Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 274
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Idézet:
„A lábaira kellene tenni 1-1 100nf-os kondit”


Pontosan hova is kössem ezeket? A stabkocka és a GND közt van már egy 10 mikrós kondi. vagy valami másra gondolsz?

üdv
(#) _JANI_ válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Idézet:
„Ja, és akkor az előerősítővel mi legyen, mivel jelenleg annélkül megy...”


Gondot az is okoshat ha nagy az előerősítő/szürőre menő vagy az abból kijövő jel nagysága. Ezeket skóppal a legegyszerűbb ellenőrizni (ha van). Ha nincs akkor csak a kézi trimmelés marad a be és-vagy kimeneteken, vagy a visszacstolásnál.
(#) Master_of_the_web válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Mi is az a trimmelés? nem hallotam még ilyenről...
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
az előerősítő kimenete és az erősítő bemenete közé, tegyél egy potmétert, de inkább egy 100k-s ellenállást, és próbáld ki!

ergo, az előerősítőd fogad, magas színtű jelet, és alacsonyszíntű jelet is(ha jól láttam urbán féle lm1036 -os?)
a bemenő jelet melyikre kötötted? pl a pc magasszíntű.
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Nem, TDA1524-es IC van benne, de amúgy fogad magas és alacsony szintű jeleket is.
(#) _JANI_ válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
A TRIMMERPOTENCIOMÉTER egy csavarhúzóval állítható potencométer...

Trimmerelés <=> Vágás
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
ja ezt elfelejtettem: én általában CD lejátszót (van külön line kimenete) használok, amit a magasszintűre szoktam kötni, de az alacsonyszintűnél is recsegett.
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Még mindik azt a nyákot használod? csak befuttatva onnal?
Szerintem még igy is vékony.

Tiszta basszusrol szerintem ne is álmondj ilyen vékony vonalvezetésnél. Ha jol tudom 1m-es vezetösávra max 200mA engedhetö meg gond nélkül

Mennyire jo vezetö amugy az ón? a rézhez képes

Én igy csinálnám, és még a plusrol elvenném a stab IC-nek egy kis vezetékkel:

táp.GIF
    
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
nem a "+" lábánál csapot a sarka a hídnak??
(#) Master_of_the_web válasza isamisa hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Akkor holnap készítek egy iylesmi NYÁK-ot. Ezt milyen programmal csináltad?

üdv
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
sprint layout prgi
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
ezek szerint nem a sarkánál van a +.
a progiban volt én csak gyorsan összedobtam.
Csatoltam az eredeti filet.
Én mondjuk nyákba ültethetö sorkapocsra terveztem, és a rézsévokat is be szoktam onozni vastagon.
Remélem ez volt a szük kersztmetszet. Ha nem akkor sajnos nem tudok mit mondani, esetleg az egyik kondi kisseb feszt bir mint kéne vagy ilyesmi amire még gondolok.

Táp.lay
    
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
ez amit csatoltál nagyon nem jó!!!!

csatoltam a helyest...

actodc.lay
    
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
[off]Jó elnéztem az nem is ehhez lett volna. Persze hogy nem jó. Az csak sima táp lett volna a GND-ot nem használva....

De nem én irtam oda a Graetz hidhoz a betüket, igy volt a Makróban.

Légyszi Szabi küld már el vagy tedd már fel légyszí a Te makródat a Sprint Layout topicba.

Mert én sehol nem találtam olyat amikben vannak Relék

köszi
Isa
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
[off]
Idézet:
„Mert én sehol nem találtam olyat amikben vannak Relék”


azt adatlapból néztem ki és úgy rajzoltam meg

makrot nem nagyon fejlesztem..., de jó 5let

minden jót :integet2:
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Helló
Na, elkészült az új NYÁK. Már nbe is vannak ültetve az alkatrészek. Amit feltettél nyákrajzot, kicsit módosítottam az alkatrészek mérete és a 7812-es miatt. Tök jó lett.

[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3466.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3466.jpg[/link]
[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3467.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3467.jpg[/link]
[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3468.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3468.jpg[/link]

üdv
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Hát ezt kicsit ecsesztem... A stabic-t a minusz oldalra kötöttem és felrobbant. holnap veszek új ict és egy vezetékkel átkötöm a + ra. sajnos figyelmetlen voltam :no: ilyen még sosem esett meg velem... szerencsére semmi másnak nem lett baja.
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
peddig tők jó lett a nyákod!


mivel csinálod? (módszer)


üdv
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Műnyomópapírra nyomtatom lézerprinterrel, rávasalom a NYÁK-ra ezután kiáztatom, sósav és hidrogénperoxid keverékkel kimaratom. Az egész folyamat tök gyors ezért szeretem.
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Helló

Ma délután élesztettem a cuccot, még a stabkocka is egybe maradt... de az új NYÁK-al és a két szűrőkondival sem változott az eredmény. Épp úgy recseg mint előtte, de szerintem nem is itt volt a baj, hisz előerősítő nélkül közvetlen pc-ről nyomta a basszust rendesen. Csak előerősítővel nem akar szuperálni. Szerintem itt már rég nem a végfokkal vagyis a tda 2030 -val van szó, hanem az előerősítővel. esetleg lehetne nyitni ennek egy külön topkot: "Előerősítő TDA 1524-el". (ha még nincs)
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
én azért mondtam/kérdeztem, h előerősítő nélkül milyen...
Topik nyítás felesleges, az ic-nek alap baja a zaj, mellesleg 19 éves icről beszélünk, kicsit régi technológia. Sajna ennyit tud, ami nekem is van az is ilyen.
lm1036 ami jobb nála.

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
sztem a szamitogepes hasznalatra nem is kell eloerosito... MINEK??? ha rakotod a gepet siman kapasbol a hangfalra ugy is rendesen szol... nekem nincs eloerositom.. es keverom sem, mert ott a winamp es meg egy plug in, amivel egy kis f.s mp3-bol total jo hangzast csinalok.. most eltertem a tematol... eloerosito akkor kell, nem?, amikor mondjuk mikrofont erositek vagy valami kis jelet kuldo installaciot.
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Ez a kapcsolás, amit az LM1036 adatlapján találtam mennyire használható? Mármint, hogy evvel már lesz-e egy jól működő előerősítőm? Ja, és pár alkatrésznek nincs megadva az értéke. Azokkal mit kezdjek?

lm1036N.jpg
    
(#) TAdamm válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
hmhm, hat igen a 1036.... En elso probalkozasra kiegettem az osszes alkatreszt, mert kapkodtam, mindegy nem dicsekszem vele... szoval ugy donottem, nem veszem meg ujra... nem tudok sajnos velemenyt mondani emiatt :no: :no:
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Idézet:
„evvel már lesz-e egy jól működő előerősítőm?”

igen

Idézet:
„pár alkatrésznek nincs megadva az értéke. Azokkal mit kezdjek?”

én csak 2-t láttok azok is a kimeneten vannak, ez a 2 kondi ún. kicsatoló kondi, én 10µF-ot raktam bele, de te is 10µF-ossat használj nyugodtan.

üdv
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
És ezt lehetséges megtoldani egy NE5532 típusú műveleti erősítővel, hogy legyen magas és alacson szintű bemenete is?

Holnap nekiállok megtrvezni, ha lesz időm, kimaradatni a NYÁK-ot. Kíváncsi vagyok mit fog művelni. Amgy ez az LM1306-os kb mennyibe kerül?
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
kb 600-700ft

Urbán P. bácsi irt róla cikket a he-ben vagy az rtben biztos meg lesz valahol, ott ne5532-van elötte..

üdv
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Helló
Elkészült az előerősítőm nyákterve. Szerintetek jó lesz? Ha valami hibát találtok, legyetek szívesek szólni!

üdv

erosito.lay
    
(#) TAdamm válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Ilyet csinaltam.. ahol az ot erintkezo van, ott lesz egy lapos oteres drot.. nem tom, hogy hivjak..
(#) Master_of_the_web válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Helló
Amúgy aki már látta, az mit szól hozzá? Megfelelő? Esetleg vannak benne hibák? Nem nagyon terveztem még ilyesmit magam...
Következő: »»   30 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem