Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1034 / 1268
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
szia!
Meg jött ma az ic ki is cseréltem meg körülötte az összes kondit.A kép stabil lett nem megy össze,viszont most az a következö hiba jelenség,hogy a morzsás képböl lassan beszürkülés lesz amit keskeny csikok kisérnek vizszintesen teljes képernyön.Ez minden bekapcs igy van kb 1 perc alatt történik,a kép nem megy össze.Ilyenkor mi lehet a hiba oka?
A vezérelhetetlenség most is ugyan ugy fent áll,és a standby sem világit.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Nyilván a vezérlő nem kapja meg valamelyik tápfeszültségét, az 5V-ot vagy a 3,3V-ot.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Mármint az ic amit cseréltem?Bocsánat ha hülyeséget kérezek!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Az a vezérlő, amire a készenléti LED meg a távirányító vevője is csatlakozik. Tehát az "agy" nem kapja meg a feszültségeit.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Szia! Elnézésed kérem, hogy ilyen soká írok!
Tüzetesebben átvizsgáltam a TV-t és egy árva potit se találtam a nyákon.
Gondolom így nincs lehetőség manuális úton megoldani a kép széphangzását?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Szervizmenüben lehet állítani a kép méretén, ha nincs trimmer a lapon. Persze az állítás előtt érdemes kigyomlálni a függőleges eltérítés végfokozatának elkóit.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Oké, egy TDA8356 van benne, megnézem a közelében található elkok állapotát ESR mérővel. Aztán írok mi lett az eredmény.
(#) wanted01 hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Van egy Thomson TV-m (21MT15CL) az a gond vele, hogy mikor emelni akarom a hangerőt, a hangerőszabályozó csuszkát/ikont úgyan kiteszi a TV, de viszont nem emelkedik a hangerő, hanem a nullán van. Próbáltam a távirányitóval is és a TV-n lévő gombokkal is, a némítógombbal, sőt a TV menüjén belül is megpróbáltam átállítani de sehogysem megy! A TV-t már szétszedtem, kitakaritottam a gomboknál, hogy esetleg az-e a rossz, de így se működik. gondolom akkor valahol máshol van a hiba, mert ugye ha a tv-n a gombot megnyomom az az azért működik, tehát a hangcsúszkát kiteszi csak nem emelkedik a hangerő. nem jó hang nélkül TV-t nézni szóval én nem tudom hogy mi lehet a gond, kérlek segítsetek hogy hol keressem a hibát. Szívesen várom a tippeket és a segítségeket. Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Letöltöttem innét a service manuált, de ezt a .bin filet mivel lehet megnyitni?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Átnéztem az elkokat, de az összes kapacitása és ERS értéke is rendben volt.
Viszont találtam hibásnak tűnő forrpontot az az elterítő IC lábain. Azokat átforrasztottam, most olyat csinál, hogy bejön a kép, és rögtön elkezd szétnyúlni minden irányban, utána villan egyet, és ismét előröl.
Van valami ötleted, mi lehet még a hiba az elkokon kívül?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Az nem a szervizmanuál, hanem EEPROM-tartalom. Szervizleírást sassziszám alapján keress.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Nem folyt össze az ón forrasztásnál?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Nem, az egyik kondi lesántult..
Most rendesen beforrasztottam ugyan az a helyzet, mint eddig. A készülékhez nincs távirányítom, így is van esélyem valahogy belépni a szerviz menübe? Csak az a kis képhiba eltűnne fentről és nyert ügyem lenne.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
A belépéshez és navigáláshoz távirányító kell. Valahonnan szerezz egyet.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Van egy URC22C-15 távirányítóm. Erre úgy ahogy reagál, esetleg ezzel nem lehetne? Ha nem akkor ez egyelőre elnapolt ügy.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Próbáld ki a szervizmanuál leírása alapján!
(#) zoltansz hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok!
A segitségeteket kérem. Van egy Beko BKL-19LW-C60B lcd tv-m, ami működik normálisan addig, amig nem váltok csatornát, ilyenkor a kép sötét marad a hang halkan hallatszik és 3-4 mp után stby-ba kapcsol. Hogyha újra bekapcsolom működik, mig nem váltok csatornát, ekkor ugyanúgy stby-ba kapcsol. A kérdésem, ha kicserélem az elkókat a primer és szekunder oldalon, várható javulás, vagy nem érdemes vele bajlódni.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) csferi válasza wanted01 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ne csak kitakarítani kell a gombokat, hanem kicserélni mert valószínű azok rosszak..........

csferi
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
szia!
Nem mindig tudok itt lenni azért reagálok késöbb.Letöltöttem a szervizmanuált igaz a sassziszám nem ugyan az mint ami ebben van,de ugy nézem az utolsoval egyezik a panel.Ez alapján tudnál segiteni hogy miért nem kapja meg az "agy" a feszültségeket?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) Lalle hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy LG tv beko elektronik A99.190-18 sasszi alaplappal.
A kep el van jobb oldalon folyva. A kepcsohibas lehet?
(#) Lalle hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Kep a hibarol
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Állíts a G2 (Screen) potméteren, ami a sortrafón van.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
A G2 állítás után a kep becsikozodik
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Annyira ne tekerd fel.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Nem tudom a potival ugy beallitani hogy a kontraszt helyen legyen , hamarabb csikozkdik mint ahogy helyre allna. Viszont szejelebb tudom huzni a kepet akkor a jelenseg megszunik de a sarkok homalyosak lesznek, es nem tudom elesiteni.
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Na most az élességgel van baj vagy a kék színzavarral a jobb oldalon. Mert ha az élesség a gyenge, akkor a felső potit kell állítani.
(#) Szusza hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy LG 42" lcd tv, kijelző hibával.
Semmi más baja nincs azon kívül, hogy kitisztítottam a képernyő mögött, mert porosodott.
Összerakás után a képernyő felső harmada tökéletesen működött, az alsó kétharmada
pedig teljesen sötét maradt. A panelra csatlakozásnál átnéztem,de nem találtam a hibát.
Ha van valakinek ötlete a javításra szívesen várom.
Ha esetleg úgy döntenék, hogy inkább eladom, mit lehet kérni érte?
A hozzászólásokat előre is köszönöm.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Mindket jelenseg zavaro, de mar nem tudom jobban elesiteni a potival.Es most nezem a bal felso sarokban is van egy halvany kek folt.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) wanted01 válasza csferi hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
én is gondoltam arra, hogy cserélni kellene. na de ha tényleg rossz lenne, akkor miért reagál a megnyomásakor, tehát akkor miért teszi ki a hangerő ikont?! nem lehet hogy a lapkakészleten (amin ugye rajta van) valami kiéghetett?
(#) zsa hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Sziasztok. Nagymuterék rég LG tv-je rosszalkodik ebben kérnék segítséget . A tv működik , de a kép és az OSD menű megjelenésénél képi zavar van ,cikcakban elmosódnak a betük az OSD-n . Pár másodpecenként helyrejön ,majd ismét rossz. Mint ha valami bezavarná . Forponthibát kerestem ,de nem találtam , primeroldali nagykondit kicseréltem . Viszont észrevettem amikor hibás a kép a tápegység oldalról a zugás megváltozik mint ha terhelődne a táp.
Előre is köszönöm a tanácsokat.
Következő: »»   1034 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem