Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 18f4550 nem találja meg az XP
 
Témaindító: JohnyBravo, idő: Máj 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) JohnyBravo hozzászólása Máj 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy USB-s demo boardot PIC 18f4550 procinak.
A kapcsolás jó (sztem az egész netet átnéztem) de a MS WIN XP nem ismeri fel (mondjuk mint a pendrive-ot), pedig kellene.

Egyedül annyi a bibi, hogy csak 4 MHz-es kristályt kaptam, tudom, hogy 20 MHz az OK, de a leírások szerint 4 MHz-en is mennie kellene.

Ha valaki találkozott ilyen problémával, vagy van már működő usb nyákja próbáljon meg segíteni.

Kösz!
(#) szabi83 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
az usb lábai jól vannak össze kötve?
(#) sirály12 válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
bár lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem kell neki valami driver. És a picbe pedig egy bootvalami. Ha jól tudom, akkor a chipcad lapján utána tudsz nézni.
(#) Gory válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Hi!

Én is szórakoztam eleget ezzel a témával. Milyen firmware-t raktál a PIC-be? Elvileg 4 MHz-es kristállyal is menne, de ahhoz egy csomó mindent át kell állítgatni a firmware-ben. Én 48Mhz-el próbáltam át is állítottam az MPLAB-ban a konfigot mégse ment. Aztán a 20 MHz-essel azonnal elindult. Szóval szerintem te is azzal csináld. Én eddig a bootloadert és a CDC firmware-t próbáltam ki és frankón működtek, bár eleinte szívtam vele. Ha a kristály csere után is szar, akkor írj.
(#) Slope válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Ugy tudom, hogy ezekben a pic-ekben benne van a bootloader.
Nézd meg EZT az oldalt, itt írnak a driverek telepítéséről.
ITT pedig a PIC komplett dokumentációját találod... ebből általban minden kérdésre találsz választ.
Üdv!
(#) JohnyBravo válasza Gory hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Lehet, hogy nem vagyok képben telljesen?
Most triviálisat fogok kérdezni, de mi a firmware pontosan? Egy program amit a 18f4550-be töltök és azt későbbi programozáskor sem írok felül?

Ez a firmware kell ahhoz, hogy az USB hardver felismerhető legyen az oprendszer számára?

Azt gondoltam, hogyha megcsinálom a panelt, majd belenyomom a szűz picet és rádugom az usb-re, akkor működik is.

ICD2 -vel firmware-t bele tudom tenni a 18f4550-be? MPLAB 7.30 talán tudja ezt a típust.
(#) jon@ válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Szia

Bocs hogy közbekérdezek, de hol vettél DIP tokos 4550 et? A Chip*adnál? mert az árlistában nem találtam DIP tokosat.
(#) eSDi válasza jon@ hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Pedig van! Ráadásul raktáron!

PIC18F4550-I/P PDIP..............cse10 1490 Ft+Áfa
(#) JohnyBravo válasza eSDi hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Pontosan :yes:
(#) jon@ válasza eSDi hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Köszi. Megvan, de ott azt jelöli "rövid szállítási határidővel" azért gondoltam h nincs. Akkor veszek egy ilyet.
(#) Gory válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 4, 2006 / 4
 
EZT nézzétek meg
ideírom így is mert néha nem jók a linkek:
http://pic18fusb.online.fr/wiki/wikka.php?wakka=WikiHome

Ezek alapján menni fog. De most készülök egy ilyen alap magyar leírással, azoknak akik nem akarnak belemrülni nagyon.
(#) JohnyBravo válasza Gory hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
Ha valaki próbálkozik ezzel, javaslom, hogy a 18f4550 mikrovezésrlővel kezdje, és 20 MHz-es oszcillátort használjon.

Gory instrukcióit is felhasználva ma már működik a hardver. Beleégettem a bootloadert utána a Microchip pdfsusb programjábal a .hex állományokat simán beleírja a prociba.

Most megpróbálok továbblépni az USB - PC közti kommunikáció irányába.

Első alkalommal telepíteni kell a Microchip féle USB drivert. Ehhez az kell, hogy boot módban legyen, mert különben nem ismeri fel az XP a chipet és nem kéri a drivert.

A rajzon lévő s2 gomb és az s1 gomb együtt történő lenyomásával kerül boot üzemmódba a panel. Ehhez kell egy kis gyakorlás: s2 utána együtt s1 kb. 3-4 sec. és kész. Ha nem jól nyomtam akkor azt írja az XP, hogy hibás USB eszköz van csatlakoztatva.
(#) Gory válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Van egy jobb CDC firmware verzióm valahol mint ami a microchip oldalán van. Ha érdekel valakit előtúrom nektek. Meg van egy rahedli hasznos linkem is mert pár hónapig kotortama 18F4550 után.
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Jah az én panelomról van fénykép is, a digitális szkóp témában ITT
(#) JohnyBravo válasza Gory hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Ha nem gond, én örülnék a CDC firmware-nek meg bármilyen kapcsolódó infónak.

Akár itt akár a balint.jano@freemail.hu címen.

Előre is kösz!
(#) djneo válasza Gory hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Hali engem is érdekelne ha nem gond:help:
(#) Frankye válasza JohnyBravo hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Srácok! Ez egy nyílt fórum, ha lehet, akkor ne priviben osszátok a tudást!

Köszi!
(#) Gory válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Hi!

Közzéteszem, nem privátban. Sőt linkelek nem feltöltök
Ez egy jó link
CDC firmware
(#) Frankye válasza Gory hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Köszönöm, több, mint tökéletes!
(#) Higgins válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Sziasztok!

Igaz, nem igazán a témához kapcsolódik, de PIC-el kapcsolatos, szóval nem hozok létra új témát, hanem gyorsan megkérdezem itt, hátha valaki tud nekem valami konkrétumot mondani!

A Chipcadtól szeretnék online rendelni, és a GLS futárszolgálatuk árára lennék kíváncsi! Mennyi lenne ez nekem, vagy mennyiért küldenek sima postán?

Köszönöm előre is a válaszotokat!
ui: telefonon valamiért nem tudom őket elérni, ezért kérdeztem meg itt

üdv: Higgins
(#) eSDi válasza Higgins hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
postán sajnos nem küldenek, de 1000Ft + áfa a GLS
Posta se lenne olcsóbb. És a visszaigazolást követő nap megkapod a cuccot.

De vigyázz! nem szólnak előre hogy mikorra várható a futár! Legyél otthon mindenképpen.
(#) Higgins válasza eSDi hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Köszönöm a választ!
Sokat segítettél! Lehet, hogy akkor ennyi erővel felutazok Pestre és ott veszek PIC-et!

Üdv: Higgins
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem