Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lépcsővilágítás
 
Témaindító: tomics76, idő: Aug 13, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
A "fájlat" Eagle nevű nyáktervező programmal tudod megnyitni
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Gondoltam, kösz. Sajnos olyanom nincs....
(#) szabics válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ne vigyorgj, már papíron van a terv a progi is fut. Beállítható egy kapcsolóval a lépcsőkszáma, 1-255 ig. nyomógombbal a lépcsők közti világítás ideje, és a kikapcsolás hossza. Nem az egészet kapcsolja be hanem csak azt amelyiken áll. A lépcső vezérlés modulokban bővithető. Mindkét végét figyeli a lépcsőnek. Csak van más munkám is ami rendelésre megy, az sürgős szóval nem ez a fontos nekem..Ezt csak a szórakoztatásomra csinálom...
A kapcsolási rajzot még hajlandó vagyok nyilvánosá tenni,de a progit nem valószínű.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Az 555 a 38kHz -s infravevők adórészéhez led meghajtónak kell (mert parsicos a progi és itt nem tudok 36-38khz-t kiküldeni a picből)
(#) kaqkk válasza szabics hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Látom mi már nem leszünk barátok

"Ne vigyorogj"
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
Na végre : Elkészült a 24 lépcsős program
ez ugyanazokat tudja mint a "kistesó" csak ez ha mindkét oldalról "egyszerre" van belépő akkor nem az első emberkét részesíti előnyben , hanem mindkét irányból közép felé gyulladnak fel a ledek .
(#) Dempsey válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Na esz tetszik ! Videó lesz róla vagy még csak próbapanelon van kész?
(#) kaqkk válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Mint már írtam : lépcsőm nincs . (A próbapanelt utálom )
meg tervezem és megépítem egy példányban ,aztán majd kiderül hogy milyen "gyermek betegségeK" jönnek elő.
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Legalább egy 3 fokos csak akad otthon ,esetleg egy létra..
(#) ruzsyb válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
nah, akkor nagyon jó ütemben halad a dolog.ennek örülök, én már szívesen magamnak tudnám
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
erre látod nem gondoltam ! A cégnél használunk nagylétrát majd azon tesztelem !
(#) kaqkk válasza ruzsyb hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Itt van az első nyákterv a 24 es változathoz
Egy kicsit még igazgatom szépítgetem aztán mehet a levilágítóba .
(#) kaqkk válasza ruzsyb hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Egyébként egy kérdés : neked hány lépcsőre kellene ?
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Ma jutottam el odáig ,hogy picbe került a 24 es program ,és demópanelon kipróbáltam ! Egyenlőre tökéletesnek látszik .
A nyákterven is kijavítottam egykét hibát, ha időm engedi a hétvégén kimaratom , és a jövőhéten épül a mintadarab .
(#) ruzsyb válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
most először 15 lépcsőfokra kellene nekem.aztán reméljük hogy nagyszerűen fog üzemelni a prototípus, és utána még igényt tartanék a későbbiekben mégegyre majd
(#) kaqkk válasza ruzsyb hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Akkor elég ha a 16 os nyákot nyomtatom ?
arra 28 lábú pic van tervezve , a 24 es re 40 lábú
(#) ruzsyb válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
igen elég.elsőre.mert annak már meglenne a helye.de ha működik, teszteltem meg minden, akkor lehet hogy sorozatgyártást kérek majd
(#) kaqkk válasza ruzsyb hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Na akkor a többit privátban megbeszéljük
(#) Action2K válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Minek a 40 lábú? A 28-assal akár 64-et is megvilágíthatsz, de lehet, hogy 256-ot is, attól függően, hogy mennyi szabad lába van még.
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Így találtam ki a programot : egyébként nem nagy különbség van árban a 876-és a 877 között
(#) proba válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Meg a mátrixból aránytalanul drágább kiszedni egy egy kimenetet,mint egy portlábra kötött tranzisztorból.(kivéve ha azt csak egy led/vagy az egyébként esetleg szükséges optotriak/szilárdtest reléhez használják )
(#) Action2K válasza proba hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ja, hát ha úgy olcsóbb, akkor nem szóltam. Nem gondoltam, hogy ilyen kicsi az árkülönbözet, hogy még 12 tranyó+ellenállás sem jön ki belőle, azaz 100-150 Forint sincs.
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szerintem nem a 10-12 tranzisztor - így egyszerűbb a nyák
és bőven elég a kivezetések száma : láttál már olyan házat
ahol két szint között 250 lépcső van ?
(#) Action2K válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Igen, 429 lépcsőfok van a két szint között. Bővebben: Link
Az esztergomi Bazilika lépcsője igazi kihívást jelent a kíváncsiaknak. Azt mondják ez az Isten háza.


Egyébként, építészeti bűvös szám a 17-es. A kényelmesen járható lépcsőnek nem szabad 17 cm-nél magasabb fokokkal rendelkeznie (kevesebb lehet). Emellett egy normál lakóházi szinthez 17 lépcsőfok kell. Ha ezeket összeszorozzuk, akkor 289, kerekítve 290cm jön ki egy szint magasságára. A födémek 28-30cm-esek, tehát, így lesz a belmagasság 260 cm körül.
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Ez a bazilika extrém eset (egyébként sem hiszem hogy tőlem rendelik a lépcsővilágítást ! Viszont akkor a két féle verziómból elvileg egy NORMÁL lakásba összehozható a lépcsővilágítás .
(#) laszlokunstar válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Amíg másnak nincs ilyen, s adsz ajánlatot, s megtetszik nekik, akár lehetsz akár Te is a befutó.
Ha jók az emlékeim a Szegedi Dómban 94 lépcső van, de a pontos számra nem mernék esküt tenni.
(#) kaqkk válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem hiszem hogy egy egyszerű amatőrtől számla nélkül megrendelnék ! (kiírnának rá egy közbeszerzési tendert )
És biztosan sikerülne egy céget találniuk aki százszoros áron elvállalná és adna róla számlát
de nem is gondolkodtam ilyesmin !
(#) Action2K válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem kell Nekik számla. Vatikáni valutában fizetnek. Isten fizesse meg!
No, ennyi off után, már tényleg várjuk az eredményeket.
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Úgy döntöttem csak egy nyákot készítek méghozzá a 877 piccel . Ezen futhat mindkét program .Mindkét programnál a bemenetek az a porton , míg a kimenetek a 24 es nél a b-c-d porton
a 16 osnál a b-és -d porton lesznek . Tehát annyi lesz a különbség hogy a 16 os -nál elég két db 2803 at beépíteni
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Jelentem készül a cucos : A nyák kimaratva ,és beültetésre kiadva a haveromnak
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem