Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100W-os erősítő, (FET) tranzisztoros
Lapozás: OK   2 / 2
(#) karpi hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Nem akarok soha senkit lebeszelni az amator barkacsolasrol es kiserletezesrol.magam is ilyen tipusu amator vagyok. Megepitek mindenfelet mert kivancsi vagyok hogy meg tudom e csinalni es mukodni fog vagy nem hogy aztan a tapasztalatokat mas sajat "agyrememnel" felhasznaljam.

Ket nappal ezelott neztem autoerositot 2x100W 100Euro alatti arba.Dragalottam mert van 50 Euro-ert is ,Szoval ez a dragabbik egy minosegi jo hirneves ceg erositoje.Nekem csak az erositoresz kell egy gitardobozhoz mert nem jovok ki jobban ha csinalok egyet elejetol vegig.
Jelenleg mar van az egyik gitarerositoben egy Sony 2x75W-os hidbakapcsolva es remekul mukodik.

Othon /muhelybe nehez osszehozni egy jominosegu kapcsolast .Elsosorba az alkatresz menyiseg az egyik buktato.Tobb szaz vagy ezer darab alaktreszbol kene parositani vagy valogatni a megfelelo alkatreszt .Abbol a par tiz darabbol amit az ember megvesz vagy othon tart nem nagy a valasztasi lehetoseg.
Aztan a NYAK tervezes lenne egy bokkeno ,tobb kiserlet es attervezes utan talan lehetne egy megfelelot kesziteni.
szerintem ha penz nem problema venni egy jo erositot .
Barlkacsolni egy csomo alkatresz venni , muszereket es probalgatni hogy sikerul e jobbat kesziteni mint a gyari.Kiprobalni minden fele kapcsolast .
(#) lapose válasza Góré88 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Sikerült majdnem ugyanezt megtervezned: Bővebben: Link
(#) HA3GX hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok,

Góré88 kapcsolását [Link] megépítettem, de eddig nem sikerült felélesztenem. Kisebb változásokat beiktattam...

A végtranzisztorok stimmelnek, kivéve a BD139 (BD135-öt raktam helyette -feszültségben különböznek-).
Imput felől van két BC546-os tranzisztor, amik helyett C63910-t raktam. Az összes többi BC546 helyett BC338-at, illetve a BC556 helyett BC161 került.
Nem szeretek NYÁKot fúrni, de inkább csatolom a remekművet...

Input felől volt egy 56K-s ellenállás. Oda 47k ment.
2db 100µF 63V-os kondi helyett 22µF-ost forrasztottam, hiszen a tápegység elég jól megvan szűrve.

Talán nem jó az egyik végtranzisztor?
Érdekesség: Ha a BD135 lábat megmarkolászom egy ideig lehet hallani az input felől érkező zenét. A hangszóró megemelkedik, majd elhalkul. Igen elég kókány munka...
(#) 5mate149 hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.Megépítettem ezt a kapcsolást : http://elcircuits.com/2n3055-mj2955-hi-fi-audio-amplifier-circuit-w...ayout/ de valamiért nem erősít eléggé és nagyon recseg. 24-voltos tápegységet csináltam hozzá lehetséges hogy ezzel van a baj? Végtranzisztornak bd250 és bd249-et használok.Kipróbáltam már 2n3055 és bd250-is de ugyan ezt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) tibi1219 válasza Góré88 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia! ennek a kapcsolásnak +/- 63 DC kell ?? tudnál esetleg ehez egy nyákrajzot is linkelni?
(#) elvenelder hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok !
Először is bocsi ha rossz helyre írok.

Lenne 1 kérdésem.
Van egy STRATO A-9009 -es erősítőm és a jobb oldala nem szól (sem az A sem a B) levettem a tetejét láttam, hogy szét van égve 2 ellenállás illetve 1-2 pici tranzisztor. A végfoka kalaptranzisztoros ugy döntöttem nem csinálom meg, hanem szeretném felújítani pár dolgot meghagynék belőle Pl: Táp, végfok tranyók, potik, kapcsolók és szeretnék a meglévő nyákra (vagy egy újra) új alkatrészekből építeni egy kapcsolást. Ha valaki tud adni egyszerű 80-100w-os tranyós erősitőröl kapcsolási illetve nyáktervet megköszönném avagy ennek az erősítőnek a kapcsolási rajzát.
Teszek fel pár képet róla:
(#) reloop válasza elvenelder hozzászólására (») Okt 5, 2014 / 1
 
Szia! Az ST151 témában találsz egy jól dokumentált, megbízható erősítőt erre a teljesítményre. Azért az ésszerűség a javítás mellett szól. Kiméred a hibás oldal tranzisztorait, a rosszakat pótlod. Az égett ellenállásnak is találsz mintát a működő csatornában.
(#) elvenelder válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Addig ez rendben is van de nagy a valószínűsége egy zárlatnak úgyhogy azt kellene megtalálnom. Így vettem már hogy csak az egyik oldala szólt.
(#) reloop válasza elvenelder hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Egy multiméter segít ebben. Szerencsére minden alkatrész lába könnyen elérhető a méréshez.
Kezd a tranzisztorokkal, a lábak között semmilyen relációban nem lehet 0 ohm.
Részletesebben.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem