Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   209 / 308
(#) zolika60 válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Már hogy a fenébe ne lehetne. Vasiparban alapszerszám. Bővebben: Link Nekem is van egy vagy negyven éves NDK-s gyártmányú darab, de ha kell teszi a dolgát.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A simóhoz előgyújtás beállítására van nekem is indikátoróra.
De nem értem minek ezt mérni? Látod, érzed hogy kotyog, üt, eldöntöd milyen mértéket viselsz el, aztán a pénztálcád engedi e az igényeidet kielégítőt venni, ha igen, akkor megrendeled a Proxxontól, és örülsz.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Azt én sem mondtam, hogy mérni kell. Szerintem is elég megnézni, hogy jobban kotyog-e, mint ami már zavaró. Aztán vagy megszüntetni a kotyogást, vagy cserélni a szerkentyűt. Csak Macseknak írtam, hogy kapható ilyen és nem is egy ökör ára.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Az a rész nem Neked íródott, csak az első mondat.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia!
Még választhatsz; ha kibírod tavaszig, hozok neked Györökről. Ha kell indikátor-órát (akár mágneses állvánnyal), ha csak egyszerűt akarsz akkor rossz nyomásmérőt (oxigénest, acetilénest, kazánost?).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Kibírom tavaszig...
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Neked melyik kell az indikátor vagy a nyomásmérő?
Most jöttem rá, hogy az épülő cnc-hez kell egy óra.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Na elkészült a satupad, már csak a satut kéne felfúrnom.
És ezzel tanácsot is kérnék tőletek. Hova tennétek? Mondjuk a szélétől hány centire?
És még egy kérdés, érdemes parkettalakkal lekenni az egész padozatot?

Amúgy a lapok 10%ra leszárított borovi orosz fenyő padlók, szélezetlen formában vettem, jó gyantásak (40mm vastag lett). Zártszelvény szintén 40x40.
Ez az asztal kb 16k-ból van meg mindenestől.

BarnaPili: köszönöm!
Egy barátom rengeteget segített...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) BarnaPili válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia!
Szerintem mindenképp az egyik láb fölé,és arra az oldalra,hogy minél hosszabb anyagokat belé tudj fogni.Én oda tenném ,ahol most a furgány van.Azért tedd a láb fölé,mert akkor lesz húzása,ha valamit kalapálni fogsz rajta.
István
Ui: Szép lett,gratula!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ha jobb kezes vagy, akkor mindenképpen a jobb szélére tenném.
Valamint ha van még abból a jóféle borovi fényőből, akkor a satu alá tennék még egy réteget...

És a műhelyben egy kicsitt balra csúsztatnám az asztalt.

Amit még javaslok, hogy a jelenlegi állapotában még nem tűnik valami stabilnak a dolog, ha komolyabban nekállsz rajta fűrészelni/reszelni akkor nem lesz tartása. Legalábba satu felőli oldalon vagy hegesz átlósan egy vasat az első és a hátsó láb kozé, vagy ha van még deszkád, akkor csavarozz be merevítésnek a két láb közé. Ez arra is jó, hogy tudsz rá szerszámokat akasztani. Nálam például pát facsavarral ott lóg nak a nagyobb reszelők , fémfűrész, stb...
(#) (Felhasználó 46585) válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ha jobbkezes vagy, akkor az asztal jobb oldalára tedd, mert ha fűrészelned kell valamit satuba fogva, akkor te balról fogsz ülni a satuhoz képest. Hagyj egy 30...40 cm-t a szélétől.

Ha balkezes vagy, akkor szereld le a fűtőtestet, mert útban lesz...
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia!
Itasd be (két/3/ komponensessel), de előtte melegítsd át (pl. hajszárító), ne legyen fényes, mert minden csúszkálni fog rajta, viszont nem koszolódik (por és olajálló), könnyebb lesz takarítani. Párnafát tegyél satu alá mindenképp. Ahogy Gábor írta: átlós merevítőt bele!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nekem olyan szerencsétlen asztalom van, hogy a kisebb satut nem tudom ráfogatni, mert az asztal túl vastag. Párhuzamszoritókkal fel szoktam fogni egy vastagabb deszkát, arra szerelem fel a satut. Esetleg gondolkozhatsz ilyesmin, ha netán nem akarnád fixre szerelni a satut. Egyébként, tényleg nagyon gyengécske, - vagy legalábbis - könnyű a súlya az asztalnak. A baj akkor van,ha egy komolyabb erőkifejtésnél odébbmozgatod az asztal mindenestül...
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Jaj, köszönöm mindenkinek a hasznos hsz-eket.
Nos fűtőtest nincs, tényleg úgy néz ki, de az egy másik asztal csak le van takarva, amolyan forrasztós asztal lesz. Sajna annak azon az oldalon van a helye már.
Jobb kezes vagyok.
A pad a képen kb középen van. szóval bárhova tolom, mellette már szűk lesz a hely. Most kb nincs egészen 1 méter táv az asztal szélétől a falig.

Az asztalba merevítés szerintem így már felesleges. 40x40es zártszelvény.
Aki ezt megcsavarja, annak nekiadom így ahogy van.
Súlya lehet kb 50kiló körül. Ha kevés lesz, tervezem, hogy bedűbelezem a mögötte lévő 50-es betonfalba
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A párnafa miért kell alá? A lábai alá kell tenni? Milyen vastagot?
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A satu alá kell, és 4-5cm vastagot (150-es satuhoz már 6cm-est). Különben egy erősebb asztal is hamar megromlik használat közben. Jobb lesz a 'húzása'; rezgést, ütést csillapít. A 40-es zártszelvény stabilitása Kb. fele-harmada, a 40-es 'vinkli'-vasnak (hacsak nem vastagfalú/az általános 3x-osa/). A lábak alá 10x10cm-es 5-6mm vastag vastalp kell.
Most jobban megnézve; tervezési hibás. A tartókeretnek a borítólap széléig kéne érni, és egy vaskeretnek kellene lenni, ami összetartja az asztallapot, és védi leverés, letörés ellen. Utólag is megoldható vinklivasból.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ez egy százas satu hobbi célra lesz, meg házimunkák. Semmi extra.
A megromlást gondolom az jelentené, hogy kijáródnak a lerögzítő csavarok.
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
"Kijáródnak a rögzítő csavarok" Átmenő csavarok, alátétekkel, kontraanyákkal. Alul nagy alátétek, hogy tartása legyen a fán! Én is általában a 100-as satumat használom, de el sem tudod képzelni minő szörnyűséges igénybevételeknek fogod kitenni, mert egy ekkora satu sokat tud ám. Az én asztalom 8cm-es keményfa, és megérzi, ha nekibuzdulok! Ha úgy érzed tartós helyen lesz, máris tolhatod a fém dübeleket a betonba, min. 4-et, legalább M10-est. Lehet műanyag is; 20cm hosszú, 8(10)mm-es csavarral!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ez a satu olyan nekem, hogy hátul van átmenő, elől 2 ami erre merőleges, tehát ez nem lehet átmenő. Vagyis lehetne
Itt egy régi kép róla:

És mivel két variáció van a 30 centi széles padló miatt, azon is gondolkodtam, hogy két padló összetétele legyen a satu közepe vagy inkább egy padlón legyen és azt gyűrjem.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012

IMAG0293.jpg
    
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Felszereled a párnafát a satupadra, négy M10-es csavarral, lefogatod a függőleges átmenőcsavarral a satut, utána a két elöl lévő (vízszintes) facsavarral, előfúrással (szappannal, vagy faggyúval kenve a csavart/ha nem ragasztózol/, összeszorítva a fát/asztalos-szorítóval lefogod a satut/, nehogy repedjen). A csavarok ne legyenek kisebbek mint a satu furata. Jelen állapotban jobb ha két pallón fekszik a párnafa (nem kell szimmetrikusnak lenni). Nagy alátéteket (30(35)x10x2.5(3) használj, ne szokásos gépipari méretet, és használj rúgóst is! A cselesek, a homlok(vízszintes) csavarokat ragasztóval (technokol, palmatex, sulifix,stb) megkenik, nem lazul meg és a fát is fogja. Hatlapfejűt használj.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Aha. Az a baj, hogy én ezt holnap készre verem és lövésem sincs, honnan szerezzek 24.én párnafát, csavarokat, nem szabványos alátétet. Szerintem egyelőre megfogatom hátul, aztán majd kialakul.
(#) mps válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Az alátét szabványos, úgy híják, hogy fakötéses alátét, a csavart pedig állványcsavarnak.
Persze, ez a dátumon nem sokat változtat
(#) karesz01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Én ha az enyém lenne akkor valami 6-os vagy inkább 10-es vastagságú lemezt tennék a satu alá,és érjen mellé is.
Nekem úgy van és nagyon jó rajta egyengetni!
Most szereztem a cégtől hulladék 20-as lemezt,1mx80 cm-es az én satum alá az lesz téve nemsoká.Ja és a húzása is nagyobb szerintem.
(#) Doncso hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Szegény embert, hogy rémisztgetitek, nekem évek óta egy számítógép asztalhoz van fogatva három facsavarral a 80-100 as körüli satum és még mindig nem verte szét az asztalt, nincs neki semmi baja, pedig volt hogy kistehernek a berohadt kardán tengelyét ütöttem vágtam rajta, szintén fúrni faragni reszelni szoktam, szóval kap rendesen, szerintem nem kell annyira túllihegni, nem autószerelő műhelyt nyit, csak elektronikázik, ráér az a párnafa ünnepek után is. Mellesleg jobb kezes vagyok és az asztal bal sarkán van.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2012 / 1
 
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ne hagyd magad megvezetni , nem kell semmi extra a satu alá , nálunk a cégnél is csak 40-es gyalult deszka és a tetején múanyag linólium vam ennyi és nem több és ez ipari felhasználás nem hobbi , csak az érdekesség kedvéért elmondanám még a múanyag is 10 évet ki bir és gondolhatod mi azért nem sajnáljuk , nincs miért kiméletesen bánni vele .
Az elhelyezése lehet egyedi id de általában az asztal jobb oldalán van és a szélétől 10 cm -re kb ... de ez függ ugye az asztal méretétől is amit én feltettem az az asztal 3 méteres és ennek a szélétől mintegy 50 cm -re van .
Ez a kép egy régebbi , pont most van felujjitás alatt , vagyis már vadi uj , lefestve uj müanyag meg ilyenek !
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012

satupad.JPG
    
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Igen, mondjuk nálunk is a cégnél esetenként még linóleum sincs. Pedig mi is használjuk. Na majd kialakul.
Közbe rájöttem, amivel rögzíteni akarom a betonhoz ha kell, az a horgonycsavar.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Na ott a pont! nagyon jó!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Nem maradt abból a pallóból, ami az asztallap? Egy 20x30x4cm-es is megteszi. Ideiglenesen tedd fel, aztán ha gondolod erősítsd meg (mint írtam rettenetes dolgokra fog csábítani a satu, és akkor bizony jó, ha erős).
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A 'modi' legyen 'vér', legalábbis ami az érthetőséget, helyesírást, és a lustaságot illeti!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
Következő: »»   209 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem