Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   795 / 1269
(#) zoli8830 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Én amondó vagyok h tda íc!
(#) BarnaPili válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szia!
Első körben innen le tudod tölteni a rajzot: RAJZ..Mérd meg a 143V-os rendszertáp pufferét.Valamekkora méretváltozás normális a hagyományos CRT TV-knél,de amit leírtál,az sok.Ha atáp nem igazán változik terhelésre,akkor esélyes még a TDA8358-as képeltérítő IC,ebben van az EW korrektor végfokozat.Legrosszabb esetben a sorkimenőtrafó vacakol.
István
(#) zoli8830 válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Helló!
Én már jártam így és azért írtam h tda íc!
(#) BarnaPili válasza zoli8830 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
De melyik tda "íc" ? Van benne 4 db...
(#) zoli8830 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nézd meg h melyik tűzforró és az lesz!
(#) BarnaPili válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Közben nézegettem a rajzot.A sorkimenő ABL lába megy a TDA9365 49-es BCL lábára. BCL: Beam Current Limiter,azaz sugáráram korlátozó.Ezen a lábon érzékeli a sugáráramot.Ha ez túl nagy értéket vesz fel,leállítja a gépet Ezt az értéket egy tranzisztoros áramkörön keresztül kapja.Q501 a neve.Van mellette egy elkó is. A sorkimenőnél pedig egy kondi. Ezeket is ellenőrizd le.
Üdv!
István
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Itt vagyok és már ellenőrzöm is! Addig is köszi!
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
ellenőrizve! P tipusu tranz. jó 6.2V van rajta a kondi elkó jó! Fólia szakadás nincs! A sorkimenő ABL lábon mekkora fesznek kell lennie?
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
140V van elég stabil! Az AFC 180V is!
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A kapcsi rajz szerint a TDA8358 1es 2-es lábán 8V kellene lenni amit én mérek az 0.8V Ez lehet a hiba?
Többi fesz:13 láb 6V nálam 5V
12 8,5V 6,5V
10 7V 6V
9 45V 47V
8 13V 16,5V
5 2,6V 2,6V
4 7,4V 5,8V
3 14V 11,8
2 8V 0,8V
1 8V 0,8V
(#) kocici17 válasza adika28 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Lehet, de nem valószínű. Ettől még lehetséges. A menü elérés /teljes/ az meg fontos lenne.
(#) JohnyBravo hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok! Segítségeteket kérem SONY KV-29-LS60-E TV-vel kapcsolatban. Random kikapcsolja magát. Ha sokáig nem próbálom, akkor akár 1 óráig is megy mielőtt lekapcsolna.
Miután lekapcsolt próbálja magát visszakapcsolni (relé kattogás), de nem sikerül.
Megnéztem az alkatrészeket, nem látszik melegedés. Púpos kondit sem találtam. Forrasztások is rendben vannak, illetve néhányat átforrasztottam, de semmi nem változott. Olyan mintha valami kontakt hiba lenne, de azt gondolom már minden kontkat lehetőséget megnéztem.
Kapcsolási rajz: KV-29LS60-E
Csináltam egy videót (kb. 5 perc), arról hogy milyen amikor ezt csinálja: amikor nem működik.
És csináltam egyet a panelról (kb 1 perc): amikor egyébként működik
Előre is köszi a segítséget. Johny
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) kocici17 válasza HL84 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Táp, vagy sorvég hiba, első ránézésre. / sortrafó, sorvég tranyó, és ugyan ez a tápnál, annyi kiegészítéssel, hogy secunder túlterhelés, és secunder zárlat, is csinálja ezt.
(#) kocici17 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nagyon szép, és jó a videód, de..........nem érdekel a bele, mert azt ismerem, ahelyett inkább a képernyőt mutattad volna , mert mindössze 10 másodpercig nézhettem a képét, miközben kép hibát kell keresnem. Nem vagyok lassú de ennyire gyors sem. Az az igazság, hogy a képernyőn lett volna a válasz, a gondodra, de ehelyett a gyönyörűen kitakarított belét nézegetted.

Sajnos nagyon "karcsú" működési kép bemutatóból az első felvételen látszik , de a másodikon is /de ez nem biztos, mert értékelhetetlenül rövid volt./ hogy a sor generátort valami zavarja.
De hogy mi ahhoz kellet volna hosszabb felvétel az érkezési oldalról, és majd ez után lenne véleményem az indulási oldal hibájáról.
(#) JohnyBravo válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Amikor működik, a kép számomra tökéletesnek tűnt (tényleg) azért nem rögzítettem belőle többet. Penge éles a kép és a színek is tökéletesek mindenhol. Sehol nem csíkoz, nem foltos. A hang is teljesen OK. Ha sikerül újra életet lehelnem belé felveszem a képet, de fényképezőgéppel rögzítve nem lehet minőséget produkálni.
(#) blasz válasza JohnyBravo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szia ha megleled a hibát ird meg légyszi ezzel a hibával kínlódok én is csak Samsung a tv.Nekem annyi van hogy újra kondiztam az egészet kicsit hamarább bekapcsol már,de jellemzően a nagyfesz trafót hajszárítóval melegítem 3-másodpercig és bekapcsol akkor rögtön.de utána ha kikapcsolom akkor vagy-vagy,de sok magától ki-be kapcsolgatás után egyszer csak elindul,és megy egész nap ha kell.
(#) kocici17 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Javaslom nézd meg a saját felvételedet még egyszer-kétszer, mert én csak ennyit láttam belőle, és ott viszont ez látható, a belét meg én is ismerem, az meg azért nem hordoz fontos információt a hibával kapcsolatban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) kocici17 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Továbbra is :" hogy a sor generátort valami zavarja.", és vagy a tápból érkezik a "zaj", /az általában kontakthiba, szüretlenséghiba, secunder oldali tápsimítás-bufferálás hiba.

Ez az első benyomásom, nézd meg te is amit felvettél figyelmesen mert még sorpárosodást is láthatsz., és persze a sortörést. /azokat az inpulzusokat nézd amik vízszintesen szaladgálnak a képen/ mindjárt nem találod olyan szépnek.

Valószínűleg a skóppal kezdeném a jelvizsgálatot, és egyből ki is derülne a szüretlenség.
Ezt ne úgy képzeld el, hogy folyamatosan az..... lehet még egy 10uf körüli 250v-os kondi hibája is, /a sorkimenő, és a képcső közötti áramkörben van, általában a sortrafó mellet közvetlenűl/ illetve a kioltás is onnan megy ha igaz, tehát ilyesmit keress, Valamint jelcsatoló kondi (k) a sorgenerátor és a sormeghajtó között. És a rajzát még nem néztem meg, de ma már nem is fogom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) JohnyBravo válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) kocici17 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szívesen....én ezt láttam rajta....
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) BarnaPili válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Az első két láb a függőleges eltérítés vezérlőjel bemenete.Azzal nem hiszem,hogy probléma lenne.A sorkimenő ABL lábán lévő 100 nF-os kondi jó?
Az az érdekes abban amit leírtál,hogy a természetes "képlélegzés" pont fordítva megy.Ha világosabb a kép,akkor tátikázik.Emiatt,hogy nálad pont összeesik,lehet hogy tápprobléma van.
A primer oldali elkókat cserélted?
István
(#) HL84 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A sorvég tranyónál (legalábbis azt hiszem annál) 0,7 ohmot mérek a C-E között mindkét polaritással, B-E, B-C között mindkét polaritással 50 ohmot látok. Persze kiforrasztás után.
Ez így rossz, jól gondolom?
Mellesleg nem az a típus van bent, mint a kézikönyv szerint kéne, ez egy 2SD1577, a rajzon viszont BU2508AX szerepel. Adatlap alapján hasonló, de nem teljesen ugyanaz a kettő. Cseréljem esetleg?
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Igen már minden elkót és kondit kivettem és kimértem, minden jó!
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Ha sötét tónusú kép van akkor minden rendben látszik, de ahogy bejön egy világos kép azonnal bejön a kép két széle 3-5cm-t és ki be mozog, ha nagyon bejön meg lekapcsol a tv!
Ilyen hibával még nem találkoztam! Már nem tudom hová nyuljak!
(#) BarnaPili válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Ebből gondolom,hogy a tápja vacakolhat.Sajnos nekem is elfogytak az ötleteim.Hátha a többiek tudnak valami okosat írni.
(#) Laci73 hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok.Ma vettem egy régi Orion tip.1550-et.Bekapcsoltam,feltűnően szép fényerő volt a képcsőben.Halk zúgás a hangszóróban.Kb.10perc után durranás,se kép,se hang.Viszont égésjellegű furcsa illat volt a szobában,majdnem olyan mint a füstölő illata.Szétkaptam a tv-t,a képcsövet beborította valami ezüstös színű porféle,meg mintha a képcső tövénél hajszálrepedést láttam volna.A biztosíték vagy eltünt,vagy szétrobbant.Viszont észrevettem,hogy a NCMP-432 100nF 20% 630V kondi elszállt,ebből jött az a különös illat.Szerintetek még a képcső jó lehet?Van valakinek eladó ilyen kondija?Van egy halom tv alkatrészem,de ilyen pont nincs.
(#) Tubi56 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hát jó lenne valami ötlet! Addig is köszi szépen!
(#) HL84 válasza HL84 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A sorkimenő tranzisztor (Q551) B-E között az alaplapon a tranyó kiforrasztása után is rövidzárat (0,4 ohm) mérek, igaz, van ott egy T501 jelű transzformátor is a kettő között. Mi célt szolgálhat ez a transzformátor? Jó lehet ez így?
(#) OII hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Üdv!

Adott egy LG 29FB5RLX tv, ami bekapcsolás után, ahogy megjön a kép, pirosas tónusba vált, majd szinkron visszafutásos csíkok mellett pirosban telítődik és kikapcsol. Képcsőre csatlakozó RGB végfokot lehúztam, úgy nem kapcsol ki a tv, szépen megy. Majd a fűtést lekötöttem, akkor is szépen megy.

Végül a fűtőáramot/feszt lecsökkentettem és a csatolt kép fogadott. Képcsőhiba?

(másik szerelő szerint igen, de mivel egy alig 5 éves tv-ről beszélünk, nekem hihetettlennek tűnik...)
Következő: »»   795 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem