Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1101 / 1268
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Na mosmár tényleg nem értem, 75W os izzóval a sortápban, kollektor bekötve, és a táptranyó elköszönt. Na mindegy majd folytatom.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Sortranzisztort akartál mondani? Szerintem a sortrafó lesz zárlatos.
(#) certina hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
sziasztok lenne egy kérésem hata valaki tud seggiteni van egy plazma tv m eleg regi de csucskategorias es nincs kedvem masikat venni inkabb megcsinalnam kepernyojen amig be nem melegszik van hogy 1-2 ora kell neki szemetel a kep csatorna valtasnal meg elozo kep meg latszik is ha nagyon hideg van a lakasban meg roszabb
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia!
Z-sus vagy Y-sus panelt kell cserélni vagy ha szerencséd van, akkor csak kiszáradt (púpos) elektrolitkondikat.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
uuuhh koszi szia es melyik az a panel ? mert van egy ugyanilyen tv m es mar a tapot atraktam belole
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
ja jo okkk jobb meg bal oldalt van panel ra is van irva amugy fujitsu siemens myrica p50 a tv
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Hátulról nézve a bal oldali hűtőbordás az Y-sus, a jobb szélső bordás a Z-sus áramkör.
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
okk koszi szepen
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Panelcsere után be kell állítani legalább a Vs feszültséget (táppanel), de általában a cserélt lapon is kell állítani.
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
huha azt nemtom hogy kell nem vagyok tv szerelo csak butykolgetek
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
csatorna valtas utan ilyen a kep
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Jól van látom, de ideje lenne hozzáfogni a javításhoz. Kondenzátorokon nem látszik eltérés?
(#) jdani hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Üdv. Adott egy Samsung CRT TV. Nem kapcsol be. Rájöttem hogy a hálózati trafó 10es lábán nincs 140V. Méregettem, zárlatot nem találtam. Sorkimenőt nem tudom lemérni, mikor jó egy ilyen trafó, mikor nem. Így a 3as lábát leválasztottam a tápról. Így Megjelent a 140V. Próbáltam indítani, jött is a magasfeszültségű hang. de ki is kapcsoltam rögtön. A tulaj pukkanást mondott, azóta nem megy. ,,Pukkanás,, nyomát nem láltam. Talán a sorkimenő lőtt el? Hogyan tudnám ezt lemérni?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szia!
A sortranzisztort ellenőrizd!
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
szia nemtudom mi ez a sok figyelmeztetes meg csak most fogom megnezni nem egyszeru mert ez a tv nagyon nehez
(#) vidfred hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Orion T2835 S típusú TV-m, p90-es sasszi. Bekapcsolás után fehér képernyő visszafutási csíkokkal, hang van, lehet programot váltani, hangerő szabályzó is működik, de ezen kívül semmi, még menü sem. Sajnos most nincs pénzem újra, megpróbálnám megjavítani, de rajz híján eddig nem sokra mentem. Ami rajzom van, pdf.-ben van, nagyítva és nyomtatva szinte olvashatatlan. STV5112 van benne, de rajz híján nem tudom, miket kellene tudni mérnem rajta.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nézd meg azt, hogy hogyan írsz és hasonlítsd össze mások írásaival.
(#) kadarist válasza vidfred hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szia!
Nincs meg a 200V-os katódtápfeszültség a képcsőpanelen. Ha esetleg mégis meglenne, akkor ez az STV lesz rossz.
Ellenőrizd az RD08 ellenállást!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
ok ertem,
a bal es jobb oldali panelen nem nagyon latszik puposodas a nagy kondikra gondolok de most jut eszembe hogy en mar egyszer lecsereltem a bal oldalirol a kondikat de nem az volt a bajuk hanem a tap ez 5 eve volt na eddig birta a tobbi, akkor most probaljam valamelyik panelt csak egyszeruen atoperalni a masikbol ?
(#) vidfred válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Köszönöm szépen, mihelyt haza érek, megnézem.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nem vettem ki, beültetve mértem, de nem volt zárlatos..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Azért vedd csak ki a biztonság kedvéért.
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Próbáld ki a cserét. A mondat eleji nagybetűkre és az írásjelekre fordíts figyelmet!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Mindenesetre kiveszem, de ha beindult a trafó, tehát hallottam a magasfesz sipolását, akkor rossz lehet a tranzisztor?
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Na szoval mukodik a tv csak alul van ket vekony csik pont mint a masik tv nel volt regen
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Es nagyon picit meg mindig olyan mint volt de alig veheto eszre csak neha neha
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Lehet, hogy csak a sortranzisztor bázisában lévő meghajtótrafó sípolását hallod. Egyébként ha a sortrafó 3-as lábát (B+) elszigeteled, akkor semmiképpen sem jöhet meg a nagyfeszültség, hiszen így áram sem folyhat a primer tekercsen a tranzisztoron keresztül.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Egyébként az mennyire normális, hogy az elszigetelt 3as láb, és minden más láb, (kivéve 1es láb) között 497 ohm van pontosan..?..
de minden lábnál pont ugyananyi..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nem normális.
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Itt jön be a feszültségek beállításának szükségessége.
Következő: »»   1101 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem