Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   952 / 1268
(#) ligyakeli hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Thomson 21DG170 g hangvan kép nincs Mere keresem a hibát? Üdv ligyakeli
Még hozzáteném,ez csak a szkártcsatlakozon van az rfen semmi
(#) ro93 hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Jó napot mindenkinek van egy silver schneider tv ami horizontálisan csíkozódik. Milehet a baja ?
Válaszukat előre is köszönöm
https://drive.google.com/file/d/0B_yxG0MX4lYtX0FwclVuMEMtTUE/edit?u...haring
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia!
Amikor erősebb a hang, akkor jobban csíkozódik vagy akkor az erősebb, ha világosabb a kép?
(#) csepcsavo hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Ti halottatok már olyat hogy éjjellátóval panel javítás? Ha igen mennyire érdemes egyet beszerezni. Mert itt a funai TV és biztos hogy valahol zárlatos mert a nagy kondit 30 perces bedugás után is teljesen leszívja. Előre köszönöm a válaszokat
Csepcsávó
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia!
Mit jelent az, hogy leszívja? Lesik a feszültsége egy nagyobb értékről egy kisebbre a feszültség ráadása után egy kis idővel?
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Azt jelenti hogy mérésnél 0V van a kondiban. Pedig ezelőtt míg működöt a TV ugyebár megkellet várni míg a kondi kisül. Ez kb 3-4 óra volt.
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ez nem jelent semmit sem. Ha bekapcsolod a készüléket úgy, hogy be van dugva a hálózatba, akkor mekkora a feszültség a kondenzátor sarkain?
(#) ro93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Mikor világosa a kép a akkor nagyon csíkozódik
.
Meg a ennél a kondinál ha oda rakom a szigetelt csavarhúzót a szikrákat húz kb 5 mm husszúkat.
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Cseréld ki a sortápfeszültség pufferkondenzátorait, mert ha nagyobb áramot vesz fel a sorvégfok, akkor a szűretlenség miatt lesz csíkos a kép.
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Rámértem, és nulla volt működés alatt is. Ezt nem értem. Ha Zárlatméréssel csinálom mindent rendben találok elmegy a nagy trafóig, működés alatt már a gratznél sőt még a porcelán ellenálláson túl se találom a feszültséget. Lehet valamit én csinálok rosszul. Amúgy a hiba jelenség az volt hogy folyamatosan kiverte az üvegbiztosítékot. Kimértem a gratz-t mind a 4 zárlatos volt, a táptranzisztor is teljes zárlat és a porcelán ellenállást is cserélni kellett. Így a biztosítékot nem veri ki de nem is reagál semmit.
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Mi megy el a nagy trafóig? Ha a nagy pufferkondenzátoron nincs DC feszültség, akkor a diódák előtt sincs, kivéve, ha a diódák és a kondenzátor között megszakadt a kapcsolat. A hálózati feszültség (AC) eljut a diódákig?
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ha a diódák alatt a Gratz hidat érted akkor nem jut el addig. Egy képet társítok színes csíkok jelentik hogy addig megvan a 230-237V Őszintén szólva egy kicsit még félek a mérésektől kezdőként parázok a zárlattól.

Kép:
Egy kép hogy mit tudtam mérni.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ahol a piros végződik, a kék karikánál, nos ott van egy álló porcelántestű ellenállás. Azt nézd meg!
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Azt cseréltem ki az egy új ellenállás. Pont most néztem meg hogy nem e zárlatos de nem.
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Az a baj! Mert annak zárlatosnak kell lennie. Mérj a sarkain ellenállást!
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
2000ohm-mal 044-et ír ami tudtommal normális.
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Kiforrasztva mérted?
(#) csepcsavo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Kezdő hibát vétettem. Nem kiforrasztva. Amúgy 0 ohm szóval nincs ellenállása. érdekes hogy újba ilyet eladnak
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) kadarist válasza csepcsavo hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ha nulla ohm, akkor jó. Ha nem változik a kijelzés a mérőzsinórok rákapcsolásakor, akkor rossz. Ha ez az ellenállás vezetne, akkor tovább is ment volna ez a piros vonal, egészen a diódákig.
(#) ro93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ezek a kondik ?
Mejiket kel kicserélni ?
(#) valeri64 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok!TV azt produkálja, hogy néha zöld és kék színű csíkok jelennek meg vagy színes csíkok.
mi lehet ennek az oka . Fele képernyő csíkos lesz,
(#) valeri64 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok!TV azt produkálja, hogy néha zöld és kék színű csíkok jelennek meg vagy színes csíkok.
mi lehet ennek az oka . Fele képernyő csíkos lesz,
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Ezekből a képekből nem derül ki, hogy melyik az. Mi a tévé típusa? Rajz alapján meg tudom mondani.
(#) kadarist válasza valeri64 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia!
Az az oka, hogy néha megszűnik az érintkezés a kijelzőpanel környékén. Szervizben javítható.
(#) valeri64 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Toshiba regza,HD
(#) ro93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Tipussa: Silva Schneider STV 2800 STZ
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Így néz ki a panel? Bővebben: Link.
(#) ro93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ
igen csak ott a képen több minden van
(#) valeri64 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
melyik itt a kijelző panel ?
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Igen, ez egy kibelezett lap képe. Cseréld ki a CP18-as és a CD08-as kondenzátorokat. Ezek a jelzések a nyáklapon vannak.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
Következő: »»   952 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem