Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS1820 PIC16F628A RF-en keresztül RS-232 PC
Lapozás: OK   1 / 2
(#) PeteN hozzászólása Jan 12, 2006 /
 
Sziasztok!

Szeretnék hőmérsékletmérést megvalósítani DS1820-al, melyet Pic16F628A-al vezérelnék, majd RF adó-vevő-n keresztül RS232-n át PC-be.

Még csak most tanulom a dolgokat, ezért előre is elnézést kérek, ha alapdolgokat kérdeznék...

Megvettem az alkatrészeket, nemrég találtam is egy jó kapcsolási rajzot is, de rendszerújratelepítés miatt elveszett...

Bármilyen segítségnek nagyon örülök.

Köszi szépen!
(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Egy ismerősöm csinált ilyet, majd megpróbálom elérni. Hátha meg van még neki a dokomentáció róla. Alighanem 16f84el volt az adó is meg a vevő is, meg írt egy VB programot a számítógépes naplózáshoz. Hétfő előt nem tudok konkrétat írni
(#) Topi válasza PeteN hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Pl. Itt a kapcsolások között is van egy pont ugyan olyan, mint amit te akarsz készíteni... Abból a kapcsolásból a soros port már egyáltalán nem nehéz...

Vicsys írta: [link=http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=29]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=29[/link]
(#) PeteN válasza Topi hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Manyoc!

Köszönöm szépen előre is a segítséget, ha esetleg kapsz anyagot, köszönettel venném...

Topi!

Neked is nagyon szépen köszönöm a segítséget, most rágom át a pic-ek és a ds1820 leírásait, hétfőre már én is okosabb leszek

Bármi egyéb infótok van, nagy segítség lenne...

Kellemes hétvégét mindenkinek!

PeteN:

(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Jan 16, 2006 /
 
Sajna csak nyomtatott formaban lett meg. Mindegy, bepötyögtem, lefordítottam. Összepakeszoltam a kpacsolási rajzot, meg a basic kódot és a Hex fájlokat. Most csak egy gond van, hogy valamiért behalt az internet szolgaltató a hétvégén és nem tudom elküldeni, pedeig még nincs 300K se.
Amint megy a net felrakom
(#) PeteN válasza (») Jan 16, 2006 /
 
Manyoc!

Esetleg a peten75@freemail.hu-ra, vagy a peten75@freestart.hu címekre el tudnád küldeni?

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS ÉS EZIDÁIG IS MINDEN PERCET, AMIT RÁM ÁLDOZTÁL !!!

Jó érzés tudni hogy azért sok jó arc van hazánkban is !!!
(#) Manyoc válasza (») Jan 17, 2006 / 4
 
Ennek már jónak kell lennie!

RFHomero.zip
    
(#) Manyoc válasza (») Jan 17, 2006 /
 
Elnézést kérek mindenkitöl. Mivel napok óta gond volt a szolgáltatóval, ezért nem is reméltem, hogy hamarossan rendbe teszik. Ma meg is lepődtem, hogy már minden megy simán. A fenti zip fájl már komplet.
(#) PeteN válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 17, 2006 /
 
MANYÓC!

Nagyon szépen köszönöm!
Remélem ma sikerül megéptenem, ma az egyetemen sikerült beégetnem a két picbe a két progit...
Ha esetleg elakadok, lehetséges hogy még keresni foglak...

Nagyszerű!
(#) mspike válasza PeteN hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
Honnan lehet szerezni ilyen RT6-433 és RR3-433 -at ? És adatlapot ?
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
uff, köszönöm már megis van Chipcad
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
Lehet, hogy hülye kérdés, de milyen antenna kell hozzá ?
(#) Manyoc válasza mspike hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
Simán egy 10cm -es rézvezeték is megteszi antennának.
(#) Manyoc válasza mspike hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
(#) Manyoc válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
Az előző zip fájlnál a hex fájlok 16F628-as procira voltak fordítva, de kimaradt a komparátorok kikapcsolása. Viszont 16F84-esen se hiszem, hogy működnek a címeltolódás miatt. 16F628-ashoz be kell szúrni még egy sort, hogy kikapcsold a komparátorokat. Itt egy másik fájl, amiben le van fordítva 16F84-re is és 16F628-ra is, kiküszöbölve a komparátoros hibát. Kipróbálni sajnos nem tudom őket, de így már működnie kell.
(#) Rendszer válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
Még egy kérdésben kérném segítségeteket!

Összeraktam az adót és a vevőt is már majdnem, viszont egy dolgot nem értek. Az adó nyákon lévő lednek, nem tudom, hogy mikor kéne jeleznie. 9V-os elemről beüzemeltem, de nem ég.
Még egy dolog lenne: A nyákterven a föld jele a negatívat jelöli ugye?
Ez az első építésem, ezért nagyon kezdő vagyok még, elnézést a butus kérdésekért...

Holnapra lefotózom a nyákomat, szerintem ilyen kis vezetékekből tákolt dolgot még nem láttatok...

Köszönöm szépen a segítséget!

Péter
(#) Manyoc válasza (») Jan 26, 2006 /
 
A föld az elem negatív pólusát jelenti.
A led addig világít, míg kűldi a mért értéket.
Ez kb 3-4 másodpercenként be kell hogy következzen egy pillanatra.
(#) PeteN válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Szerinted működhet, ha a mellékelt ábra szerinti módon tákolom össze?
Az igazság az, ennél jobban egyszerüen nem tudom... csak ha nyákot marnék, olyat meg még nem csináltam és már időm sincsen rá, mivel jan.31-ig erre kapok jegyet...

Köszi szépen

Péter
(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Csak egy pillantast vetettem a képekre, az adónál nem tetted rá a PICre a tápot. Nézd meg egy lábkiosztást. 628-as és 84-es lábkiosztása ugyanaz.
(#) PeteN válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Elvileg a 4,7K-s ellenállás lábára kötöttem, de elenőrzöm mégegyszer...

Abban tudnál még segítni, hogy a vevő oldalon a csatolt fileban a pirossal jelölt ellenállásbekötés mit jelent?
Nem értem, hiszen csak két lába van...esetleg mindkettőre kell kötni...?

Köszönöm szépen megértésedet Manyóc!

Péter
(#) vicsys válasza PeteN hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
az egy potméter ami a kijelző kontrasztbeállításához kell
(#) PeteN válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Köszi Vicsys! Mivel azt nem vettem, esetleg kihagyhatom? Működik még attól a kütyü?
...utálatos dolog raszternyákon dolgozni......lenne több időm, megismerkedtem volna a nyákmarással... millió madzag, apró forrasztások, ha működni fog, a plafonig ugrom...
(#) Norberto válasza PeteN hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Sziasztok!

A napokban megpróbálok utánaérdeklődni, hogy hogyan lehetne olcsóbban hozzájutni általam ezekhez a gyári vevőmodulokhoz! Ugyanis apámék ezrével/tízezrével gyártottak ilyet régebben...hátha sikerül beszélni a főnökkel, hogy oktatási/tanulási célok miatt valami lefaragott összeggel súlykoljon minket
(#) Norberto válasza Norberto hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Nem is érdekel senkit? Akkor nem is járok utána
(#) vicsys válasza PeteN hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Sajna muszály beletenni! Ha nem tudod a kontrasztot változtatni, előfordulhat, hogy nem látsz semmit vagy csak fekete kockákat...
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
DE IGEN! ENGEM ÉRDEKEL!
(ha majd kész és működik a cucc, 100x-os áron adjuk el a többieknek... )
(#) mspike válasza Norberto hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Én mostanába akarok venni, szóval ÉRDEKEL !!!
(#) PeteN válasza vicsys hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Esetleg némi anyagi ellenszolgáltatás fejében segítene nekem valaki összeállítani ezt a kütyüt? Én összeraktam (életem első mutatványa) és a fene egye meg, nem működik, pedig erre kapnék jegyet a suliban... az alkatrészek megvannak persze, csak egy ügyes hozzáértő kéz kellene...... lehet, hogy csak rá kéne pillantani és működne is...

Köszi szépen

Péter

email: peten75@freemail.hu
tel: 06-70-775-9518
(#) mspike válasza PeteN hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Szerintem fényképezd le, sok szögből, jó minőségben, mutasd meg a progit amivel fut és segítünk itt, ha helyetted csinálják meg nem fogsz annyira örülni neki...
(#) vicsys válasza mspike hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Egyetértek!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem