Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   44 / 107
(#) nagy hoho válasza cedasy hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
És a 4012 2-es lábán kivett ic-nél hány volt van? Ha a 4017 nem lép akkor mérd meg a 15-ös lábát, annak alap helyzetben testen kell lenni. Vágd el a fóliát a 14-es láb előtt és adjál neki tápot akkor lépni kell.
(#) Babinyo hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Helló!
Aki strong motorral oldotta meg a kétszárnyú kapu nyitását, az hogy oldotta meg a túláram (valami a kapuszárnyak közé kerül) figyelését?
Köszönöm!
(#) Babinyo hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
A strong motorokon lévő reed-relét hogyan lehetne forgásérzékelésre felhasználni?
A pic-es témába most nem merültem bele, hanem relékkel oldottam meg a vezérlést. Igaz így egyszerűbb, de ezt meg tudom csinálni. A két szárny egyszerre nyit, záráskor az egyik szárny 3 másodperccel később indul. a vezérlése nyomógombos, ezeknek a helyére menne a távirányító nyitó/záró reléje. Ha megvan a távkapcsoló, akkor annak tudása szerint lehet továbbfejleszteni a kapcsolást.
A Profitech weboldalán van egy CS-04R2S típusú rádiós távkapcsoló. Ezzel van valakinek tapasztalata?
(#) kaqkk válasza Babinyo hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Mondjuk csinálsz egy (két) újraindítható monostabilt
(555- vagy 556 os ic vel) amíg a reed klikkel a monostabil
magas szinten van .
(#) Babinyo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Arra gondoltam, hogy teszek egy relét a reed figyelésére és a behúzótekercs lábaira pedig egy kondit, amit a reed töltöget, és így behúzva marad a relé......
Nem jó mert, ha pont a reed előtt áll meg a mágnes, akkor behúzva marad a relé.
Csak a motor áramát kell figyelni, az a tuti.
(#) sirály12 válasza Babinyo hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
keresd meg a neten a RÁDIÓTECHNIKA ÉVKÖNYVE 1998, abban van egy impulzuskimaradás indikátor, azzal meg lehet oldani.
(#) renato20 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok autó riasztóval meg lehetne oldani a kapu nyitás zárást
Pl meg nyomom a gombot meghúz a riasztó reléje ami kapcsol egy impulzus kapcsolót és nyílik a kapu
még egyszer megnyom záródik
2. gomb a táv irányíton programozható az meg egy mágneskapcsolóra lenne kötve ami teljesen áramtalanít és leállít
(#) Tompy válasza renato20 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Némi átalakítással igen. Az első kapuvezérlőmet én is autó riasztóból csináltam. De annál sokkal olcsóbb egy univ. központi zár vezérlő.
Pl:
Ezek között tuti találsz neked valót.Bővebben: Link
(#) doki99 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok én nem vagyok az elektronikában jártas,de körülbelül 2és fél éve csináltam meg a kapumat.A kapu tolós és ablaktörlőmotorból van ,és áttételen keresztül a motor fordulatát felére csökkenti.1 gombbal nyit és zár az elektronika nem bonyolult 3 relé 2 végálláskapcsoló egyenirányitás és transzformátor 35 voltot ad le, de az egyenirányitás után 40 lett belőle.A motor 2 év használat után sem égett le ,télen- nyáron is működik .Majd teszek fel képet vagy videót róla.Ha valaki tudna megoldást hogy tudnék vezeték nélküli csengőből távirányitót csinálni egyszerüen,azt megköszönném,
(#) poros válasza doki99 hozzászólására (») Jan 11, 2011 / 1
 
A vevő modul hangszóró kivezetését fel lehet használni indításra. A pic vezérlésű működik ezzel a módszerrel.
(#) mekkGyver hozzászólása Jan 11, 2011 / 1
 
Üdv
Aki szokott ebay-en vásárolni: írd be, hogy
Idézet:
„rf remote gate”
.
Kb. 1500 Ft-ért van távirányitó + vevő postával együtt!
Itt a link...
(#) doki99 válasza poros hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsot.Csak azt szeretném kérdezni hogy tudnál-e rajzot is küldeni?"valami nagyon egyszerűt, mert nem vagyok nagy szaki"
(#) poros válasza doki99 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Sajnos rajzzal most nem tudok szolgálni. Szétszedtem a vevő modult a hangszóróra rámértem a multi méterrel közben indítottam az adó modullal . A negatívot közösíteni a vezérlő negatívjával a pozitívot az indító bemenetre kötni. Csak pic nél használtam de egy műveleti erősítőre adva az indító jelet működnie kell.
Sajnos vasárnapig csak ennyit tudok segíteni .
(#) doki99 válasza poros hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Nekem van egy rajzom .Szerinted működőképes?

qqq.jpg
    
(#) poros válasza doki99 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Elvileg működnie kell , de a puding próbája az evés.
(#) doki99 válasza poros hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Akkor beszerzem az alkatrészeket és kipróbálom hogy működik-e.Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Tompy hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Akinek működik ez a kapcsolás :Bővebben: Link
azoktól kérnék egy kis segítséget.
Ugyanis már másodszorra dobtam össze de ugyan azt produkálja. Véletlenszerűen kapcsolgatja a kimeneteket.
Valamint a 4093 néhány próbálkozás után elszáll.
A 4012 többi bemenete meg nem prell mentes.
Szimulálva /Tina/ jól műjödik. Nem értem.
(#) nagy hoho válasza Tompy hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ezt a kapcsolást már sokan után építették és előbb utóbb mindenkinek működött. A végállás kapcsolót kösd közvetlen testre, ettől még nem fog menni, de a két alkatrész felesleges.A hibát az okozhatja, hogy a rádióvevőd kimenetén egy reléről vetted le a jelet és az prellez. Ha így van akkor a relét meghajtó tranzisztor kollektoráról vidd a jelet a 4012 lábára. A relét kösd le ne zavarjon. A kollektort pedig egy ellenállással tápra. A 4093 bemenetét 100 ohmon keretül testre zárod attól semmi baja nem lesz, valami elvan kötve. Az áramkőrt én terveztem.
(#) Tompy válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Igen valóban relére kötöttem . Most át raktam a tranyóra így nem prellez de szintén össze vissza kapcsol.
Jelenleg a Cedasy által tervezett panelt marattam ki neki, full új alkatrészekből áll.
A rajzon nem szerepel a bc212 collector és föld közötti ellenállás értéke, ide 1K-t raktam , de próbáltam 100 ohmot is, nincs változás. Elvileg minden más pontosan a rajz szerint van. 12v-os aksiról hajtom az biztos nem zajos.
A végállás kapcsoló után alapból elhagytam a két elemet ahogy korábban itt olvastam . :nemtudom:
(#) nagy hoho válasza Tompy hozzászólására (») Jan 15, 2011 / 1
 
Egységenként vizsgáld végig. Kösd le a 4093 kimenetét és a végálláskapcsoló zárásával a kimeneten nagy szintről kis szintre kell az ic-nek váltani. A 4012 bemeneteit kösd testre, az ic kimenetén, tehát a 4017 14-es lábán nagy szintnek kell lenni.
Az egy szem tranzisztor esetleges áramszünet után alaphelyzetbe állítja az elektronikát. Az 1 kOhm jó oda.
Hidd el nem a rajz a rossz. Valamit elnéztél.
(#) Tompy válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Működik! Köszönöm szépen a segítséget.
A következők voltak a problémák:
A 4093 fel nem használt bemeneteit hagytam a levegőben lógni. Elvileg nem szólhat bele de gyakorlatban mégis. Most ezeket fix magas szintre kötöttem, így már zajmentes. A távvezérlőn pedig a relét meghajtó tranyóra megy a 4012 bemenete mint már írtam, viszont a relé zavarhatta mert mióta kivettem azóta stabilan egyesével lép. Nem gondoltam hogy a CMOS-ok ennyire szeszélyesek . Klassz kis áramkör, Köszönöm.
(#) nagy hoho válasza Tompy hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én javasoltam, hogy a relét kösd ki. Szívesen, használd egészséggel.
(#) doki99 válasza poros hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Nem tudom emlékszel-e erre a témára, de sikerült beszerezni az alkatrészeket, és megépítettem a rajz szerint, és nem működik.A rajzon bekarikáztam a felesleges alkatrészeket, a két dióda tök felesleges .Ezeket kihagytam és láss csodát működik.1.5 volttal próbáltam jó volt, de az ellenállás után 0,7 voltot mértem.Ez aszt jelenti hogy igen alacsony feszültséggel is működik.Remélem egyszer hasznodra lesz.
(#) Babinyo válasza doki99 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A relénél lévő dióda a relé kikapcsolásakor fellépő esetleges visszahatást szünteti meg. A másik polaritásvédelem lehet?
Szerintem...
(#) cedasy válasza Tompy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia,
Hamarosan készen leszek egy a "nagy hoho" kapcsolásán alapuló kapuvezérlővel amiben már időzítő is van ami automatikusan bezárja a beállított idő után a kaput. Remek mechanikai elemeket is készítettem a motorhoz. Hamarosan teszek fel képeket és ha valakit érdekel akkor kapcsirajzot is. A prell mentesítéssel én is küzdöttem.
(#) polgiy válasza (») Jan 19, 2011 /
 
Oké. Köszönöm.És tényleg bocs az OFFért.
(#) doki99 válasza Babinyo hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Biztos hogy igazad van. Csak az a kérdés hogy miért nem működik ha be vannak építve a diódák?
(#) poros válasza doki99 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A bázisra menő diódán már lehet,hogy veszít annyit a feszültség ,hogy nem tudja nyitásba vezérelni a tranzisztort. A relével párhuzamosan kötött diódával működnie kellene ,hogy miért nem teszi nem tudom.
Ha stabilan meghúz és elereszt nem prellezik a relé akkor hagyd így.
(#) doki99 válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Igazából így stabilan működik, nem lenne értelme kísérletezgetni vele.
(#) LipiG válasza cedasy hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Helló!

Én tavasszal szeretném "motorosítani" a kapumat. Engem érdekelne a megoldásod.
Köszi előre is!
Következő: »»   44 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem