Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1103 / 1268
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A feszültségeket ne a trafó kivezetésein mérd, hanem a pufferkondenzátoron.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia! az 450 voltos 330uf csak azért mértem a trafo kivezetésein is mert fel van iratozva a feszültség de a pufferkondin csa 317 volt jelenik meg.
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Az ahhoz a kivezetéshez tartozó dióda utáni pufferkondenzátoron mérj és a feliratok szerinti értékeket kellene kapnod. A trafó közvetlen kivezetésin váltófeszültség (impulzusok) vannak, amit nem tudsz megmérni.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Ezt nem értem figyelj össze raktam a tv-ét s be kapcsoltam a készenlézi világítás erős , piros. Mikor be kapcsolom el halványul a készenléti s a sorvég vinyog egyet de rögtön el hallgat eböl az derül ki hogy a tv-é el indul de ki is kapcsol .
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Diódák és pufferek a trafó kimenetén is vannak, nem csak a hálózati oldalon. Például a sortápfeszültség az hogy alakul az erős fényű készenlét alatt és hogy a nyekkenés után?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Kivettem, kimértem, nem zárlatos, nem szakadt..
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia!
Sikerült szerezni egyet Alda dt-830b típusút kölcsönbe elég béna vagyok és már most elnézésedet kérem mire állítsam be és pontosan hol mérjek meg a trafo melyik oldalán ne hogy valamit rosszul csináljak.
Válaszodat ellőre is köszönöm!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Érdekes, mert kivettem a tranziszttot, kimértem, jó, visszaforraszttam. Most mérem, STBYben ott a trafó 3as lábán a 146V stabilan. (eddig azért lett volna 0V, mert lemozdult a kábel?..)
Ha elindítom a TV-t, a táp lekapcsol, és csökkennek a feszültségek, az elkók kisülnek. Zárlat a tápban? Ha igen, hol?
(#) Fantasy hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Videoton TS5326 txt készülékhez kérnék segítséget. Gyárilag 16 csatornás, ki lehetne "okosítani" 29 csatornásra, úgy mint a ts5327 változat gyárilag? Opciózásra gondolok, vagy teljesen lehetetlen.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Csak ha kicseréled a komplett vezérlőt.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Üdv. Köszönöm, tehát akkor lehetetlen. A komplett vezérlő alatt a gyakorlatilag a (mellékelt képen levő) teljes tasztatúra értendő?

532413.jpg
    
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szia csak anyitt akkarok mondani hogy le töltötema az lg tv rajzát s a rajz szerint mindent ki mértem minden jónak tűnik de a 115 volt nincs meg hol merre keresem a hibát?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
A 115V-ot hol próbáltad megmérni? A sortranzisztor kollektorán vagy a sortápfeszültség pufferkondenzátorán mértél?
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Hello!
Megfelelő műszerezettséggel és szakértelemmel nem lehetetlen,de kicsit neki kell feküdni.Jobban jársz,ha szerzel egy 29 programos donort,és a kettőből gyúrsz egyet.
Ha nekiveselkedsz,megpróbálunk segíteni.
István
(#) tamas187 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szia!
Szereztem egy multimétert de nem tudom hogyan mérjem le vannak a lapon kivezetés ami kábelel megyen tovább és ott vannak hogy vs vs vs gnd gnd gnd... rá rakom a két vs-re de nem mér semmit mit csinálok rosszul?
(#) kadarist válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Értelemszerűen a GND (test) és a Vs között kell mérni. A két Vs ugyanaz a két vezeték.
(#) tamas187 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
a vs-en kellet állítani köszi most már nincsen piros pötty
(#) kadarist válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szép munka!
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Szia igen mind két heyen meg próbáltam meg mérni a sortranzisztor kollektorán és a sortáp pufferkondenzátorán is de csak 53 vot jelenik meg hogy miért azt nem tudom!!! Pedig a rajzát le töltötem minden dióda s minden ellenállás jó !!!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Az indulás pillanatában sem megy fel a feszültség? Ha felmegy, akkor a sortrafó körül kellene szétnézni.
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Elég rég foglalkoztam a plazma tv-vel, viszont most volt időm, meg kedvem is bogarászni vele. Röviden összefoglalva ott tartok, hogy a bordát levettem. Alatta pár kettős dióda (TCH30B15) és két féle MOSFET (F3710S, F530NS) van. Levettem mindet, megmértem őket, de nem találtam hibásat. Viszont a lábak nagy részén így is rövidzárat mérek. Így most megint nem tudom merre induljak tovább.

Üdv:
spgabor
(#) kadarist válasza spgabor hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Szia!
Azért egy D-S-zárlatot nem nagy ördöngösség megtalálni. Bonts tovább.
(#) spgabor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Méricskéltem...
Pár smd diódát találtam, ami furának tűnik, így kiveszem őket és megmérem, meg az egész panelt átnézem.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Szia még nem néztem . vagyis rakjam össze a készüléket s kapolás közben mérjek rá a sortáp feszültség pufferkondijára s ha nincs válltozás akkor a sortrafó körül nézek utána? s hott minden jo akkor hogyan tovább?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Nem, ha távirányítós vagy előlapi gombos bekapcsoláskor megnövekszik a sortápfeszültség (átvált a táp készenlétből) és mégsem indul be a készülék, akkor általában a sortrafón van valamilyen túlterhelés. Maga a trafó is lehet rossz vagy zárlat a függőleges eltérítésnél vagy a képcsőpanelen, a sortranzisztor kollektorán és így tovább.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) zavar11 hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Tehát , ha a sortáp feszültség meg növegszik a távirányítós vagy előlapi be kapcsoláskor, akkor a sortrafó körül lesz a hiba vagy maga a sortrafó is lehet rossz vagy a függőleges eltérítés is lehet rossz ? Vagy a képcső panelen is lehet a hiba ? s honnan tudhatnám meg esetleg hogy a sor trafó esetleg rossz -e???
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Kizárásos alapon lehet megtudni.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Üdv. Nem volt időm eddig vele foglalkozni, most megint nekiláttam. Szóval ha STBYből bekapcsolom, a tápfeszültségek megjelennek, majd le is kapcsol. Viszont ha a sortrafó 3as lábát leválasztom a tápról, akkor STBYből bekapcsol, és a feszültségek nem esnek le, tehát nem kapcsol ki. Tippek, mi lehet a gond, hol lehet zárlat..
(#) stevepapa válasza spgabor hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Melyik plazma is ez ?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Ugyanazt tudom tanácsolni, amit az imént zavat11-nek, tehát körbe kell szimatolni a sorvéget és a rákötött egyéb terheléseket.
Következő: »»   1103 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem