Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Működő USB - RS232 átalakítók
Lapozás: OK   2 / 4
(#) pici hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Én még mindig az FT232RL-t javaslom. Így lesz egy korrekt soros portod és a bitkivezetésekre köthetsz egy A6818SEP chipet, ami egy 32 bites és 32 kivezetésű shiftregiszter, ez is láncolható.
3 pint kell ehhez használnod Data Clock Latch
És USB-ről 32 ledet vagy motort tudsz vezérelni, csak 2 chip kell.
(#) instantwater válasza pici hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
A6818SEP a világon nem árulnak
(#) pici válasza instantwater hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Itt van a gyártó:
Allegro A6818
Hasonló IC-k: SN65518N, SN75518NF, UCN5818, UCQ5818

Nekem is van 4db, szóval létezik
Szerintem a HQ-nál van hasonló
(#) Glean hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy problémámra szeretnék segítséget találni.

Adott egy PIC18F4550 mikrokontroller.
Ezzel szeretnék egy USB-Soros átalakítót.

Lényegébe amire szükségem lenne:
-PC-n egy emulált soros port.
-PC-ről kiküldött byte-ok egyszerűen továbítódjanak USB-n keresztük a PIC soros kimenetén. (valamint visszafele)

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!
(#) pici válasza Glean hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Szia
Szerintem jobban jársz egy FT232RL-el
Régen én is PIC-ben gondolkodtam, de ez a chip sokkal megbízhatóbb és többet tud.
Beforrasztod és már megy, nem kell programozni.
(#) deguss válasza pici hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Egyet értek, én is csak ajánlani tudom az IC-t, a magas ára ellenére. Most már 1 éve majdnem folyamatosan a gépre van téve, és minden fejlesztésnél jó hasznát veszem. A nyákra építettem egy kis interfészt is, így 3.3V-al fogad és küld is, valamint rövidzárvédett, meg hasonlók, ami elvárható egy a teszteléshez szükséges konvertertől.

Kép000.jpg
    
(#) icserny válasza Glean hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Idézet:
„Adott egy PIC18F4550 mikrokontroller.
Ezzel szeretnék egy USB-Soros átalakítót.”


Látogasd meg a www.microchip.com honlapot, töltsd le a legfrissebb PICDEM FSUSB demot, telepítsd, s használd az USB Device - CDC - Serial emulator demot! Ha nem hazudnak a program leírásában, akkor pont azt csinálja, amit kértél.

A demohoz mellékelt kész .hex fájlok közül neked alighanem a C18 PICDEM FSUSB változat lesz jó. Van belőle kettő is: HID és MCHUSB bootloderhez. A bootloadereket és a hozzájuk tartozó letöltőket is megtalálod a csomagban, valamint a CDC eszköz első bedugásakor szükséges .inf fájlt is.
(#) zka67 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Hol lehet ft323b-t beszerezni?
(#) icserny válasza instantwater hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Pont egy ilyen SUNIX modellt vettem, amit belinkeltél. Nekem azért nem tetszik, mert anyacsavarban végződik, így még meg kell toldani egy soros kábellel, hogy a készülékhez csatlakoztathassam. Nekem az UTS1009D jelzésű típusváltozat kellett volna, de csak UTS1009B volt a boltban.

A CD-ről nem találtam el, hogy melyik meghajtó kell XP-hez, de a Prolific honlapjáról letölthető a chip-hez való meghajtó, azzal jól működik. Ugyanott megtalálható és letölthető a chip dokumentációja is. Arra még nem tudtam rájönni, hogy PL2303H, PL2303XA vagy PL2303HXD chip-em van, de ez utóbbit feltételeztem...
(#) instantwater válasza deguss hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Én FT245 öt vettem. működik korrektül.
annyi lenne a kérdésem, hogy a FT232 őt is lehet használni 8 bites bitbangra? mert a bitbang leírás FT245/FT232 t ír. Köszi
(#) molnarp hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Van egy USB portról működő áramköröm, aminek építése folyamatban van. Van itt a rajzon egy induktivitás ami az USB +5v után van kötve, de szerintem az értékét elírták.
10mH van írva, de nekem ez gyanús mivel 0805 smd-be nincs ilyen alkatrész és ez az érték egy kicsit nagy. Mi lehet a pontos szerepe? Szerintem vagy védelem a bekapcsolási tranzienstől vagy frekvenciaszűrés lehet az FT232-nek...
Valakinek ötlete?

indukt.JPG
    
(#) pici válasza molnarp hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Az adatlapon a 6.4-en található megoldást csináltam meg, ott nincs induktivitás, USB tápos és nagyon egyszerű.
GPIO-ik is ki vannak vezetve az RX TX ledekkel

IMG_6546.JPG
    
(#) molnarp hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Üdv!
Az alábbi rajzon szerintetek helyesen van bekötve az ft232 és az avr közötti RXD-TXD vonal?
Nem keresztbe kéne kötni véletlenül?
(#) pici válasza molnarp hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Jól látod, fordítva kell bekötni...
Na meg "ATTINNY2313"
(#) pedrock hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Tudtok nekem egy RS232-USB átalakító kapcsolási rajzot linkelni?
(#) potyo válasza pedrock hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Az FT232R adatlapjában 7.1-es rajz.
(#) pedrock válasza potyo hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Köszi a gyors választ, még annyi, hogy a 7.1-es rajzon lévő rs232 level converter mit tartalmaz?
(#) szdavid válasza pedrock hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Akkor kell, ha nem 0V (L), 5V (H) szinteket akarsz, hanem szabványos rs232-t. Erre való pl. max232.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Idézet:
„Arra még nem tudtam rájönni, hogy PL2303H, PL2303XA vagy PL2303HXD chip-em van, de ez utóbbit feltételeztem...”


Azóta szétkaptam és tényleg PL2303HX van benne,
meg egy SP213-mal kompatibilis RS-232 transciver.
(#) looszg hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok.

FT232-vel dolgozom. Már csináltam vele működő áramkört, de most egy olyan problémába futottam, amibe eddig nem:
Működik rendesen a darab, de ha valamit bekapcsolok a közelben pl egy 20W-os lámpát, akkor lehal az egész.
Csak a táp ki/bekapcsolással és persze a PC szoftver ujraindításával javul meg.
Gondolom, hogy a tápra ráül a zavarjel és ez öli meg, de mit lehet ezellen tenni. A példa kapcsolási rajzon szereplő ferritgyűrű helyett egy 10uH-s tekercset raktam be szűrés gyanánt. Gondolom ez jobb szűrés mint a ferritgyűrű.
Találkozott már valaki ezzel a gonddal?

üdv. lg.
(#) Lucifer hozzászólása Júl 6, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

A következő problémába ütköztem:

Adott egy kapcsolás amit az FTDI oldalán lévő mintakapcsolások alapján építettem. Az eepromot lehagytam belőle. A kütyü bus powered. Bedugva, gép felismeri, eszközkezelőben megvan, lsusb látja. TX led ég. Windowson bray terminalal próbálva a program lefagy, nem lehet vele mit kezdeni adatküldés után. A TX led elalszik, rx led parázslik (nem kapcsolgatva van, hanem a lábon 1.5 V jelenik meg.) Linuxon gtktemmel próbltam, a szituáció hasonló kivéve a fagyást. Látott már valaki hasonlót?
(#) gtk hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok !

Tud Valaki egy USB<-->RS232 projektet, utanepithetot, FT232RL es MAX232 chippel ? (az atvitelvezerlo bitek is kellenenek). Koszi.
(#) subway hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Egy kis segítség kéne. Van egy alap készülékem, max232 meghajtóval, és utána egészen com csatlakozóig minden lábkiosztással megvan. Néztem az FT232R -nél hogy a 8.1es kapcoslás megfelelne szerintem, ugyanis a jelenlegi készülék kommunikál com porton, ami probléma mert senkinek nincs már comos gépe. Az a lényeg hogy usb-sé akarom alakítani. Jól sejtem hogy végülis akkor nekem csak a com csatitól kell folytatnom az ft232- felé és nincs is szükségem még egy controllerre, mert az már megy a maxikával? Vagy keresnem kell egy convertert még a kapcsoláshoz?
(#) Sly hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok.Nekem is kellene egy usb-rs232 átalakitó de az olcsóság és a könyebb forraszthatóság miatt arra jutottam hogy egy dip tokos változat felelne meg a legjobban méghozzá egy attiny 2313.Találtam a neten egy kapcsolást hozzá és érdekelne hogy az avr után kell e még valamilyen chip hogy a kommunikáció megfelelő legyen (pl max232).Amihez kellene az egy digitális beltérivel való kommunikáció.A beltéri csak az Rx és Tx vonalakat használja ezért gondoltam erre a példányra.Ha valaki tudja rajzolja be nekem(persze ha kell)hogy az avr után hova kell kötnöm a MAX232-t.Előre is köszi.
(#) subway hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! egy olyan kérdésem lenne, hogy az egyik kapcsolásomban szereplő max3232 ic-t átcserélhetem e a kondik módosításával max232-re. A kapcsolásomban csak azok a lábak és funkciók vannak használva amik a 232-nek is vannak. Ahogy néztem az adatlapokat kisebb módosításokkal lehetséges a dolog, mivel a kettő funkciói ugyan azok. Valaki aki ért is valamennyire az ilyenekhez?
(#) pici válasza Sly hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
A rajzon az RX-TX egy tüskesorra megy.
Ezek TTL jelek. Nem RS232 kompatibilisek.
Ezekre tehetsz egy MAX232 IC-t vagy ha 3,3V a tápod, akkor MAX3232 kell.
Annak a kapcsolását meg megtalálod mindenhol a neten. Csak egy sima szintillesztő. Tehát alacsony fesz megy be és nagyobb megy ki a külső eszköz felé-
Ez csak akkor kell, ha a másik eszköz RS232-vel kommunikál.
(#) Sly válasza pici hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia.Köszi a segitséget.Mellékelek egy kapcsolást amire ugygondolom hogy jolessz nekem.A kapcsoláson az Rx Tx vonalak jönnek az AVR-re (Rx Tx lábakra) a másik felén a dsub meg mehet a receiverbe jol gondolom?Ja és egyébként szerinted ez a kapcsolás müködőképes és jolessz arra amire szeretném használni?
Üdv:Sly
(#) pici válasza Sly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Mondhatom, hogy alkalmas, de a szoftvereken sok múlik.
Az ATTiny2313 jó az USB kommunikációra. UART meg szabvány. Az RS232 átalakítja a settopboxnak, ha az azt szereti.
Kell egy USB-s program az AVRbe, ami azt csinálja amit akarsz.
Kicsi gondot jelenthet, hogy a 12MHz ami az USB-nek kell, az nem kompatibilis a szabvány BaudRate-adatokkal. Így a soros kommunikáció hibaszázalékos, de gondolom a settopboxnak nem kell túl sok byte adat, így elhanyagolható a hibázás.
A PC oldali programot is meg kell írni...
Egy dolgot azért ne felejts el. Ha összerakod a két rajzot, akkor még az AVR-t is fel kellene majd programoznod valahogy... ISP prigramozáshoz kell az SPI port...
(#) subway hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni... Építettem egy usb-rs232 konvertert, ami szépen működik is, felismeri a vin, és működik is az a készülék amit rá akarok csatlakoztatni.
Viszont amikor már a kettőt egy panelre építettem (mármint a konvertert, és a készüléket amit rá csatlakoztattam), egyszerűen nem látja a gép a készüléket. 5V mindenhol megvan, nincs rövidzár, minden kötés jó. Sassal terveztem a készüléket, nyákot... De így együtt rácsatlakoztatom usb-re és semmi. Síri csend és...
(#) subway hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Üdv megint!
Kicsit tovább jutottam a témával, de még mindig kellemetlenség van. :'( Szóval az USB-rs232 converterem meghajtója egy mcp2200, ami a hozzátervezett panelkán működik is. A másik készülék, egy sok helyen is megtalálható k-line interface. Továbbra is annyi a probléma, hogy mikor külön vannak nyákokon és csak Rx-Tx-Gnd van összekötve egy vezetékkel, akkor ökéletesen működik a konstrukció. Amikor viszont egy nyákra teszem a kettőt, akkor a kommunikáció elmegy az interface végéig, mert a kis visszajelző ledem villog, de a gép akkor se látja a csatlakoztatott kocsi vezérlőt. Nincs közösített test, se táp. Minden külön van, a panelon Csak az Rx-Tx van összehúzva. Valakinek valami ötlet? Jaaa, meg egy olyan kérdésem is van, hogy az usb-rs232 konverterem kapcsolását, beküldjem a közösbe?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem