Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1122 / 1268
(#) moele válasza editke942 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szia !
Esetleg, ha nem tudod átállítani a beltérit akkor használj ilyen átalakítót.
A TV-nél a bemenet 17-test, 20-videojel.
(#) merga hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok ismét. Van egy olyan problémám hogy van egy Sanyo stereo tv a tipusa ce25b4-c olyan baja van hogy a hang el megy hol vissza jön pattog csattog sistereg. Ha teljeshangerőre nyomom halkan szól aztán pattog sistereg majd bejön a teljes hang. Nem tudom mi lehet ez aza helyzet hogy digi tv ről ip tv ről megy. Huawei 2 antennás beltéri van amig nem csatlakoztunk wifin a nethez addig ment a tvn a hang mióta netezünk azóta rossz. Net telefon tv egybe van. Reseteltük a dobozt többször. Valamint többször kikapcsoltuk akkor sem jó a hang. Sűrűn változik hol hangos hol halk vagy épp sistereg. Szerintetek hol a hiba előre is kössz. Gondoltam hogy kell dvd lejátszó vagy valami amin a tvt lehetne ellenőrizni.
(#) kadarist válasza merga hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szia!
Jól gondolod, kellene egy másik hangforrás a teszt miatt.
(#) Mircsof hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Samsung CW-28D83N típusú készülék.
Szétszedés után kiderült, hogy gondolom az előző tulaj megbontotta a készüléket, de javítás nyomát nem látom rajta... Viszont mikor összerakta a készüléket az alaplap 2 szélső vezetősávját sikerült eltalálni, viszont a harmadik vezetősint már nem sikerült eltalálni, és ennek hatására a nyák megrepedt... 8-10 vezetősávot elszakítva. Ezt javítottam, most van kép, viszont gondolom az eredeti hiba még nincs javítva, amiért ö is szétszedte.
A csatolt képen látszik, hogy kicsit trapéz alakú a kép, néha még inkább összeugrik, de egyenlőre nem tudom mitől.
Van elképzelésetek, merre keresgéljek? Még egyenlőre nem mértem semmi feszültséget.

CAM00250.jpg
    
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szia!
Milyen sasszi van benne, KS3A vagy S56A?
(#) mindenes válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Kelet nyugat áramkör hibálya lehet, de persze nem biztos hogy az is mert az eltérítés köréből is eredhet, kiszáradt kondi okozhat ilyet.
(#) eyess válasza mindenes hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Idézet:
„Kelet nyugat áramkör”
.

Ez egész jól hangzik .
(#) mindenes válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Mi ebben a meglepő, irjam inkább németül?
(#) eyess válasza mindenes hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Mondjuk , ha Vertikális , vagy horizontálist írtál volna , ami a jobban megszokott H/V , akkor nem lett volna ennyire meglepő .Bár a Kelet nyugat áramkör az melyik is lenne ?
(#) moele válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Ost-West, tehát O-W áramkőr.
(#) mindenes válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Jobban preferálom a magyar nyelvet mért kellene mindent németül meg angolul írni, lassan nincs már egy magyar szavunk se mert mindent átveszünk tőlük. És nem vízszintes vagy a függőleges eltérítésre gondoltam hanem EW áramkörre.
(#) eyess válasza mindenes hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Na ok , akkor helyben vagyunk.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Hello!
KS3A van a lapja szerint.
Itt találtam hozzá adatlapot, remélem nem tévesen nézem.


Idézet:
„És nem vízszintes vagy a függőleges eltérítésre gondoltam hanem EW áramkörre.”

Többieknek írom, nekem az EW nem mond semmit, de egyenlőre nem is derült ki számomra, hogy akkor végül is a függőleges eltérítés körében kellene a kondik körmére nézni?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
(#) elektroncso hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok.
Elnézést kérek a közbeszólásért. Apám bízott meg, hogy tegyek fel egy kérdést.
Van egy "kishibás" tévé. Most januárban járt le a garancia, februárra pedig pont tönkrement. A hiba: ez a tévé az internetre van csatlakoztatva. Ez a része ment tönkre. Minden része működik tökéletesen a tévének, csak pont ez a része ment tönkre. Vihar az utóbbi időben nem volt a környéken, nem hiszem, hogy az UTP-n keresztül nagyfeszültségű tüske végzett volna a tévé ezen fokozatával. Esetleg tapasztat más is hasonlót? Most a tönkremenetel és a garancia lejárta közti érdekes összefüggésre gondolok elsősorban. Sajnos sem a típust sem a márkát nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
(#) eyess válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Wifi van benne ?
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Apropó írtad , hogy néha összeugrik a kép , hogyan is történik ez ? Milyen irányban ugrik össze ? És ilyenkor mi a jelenség , tehát mit látsz a képernyőn ?
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A kép alapból normális, jobbról balról, alul felül a helyén, majd egyszer, fogja magát (még nem tudom mitöl), de a teteje összemegy, olyan mintha trapézkorrekciót nyomnék neki.
Továbbá, még egy fura jelenség volt, a menüben a nyelvet átállítottam, és miközben a menüben a képnél állítottam valamit elsötétült minden majd megint angol lett a menü.
A nyák repedése a képen látható helyen következett be, de szerintem azt megfelelően javítottam... De inkább mutatok képet a repedésről, és a közelében levő IC-röl, hátha köze lehet a hibajelenségekhez.
Megpróbálok készíteni a hibáról egy videót, hátha ugy átláthatóbb lesz. Nem tudod véletlen, hogy hogyan lehet a service menüjébe belépni, csak mert a menüben semmi állítási lehetőség nincs.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016

CAM00253.jpg
    
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Kicsit a kép az nem a legjobb .
Nos , ha felülről ugrik össze a kép , akkor a függőleges eltérítésnél kell szétnézni, illetve lehet még valami kontakt hiba is.Biztos , hogy már nincs több repedés , illetve szakadás ?
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Multi szerint minden oké volt, ahol kell ott sípolt, de lehet mégis van ott még valami hiba, mert most bekapcsoltam, elsőre volt kép adás minden, de most semmi válasz hiába nyomom a távot hangya háború van, de nem csinál semmit a TV a táv egyik gombjára sem. Csak az előlapon villog a led, hogy veszi a táv jelét.
A hibát úgy javítottam, hogy lekapartam a zöld réteget a rézről, és végigfuttattam ónnal. Lehet ez kevés, és elszakadt megint. Sajnos nagyon vékonyak a vezetősávok, lehet huzalozással kell megoldani a problémát.
Nos igen a kép ettől jobb egyenlőre nem lesz.

Pff mire leírtam itt ezt addigra kék háttérre váltott a TV, és most veszi is a távtól a parancsokat, se megmozdítva se kikapcsolva nem volt közben.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Igen viszont én oldalról látok behajlást a képernyőn ez viszont a vízszintes képeltérítés hibájára utal.
De én a helyedben még egyszer átnézném azokat az átkötéseket.És a tápegység kimenetein a feszültségeket is .
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Oké megfogom tenni! Mihelyst nem akar megcsapni a képcső....
Én abban a tudatban voltam, hogy a függőleges eltérítés a függőleges oldalt hozza létre, de akkor ezek szerint tévedtem.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A függőleges képeltérítés feladata a kép széthúzása , ha a középpontot vesszük figyelembe , akkor felfelé , és lefelé.
A vízszintes képeltérítés feladata a középpontól kiindulva jobb , és bal oldali irányba történik.
(#) elektroncso válasza eyess hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Nem tudom. Sajnos a készüléket nem láttam, még csak a márkát sem tudom. Annyit tudok, hogy a hátulján van egy UTP csatlakozó és ide csatlakozik az internet kábel, ezen keresztül használják (használták két évig), de most tönkrement, nekem azt mondták, hogy a tévé más bemenetről rendesen működik. Apám kérdezte meg tőlem, hogy mi lehet a baja, én megkérdeztem a márkát és a típust, de még nem kaptam meg.
(#) spgabor hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, egy Grundig 37vlc9040 tv-vel kapcsolatban.
A hiba a következő: bekapcsoláskor villog a led, megjön a háttérfény, de a kép sötét marad. Majd amikor a tv elindult, jön a hang is, de továbbra sincs kép. Háttérvilágítás az van folyamatosan, a kezelőszervekre és távirányitóra csak annyit reagál, hogy villog a tv-n a led, de semmi funkció nem működik.

Olvastam, hogy a hasonló hibák szoftveres eredetűek. Elképzelhető, hogy itt is ez a baj, vagy keresgéljek más felé?

Köszi és üdv:
spgabor

DSC_0819.JPG
    
(#) eyess válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A hálózat kezelő résszel lesz baj .De mi az , hogy az interneten keresztül használták a tévét .Ezt , hogy kell érteni ?
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Szia!

Régen írtam. Működik a Pana.
Beállítás gond volt. Nem kicsit volt túlvezérelve. Minden értéket 100% osra belőttem és teljesen hibátlan lett a képe.
Ezer köszönet a segítségért és a dokumentációkért.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Örülök neki , és használd egészséggel .
(#) elektroncso válasza eyess hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Nem tudom. Van egy LAN csatlakozó a TV hátulján és abba van benyomva a kábel, ami a routerből jön. Onnan kap jelet, de én eddig ilyennel testközelből nem találkoztam. A mi tévénk hátulján is van LAN csatlakozó (ez van mellé írva), de soha nem volt használva.
Én csak tolmácsolom azt amit nekem mondtak. Hamarosan hazaér apám, remélem megtudakolta a márkát, típust.
U.i.: Közben hazaért, de még nem tudja.
(#) eyess válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Értem , csak azt nem , hogy mi célból használták a Lan elérhetőséget a tévén.
Lehet , hogy IP tévé előfizetésük van , vagy hasonló ?
(#) elektroncso válasza eyess hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Elképzelhető, de nem mondom biztosra. Holnap megérdeklődöm.
Ha ebben a fokozatban van hiba mennyi esély van arra, hogy házi körülmények között javítható? Esetleg elképzelhető, hogy a tévé saját magát butította le, a garancia lejárta után? Furcsállom, hogy a tévé többi része működik.
Erről jut eszembe, esetleg lehet még központi hiba, vagy megszűnt a szolgáltatás. Holnap megpróbálok ennek is utánaérdeklődni.
Következő: »»   1122 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem