Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   134 / 964
(#) m.gergo válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szóval mindenképp B-set vegyek, igaz? És minden mostani automatát be lehet kötni fentről? Ebből nem lehet gondom?
(#) m.gergo válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
82-ben épült a ház. Szine alapján lehet hogy még Alu... A mikró nekem is gyanús kicsit, de ha nem muszáj nem szeretném cserléni. Még eleinte volt szervízben, de ott nem produkálta ezt. Nálunk is csak néha fordul elő, főleg akkor mikor 100%-on használjuk. 50%-on még sosem csapta le.
(#) Fantasy válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem otthon 16A "B"-ről megy a mikró(800W), soha nem vágta még le, nem tudom neked mekkora teljesítményűd van. "B"-t javasolok, mert a "C" majdnem olyan mintha fent sem lenne.
(#) Fantasy válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A bekötési helyzet/magasság megegyezik a BK/BS típussal, már az is sínre szerelhető volt.
(#) m.gergo válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Elvileg egy 700w-os samsung mikró (már több mint 10 éves), de fogyasztásmérő több mint 1000w-ot mutat használat közben. Egyébként a 2kw-os vízforraló ugyanazon sosem csapja le, szóval fura.
(#) Fantasy válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Az simán elmegy B16-ról, ha csak a mikró van rajta. Ezek szerint lehet, sőt biztos, hogy a mikrónak van vagy lesz valami baja.
(#) elektroboy válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Mielött kidobatnánk veled a mikrót hívj egy szakembert és nézesd át a kötéseket ill. ö méréseket is tud végezni. De ha nem szeretnél hívni akkor nézd át a kötéseket nics-e égés teljes áramtalanitás mellet természetesen!
(#) SzAndras00 válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia, mikor csapja le a biztosítékot? Bekapcsoláskor, vagy ha az ajtót nyitod ki? Amúgy 22 A-es biztit sose gyártott a Bakony Művek, az NR22 feliratot nézed annak.
(#) m.gergo válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Most szeretném minnél olcsóbban megúszni, úgyhogy ha nem látok égésnyomokat, lehet hogy megnézem egy új kismegszakítóval, mert 800ft-ot áldoznék rá, de 10e-ért nem szívesen hívnék szakembert amíg nincs nagyobb gond.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
(#) m.gergo válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Bekapcsoláskor, vagy menet közben csapja le. Ajtónál sosem. A kism. cimkéje fehér színű, szürke kapcsolóval.
(#) SzAndras00 válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Az 16 A lesz. Egy bizticsere talán megoldja a problémád, de lehet, hogy a mikrós topikban okosabbakat tudnak mondani.
(#) m.gergo válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Oké, köszi most már ezt is tudom. Akkor lehet a mérőóránál is 16-os van..majd megnézem hnap. Hogy biztos legyek, még egyszer: a kismegszakítónál mindegy hogy alulra vagy felülre kötöm a bejövő fázist?
(#) SzAndras00 válasza m.gergo hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Általában teljesen mindegy.
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Szia!
Ez ma már nem probléma ,mert; az áramszolgáltató csak a mérőóráig vagy társasháznál a csatlakozási pontig vállal "szolgáltatási garanciát". Ami ezután van azért mindenben a fogyasztó felelős! Szép duma?
(#) Macsek71 válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Kicsit csípi a csőröm, hogy az összes felettem lakó kábele itt van a vízóraszekrényben... Ha kicsit sok áramot vételez valamelyik, nálam is hevül a derót... ( kinézve az ablakon 3 erkélyen is ott figyel a klíma...)
Ha a "derót" küső átmérője ( szigeteléssel együtt) 4,5 mm az mekkora áramot feltételez ?
(#) ujfalusi válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
A külső átmérőből sajnos ezt nem lehet megmondani mert nem egyforma a szigetelés vastagsága.
(#) proba válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Vigasztaljon a tudat ,a tiéd meg az alattad lévőkét melegíti.
(ha a legalsónál gyullad fel ,abból te is kapsz,ha nálad ,abból a feletted lévők is. )
(#) b.arpad hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
sziasztok. valaki megmondaná,hogy mi a külömbség a C és B kismegszakitók között. köszönöm.
(#) Dudus válasza b.arpad hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hogy a névleges áramának hány szorosát viseli el impulzus szerűen, rövid ideig. A C-s nagyobbat, így ha nagy indítóáramú gépet üzemeltetsz róla ezt válaszd. Általános célra háztartásba pedig a B-t.

-szerintem-
(#) birtalan hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
sziasztok aszt szeretném kerni nemtudnátoke valami kepletet adni mivel a kábellt kitudnámszámolni ,pl
150 m re a fogyaszto 10 A 220v
hogy milyen kábelt tegyek nelegyen nagy veszteség s ne tulozak
előre is kőszőnőm
meg egy kis szivesé a képletet le vezetve hogy lásam hogy kell
(#) proba válasza birtalan hozzászólására (») Márc 17, 2011 / 1
 
((0.01786*2*hossz)/keresztmetszet)*I*I A kábelen keletkező veszteség.(Ez réz esetén.AL esetén az első tag 0.03)
Az optimumot neked kell eldönteni.
(#) abubabu válasza birtalan hozzászólására (») Márc 17, 2011 / 1
 
Szia! megpróbálok küldeni egy számítási programot.
(#) ujfalusi válasza b.arpad hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
A C-lomha.
(#) laccer válasza birtalan hozzászólására (») Márc 17, 2011 / 1
 
(#) Sanyi74 válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia! "A méretlen meg a szolgáltató dolga" Ez ebben az esetben nem igaz, a szolgáltató csak a földkábel (valószinüleg) végén lévő elosztóig felelős. A házban lévő többi méretlen fővezeték a társasház tulajdona.
(#) laccer válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia!
Csak 25A feletti bővítéshez kell regisztrált szerelő.
16 ról 25-re nem kell.
(#) birtalan hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
kőszőnőm a válaszokat
(#) Feri válasza laccer hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Tévedsz regisztrált szerelő mindig kell.
Ö igazolja, hogy a mérőhely az előírásoknak megfelel.
(#) laccer válasza Feri hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Én regisztrált szerelő vagyok,tudom hogy 25A-ig NEM kell, ez ELMŰ-ÉMÁSZ területén így van.
(#) Fantasy válasza Sanyi74 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia Erre gondoltam.
Következő: »»   134 / 964
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem