Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   215 / 342
(#) emmzolee hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Hello.
Van egy aszinkron motorom. Nem tudom a gyártóját, a teljesítményét, csak a méreteit.
Tudtok segíteni a bekötésében? 4 szál vezeték van, 2 fehér vastagabb és 2 kék vékonyabb. Az egyik kék még most is össze van kötve az egyik fehérrel. Gondolom ez fontos lehet.
A kérdés az: Hogy kössem be? Milyen kondi kell bele? Honnan tudom, hogy az a kondi jó-e?
Köszi a segítséget előre is.
(#) uniman válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Idézet:
„csak a méreteit”
...elfelejtetted leírni!
Ezenkívül pont a lényegesebb részleteket nem fotóztad le: pl. az összeszerelt komplett motort, valamint a bekötési dobozát...vagy a helyét, ha nincs meg.
De pl. ez a rajz segíthet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2016
(#) emmzolee válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Tényleg. Bocs. Összeszerelt képem most nincs, mert ahhoz megint össze kellene dobni. Majd holnap.
Viszont van két képem az állórészről.

A kérdés az: Hogy kössem be? Milyen kondi kell bele? Honnan tudom, hogy az a kondi jó-e?
Köszi a segítséget előre is.


Kössz.
(#) uniman válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hello!
Ha megnézed az előzőleg mutatott rajzomat, ott láthatod, hogy van főfázis- és segédfázis tekercs. Nálad valószínűleg a fehér a fő-, a kék a segédfázis tekercskivezetései.
A kisebb ellenállással bíró tekercs a főfázisé...
A kondenzátor értékét már nehezebb kitalálni, de talán ez egy kisebb teljesítményű (3-400W) motor lehet...egy 10µF/450V kondival működnie kéne valamennyire.
(#) emmzolee válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Kössz.
Lehet még annyit se tud. Régi már. Lehet 180W-os nem? Olvastam a neten, hogy az IMI motoroknak kell nagy kondi. 10-12uF. ha sima motor, akkor lehet csak 4-6µF Ezt nem tudom.
Honnan lehet tudni, hogy a motornak pont jó a kondi?
Mi van ha túl nagy az értéke, és mi van ha túl kicsi? Mit tapasztalunk?
(#) uniman válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Állítólag, ha nagyobb a kapacitása a segédfázis kondenzátornak, mint ami "jó" a motornak, akkor azt lehet "hallani", mert a motor "morog"...
(#) emmzolee válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Aha. Ez is hasznos lehet. A békebeli asztali fúrógépem hangosan morog. Akkor az tuti nem jó úgy. Amióta megvettem mindig furcsállottam.
Akkor egyre fontosabb kérdés, hogy mikor tökéletes a kondi értéke?
(#) zoz11 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ez egy régi IMI motor. Ez a típus terménydarálókon volt. 500W körüli a teljesítménye. Kondenzátor nem kell rá!!! Nyomógombon kap egy pillanatra áramot a segédfázis, és már jár is a motor.

Az meg igaz nagyjából, hogy minél nagyobb a kondi a motoron annál morgósabb hangja van, viszont vannak olyan 4polúsú motorok, amik alapból úgy járnak a megfelelő kondival is.
(#) emmzolee válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Köszi.
Nehéz eset ez a motoros téma.
Hol lehet ebből kikupálni magamat? Tudtok hozzá közérthető leírást vagy tananyagot?
Rájöttem, hogy ez a téma kimaradt az életemből. Jó lenne utána olvasni.
(#) pucuka válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
A gogliba beírod, hogy villamos gépek.
Bővebben: Link
Azonkívül Magyari István : Villamos gépek I, II.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) zoz11 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Az csak elmélet.....
Nagyon sok dolgot csak úgy lehet megtanulni, ha egy olyan ember mellett vagy aki ezt csinálja.
Édesapám már 28éve tekercsel mindenféle motor álló/forgórészt, trafókat meg ilyesmiket, 100W-tól 50kW, volt mit ellesni tőle.
(#) pucuka válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Azt, hogy mi miért van, az elmélet. Erre épülhet a gyakorlat. Ha nincs alap, dőlhet az épület. Természetesen a gyakorlatra is szükség van, de pl. hány féle motor típusról tudsz, és ismered mindegyiknek a jellemzőit? Akkor is ha nem találkoztál vele a gyakorlatban?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) zoz11 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
A szakirodalom az természetesen kell, anélkül nem ér semmit az egész. HA az ember ismeri ezeknek a gépeknek a működési elvét, akkro nagy meglepetés nem érheti.
(#) pucuka válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nos, a szakirodalom nagyrésze maga az elmélet. Innen ismered meg a működési elvet, a gyakorlatból csak nehezen, hosszú idő alatt lehet. Nem kell mindíg újra felfedezni a langyosvizet, meg is lehet ismerni, tanulni.
(#) treffort hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy 7,5 kW-os villanymotorom. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy jók-e a tekercsei egy egyszerű multiméterrel? Sajnos csak 3*16 A van itthon, ami nem biztos, hogy elég lenne neki.
(#) Marko Ramiusz válasza treffort hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Jó napot, treffort! Egy egyszerű multiméterrel nem biztos, hogy ellenőrizni tudja, mert a tekercsek ellenállása a milliohmos tartományban is lehet. Ehhez egy Thomson-híd kell. Egyébként az egyes tekercsek ellenállásainak közel egyformának kell lennie. U1-U2, V1-V2, W1-W2 a kivezetések jelölései. FIGYELEM!!!!!!!!!! KIZÁRÓLAG A HÁLÓZATRÓL LEKÖTÖTT MOTORT MÉRJEN!!!!!!!!!!! EGYÉBKÉNT ÉLETVESZÉLYES!!!!! Kapcsoló lekapcsolása után a vezetékeket le kell kötni és az áthidalókat is el kell távolítani. Másrészt a motor méréséhez semmi köze nincsen a betápláláshoz. Üdv.: Joe
(#) erbe válasza treffort hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
7,5 kW-os motort 3*16 A-ről csillag-delta kapcsolásban terhelés nélkül el lehet indítani. 3*16A 400V ~11kW. Nálam az 5,5 kW-os motor mindig hiba nélkül indul. Ellenben le tudom terhelni annyira, hogy levágja az automatákat. 7,5 kW-os motornál ez fokozottan érvényes.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Szert tettem egy ősrégi CCCP iratmegsemmisítő motorjára,annak vezérlésére.Csak a motor 4 vezetékét ami ment az elektronikához elvágták.A motor vezetékeknél ezek a feliratok vannak:C1-C2-п1-п2
(gondolom a motort jelölte ezzel:п1-2)
A képek alapján tudnátok segíteni az életrekeltésében?
A képek nem a legjobb minőségűek
A kapcsolónál ahol van a 4 elvágott kék kábel,balról a a 3. szál az megy a sorba kötött két kondihoz.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) Töröcsik Tibor válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
És ha leforrasztom a kondikat?Aztán áram alatt megnézem kimenő csatlakozást.......lesz valami baja?
(#) zoltanbraun hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni búvárszivattyúval kapcsolatban? Uszókapcsolót és kondit kéne.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) treffort válasza erbe hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Kedves hozzászólók! Köszönöm a tippeket, megpróbálom elindítani majd valahogy.
(#) Marko Ramiusz válasza treffort hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Nincs mit!
(#) proli007 válasza zoltanbraun hozzászólására (») Máj 5, 2016 / 1
 
Hello! Légy oly kedves, olvasd el amit írtál, hogy Te érted-e ami írsz!
(#) zoltanbraun hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Bocs, jogos. Adott egy szivattyú úszókapcsolóval , a szivattyú tetejében kondi
A kondi két vezetéke megy a motorba, semmi más nincs bekötve.Ezekben úgy tudom üzemi a kondi.A kérdés annyi, hogy kell bekötni?
(#) proli007 válasza zoltanbraun hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Egy szivattyú típust, vagy képet tegyél fel a bekötési részről és az úszókapcsolóról, mert így nem fognak tudni válaszolni. (Én csak tolmácsolni próbálok..)
(#) Ron hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy vastagsági gyalum, egy 220/380 v-os motorral. Most 380 (400v) -ra van bekötve, nekem csak 220v -os hálózatom van. Hogyan tudom átkötni, hogy üzemeljen 220v-ról?
(#) granpa válasza Ron hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A téma képei közt többször le van rajzolva. Nézd meg ott.
(#) Ron válasza granpa hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Köszönöm segítségedet, átnézem.
(#) zoltanbraun válasza proli007 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Két kép a szivattyúról, gondolom minden látszik. (az úszókapcsolónak 3 eres a vezetéke.
(#) proli007 válasza zoltanbraun hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Én nem annyira látom ki kicsoda, de hátha valaki felismeri. Mert ezek a gyári kötések meg a színek, igen izgalmasak.
Következő: »»   215 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem