Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   262 / 308
(#) nzozz válasza Feki hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ipari ezüst forraszanyagot könnyen lehet szerezni, csak drága és nem darabra van.
(#) pittti válasza Feki hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Mivel a Weller pákák hegye eleve bevonatos, nem hiszem hogy ez a dolog működne.
Ezüsttartalmú forrasztóanyaggal dolgozom naponta, esze ágában sincs rátapadni.
(#) Feki válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Őszintén fogalmam nincs. De elképzelhető csak kérdéses, hogy nem-e valami ötvözet a pálca.
(#) Feki válasza pittti hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Igen és nem elképzelhetetlen ,hogy ipari ezüst van rajtuk csak iszonyat vékony rétegben , ezért gondoltam ennek a rétegnek a vastagítására , mivel nekem rendre szétkopnak a hegyek. Bár leginkább az a réteg kopik le amire nem tapad az ón.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) Feki válasza nzozz hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
ajajjj , elég rosszul hangzik.
(#) depi52 válasza Feki hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia a kérdésedhez sokat nem tudok hozzá szólni de segítségként ezt meg mutatom , ilyet használok én nagyon tartós főleg ha normálisan van használva, és valami hasonló elv lehet a titka mint amit te írtál.
(#) samsys válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Üdv
Ez a 22-es csapdája. A mofém csapokhoz lehet kapni felújjító készletet.
De akkor minek raknak "egy" írányú csavart a csapokba ?
Igazából ahogy Szamóca írta, fogóval eltávolítható. De nem ez lenne a megoldás.
(#) Frankye válasza samsys hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2014 / 1
 
Azért az a "szó nélkül", szolid megfogalmazás, mikor a kezelhetetlen csavarok, egyebek feladják a leckét a legdörzsöltebbeknek is. Olyankor még a meszelt fal is elpirul a szótlanságomtól.
(#) Feki válasza depi52 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia ! A képből nem kivehető ,hogy bevonatos volna. De már több helyről hallottam ezt a mítikus mesét . Valahogy ki fogom próbálni azt hiszem !
(#) pittti válasza Feki hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Pedig hidd el hogy van rajta bevonat. Nem ezüst, hanem valami speciális ötvözet.

Ezért nem szabad feszegetni a páka csúcsával - megsérül a bevonat, és lukad a pákahegy.
(#) Feki válasza pittti hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Nem azt mondtam ,hogy nincs rajta. Hanem ,hogy nem látszik. Nem is feszegetnék semmit 2-3000ft-os weller pákaheggyel.Ámbár valaki nem tudja, hogy azt a réteget mivel lehetne pótolni amire nem tapad fel az ón ?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) mrex hozzászólása Feb 6, 2014 / 2
 
Emberek!

Hála az égnek végre sikerült Ø1mm-es keményfém csigafúrót venni.
Ami a RET-ben és a Conradban kapható Ø3,2mm-es szárral az csak keményített bevonatos szerszámacél azaz gagyi kategória.

Ez nem. Ez cnc fúró és teljes vídia azaz keményfém.

Nagyon rég kerestem már.
Az elérhetősége Bővebben: Link

Ma megjött és nem a gagyi kategória.

Igaz állványban célszerű használni, de a tartósságát össze sem lehet hasonlítani a fent említettekkel.
Sajna 0,8 as átmérőben nenicsen de én eddig is az Ø1-est használtam.
Ha eltörik igen jó karctűt lehet csinálni a szárrészből.
Rövid a dolgozó rész kevésbé törékeny

Üdv Laci

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
(#) satlokk hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Megtöröm a kis csndet.A mai nap jártam véletlenül az Obiban és megleptem magam egy neve sincs melegragasztópisztollyal.Remélem hasznos kis segéd eszköz lesz szerény kis műhelyemben.
(#) mikrokapcsolo válasza satlokk hozzászólására (») Feb 8, 2014 / 1
 
A szigszalag után a második leghasznosabb eszköz. Használd egészséggel. Egyébként a nagyobbal jobban jártál volna szerintem, mert abba olcsóbb és könnyebb szerezni patront. Bár nekem is ilyen van pont.
(#) satlokk válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Köszönöm válaszod,de csak ilyen volt és vettem hozzá patront is van bőven a boltban.
(#) Saggitarius válasza satlokk hozzászólására (») Feb 8, 2014 / 1
 
Egy nagyobbnal nem kizarolag a patron lett volna a kulonbseg, hanem a teljesitmenye. 1., hamarabb felfut 2., nagyobb adagot tudsz gyorsan felhasznalni egyszerre.
Ugyan ilyen volt nekem is magyarorszagon, ottani tapasztalatom miatt ajanlottam volna egy nagyobb teljesitmenyut. Ha nem varsz elegendo ideig a felfutessel, es egyszerre nagyobb adagra is van szukseged, konnyen ugy jarhatsz mint en, eltortem az adagolo tengelyet. Nem volt nehez
(#) nagym6 válasza satlokk hozzászólására (») Feb 8, 2014 / 1
 
És oldható is az ezzel történt kötés, pld. forrasztópáka külön erre szolgáló hegyével.
Hőlégfúvóval pedig utólag tovább javítható a ragasztó terülése, ha egyéb részek miatt lehetséges.
(#) fecameca válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 8, 2014 / 1
 
A saját pisztolyával nincsen szaga, a forrasztópákára viszont ráég. Pedig van, amikor hozzáférhetetlen helyeken, ahová a saját pisztolyával nem férsz, bizony pákázni kell. Az jó, ha tartasz neki külön pákahegyet, de ha előveszed, akkor úgyis füstölni fog. Én annál lustább vagyok, ha kímélni akarom a Weller hegyet, akkor a pisztolypákával melegítem a ragacsot, annak a hegye úgyis elég, általában nem bírja ki egy napig sem.
(#) jethro válasza pittti hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Mióta a nedves szivacsról áttértem a száraz farmer darabkára egy weller hegyemen se ment szét a bevonat.
(#) Bakman válasza jethro hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Ezt én is csak megerősíteni tudom, hasonló módon jártam. Nekem a második pákahegynél lett gyanus a dolog.
(#) Ricsi89 válasza jethro hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Nedves szivacsot én sem ajánlom, nekem a solomon hegyekről szedte le a bevonatot. Azóta vagy egy ronggyal, vagy papírzsepivel törlöm le a hegyet, ha kell.
(#) pittti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
A papírzsepi vált be legjobban nekem is - ráadásul használat után el lehet dobni.
Nem szöszöz, nem hűti vissza a hegyet - szóval igen jó.

(ráadásul ha a szivacsot nem desztvízbe áztatod, a pákahegyre rászárad a vízkő ami egyéb problémákat is okozhat)
(#) gkari válasza pittti hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Ha az a szivacs viszkóza, felesleges nedvesíteni.
(#) Bakman hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Tudom, bemutató topik, de én inkább kérdeznék itt új topik helyett.

Ki milyen márkájú csavarhúzóra teszi le a szavazatát? Próbáltam olcsót, több félét is, viszonylag gyorsan elkoptak. A legutolsó pedig két hónap után egyszerűen eltört (Bahco, lásd kép). Ami most kell: szigetelt PZ2 -es. Nos?
(#) Schnitt válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A Bacho szerszámokra van törésgarancia. Vidd vissza, és kapsz újat.
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Heh ilyet annó én is csináltam... Azóta sok sima csavarhúzóm van
Csillagból, ami nálam jól bírja, valami noname márka Az előbb beletöri a csavart akármibe, hogy a hegye törne le. Bár igaz, régi darabok.
(#) sny válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Beta. (Black point) 10 éve használom őket szinte minden nap. Kopásnak csak minimális jelei vannak.
(#) pittti válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nekem ez jött be a legjobban. Nem a legolcsóbb (bár van sokkal drágább is), viszont van belőle síma, mágnesezhető, szigetelt készlet is. Nagyon szívós az anyaga, még egyetlenegy nem törött belőle, a hegyük pedig kemény, nem kopik - nemegyszer a csavar fejét eldaráltam vele (metrós készletnél ez pont fordítva van, a csavar feje marja símára a bithegyet!).
(#) Bakman válasza pittti hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Idézet:
„A Bacho szerszámokra van törésgarancia. Vidd vissza, és kapsz újat.”
Többe kerülne a postaköltség (tőlem messze van a bolt), mint maga a csavarhúzó. Inkább kipróbálnék valami mást.
Idézet:
„Beta. (Black point) 10 éve használom őket szinte minden nap. Kopásnak csak minimális jelei vannak.”
Jónak tűnik, valószínűleg teszek egy próbát.A bőség zavara. Köszönöm, alszom rá egyet és meglátom, ki lesz a nyerő.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
Következő: »»   262 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem