Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 4311 , RA 4312 , RA 5320.
Lapozás: OK   1 / 2
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 14, 2007 /
 
sziasztok
szeretnék restaurálni 1 Videoton RA 4312SG erősítőt főleg mert oan jól néz ki meg hát szeretem a régi technikákat is
szinte működik minden csak ki kell cserélni a potikat meg a csatlakozókat meg....
A rádió részét szeretném eredetihez hasonlóan megcsinálni főleg ehez kellene segítség mert se a baját nem tom se a működését
nah kb ennyi
előre is kössz mindenkinek
(#) Tetye válasza tgpetrjan hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
hali!
nem tudom hogy a rajza segit e de tessék..
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
szia ezt mivel tudom megnézni?

(#) Parázs Gábor válasza tgpetrjan hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Evvel.
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
köszi ebből már el tok indulni vmerre
(#) Tetye válasza tgpetrjan hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
hali!
katt ide és fel tesz egy plugint a böngészöhöz és már nyillik is.
(#) Balaa16 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Heló
Van egy Videoton RA 4312AS típusú rádióm. Kellene bele hangerőszabályzó poti. 11 kivezetése van (ha jól számltam ). Ilyet hol tudok szerezni?
Üdv: Balázs
(#) Balaa16 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Elmentem egy műszerész ismerősömhöz, és azt mondta, hogy ez az erősítő eleve rossz, nem segítene a potmétercsere. De adott nekem egy ugyanolyan erősítőt. Sajnos nincs rajta az összes vezeték, így nem tudom használni. Letöltöttem a kapcsolását. A bemeneteket és a tápot meg is találtam, de a többi nem tudom, hogy hova megy. Le tudná nekem írni valaki, hogy hányas számú alkatrészekhez mit kell kötni? És még 1 kérés! A fülhalgató kimenetnek van egy kapcsolója, ami akkor zár vagy nyit (váltókapcsoló, tehát 3 vezetékes), ha belerakom a dugót. Vagyis nekem össze kell kötnöm valamit valamivel a NYÁK-on. És a PU kapcsolóval is ugyan ez a helyzet. És a potenciométer?
Köszönöm a segítséget: Balázs
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Képek...
(azért külön írom, mert már nem tudtam módosítani a hsz-t!)
(#) Zsolt32 hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogyan kell befűzni az állomáskereső fonalát? Le volt szakadva, visszatettem de nem jó, mert néha megakad.

Köszi
(#) benq5 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki küldeni egy képet működőképes RA 4312-ről? Be kellene kötni a hangszín és balance potikat.
Alulról kellene lefotózni, hogy lehessen látni a helyes bekötést. + engem is érdekelne az állomáskereső fonal befűzése. (fotó)

Előre is köszönöm.
(#) Balaa16 válasza benq5 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Az egyik poti bekötését az én fotómon is láthatod.
(#) Balaa16 hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem is szükségem lenne egy fotóra, mert van külön egy erősítő és egy tuner NYÁK-om, de nem tudom, hogy mit hova kössek. Elég lenne, ha a hátúját leszedve lenne fényképezve.
Balázs
(#) gyuszo hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
A Videoton Disco RA4312 ( Disco baby ) és RA5320 ( Disco Lady ) tápegységében a végfokra menő tápfeszültség úgy van megoldva, hogy közvetlenül a szekunder tekercsére van egy 4700µF elko kötve. A rádiórészhez már ott van a Gratz-híd , (az RA4312-nél +6,8V az RA5320-nél +11V ). Mi a véleményetek erről a megoldásról ? Nem lett volna szükséges ( jobb) oda is diódát tenni az elko elé ?
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Vagy esetleg úgy lenne megoldva, hogy a Graetz-híd 2 diódája kétutas egyenirányító funkciót betöltve kapcsolódna rá a C100-as ( 4700uF) elkóra ?
(#) Gyu hozzászólása Máj 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy a címben szereplő rádióm aminek a tunerja a bekapcsolást követő fél órán belül mindig elhangolódik.Fél óra után már nem.Illetve előfordul, hogy át megy egy másik adóra ami a beállított adó mellett van közvetlenül.A hangoló feszültség potmétereit kitisztítottam, megjárattam és kaptak wd40-et is.A 3db varicap diódát cseréltem újakra.Ezek után végig mentem rajta fagyasztó sprével, a T415-ös tranzisztort hűtve nagyon elmászott a hangoló feszültség, ezért az helyett a rész helyett tettem be egy 7812-es IC-t, így már stabil a feszültség,így már valamivel jobb a helyzet, de még mindig fenn áll a hiba.Jelenleg az egész rádióban a C49 és D46 hűtése váltja ki hogy elmászik az adó, de ha cserélem őket, akkor az újjal is ugyan ez a helyzet.Valakinek van ötlete, hogy még mit kéne megnéznem benne?
(#) color hozzászólása Máj 13, 2015 /
 
Először is azt kell tisztáznod hogy a hangoló tápja nem stabil vagy a tuner kezdi el terhelni egy idő után.
Ha ez megvan biztosan csak úgy tudsz tovább lépni.
A termikus hibakeresés mint tapasztaltad is nem mindig vezet el a célhoz.
(#) Gyu válasza color hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
A hangoló táp már stabil és nem mászik el (a tuner 7mA-al terheli), viszont mégis elhangolódik.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2015
(#) retrosanya válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Üdv!
Nekem a képeden fehérrel bekarikázott barna szögletes vacak totálisan megpirult tudnál segíteni nekem beazonosítani azt az alkatrészt és érdekelne hogy mi is az tulajdonképpen, és az alkatrész alatti jelölő szám is érdekelne ha letudod olvasni, mert sajnos az enyémen olvashatatlan, megtaláltam a kapcsirajzát, így kitudom cserélni csak be azonosítani nehéz most, esetlen az is érdekelne hogy mi miatt ment füstbe az a szerencsétlen vacak.
(#) Fantasy válasza retrosanya hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Üdv. Biztos, hogy az megpirult alkatrész? Az inkább kb. 68nF - 100nF körüli kerámia kondenzátornak néz ki, aminek alapból ilyen a szine. Egyébként nyugodtan forraszd ki, alatta ott van a pozíciószám, csak meg kell tisztítani ott a panelt, az alapján megtalálod a kapcsolási rajzon.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) Fantasy válasza retrosanya hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ha viszont figyelmesen megnézed a panelt, kettő van belőle - mivel sztereó végfok - így le lehet lesni az értékét a másikról. A "társa" ott van az alsó végfok ic-től balra levő sárga kondenzátortól balra.
(#) retrosanya válasza Fantasy hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
uóh! tényleg ott van ugyan az a kombó! de abban biztos vagyok hogy tényleg megpirult mert málik szét az a szerencsétlenség de sajna a mellette lévő kis ellenállást is meg a kondit is cserélhetem biztos ami biztos alapon mert igen lebarnultak a probléma miatt ők is
(#) retrosanya hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
hogyan lehet azt megoldani hogy az erősítő panelt egy korszerű egységre cserélni van e esetleg ilyen megoldás?
(#) gyuszo válasza retrosanya hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
TDA2030 , TDA2050 , vagy LM1875 végfok IC-re ki tudod cserélni. A hozzá szükséges kettős táp a trafóból kivehető . A kivezető szálakat kell megfelelően összekötni. A züld-barna és a barna-fehér vezetékeken kb 2x15V feszültség mérhető. A pirosakat össze kell forrasztani. A barna lesz a test.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015

Kép 174.jpg
    
(#) gyuszo válasza retrosanya hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ha nem akarasz kettős tápot a TDA2003 IC is megfelel.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A TDA2003 IC jó lehet még a Videoton Nápoly (RA 3301) , Róma (RA 3311) , Apollo (RA 4301), Saturnus (RA 4311), Disco (RA 4312) rádió-vevőkészülékek végfok javításához. Mindegyikben eredetileg a TBA810AS IC van beépítve, ami már alig kapható, elavult és sokkal költségesebb.
(#) gyuszo válasza Gyu hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
A stabilitást vajon befolyásolja-e, hogy az FM KF fokozatban TAA691, vagy UL1241N IC van beépítve ? Melyik a korszerűbb , érdemes-e kicserélni ?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) Fantasy válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Ha jó, nincs értelme hozzányúlni.
(#) mikusz666 hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Syaasztok! Van egy Videoton Apollo rádióm! Szeretném megcsináltatni! Tud esetleg valaki egy müszerészt ajánlani esetleg akinek még van egyáltalán kedve ilyen régi rádiót javítani? Budapest, Keszthely vagy Sopron környékén! Köszönettel Mikusz!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) atiber válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Én most futottam bele ebbe a tápegység 'dilemmába'...Kíváncsi lennék, hogy sikerült-e megfejteni időközben, hogy hogy is van ez? Van egy baby-m és egy lady-m, amiket kicsit 'gatyába ráznék'...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem