Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   50 / 59
(#) Dodi_ válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Lehet, hogy a bd 139 -es tranyónál összekeverted a bázist az emitterrel?
(#) Dániel X válasza Dodi_ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Üdv!

Tranyó nem melegszik úgysem hogy már megcseréltem gondolván a lábak felcserélésére. Este szét kapom összedobom légszerelve meglátjuk mit produkál.
Köszi a válaszokat: Kovidivi és Dodi_
(#) Dodi_ válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nekem az összes légszerelve van és mind működött elsőre! Belefér az úgy is egy kézkrémesdoboz tetejébe, azt meg az asztallap alá felragasztottam és ennyi. Nokia töltőktől kezdve a 12 v-os kis hálózati adapterekig mindennel mennek! BD139-es tranzisztor meg talán csak kettőben van, a többiben mindben más. Van amelyikben pnp tranzisztor van, csak akkor a polaritást fel kell cserélni.
(#) Dániel X válasza Dodi_ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Üdv!

Légszerelve sem működik. Egyetlen tippem van hogy valamelyik kondi halott. A héten veszek fólia kondikat és megpróbálom azzal. Vagy van valakinek valami ötlete?
(#) Dodi_ válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Próbáld meg azzal (fólia kondi), az enyémek mind azzal mennek és olcsók! Na és nálam az emitter ellenállás az 10 Kohm, a vele párhuzamos kondi meg nem 470 piko, hanem 1 nano, a többi stimmel !
(#) Dániel X válasza Dodi_ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Emittere kell ellenállás? Skori rajza szerint nem! Ébn a második rajzon lévő kapcsolást dobtam össze!
(#) Pulyka válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Hello.
A kondi fajtája lesz a hiba, én is sokat kínlódtam vele, de hála istennek, és a ki nem dobott régi típusú tv alkatrészeknek , csak jó lett.

A kapcsolási rajz, a BD 139 beültetésével.

Ha működni fog a dolog, ne csak nekem köszönd, hanem azoknak is, akik nekem segítettek,( a fenti link környékén) de nekem is, végülis is, mert most én adom át.

Pár kép a megoldásról:
(a rejtélyes kondikról.) Ilyen régi fóliakondikat kell keresned, a mai boltban kaphatóakkal együt "finnyás" a kapcsolás.

Üdv.Tomi
(#) Szebence válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nekem kerámia és fólia kondikkal is működik.
(#) Dodi_ válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Bocsi elírtam! collektor-bázis ellenállás..
(#) Dániel X válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Huh!
Nehéz lesz találnom ilyenkondikat de majd körbe kérdezek.(Nagyítóval fotóztál közelről?)
Szebence: nekem is vegyes kondik de újak és valószínűleg ezért nem megy.

Köszönöm a válaszokat
(#) hibbantpasi hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Pár napja találtam rá erre a témára és megmozgatta a fantáziámat.Most jutottam el oda, hogy lesz ami lesz alapon megpróbálom ezt a kapcsolást (Skori) megépiteni.
Feltúrtam a szemetest és ami hasonló alkatrészt találtam, összeforrasztottam. És működik!...elsőre
2,5 V tápfesztől él, ekkor már 4 cm távolságból rendes fényereje van a lednek. 5 V -os táppal 8 cm-ről tökéletes,
(a tekercsátmérő cca 7 cm) a tranzisztor sem melegszik.

Szeretném minden hozzászólónak megköszönni az épitő hozzászólásokat !

hibbantpasi
(#) Pulyka válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szia

Igen, nagyítóval készítettem a közeli képeket, hála istennek, hogy készítettem itthonra egy SMD, 39 LED-es spot lámpát, mert az mutattam be, és akkor jöttem rá, hogy a 2MP-es mobilkamerával is lehet szép, éles képeket készíteni, nagyítóval, KÖZELRŐL. .
(#) Dániel X válasza hibbantpasi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Üdv!

Tennél fel képeket róla? Köszi!
Pulyka: köszi a válaszodat.
(#) knobor hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is sikerült egy gyertya elektronikáját megcsinálnom már csak a viaszrészét kéne!

DSC01177.JPG
    
(#) sprofan hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Találtam ezt a videót: Bővebben: Link
Nagyon megtetszett, és az jutott eszembe, kombinálni kéne a vezeték nélküli gyertya sémát ezzel a lebegtetéssel, még izgalmasabb lenne, ha a gyertya nem csak vezeték nélkül világítana, de ráadásul lebegne is a dobozkája felett. Persze alaposan át kell gondolni az egészet, hiszen a maximum súly korlátozott, de biztos ki lehet találni valami jót hogy megmaradjon a gyertya jelleg (akár zselés akár viaszos) de ugyan akkor képes legyen még lebegni is. Majd töröm rajta az agyam mert meg szeretném építeni, de leírtam nektek is hátha ti is kedvet kaptok hozzá, illetve építő jellegű ötleteket is fogadnék ezzel kapcsolatban. Első sorban arra hogy hogyan kellene megoldani a gyertya részt a súly problémája miatt, mert a lebegtetésre van külön téma.
(#) kisedison hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Hmmm. Tetszik ez a gyertyás dolog. Az asztal aljára beteszek egy TV-ből kioperált lemágnesező tekercset és akkor egy rakás gyertya mehet egy tápről (csak jó erős meghajtás kell)
(#) Pulyka válasza kisedison hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nem biztos, hogy jó lesz az erre a célra, mivel az a lemágnesező tekercs nem 1-2 menet, holott ennek a gyertyának pont 1-2 menet kell.
Ha azt nézed még a power változathoz is egy menetes "tekercs" kell.
Több vevővel pedig még nem próbáltam, de biztos jó lehet úgy is.
(#) kisedison válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
De ha magasabb feszről küldöm meg neki FET-tel kapcsolva úgy hogy a frekit meg egy 555-ről kapja akkor lehet hogy jó lenne.
(#) Kovidivi válasza kisedison hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
A hatásfok akkor lesz a legjobb, ha a két rezgőkör egymásra van hangolva.
(#) Boldi Balázs hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok, az interneten találtam ezt a kapcsolást, és az lenne a kérésem ha valaki meg építette már vagy a kisujjába van ez a kapcsolás az írja le részletesen hogy hogy kell megépíteni.Pl.:A kondikat nem írja hogy pozitív negatív pólus merről van,meg a tranyó bekötése is. A válaszokat előre is köszönöm!

skori.gif
    
(#) kadarist válasza Boldi Balázs hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
Itt egy topik: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Boldi Balázs hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
Ezek a kondenzátorok nem polarizáltak, ezért erre nem kell ügyelni a bekötésüknél. A tranzisztornál mi a nem világos?
(#) sanykaraj válasza Boldi Balázs hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Üdv gondolom te is kezdő vagy mint én de ha megnézed az adatlapját a tranzisztornak rögtön a második ábra mutatja bekötését csak ősze kel hasonlítani nem nehéz, a kondik kerámia nem kel foglalkozni a polaritással amúgy jól működik nekem sok ilyen (hasonló van a szobámban mivel vékony a fal és így nem kellet megfúrni a vezetékeknek a helyét nagyon jól működik) gondolom a többi érthető ha nem csak kérdez Az adatlap
(#) Boldi Balázs hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
A képen a baloldali rajz alatt azt írja hogy nem kerámia alapúak a kondik,de akkor a kondik mögött mért ír n-t az nanofarát, elektolit kondi lenne nem ?
Köszönöm a válaszokat!
(#) ekkold válasza Boldi Balázs hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Az nF az a nanoFarád rövidítése. (a farát inkább a szomszéd bögyösnek szokták emlegetni de az inkább Mega mint nano )
Kondenzátorból pedig sokkal többféle is létezik, nem csak elektrolit és kerámia.
Tehát pl:
- elektrolit (pl: alu elkó, tantál, goldcap) kb. 0,1uF...1F között
- kerámia (anyag pl.: X5R, X7R) kb. 1pF.....22µF között
- csillám 1pF....100nF között
- fólia (pl. PE :polietilén, PP: polipropilén) kb. 10pF....22µF között
- olaj 100nF....500uF
- olaj-papir
- MP (metal-papir = fémezett papír) 100nF....500uF
- üveg - nF-os tartományban
- vákum - 100pF...10nF
- légszigetelésű 10pF...10nF
- és még biztos kihagytam párfélét, most kapásból ezek ugrottak be
(#) Boldi Balázs hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziasztok, megépítettem és működik !
De a tranzisztor nagyon melegszik, ez miért lehet?
Itthon találtam ezt az egyet és azzal próbálkoztam.
(#) forma1 hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Szerintem nem egyszerű 10kV körüli feszkót vezeték nélkül átvinni... Úgyhogy nem látom értelmét ennek a vezeték nélküli gyertya dolognak...
(#) zenetom válasza forma1 hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Szerintem nem sokan akarnak "10kV körüli feszkót vezeték nélkül átvinni". Egyébként ez most hogy jön ide?!?
Tudod egyáltalán mire való? Vagy nem sikerült megépíteni?
(#) sandor81 hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Helló megépítettem a kapcsolást de valamiért nem működik csak nem tudom miért. Tud valaki segíti mit rontottam el?
(#) sandor81 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia átnéztem a kapcsolást a rajz alapján és szerintem jól van kötve (feltéve ha a sok "kísérletben" a tranyó nem nyúlt ki)kipróbálom másikkal hátha sikerül. köszi
Következő: »»   50 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem