Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1048 / 1268
(#) Blockbuster válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm az útbaigazítást, nem kapcsoltam, hogy ez link.
Tehát a hibát orvosolhatja a PTC ellenállás cseréje.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Üdv!

Bocsi hogy csak most irok , fejlemény van az elta NR EL-28TL3tXS TV -vel
Készenlét már van , bekapcsoláskor csak egy pattanás hallatszik a hangszóróból minha indulni akarna de utánna semmi csak ciriprel ugyan ugy a trafó kb: 10 másodpercig de van amikor egyfolytában.
a sortranyót néztem rendben van , a kondik nem puposak,repedtek ránézésre mozgatásukra is ugyan ez van.Szerinted mi okozhatja??
Beko Elektronik S99.190-07 lappal van szerelve chassis 14.2 tudnál valami kiindulópontott vagy ötletett mit nézzek meg Hálás köszönetem szép napot .
(#) zolika60 válasza Blockbuster hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Nagy eséllyel igen.
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Azt nézd még meg, hogy a sortranzisztor kollektora és a test (emitter) közt meg van-e a sortápfeszültség.
(#) Blockbuster válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Most, vettem észre, hogy a TV-írtam. Ez a hiba egy monitoron jelentkezik, akkor is ez irányba keressem a hibát. (a rajzán nem találok ilyen PTC ellenállást)
(#) kadarist válasza Blockbuster hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ha képcsöves, akkor lenni kell lemágnesezési funkciónak, amit általában menüből is be lehet kapcsolni. LCD-nél nincs ilyen probléma.
(#) Blockbuster válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm, ez LCD Monitor, LG L222WS-SN a típusa. Így esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond? Minden szín megvan rajta, csak a fekete ez ilyen piros a képen.
(#) kadarist válasza Blockbuster hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ráadásul a fekete helyett van piros? Valamilyen feldolgozó IC lesz rossz. Számítógép képével is ilyen?
(#) merga hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok szép estét nektek! Egy olyan problémám van hogy került hozzám egy Orion CRT tv. Típusa T2125 STX-SILVER. A nagyfesznél fel van púposodva a kondi 22uf 160 voltos. Ezt kitudom cserélni 11uf 400 voltos kondira ilyen van itthon. Vagy holnap vegyek olyat ami kell? Bekapcsol a tv de nincs ez miatt kép hang az van. A képcsőpanelen van egy álló ic szagos de a kondi miatt az nem ment ki ugye? Elégnagy hülytő panele van amihez csavarozva van. Kondi csere és ha nem jön a kép akkor ic csere is? Mi a véleményetek a halott kondi nem tette tönkre az ic-t? Köszönet nektek!
(#) kadarist válasza merga hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szia!
Vegyél egy 22 vagy 47 µF-os, 200V-os kondit, másfélét ne építs be. Ha kicserélted, akkor számolj be az eredményekről!
(#) jdani hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Hali. 11AK30 TVbe már cseréltem nemrég sorvégtranyót. BU808DFI van benne, de a nyák megbarnult körülette, tehát valószínűleg főtt benne a tranyó, majd bezárlatolt. Rossz minőségű lenne a tranyó?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Megcsináltad a BU808 cserével együtt járó csatoló-elkó cserét?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
C613=10uF. Ez?
(#) merga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ Kadarist! Akkor holnap kondi vétel illetve csere aztán ima az ic miatt. Nyugtalanít hogy büdös az ic ha kiment akkor jobb lenne egy másik képcsőpanel. Mint sem ic-t cserélni az nagyon körülményes! Majd elválik holnap írok mi újság. Jó éjt mindenkinek!
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Érdekes dologra lettem figyelmes. Van egy használt, Tvből kivett BU808DFI tranyóm, amit még a gyártó tett a TVbe. Meg van itthon vagy 10 darab mostani gyártmányú ST BU808DFI.
Mindegyik új mostani gyártmányú tranyón a bázis - emmiter közti ellenállás olyan 70R.
A használt tranyó ellenállása pedig oylan 300R. Gondolom beleteszem a használtat, az tuti eredeti. Most oyaln 20 perc után is laza 30fokos a hűtő. Lehet hogy ennyi csak a baja, hogy eredeti kell bele, az utángyárotttal meg fűtene?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A ma kapható 808-ak nagy része hamis, úgyhogy ha nincs régi, használt, megbízható tranzisztorod, akkor valamelyik helyettesítő-megoldást kell hasznáni. Erről a helyettesítésről már többször szó esett a topikban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Igen igen, hallottam már felőle. Akkor ha akad itthon tuti eredeti, akkor az maradhat benne, nem ég ki megint 1-2 hónap múlva?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Cseréld ki azt a kondit egy nagyobb feszültségtűrésűre és utána nyugodtan aludhatsz.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
50V van benne. Kell nagyobb?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Még egyszer: ha nem cserélted, akkor cseréld ki és nem árt egy nagyobb testű példányt beépíteni, ami 63-100V-os legyen.
(#) Blockbuster válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A számítógépen is ezt produkálja, minden szín meg van, csak a feketét cseréli ilyen pirosasra.
Előzmény: Nem indult, két kondi volt pukkadva a Mainboard panelon, a nagy és mellette egy kicsi, csere után életre kelt, más minden rendben lévőnek látszik. Ezek szerint a VGA panel lesz a hibás.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Oké.
Egy másik gond. Régi TV, magától kontrasztos, sötétebb lett. Screen potit feljebb állítottam, most már jó. Ez volt a megoldása, vagy ez csak ,,felületes,, megoldás? (mert hát gondolom nem azért sötétedett el a kép, mert belül eltekerődött..)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nem ismerem a készülék előéletét, ezért lehet, hogy eltekergették más ok miatt és úgy maradt.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Most én se tudom a típusát, de régi 95ös szlovák TV. Olyan hibája volt, hogy néha-néha totál elment a kép. Forrasztási hiba volt, megégett a trafónál a forrasztás, kontakthiba volt. Újraforrasztottam. Most vagy fél év után anyni a hibája, hogy sötét kép van rajta. De a tv menü beállításai nem változtak, tehát kivülről nincs elhangolva. Szétszedtem, (ők bitos nem szedték szét állítgatni) és feljebb csavartam a G2, azért kérdem, hogy jól-e tettem.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Mivel jobb lett a kép, ezért elfogadható a cselekedeted.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Üdv !

Megnéztem a tranyót, sőt tettem bele egy ujat BU508DF volt benne
de a hiba ugyan az marad készenlét van sürűn pislog a led pirosan és ciripel
szerinted mi okoz még ilyet ???netán valamelyik kondi cseszekedne??köszönöm
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Megmérted a sortápfeszültséget?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Igen Megmértem ugy ahogy irtad 1 est irt ki a műszer gondoltam hogy szakadt ezét tettem bele egy újat a készenléti led meg sürűn ki be pislog
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Értem, csak te nem feszültséget mértél, hanem ellenállást. Attól, hogy jó tranzisztort tettél be, még lehet zárlat a sortáp vonalán.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
ÜDV!

Na Végre sikerült elindult és működik rendesen , egy kondi volt a ludas 1000u/35v miután kicseréltem minen ok!! köszönöm a segitséged szép napot
Következő: »»   1048 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem