Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   263 / 308
(#) SzervízMacska válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szerintem Knipex, vagy Beta. A Bahco-nál ez sajnos gyakori tipushiba, mert rendszeresen túl keményre edzik...
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Kaptál egy csomó márkát és ötletet, de valójában ezek mind csak "ideiglenes", vagy inkább "ritkán" csavarozós megoldások. A nyeles FIX csavarhúzók inkább szervizelni és javítgatni valók, nem pedig valódi terhelésre. Persze abból is vannak nagyon jók, de azok sem örökéletűek. Szerintem ha valóban sok a csavarni való, akkor kizárólag a cserélhető bit-fejek adnak racionális megoldást. Ezekből is vannak nagyon jók, de még a kommerszek is általában jobbak a fix csavarhúzóktól.
Javaslok egy kézbe illő univerzális nyelet keríteni, és abba cserélhető bit-et rakni. Aztán ha megkopik cserélni, akár többször is. Egy jó bittel, akár egész nap is lehet csavarozgatni, még gépi behajtás mellett is.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A bit -es megoldást már próbáltam, nem jött be. Az a baj, hogy amikor egy szekrény elé állok, legalább négyféle csavarhúzóméret kell. Kismegszakító, Fi-relé, segédérintkezők, különböző méretű sorkapcsok, visszajelző relék stb.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Ez a "szervizelés" kategória, ide beválhat a fix csavarhúzó. Azt gondoltam, napi 8000 db. 5x80-as faforgácslap csavart akarsz behajtani (kézzel).
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Abból a méretből napi 20 is elég.
(#) pilotitalia hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Ha nem is igazán szerszám de a műhelyemben használnám,az lenne a kérdésem,hogy Erről! a generátorról mi a véleményetek?
Mert lehet érdemes lenne egy ilyet rendelnem!
Minden segítő jellegű választ köszönök!
(#) elektrorudi válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Semmit sem tudok róla, de ránézés alapján, nem létezik, hogy ne érjen ennyit meg !
(#) nagym6 válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 15, 2014 / 1
 
Bővebben: Link
Ez alig drágább, de lehet, hogy jobb. Csak ez nem arbitrary, leírása szerint. Amit linkeltél, azt arbitrary generátornak írja, de elképzelni nem tudom ott hogy lehet a tetszőleges, azaz bármilyen jelalakot előállítani, beprogramozni. Ez még pc.-s kapcsolattal sem könnyű.
Mindenesetre alaposan nézz ott körül, mert sokféle van, lehet, hogy picit többért eléggé jobbat kapsz.
(#) efraim válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ugyanezt vettem én is, sikerült kifognom egy pontosat.
(#) nagym6 válasza efraim hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
És -most nézem alaposabban- ez amit én linkeltem 1-2MHz-ig megy, amit pilotitalia linkelt, az csak 50KHz-ig. Az még hangfrekire is kevés.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) pilotitalia válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a linket mint lentebb is írták,írtad amit én linkeltem az csak 50KHz-ig van,amit te linkeltél azzal valóban jobban járok!
Szerintem azt fogom megrendelni!
(#) efraim válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Van egy másik is, amikor vásároltam nem vettem észre, kicsit drágább, de "dobozolva" van, legalábbis van egy frontpanelje.
(#) nagym6 válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Még ilyet találtam, ez 10MHz, és sweepelhető: Bővebben: Link
Nagyon meg kell nézni milyen legyen, egyesek csak színuszjelnél tudják a megadott határfrekvenciát, többi jelalaknál lényegesen kevesebbet. Lásd itt kb. 6 sorral lejjebb. Vagy meg sincs adva minden jelalaknál a max. frekvencia, mint ennél, talán ott minden jelalak maximumot tudja, de nem tudjuk igazán mit tud.
Amit előbbi hozzászólásomnál linkeltem, ott legalább jelalakonként megadott. Színusz 2MHz, többi 1MHz.

efraim
Talán ez lenne? Bővebben: Link
Itt csak a színusz 500KHz, a többi jelalak 20KHz.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) pilotitalia válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia!
Igen amitelöbb linkeltél az jó választás Rendelek egyet és meglátjuk milyen lesz!
(#) (Felhasználó 46585) válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ezeknek egyetlen bajuk van: ez a használatban merül fel. Gombokat kell nyomogatni a beállításhoz és ez lassú. Ennél sokkal gyorsabbak a nagy tárcsával ellátott generátorok, ott egy tekerés és azonnal látod, hogy mit állítasz be, aminek nem is kell annyira pontosnak lennie, inkább csak úgy kb. Tehát gyors mérésekre ne számíts. Ha valamilyen szűrőket akarsz mérni, akkor nagyon jók, hiszen nagyon pontosak frekiben.
(#) pilotitalia válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igazad lehet de akkor meg vagy vesz az ember egy gyárit vagy épitünk egy közel gyárit,deegyiksem olcsó!Ha csak nincsen egy jó függvénygenerátor kapcsolás de mindenképpen veszek egy generátort csak azt nem tudom milyet persze nem csillagászati áron
(#) efraim válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem, én erre gondoltam, habár ez csak 200 kHz-ig jó. És mellesleg drága is. De tervbe van véve, hogy meglepem vele magam, ha a sárrrrrrkányom nem néz ide.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Azt kell eldöntened, hogy milyen célra akarod használni. Feleskeges funkciókért nem szabad pénzt adni. Hobbi szintre bőven elég egy Exar ic-ből felépített generátor. Ha meg nagyon alacsony torzítású szinuszt akarsz, akkor a gyárit nem tudod megfizetni. Azt is meg lehet csinálni, nagyon egyszerű eszközökkel, a célnak meg fog felelni.
(#) BEMcorp válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem mintha rontani akarnám az eBay forgalmát, de ITT nincs postaköltség, és ha jól tévedek, ezek ugyan azok a modulok, ugyan olyan áron.
(#) nagym6 válasza efraim hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Elrontottam, másikat linkeltem. Erre gondoltam előzőleg: Bővebben: Link
(#) pilotitalia válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem rontod én sem figyeltem oda az eBay-on az ingyenes szállításra pedig kilehet választani!
Mindenképpen rendelek egyet és remélem beválik Röviden ennyi!
(#) BEMcorp válasza pilotitalia hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ezzel a pár hozzászólással nekem is a fülembe tettétek a bogarat... pedig a 'spájzban' van egy XR IC, hogy majd csinálok egy függvénygenerátort magamnak.
De azért ez összehasonlíthatatlan az itthon készülttel.
(#) pilotitalia válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem offolni akarok de szerintem holnap megrendelem
(#) nagym6 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Én összeraknám az XR -t is, mert mint pár hsz.-el visszább katt kolléga írta, használatuk körülményes. Nekem mindkét féle van, de zömében az analógot használom. Egy akármi átvitelénél szkópon a mérendő áramkör kimenete, csak a generátor hangológombját forgatom oda-vissza, megkeresve a szintcsökkenést. Ennyi. Az itt említett DDS precíz, de ugyanez sok gombnyomogatással érhető el.
(#) kocsgab002 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Érdemes megépíteni szerintem az XR IC-vel felépített generátort, nekem bevált.
Itt egy pár fotó róla:
Bővebben: Link
(#) pilotitalia válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igen igazad van érdemes megépiteni az XR-el a generátort,nekem is meg van épitve csak annyira régen(még az elején épitettem),hogy nem igazàn figyeltem oda az alap dolgokra 15-20éve ergo újra épitem ha jól rém akkor Yagi félét!
De az igaz ha egy átviteli karakterisztikát vagy egy pl:-3dB pontot vizsgálunk arra jobb az XR-s!
(#) (Felhasználó 46585) válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ez így van. De én is csak akkor lettem ilyen "okos", amikor már elkészültem a sajátommal. Nagyon szép, meg kicsi ( még a minimániás korszakomból való... ) de mire az értékállítót végigtekerem, hát, lemegy a nap. Egyébként nagyon pontos, nagyon jó és azóta sem használom.
(#) Schnitt hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Tegnap beruháztam egy ilyen élezőre:
Bővebben: Link

Gyémántporos fémlapokból áll, 4 féle szemcsenagyság:
200-300-400-600
Ez jól kiegészíti a vizes kétoldalas Tojiro fenőkövemet (1000/3000).
Most már komolyabb élsérüléseket, csorbulásokat is tudok korrigálni a szerszámokon, késeken.
Remélem, tartós lesz, nem potyog le róla a szemcseszórás túl gyorsan.
A tartója stabil, alul gumis, nem csúszik az asztalon.
(#) Directors hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha én szeretnék egy M3-as csavarnak menetet csinálni menetmetszővel akkor hanyas fúróval kell előfúrnom? 2,5 ?
(#) efraim válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ha MENETMETSZŐVEL akarsz menetet vágni, akkor 3 mm az átmérő, ha MENETFÚRÓVAL akarsz menetet fúrni, akkor a furat átmérője durván 0,8 x 3 mm = 2,4 mm. Általában ökölszabály menetfúrásnál a 0,8-as szorzó.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
Következő: »»   263 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem