is átbukott, a képen nem is látszik az elválasztó.
A mágnes hengerre nagyon kevés port vitt fel, ez a fő hiba aztán kiderült.
Port szedtem ki, kb. fél óra után rájöttem, hogy hogyan lehet állítani a lehúzóján.
Mikor forgatom körbe a mágnes hengert akkor se tetszett mert nem egyenletesen volt rajta a por.
Összeraktam, próba, a kép olyan fekete lett mit amilyennek kell lenni, sőt mindent vissza kellett venni a menüjébe alapra.
Elsőször aztán annyi port hozott fel hogy még a fényhenger is koszos lett, meg az egész oldal,.
Ezután vissza az egész, állítás, most tiszta marad a végén a fényhenger, de viszont az egész lapot koszolja. A nyomat az tökéletes, még a vízjel is meg van a lapon, ami már egy éve nem volt, másolásnál.

Ez mitől lehet?

Én arra gondolok már hogy a vaspor is telítve van festékkel, és ezért visz annyit fel. Vasport már rendeltem hozzá, meg az egész dobot kifogom takarítani.

Erről vélemény?

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ez lemaradt
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szia!
Mondtam, hogy tegyél fel képet az m.hengerről.Mindig ott kell kezdeni ilyen esetben,érdekelne,hogy mennyi vaspor van a hengeren,8-10-szer megforgatva.
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hello
Annyi por volt a hengeren amit az előző képeken láttál most, mikor a lehúzója nem volt rajta akkor is.
De ezen most segítettem, szépen tudom állítani a mennyiségét.
Amúgy a lézer egység külső üveglapját is szép vékonyan fedte a por.
Ma még 3szor vettem rajta vissza, de egy gond volt vele, nem koszolta az oldalt, de viszont a szín erőssége nem egyforma volt az oldalon, észért is gondoltam hogy vaspor csere, és kitakarítom az egészet.
Meg pl. az első oldal jó volt, a második már foltos, a harmadik megint jó, stb.
Üdv: Zoltán
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 3, 2010 / 4
 
A mágneshenger.jpg-t kellene néznem?Egyébként a dobszétszedve.jpg-n tényleg brutális sok a festéket kevert be a gép.
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Igen, a mágneshenger.jpg, az volt az alap felállás.
Rengeteg festék volt benne, levettem a fedelét dűlt ki belőle.
Gondolom, azért mert a menüjébe minden fel volt húzva maxra, beforgatta a festéket, csak nem használta el.
Maga a dobegységgel egy bajom van, hogy még sokadik szétszedésre is legalább 10perc, mire hozzá lehet férni a mágnes henger lehúzójához.
Pénteken kapom meg hozzá a vasport, 8ezer forint, fogom kiborítom az egész dobot, kitakarítom kifújatom. Akkor beállítom a mágnes henger lehúzóját is.
Az vele a baj hogy mindenhol fekete, dűlt ki belőle a por mikor megvolt bontva, és nem lehet egyszerűen máshogy letakarítani.
Üdv!
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hát legyen szerencséd.Mielőtt rendeltél írhattál volna előtte.Még az elején azt kérdeztem, hogy van a m.hengeren vaspor ,nem látszik-e ki a henger azt mondtad, hogy teljesen jó.Hát a kép szerint teljesen rossz,szinte nincs is rajt vaspor.
Az ,hogy mennyi festéket teker be az nem függ attól ,hogy milyen fényerőt állítottál be.
(#) zoz11 hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Hello
Megkaptam a vasport hozzá, elsőre sikerült is beállítani a lehúzó kését. A menübe mindent vissza kellet vennem, és most szép erős a nyomat, meg vízjel is látszik. Ma kiment benne vagy 300oldal.
Nha de…
Miért is lenne tökéletes minden, a 2oldalas nyomatnál bajok vannak. Például kinyomtam vele 50oldalt, tökéletesen, visszarakom azt a papír kupacot csak fordítva, és a papíron csak nagyon halvány nyomat látszik. Természetesen új friss lapra tökéletes. Kb. 1óra múlva újra megpróbáltam, és azokra az oldalakra is tökéletesen nyomtatott.
Ez mitől lehet?
Üdv: Zoltán
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szia!
Örülök, hogy jó lett.Olyat még nem láttam, hogy visszarakva halvány.
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Hello
Nagyfeszes gond lesz szerintem, mert ma ki lett nyomva kb. 100oldal hibátlanul, és utána elkezdte azt, hogy egyre halványabb a nyomat. Viszont most a fényhengeren meg van a nyomat vastagon, de nem szedi le róla. 90%-a rajta marad.
Üdv: Zoltán
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
De csak visszarakott papírnál?Azt írtad,hogy új papírral semmi baj.Elég érdekes
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Eddig úgy volt, hogy visszarakott papírnál, de most már minden féle formában ezt csinálja.
Friss papírnál is nagyon halvány a nyomat, és rajt marad a fényhengeren a por. Délelőtt még jó volt, de most már szinte alig látni a papíron a nyomatot.
Tegnap még csak 2oldalas nyomtátásnál csinálta ezt, visszarakott papírral.
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Biztos, hogy a dobon marad a festék?Nem vékony vagy vastag a mágneshengeren a vaspor?
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
100% hogy a dobon maradt, többször is leállítottam a gépet nyomtatás közbe, és látni ahol elment a fényhenger a papír felett, ott egy leheletnyivel vékonyabb a festék rajta.
Viszont amit észre vettem hogy erősödött az a sípoló hang amit írtam az elején is.
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Akkor nézd meg, hogy a trans. koronaszál (és a kisütő koronaszál)két szélén a szigetelő bak nincs-e megégve(vékony átégés a koronaszáltól a testfelé)
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Akkor lehet, hogy lehúz test felé valamerre, mondjuk ez megmagyarázza esetleg ezt a sípolást, mert így akkor sokkal jobban terheli az invertert.
Ezt nehéz lesz megtalálni, mert minden műanyag fekete rajta. Mondjuk van szigetelés szint vizsgálóm, 1kV-os, annak akkor ki kell mutatni.

Most is próbáltam, 2oldal tökéletes volt, a 3.nál meg előjött ez a sípolás, már szinte fület bántó, és nagyon halvány volt a nyomat.

Még valami nagyon szívat benne az biztos.
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Ha fülbántó akkor biztos , hogy átégett.szerintem szabad szemmel is lehet rajt látni.
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hello
Sikerült megszüntetni a sípolást, szigetelés hiba volt.
De az eredeti gond fent maradt, első oldalra jó, de visszarakott oldalnál halvány a nyomat.

A kép008on, az egyik oldal friss lapra készült, a halvány pedig egy visszatett oldalra. A kép 001-en látszik, hogy 100%ba ott marad a fényhengeren a nyomat.

Van egy másik érdekes dolog, az a 003 és a 007es képen látszik, hogy kisfelületnél nincs vele gond, de viszont ha nagyobb betű van akkor halvány a szöveg, és olyan mint ha egy kicsit szóródna por, ennek a maradéka is a fényhengeren viszont ott van.

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Hello zoz11!

Nna most már átjött a link rendesen....

Hááát előre bocsátom ezt a típust nem ismerem, de az alapján amit olvastam és több szakértő fórum társam már megnézett dolgokat azok után már én is csak találgathatok mégpedig:
Javíts ki ha tévedek:
-Ha tök feketét másolsz az jó?? (teteje felnyit 3-4cm fehér lap és a többi a "csak úgy"?) Úgy értem teljesen fekete a lap?
-Fehér teszt felteszem jó... (vissza olvastam én kétszer is a hsz-ket de lehet hogy félreértem hogy most hol tart a dolog )
-Ez transzfer görgős ugye (ha jól tudom az.....) ???
-Ja, és mennyi van agépben?? (számláló)

Ha mély feketéd van sztem hagy a lézert, inkább valami nagy feszre tippelek pl.:a dobegység töltö henger (ha az van) kontaktos, vagy a transzfer görgő az és csak simán elhúzza a nagyfeszt... (igaz, ezt Canonnál tapasztaltam.....)

De inkább megvárom a válaszod nem lövöldözök a levegőbe....

Most akkor a kétoldalas A/4 jó??
Üdv:
petike
(#) kekmester válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Szia!
Az,hogy a visszarakott papírral miért nem jó azt nem tudom.Abszolút nem okozhat ilyet de más ötletem nincs mint ,hogy a trans.korona mellett van egy másik koronaszál ami válto feszültséggel "leveszi" a töltést a papírlapról,hogy ne tekeredjen fel a dobra.Lehet,hogy az nem kap feszt és töltés marad a papíron és bekeverhet.Bocs ez az állítás nincs megalapozva érvekkel de tényleg nincs más ötletem.
A 003 és 007 az nem visszarakott papírral készült?
(#) zoz11 válasza kekmester hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
003 007 nem visszarakott lappal készült.
Üdv!
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
Ahogy írtam, a gépbe 300ezer oldal van durván, mos lett benne fényhenger csere, dobegység fel lett újítva satöbbi.
Transzfergörgős igen.
A fehér másolat jó, de a tiszta fekete az kb. úgy néz ki mint a 007es képen a nagybetű.
Az A/4 kétoldalas nyomat első fele jó, de mikor vissza rakom a lapot, hogy nyomtasson szinte semmi nincs lapon, a fényhengeren marad a nyomat, ahogy a képen is látszik.
Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
kekmester rendesen kilőtte a lehetőségeket, nagyjából nekem is ezek ugrottak be...


Bár nekem volt már olyan (ismétlem Canon másolónál, ami ugye kicsit másabb! ) hogy akkor nem jó a második oldal ha töltött marad a papír, (amikor kijön a gépből lekellene húzni a töltést egy szőrös kefeszerűnek) vagy nagyon gagyi minőségű papírt használnak esetleg nedves et (itt nem feltétlenül kell csöpögnie a víztől elég ha párás helyen tárolták)
Ezeket úgy lehet kizárni hogy bontasz egy tuti új csomagpapírt amit nem tőlük kérsz (kitudja hol tárolták...) és arra másolsz....
Tudom furán hangzik de pl. a Mezőtúri főiskola gépei rendszeresen küzdöttek ilyen problémával, aztán egyszer ott hagytam nekik 2 karton jobb minöségű és főleg száraz papírt azon a két gépen ahol hagytam nem volt gond amig tartott a papír.......
Ja és mégegy, próbáld ki hogy kinyomatsz jó néhány egyoldalast, rögtön másolj rá vagy 4-5dbra egy második oldalt ha ez sar akkor tedd félre a maradék egy oldalast egy időre (nem tudom hogy mennyire minél tovább, ilyenkor elveszíti a maradék töltötségét) és később másolj a hátuljára ha az már jobb akkor valami ilyesmi lesz a hiba...


A másik ilyen dolog ami ezt csinálhatja (bár ezt kizárólag színeseknél tapasztaltam eddig!) hogy --nem tudom hogy a Develop hogy áll ezzel-- esetleg kell-e a dobcsere után kalibrálni a képet???
Tudod, szerviz menü kép kalibrálás, képet visszarak, szkennelget, beállít a gép automatikusan ilyesmik több géptípuson csak így lesz jó a kép!

A másik: sztem 300 ezernél már a transzfer és a töltő hengerek cseréje is indokolt lehet. Van olyan eset hogy e két henger bármelyike ha nem jó, képes "elhúzni" a nagy feszt ami nem feltétlenül jelent zárlatot csak rossz kontakt, sérült, koszos hengert.... Ja és ha véletlen ki tudod mérni a nagy feszt ne vegyél mérget az erdményre nekem volt hogy teljesen rossz értékeket sikerült mérnem mégis jó volt a gép vagy csak én voltam béna

(Vagy az volt már?)Azt láttam hogy tök mindegy mennyi a gyári előirányzott görgő élettartam 60-80 ezer után bármi előfordulhat még nagyobb gépeken is......

hirtelen ennyi...
üdv:
petike
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Idézet:
„Van egy másik érdekes dolog, az a 003 és a 007es képen látszik, hogy kisfelületnél nincs vele gond, de viszont ha nagyobb betű van akkor halvány a szöveg, és olyan mint ha egy kicsit szóródna por, ennek a maradéka is a fényhengeren viszont ott van.



A gépen nem állítottál nagy feszt ugye? (már a panelen úgyértem)
Azt mondtad szórodott a toner. Valószínű developer is került közé ami viszont sépen rövidzárhatja a transzfer görgő környékét(csatlakozo elemek, magát görgőt, átvezetők ilyesmik...) Ezt ha kitakarítottad is érdemes megnézni mert előfordulhat hogy még potyogot ki, és potyog folyamatosan az egységből ( nekem volt hogy harmadik mindenre kiterjedő tissztítás után jött helyre..) Egyébként a festékező blade-résméretét mennyire állítottad? (alkatrész jegyzékben agfánál "doctorblade" a neve) Ez tipusra jellemző érték max 1-2 tizeddel térhetsz el különben előbb-utóbbvagy elkezdi szórni, vagy keveset rak a festékhengerre és akkor túl vékony lesz a réteg....

Lehet hogy érdemes belenézni a festékezőbe és megkeresni a tonerszenzort és azt megtörölni (nem kell kiszórni csak úgy beletúrva óvatosan) mert lehet hogy rá van ragadva részben vagy teljesen tömény toner por vagy éppen developer és ezért pontatlanul érzi a developer-toner arányt.....De ez is csak egy ötlet......
inkább nagyfesz körül kersném a hibát, mindenesetre ha megvan csak írd már le most már kiváncsi vagyok
(#) lidi hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Én nem javítok ilyesmit, viszont érdekel hogy hogy is működik. Wikipedian találtam leirást, de ott nem esik szó vasporról. Erről a vasporos nyomtatási elvről van valami leírásotok ?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem