Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   78 / 298
(#) dudzsi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Csak a pozitiv oldalt kell. A +12V-t kell megemelni.
(#) Skyline válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Az még nem olyan bonyolult ha minden jól megy sikerülni fog
Még azt nem tudom hogy a többi alkatrésszel mit csináljak?(van benne egy másik ic is DBL 339 és társai)
Maradjanak a tápban?
Amugy az 5V-os résznek 20A a 12V-os nak 8A a terhelhetősége,ezt átalakítás nélkül is tudja?
Vagy ha csak az 5V-ot terhelem le mondjuk 15A-el akkor lekapcsol?
Köszi!
Szép napot!
(#) dudzsi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Én mindent benne hagyok a tápba. Csak a vezetékeket forrasztom. A 12V-s ágba a kondit kicserélem 25V-ra. Nekem simán tudja a 8A-t a 12V-s ág. Az 5V-s résszel egyátalán nem foglalkozok.
(#) Skyline válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Megpróbálom akkor átalakítani a leírás szerint,aztán ha megvan a 16V akkor jó
A töltő áramkör megbízható?Ha jól olvastam a töltés végén csepptöltésre vált?
(#) dudzsi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Megbizható de nemvált cseptöltésre. Mert a végén ugyan lemegy a töltö áram de a max töltöfeszültség marad. Tehát a végtelenségig nem lehet rajta hagyni. Akkor lenne cseptöltés a a töltöfeszültség is vissza esne egy szintre amit nem tudok pontosan mennyi. Egy automata töltömnél 13,3V-ra szokott.
(#) Skyline válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
csak azért kérdeztem mert a LED-ek feliratozásánál van egy olyan hogy karbantartó üzemmód(azt gondoltam az a csepp töltés),mit jelent?
(#) dudzsi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Hát igen az egy kicsit csaloka. Mert itt ugy megy a töltés, hogy pl. fogsz egy 55Ah aksit és rákötöd a töltöre. Be állitod 5,5A-ra.Illyen kor pl. 12,5V van az aksi sarkainál. Ez a feszültség elkezd emelkedni de a töltöáram az 5,5A az fix. Amikor eléri a 13,xV-t az aksi akkor a Led 1 elalszik és a Led 2 kezd világitani. Ilyenkor a be állitott töltö áram elkezd csökkeni de a töltö feszültség emelkedik tovább. Amikor eléri azt a szintett amit beállitottál a P2-s potival pl. 14,4V akkor a töltöáram majdnem 0. Igen ám de az aksi nem szereti ha max feszültségen tartják sokáig. Persze ez nem 1-2 órát jelent. Ebben a kapcsolásban hilyányzik az a rész hogy visszavegye a töltöfeszültséget 13,4V-ra és a töltö áramot. Ha ilyen töltöre van szükséged akkor van az UC3906-s cél icé ami kimondottan töltö ic. Csak annál sima trafó kell, nem jó a Pc táp. Ilyen röl is van kapcsolásom. Nekem is van ilyen.
(#) proli007 válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Hello!
"Csak annál sima trafó kell, nem jó a Pc táp"
Dehogy nem jó! Csak éppen értelmetlen egy kapcsolóüzemű táp után, egy analóg disszipatív szabályzót tenni..
üdv! proli007
(#) Skyline válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Légyszi ha tudod tedd már fel a másik kapcsolást is.
Megnézném azt is,lehet a végén még azt fogom megépíteni
Arról mik a tapasztalataid?
(#) Skyline válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia!
te melyiket ajánlanád?
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Igen rosszul irtam Még téged kérdeztelek és irtad hogy fölösleges. De ugy a helyes ahogy te irtad.
(#) Skyline hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Lenne hozzátok egy kérdésem,most jutott eszembe hogy meg lehetne oldani kettő vagy 3 pc-tápot sorba kötni?
Így ha 3-at sorba kötnénk az 5V-ból lenne 15V,a 12V-ból 36V lenne.
lehetséges ez?
(#) mugab válasza Skyline hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
A védőföld miatt átalakítás nélkül nem kapcsolhatóak sorba.
(Bár már nagyon átmentünk PC táp topicba...)
(#) Skyline válasza mugab hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nem akartam offolni a témát,gondolkodtam is hogy lehet a másik topicba kellene feltennem ezt a kérdést,de valahol idevág a téma ezért maradtam itt
Hogy érted hogy a védőföld miatt nem lehetséges?
Menyire lenne bonyolult az az átalakítás?
Válaszolhatsz a másik topicba is ha nagyon off
Köszi!
Üdv!!
(#) nedudgi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nekem volt ilyen megoldással akkutöltőm. Igaz, aki készítette, elmondása szerint futott pár kört, mire talált megfelelő alanyt. Két táp 5V kimenete lett megemelve.
Részleteket ne kérdezzen senki, mert a navajók elvitték, az ismerős meg elköltözött.
15 amperral tudott tölteni.
(#) mugab válasza Skyline hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
A védőföld rá van kötve a testre, általában a nyák rögzítő csavarok valamelyikénél van kiképezve úgy a nyák.
Viszont ha megszünteted akkor minimum egy kondival (kb. 1uf) azért át kell kötni, és még akkor sem voltál igazán szabályos...
(#) Skyline válasza mugab hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Köszi!
Ez azért van így ha kikerülne valahogy a hálózati feszültség akkor zárlat keletkezzen ezáltal leold a kismegszakító?
Végül is ha átgondolom ez is a témához tartozik mivel pc táp ból szeretnénk akkutöltőt csinálni
(#) mugab válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Egyrészt azért, másrészt azért mert különben a test akár 30-90voltot is "ellebegne" a földtől. (Ezért kell a kondi mindenképp)
(#) djadji hozzászólása Márc 14, 2011 / 1
 
Hello!
Van egy 24V-oa akkutöltőm, amit fordítva dugtam rá a két sorba kötött akksira (nem én hibáztam, hanem a gyári rajz volt a hibás. Rosszul írta a polaritását a töltőcsatlakozónak), miközben a 220ba nem volt bedugva a töltő. Erre szikra, kis füst, a töltő nem ad le áramot azóta. Ha bedugom az akksira, akkor halkat "kattog"
Valakinek van ötlete mit kellene megnéznem, cserélnem? mi éghetett le? A NYÁKon semmi égésnyom nincs.

Másik kérdés: HA nem tudom megcsinálni, akkor kellene nekem egy olyan töltő ami 24V-ot tud (de jó lenne ha tudna 36Vot is a másik villyanbringához).
Arra gondoltam, hogy egy PC tápot át lehet e alakítani ilyen töltőnek? vagy jobban járok, ha újat építek?
(#) uramesi89 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Hali van egy töltöm.Egy 14,4V-os ami kijelzi ha felvan töltve az akksi.Szoval cseréltem benne egy tranyot de ugyen olyanra.Semi más rosz alkatrész nem találtam benne.Az a bajom hogy rettenetesen melegszik.Nem lehet helyettesiteni ezt a töltöt valami egyszerü modon?PL:dioda hid kondi meg 7815?A segitséget elöre is köszönöm.
(#) mugab válasza uramesi89 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ha 1 ampernél nem kell nagyobb áram akkor simán.
Csak a 7815 kimenetére kell sorba egy-két dióda
(#) uramesi89 válasza mugab hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
1.4 aper kell a töltéshez.Azt még elkell birnija mert bordát is kap.Milyen didát tegyek utána?2a-es elég lesz neki?
(#) uramesi89 válasza mugab hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Esetleg nem lehet valami ledet ugy bekötni hogy ha ráteszem az aksit akkor világit?
(#) mugab válasza uramesi89 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Lehet, de vagy nem lesz korrekt, vagy nem lesz egyszerű...
(#) djfusi hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Bosch 2,4 voltos akkus csavarozóm, ami működik rendesen, de szeretnék a töltőjére egy ledet elhelyezni, aminek az lenne a funkciója, hogy ha töltőre rakom a gépet a led világítson. Néha nem jó a kontakt és rajta van a töltőn, de nem tölt semmit. Ezt szeretném kizárni ezzel a leddel. Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza djfusi hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hello!
A töltő rajza kellene, mert ha van benne soros ellenállás, akkor azon lehet érzékelni a töltőáramot. Egyébként ha valami be van iktatva, az módosítaná a töltő ütemét..

Mugab:
De jól megfogalmaztad. Én fél oldalon magyaráztam volna..

üdv! proli007
(#) McDeath hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy kalashnikov 603352-es akkumulátortöltőm, ami megadta magát. Konkrétan két darab fekete 3lábú smd alkatrész volt. Hogy tranyó-e, vagy sem, nem tudom, mert mindkettőt lehetetlenség leolvasni. Az egyik elfüstölt, a másikon csak egy szám volt. Pontosan 431 volt. A töltő szivargyújtóról sem üzemel. Ebből gondolom hogy a stabilizáló tranzisztorok/ic-k mentek tönkre. kérdésem csak annyi lenne mivel lehetne helyettesíteni ezt a két tranzisztort/ic-t? Akár smd vagy akár normál méretű alkatrészek is jók, mert elférnek a töltőn belül, van benne hely bőségesen.
Köszönöm előre is a segítséget
Üdv: McDeath

Szerk: képeket csatoltam mert lemaradtak
(#) djfusi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! A töltő rajza nagyon egyszerű, csak egy kis trafó van a dobozban semmi más. A vezeték másik végén egy foglalat 2db érintkezővel, ide kerül a behajtó akkuja. Ennyi. Itt egy kép a gépről:Katt ide!
(#) proli007 válasza djfusi hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Hello!
Nem tudom hány V-os az aksi, de ha 3V-nál több, akkor ezt a kis áramkört lehet beiktatni a töltő és az aksi közé. remélhetőleg a 700mV feszültség veszteség, nem fog hiányozni neki.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza McDeath hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Hello! A 431, vélhetően egy TL431-es volt. üdv! proli007
Következő: »»   78 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem