Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös inverter
 
Témaindító: Sly, idő: Ápr 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Bonanza02 válasza Hsanyi79 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
A másik 555-ös fórumra teszek majd fel egy normális kapcsolást,ami működik is.
(#) Hsanyi79 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 / 4
 
Mindenkinek köszönöm a segítséget.

akkor most felcseréljem vagy ne a 2es és 7es lábat??
vagy 6V-os trafó kell??

Bonanza, várom az általad kínált rajzot:
(#) Bonanza02 válasza Hsanyi79 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Csak jelzem:
Fenn van az inverter kapcsolás a másikon.
(#) Grebe hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Sziasztok mesterek!Szeretnék valakit megkérni hogy aki tud az linkelje be nekem az 555 IC leirásást magyarul ha kérhetném mert én csak angolul tudom leszedni de nem sokat értek angolul és hát nehezen megy!
Elöre is kösz!
(#) mex válasza Grebe hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Ezt olvasd át. Benne van a téged érdeklő rész is.
(#) Elektromann hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Sziasztok. Aki meg építette a kapcsolást, tudna egy képet adni a kész állapotáról, mert kicsit szkeptikus vagyok vele szembe az a sok működőképtelen netről le töltött kapcsolások miatt. Köszi.
(#) Elektromann hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Megpróbáltam megcsinálni, de nem mükszik. Miért talán eleve nem működőképpes? vagy az az oka, hogy a TIP helyett BD 240C-t kaptam?
(#) mex válasza Elektromann hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Melyik kapcsolásról van szó?
(#) Elektromann válasza mex hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
(#) mex válasza Elektromann hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Ha ezt a kapcsit készitetted el,akkor az 555 már rég halott....
Az ic 3-as kivezetése,és a párhuzamosan kötött D1-C1 közé okvetlen tenni kell áramkorlátozó ellenállást,különben a túláram miatt az ic kimeneti kapcsolótranyója túldisszipál. Valószinű ez történt nálad is. 8V tápfeszültség esetén 47ohm kell,ha feljebb emeled a feszültséget akkor az ellenállás megválasztásánál ügyelni kell az ic maximális 200mA-es terhelhetőségére. PL:12V-ra 68ohm értékűt épits be.
Milyen "invertertrafót" sikerült szerezni?
(#) Elektromann válasza mex hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Hat meg itt a forumon lattam, hogz valaki egz 1.5V-os elektromos gazgyujto trafojat hasznalja, es gondoltam en is kiprobalom. Es bocs, hogz ekeyet nelkul irok, de rosszul rendsyert raktam fel a gepre, ahol sok dolog nem muksyik, majd nemsoka ujra rakom.
(#) Elektromann hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Ki probaltam, de nem mukodott, mit rontok el?
(#) mex válasza Elektromann hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Ellenőrizni kellene az ic-t,a BD140-et,a trafót.....
(#) Riccsusz hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok, szeretném a következő invertert megépíteni de nem teljesen értem, hogy a C4 illetve L1 pontosan mi célt, szolgál (és azt, miként) ?
(#) kadarist válasza Riccsusz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Linkelj máshogy, mert így nem jön be.
(#) kadarist válasza Riccsusz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Egyébként a C4 az egyenáramú leválasztást biztosítja (csak a váltóáramú komponens megy a trafóra), a tekercs meg a nagyfrekis zavarokat csökkenti, meg a trafóról visszajutó induktív tüskéket szűri, és még kissé szinuszosítja is a jelalkot.
Bővebben: Link
(#) Riccsusz válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszönöm, gyors válaszod.
(#) fejjel19 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
heló van egy kérdésem az a tip42A az most npn vagy pnp mert az adatlapján npn nek írja és elvileg a tip47 -es a pnp vagy akk most mivan ???? vagy azt a boltba hogy kérjem ??
(#) kadarist válasza fejjel19 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Szia!
A 47 az NPN, a 42 PNP.
(#) Inhouse válasza fejjel19 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Milyen adatlap volt az?

Idézet a TIP41-ből:
Idézet:
„TIP41 Series(TIP41/41A/41B/41C)
Medium Power Linear Switching Applications
(Complement to TIP42/42A/42B/42C)

NPN Epitaxial Silicon Transistor”


Idézet a TIP42-ből:
Idézet:
TIP42 SERIES(TIP42/42A/42B/42C)
Medium Power Linear Switching Applications
(Complement to TIP41/41A/41B/41C)

PNP Epitaxial Silicon Transistor”


Üdv
Inhouse
(#) fejjel19 hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
ebbe van az a tip 41a ,meg a tip42a és nem tudom h ebbe a kapcsolásba ez a kető jó e vag lehet hejettesíteni ?? megh az előbiekbe írták h fel kell cserélni a 2 és a 7 es kivezetést mert elég egyszerű de nem tudom h működik e valakinek sikerült egyáltalán megépíteni hibátlanul ????? meg ha sikerült akk felrakna egy képet róla ??? előre is kössz
(#) etm hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Hello! Szeretném kérdezni,hogy az 555-ös IC-nél mivel lehet változtatni a frekit pl.az inverternél hogy az 50 Hz legyen?Melyik lábánál milyen alkatrész határozza meg?
(#) proli007 válasza etm hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Hello! Ha csak egy hozzászólással feljebb megnézed a rajzot, egyből választ kaptál volna. Mert az R4 poti, és a C2 kondi felelős a frekiért. Vagy is a kondi kapacitása és a töltő-kisütő árama határozza meg a frekvenciát. De a segédprogramok között is találsz erre példát az 555 astabil kapcsolásnál. üdv!
(#) Horvath65 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!! Egy kissé leült a topik, meg próbálom, hátha fel éled. Azzal a problémámmal álok elétek, hogy szeretnék egy invertert készíteni, de nem 230v-ra. Három hozzá szólással feljebb, ezt a rajzot szeretném kissé átalakítani. Még peddig az lenne a kérdésem, hogy Q2 tranyót elhagynám akkor mi történe? Mert én úgy okoskodtam, hogy a C4 és az L1 sem kellene. Kérem valaki homályosítsa fel az elmémet. Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A trafók nem igazán szeretik az egyenáramot, mert attól előmágneseződnek, aminek több hátrányos következménye van.
A két tranzisztor közös pontján az átlag feszültség fél tápfesz, ez a terhelésen a kicsatoló kondenzátor nélkül egy állandó egyenáramú komponenst hoz létre, ami a tekercset csak melegíti, haszna nincs. Az előmágnesezés miatt lecsökken a trafó primer tekercsének induktivitása, ami miatt megnő az üresjárati áram, ez pedig hatásfok csökkenést okoz.
A két tranzisztor csak azért szükséges, hogy a trafó primer tekercse a táp, és a föld felé is azonos (belső) ellenállást lásson. Ha ez nem azonos, az a kitöltési tényező, ezzel az egyenáramú komponens megváltozásával jár, szintén hatásfok csökkenést okoz.
A soros fojtó tekercs megnöveli a trafó primer tekercsének szórt induktivitását, ezzel enyhe áramgenerátoros jelleget biztosít az inverternek, ami túlterhelés esetén védelemként jön jól.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem