Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   711 / 1674
(#) kowi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok! elkészült a széles sávú hangfalam gondolkodtam hogy rakjak-e bele magasat mert nélküle is szépen szólt de végül került bele egy dóm. Életem első kárpitozott hangfala elsőre szerintem nem rossz de ti majd megmondjátok
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Szia!
Ha már csináltál 2 méretben is megoszthatnád velünk a "szabásmintát" méretarányos formában....
Előre is köszi mindenki nevében!
(#) Tibi98 válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Egész jó lett! Gondolom a magasat csak egy kondival választottad le, a "mély" pedig váltó nélkül szól... Vagy esetleg raktál bele hangváltót? A szélessávú hangszóróról lehet tudni valami közelebbit?
(#) kowi válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
csak egy árva kondi van benne.
Megkeresem a hangszóró típusát.
(#) Abukodonozo válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nagyon tetszik ez a fekete borítás, harmonizál a membránok színével. Szépek a szélessávú hangszórók is.
(#) H2opok válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ha rákerestek,valamelyik linken ott a pontos méret. De én is lemérem, és közzéteszem!!
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen tudom, hogy rá lehet keresni, de sokkal jobb egy bevált "művet" megépíteni... Amúgy tennél fel képet arról is amit Te építettél!?
(#) belganarancs hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok!

A hétvégi termés,egy fejhallgató erősítő(Mihalcz István-féle).A nyákot nem én gyártottam,viszont ez az első smd-s panelem,viszonylag zökkenőmentesen ment a forrasztgatás.Az élesztésnél majd kiderül,hogy mit sikerült megfőzni,illetve mit nem.
Bővebben: Link

Üdv.:Zoli
(#) saraha hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok.
Kb. egy hét alatt sikerült megcsinálnom az új kapcsitápomat. Flyback topológiájú.
+-25V/250W ,van benn hővédelem is és rövidzárvédelem meg lágyindítás és üresjáratban 1W körül eszik szóval itt minden játszik,rendkívül jó kis táp.
Kép
Több kép
(#) bankimajki válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Nagyon szuper. (A forrasztás oldal, miért olyan csúnya?)
(#) saraha válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Köszi.Mert gagyi lakkot használtam...és ez volt próbapanel is..
(#) zenetom válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Jólett, gratula! Én nem mernék egy ilyenbe belefogni.
Ugyanilyen multim van nekem is!
(#) saraha válasza zenetom hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ne tudd meg mennyit :emptybottle: -tam vele,de megérte nagyon sokat tanultam a fiúktól a kapcsis topic-ban.
(#) Tibi98 válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Látom nem adod fel egykönnyen... Ez dicséretes! és mint látom, meg is lett az eredménye. Gratula!
(#) David.zsombor hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Kész lett az első MCU-s projektem. Egy 8 LED-es panelt csináltam egy MSP430G2231-es ic számára. Szerintem ez egy ideig elég is lesz gyakorolni . Egy futófényt és egy "kight rider" futófényt írtam rá eddig. Hardveresen és szoftveresen is felmerültek problémák de sikerült megoldani őket (lehet hogy lesz 2.0 is mert nem egészséges minden programozás előtt kifeszegetni az ic-t. Kérdéseket az MSP430-as topikba várom.Bővebben: Link
Képek: Picasaweb
(#) alex077 válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Milyen technikával készítetted a nyákot?
Szép lett
(#) lidi válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szép a nyák, és gondolom mekkora sikerélmény az első működő program. De ilyen nyákot szerintem nem célszerű csinálni, inkább szúrd be egy dugdosós próbapanelbe a kontrollert, és akkor azt szúrsz mellé ami csak kell. Pl programozó vezetékeket.
(#) David.zsombor válasza lidi hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Tudom csak úgy gondoltam hogy így kicsit jobb lesz.(és sajnos nem vagyok jóban a próbapanellal) de egy ideig biztos elég lesz mire megtanulom kezelni a nyomógombot is... és épp most terveztem egy nagyobb próbapanel beszerzését is mert a mostani elég kicsi.
Alex:A nyákot a klasszikus vasalós módszerrel készítettem (vagyis nem laminálóval hanem vasalóval )
(#) Mybuster hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Hi mindenkinek!

Végre kész lettem a 4017-es szétfutó futófényemmel máma unatkoztam 3 óra alatt kész is lett!
(#) H2opok hozzászólása Márc 15, 2011 / 1
 
Üdv
Hosszú kutakodás és infószerzés után, úgy döntöttem, belefogok 1 nagyobb kaliberű projektbe. Amit szerintem még M.Országon nem igen csinált meg senki. Legalábbis én nem tudok róla. Gyakorlatilag meg van minden tervrajz, autacad-ben és pdf-ben. Egyenlőre azzal kezdtem, hogy a CNC-s és egyébb mechanikai , és egyébb alkatrészek elkészítésére keresek embereket, ami már mondhatom megoldódott. Igaz a cnc-s még nem biztos. Nagyon sok verzióban megépítették már, alu, MDF, és üvegszálas vázzal. Igaz ez a kész "terméken" nem látszik.
Mivel ez nem 1 egyszerű projekt lesz, megpróbálok mindent a legolcsóbban kihozni, de így sem lesz kevés. Van amit én nem is tudok megcsinálni, legyártani, lehet meg kell rendelnem.
Ha kész a "váz", jöhet az elektronika, hangrendszer, stb. Rc távvezérléssel lesz megoldva, mint ahogy minden építő csinálta.
Tehát amiről szó van, ez lenne:
http://www.xrobots.co.uk/R2-D2.htm
http://www.rebelrocketry.com/R2D2/r2d2.htm

A tervekben vannak még kérdések, mivel készült belőle 300mm-es és 450mm-es "test" átmérőben.
Van aki 4évig építette mire kész lett. Én max.4 hónapra tervezem, elektronika nélkül.

Tehát, Ha esetleg tud valaki ezzel a projektel kapcsolatban bármilyen infót, tervekről, építőkröl, vagy van bármilyen ötlete, tanácsa van szivesen fogadom. Lehet más is kedvet kapna hozzá, úgy már többen lennénk.
(#) Tibi98 válasza H2opok hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Azta! Hát Te sem vagy kispályás úgy nézem...
Irigyellek, hogy ennyi szabadidőd van.
Nekem az MDF verzió "kicsit" költséghatékonyabbnak tűnik, de azzal is lesz meló bőven, az kétségtelen. Szerintem ennél a projektnél az elektronika része szinte felüdülés lesz a váz elkészítése után...
Sok sikert, és kitartást kívánok hozzá, várom a fejleményeket!
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Csak halkan jegyzem meg, ez itt a ki mit épített és nem a ki mit fog építeni...
(#) saraha hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok.
Körülépítettem a padláson talált STK 0029-eket. Rákötöttem a friss kapcsitápomra.
Nem nagy teljesítmény csak 30W,na de micsoda 30W ez!
Gyönyörűen szól így nálam még talán csak a B5 szólt!
Gyorsan ki akartam próbálni azért a kötegelő.
Kép
Több kép
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Csodás Zsombi ! További jó munkát, és sok sikert!
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Na pont ezt felejtettem bele írni, ha nem ide való, akkor töröljék nyugodtan. De olyan topik nincs, hogy ki mit fog építeni. Nem tudom hová kellene írnom. ? Vagy nyissak új topikot?
(#) MolnarG válasza H2opok hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nem akarom a lelkesedésed lohasztani, de én kb. 10 éve láttam egy működő másolatot a tapolcai áruház bejárata előtt.
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szép tervek, de még az előző, az általad készített projektről sem tettél fel képeket...
(#) H2opok válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Tessék, itt vannak a képek. Van 1 méretezett is, az alapján meg lehet csinálni, persze nagyobbat is lehet, csak arányosan kell. A képen látható gömb 30db-os.
(#) H2opok hozzászólása Márc 16, 2011 / 1
 
Csak 1-2 dolog, amit nemrég építettem.
Propeller clock, 26 ledes. Nem az én videóm,(csak a fotó) de ugyan ez:
http://www.youtube.com/watch?v=wTHrk5irri4

Wand Clock:
http://www.youtube.com/watch?v=yUFpMXk7_h4

RGB Drive-es hangulatfény, az itt hirdettet műanyag csőből, rajta 1 nonfiguratív fólia:
http://www.youtube.com/watch?v=_lIWoSLZWho

1 Led strobe, (Pic 12F576) helyzetjelzőfény Rc modellekre:
http://www.youtube.com/watch?v=D3QRtgwpgKg

A fotókon, a saját készítésű nyákok vannak. (Propeller clock, Pickit2, Wand clock nyák)
A saját Propeller clock órám, ami a videón is látható, 1 Pickit2, és 2 RGB-s elektronika. Az 1 ik a videón is látható csőben van, és a Iq Light gömbben is ezt használom. Ez:
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.instructables.com/ima...itbs=1

A másik pedig ez:
http://picprojects.org.uk/projects/bigmosfetrgb/index.htm

Mindkettő 12F629-es kontrollerrel. A hex ugyan az.
(#) David.zsombor válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Még egy kérés: Estleg be tudnád scannelni fekete háttérrel? Köszi.
Következő: »»   711 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem