Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   980 / 1268
(#) merga hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Itt a kép a panelről és a tv képéről. Gyakorlatilag nem igen találkoztam még ilyen tv-vel amibe nincs nagyon ic? Ki érti ezt?
(#) kadarist válasza merga hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
A pirossal jelzett két púpos kondit mindenképpen cseréld ki, de a többit sem ártana. Az ominózus IC a jelzett kondenzátorok mellett lévő alulemezre van erősítve.
(#) merga hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Köszönöm a gyors segítséget ilyen függőleges eltérítő ic-vel még nem találkoztam. 1 hetet pihent a tv bekapcsoltam és kb 10 perc alatt csíkonként teljesen megjött a kép. aztán ment 1 órát és már vissza is jött a csík és a kép felmenés a végén minél többet megy annál inkább jön fel. Még azt a három kondit is cseréljem ami egymás után van?
(#) kadarist válasza merga hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Egyelőre a kettő jelzettet cseréld. Ha ettől megjavul, akkor hagyd úgy a többit.
(#) merga hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Köszönöm holnap megveszem az új kondikat jelzek is hogy jutok vele. Jobban nézve az tényleg álló ic én tranyónak néztem.
(#) pisti89 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Sziasztok.
Kaptam a napokban egy Panasonic TX-32LXD7 LCD TV-t.
Állítólag Angliából hozták, ott meg ugyebár más a hangnorma.
Mikor kipróbáltam én is erre jutottam. (Kép van, de a hang suhog)-mint a régi hangnormás problémáknál.

Kérdésem az volna ezekben a digitális készülékekben van-e mód SW hangnorma váltásra, vagy esetleg régen használt hangpanel beépítésre, esetleg közvetlenül cserélhető-e benne a szűrű, vagy vennem kell bele új mainboard-ot?

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) merga hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Köszönöm kadarist a segitséget kész lett a tv. Amit jelöltélkondikat azok jók voltak mellette a nagy kondi ment ki. A jelölt mellett volt az ic-nél. 470 mikrofarádos 25 voltos az alja volt felpúposodva nem a teteje fura
Mégegyszer köszönöm segítséged tovàbbi szép napot nektek.
(#) kadarist válasza merga hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
A felül púposakat is kicserélted? Mert azok már nem húzzák sokáig.
(#) tönöpö hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Sziasztok!
A 3db 15-20 éves tv-im közül kettőben már sikerrel segítettetek, most a harmadik Daewoo 20A5T adta meg magát, csattant egy nagyot és csend.
Sikerrel kaptam rajzot, ennek alapján az STR-S5707 táp IC kimenő feszültségei megvannak, ez megúszta.
Viszont a 2SD2499 (Q401) megadta magát, C_B_E zárlatos lett. Más minden R-C tag a körben bemérve, ok.
Kicseréltem a tranyót, majd mindenre felkészülve videót csináltam a sorkimenőről, hogy hol húz át.
A mellékelt képen (pöttyözött) jól látszik, hogy a trafó nyakáról a vasmagra húz át.
Valószínű, hogy új trafó (és új 2. tranyó) cserével rendbe jön a gép, de van pár dolog, amit nem értek, és erre szeretnék választ kapni, ha tudtok segíteni.
Miért van az, hogy a 2 cm-re lévő vasmagra húz át, amikor a nagyfesz kivezető kábelt gyárilag is 1-2 menettel összefogva a képcső nyakára vezető kábelköteggel (a 3 szín) összetekerik, tehát ezek a kábelek sokkal közelebb vannak a nagyfesz kábelhez, hogy itt üssön át, nem?
A nagyfesz kábel a trafó kiszerelése közben könnyen kijött. Hogyan van rögzítve a kábel a nyak alján lévő tekercsvéghez? Tudja valaki?
Csináltam 2 ablakot a trafó nyakán, ahol a képen jól látszik a 45 fokos szögben végződő tüske. Erre erővel rátolják a kábelt és rögzítik a nyaknál, vagy ponthegesztve van, csak annak ezen nem látszik a nyoma?
Mivel 6-8000 Ft egy új sorkimenő, gondolkodom a javításán, mert így rá tudom forrasztani a kábelt, és kiöntöm körkörösen vastagabban műgyantával. (ipox termék, a munkámban használom)
Utolsó kérdésem pedig, hogy a Focus fekete vezetéket a trafó cseréhez hogyan lehet kivenni a képcső nyakán lévő nyák sárga foglalatából? Már minden módon próbáltam, sikertelenül.

Köszönöm
(#) aminosav hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Auditon ctv 5102 típusú televízió, ami a következő tüneteket produkálja: tegnap este kikapcsoltam a tv-n lévő nagy gombbal, de a konektorból nem húztam ki a kábelt. Ma visszakapcsolnám a gombjával, de a piros led elalszik miután megnyomom a gombot. Többszöri ki- és bekapcsolás után már be sem villan a led. De ha kikapcsolt állapotban kihúzom a 220-ból, majd visszadugom és bekapcsolom a nagy gombbal, akkor újra bevillan a led, de 1-2 másodperc mulva kialszik.

Ha tudtok bármi megoldást annak örülnék, és köszi előre is!

Szerk.: halkan, de idegesítően zúgott mielőtt először kikapcsoltam a nagy gombbal.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) kadarist válasza tönöpö hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Szia!
Ha nem tudod kihúzni a vezetéket a foglalatból, akkor vágd el a vezetéket, forraszd ráa másikat és zsugorcsövezd le. Ne félj, nem fog áthúzni. Akkor szokott a vasmag felé áthúzni a tekercs, a valamelyik dióda megszakad a trafó tekercsei között.
(#) kadarist válasza aminosav hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Szia!
Van kéziműszered?
(#) aminosav válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Nincs sajnos.
(#) tönöpö válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Szia kadarist!
Korábban is Te (+mások is) segítettél nekem.

Ha dióda, akkor tényleg sorkimenő csere.

Köszönöm
(#) kadarist válasza tönöpö hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Így néz ki belülről: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza aminosav hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
És van kedved beszerezni egyet?
(#) aminosav válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ha úgy gondolod, hogy orvosolható ez a probléma, akkor lehet. Igazábol nem vagyok nagy elektronikai zseni, de elvileg van egy villamosmérnök szobatársam is, így még bármi kisülhet belőle
Szóval hogy is néz ki ez a műszer? Multiméter lenne, mert azt ismerem.
(#) tönöpö válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ezért volt az a megérzésem, hogy a nagyfesz kábel vége mintha a levegőben lógna, tehát a képcső nem "terhelte le". Ki sem jött rajta a dióda szakadása miatt, hanem belül áthúzott. Érdekes, hogy az "ablakos" nyakban és a kábelen sem látszik semmi nyoma az áthúzásnak. Igaz, hogy csak 1-2 szikra volt, és a tranyó elszállt.

A Hornos Kft-nél a legolcsóbb, 5000+posta.

Köszönöm!
(#) kadarist válasza aminosav hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Multiméternek is csúfolják. A tévé tápegységének a kimenő feszültségeit kellene ellenőrizni. Érzésem szerint elektrolitkondenzátor-hiba lesz, mégpedig a tápegység hálózati oldalán. A villamosmérnök barátod biztosan segít majd a javításban.
(#) aminosav válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Oké értem. Nah majd nekiesünk, és ha van bármi fejlemény majd írok újra. Köszi szépen a segítséget! Ja és még egy dolog! Az általad leírt probléma mennyire orvosolható? És ha igen, akkor csakis szakszervízben vagy egy gyakorlottabb műszerész is elbánik ezzel?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) kadarist válasza aminosav hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Még egy nem annyira gyakorlott műszerész is sikert érhet el egy ilyen esetben, tehát nyugodtan kezdjetek hozzá!
(#) merga hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Kicseréltem azokat is de nem lett jó. Vissza rohantam a boltba és vettem hozzá még ami körülötte volt mindet aztán cserélni szerencsére az elsőbe bele is botlottam. Köszönöm.
(#) pisti89 válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Nem akarom tele irkálni a fórumot, de tud esetleg nekem is segíteni valaki.
Vagy senkinek sincs ilyen téren tapasztalata?
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
A kipróbálás menete hogyan történt .Értem ezalatt azt hogy kábel , sima antenna vagy ?
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
DIGI-analóg kábelTV.
Automata hangolás, de sehol sem kérdezte a hangnorma lehetőségét és a menüben sem láttam semmi erre utaló nyomot.
Alapvetően szervizes vagyok, de elég kevés TV javítható manapság, főleg JVC, Blaunkpunt és Technika amit csinálok és azt is csak pár ezer forintig lehet szervizelni...
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Buvarruha válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Szerintem ezt a tanyán kérdezt, ott sok az öreg szaki, biztos tudják a megoldást.
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Igen kérdés , hogy a szolgáltató milyen hangnormában szolgáltat .Azt lenne jó kipróbálni , hogy egy földi digitális set top box on keresztül megtáplálni a tv antenna bemenetét , és úgy lenne e hang .Ha igen akkor a szolgáltató a hunyó , ha úgy sem , akkor a tv hangnormája más frekin dolgozik.
(#) pisti89 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ott sajnos nem vagyok regisztrálva és nem is tervezem.
Ha nem sikerül akkor service manuál, ha az sem veszek új mainboard-ot bele.
Alap koncepció úgy is az volt csak gondoltam hátha kikerülhető.
(#) attila1 hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Sziasztok! Az előző oldalon én jelentkeztem olyan tv hibával, ( Silver Crest) hogy egyfolytában átkapcsol a tv a beépített dvd lejátszóra.
Távszabból az elemek persze kivéve.... Odáig jutottam,hogy mind a 8 mikrokapcsolót kiforrasztottam a kettő panelból,kimérve nem engedett át egy sem. Kezelő paneleket visszadugtam a helyükre,és pechemre így is átkapcsolt kb. 5 perc után. Ezután minden a dvd részéhez menő csatit lehúztam. Így viszont nem kapcsolt át... Ezután az összes mikrokapcsolót visszaforrasztottam,és azóta jó a tv. Viszont a dvd rész most nincs rákötve az alaplapra. Gondolom,nem ez a megoldás... Mi zavarhat be?
(#) villanyipi válasza attila1 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
A dvd részénél keress kapcsolót relét bármi ami elindíthatja a lejátszást, gondolom stand by-be állás helyett úgy érzékeli a tv mintha te kapcsolnád be és ezért rögtön rá is áll a dvd jelére, most hogy lehúztad nincs jel így nem kapcsolgat, látatlanba annyit mondhatok mérni mérni vizsgálni.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
Következő: »»   980 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem