Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   143 / 196
(#) Inhouse válasza 1984white hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
A mi lapszabászatunkban szokott lenni egy sarok, ahol a maradék/hulladék lapdarabok vannak, általában találni hasznos dolgokat. Ami nálatok van, ott eltüzelik?
Egyébként elég durva lesz 30cm-es hangszóró az ajtókba...
(#) run hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy SONY CDX-GT111 típusú fejegységem amiről szeretnék meghajtani egy erősítőt ami egy diszkrét mélynyomót fog meghajtani.
(Természetesen egy korrekt előfokon és szűrőáramkörön keresztül)
A probléma az hogy a fejegység nem rendelkezik LINE OUT csatlakozással és a hangszóró kimenetek földfüggetlenek, ha bármelyik földre ér a vezérlés letiltja a csatornát.
Szeretném ha mind a 4 csatorna működne így sajnos az erősítő magas bemenete nem jó megoldás.
A probléma megoldását abban látom hogy a fejegység végfok IC-jének (TDA8589) jelbemenetét kivezetem 2db RCA csatlakozóra és arra kötöm rá az előfok nagy impedanciás bemenetét.
Jó megoldás lehet ez ebben a formában? Mik a buktatói?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Nemtudhatod válasza run hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
(#) run válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Őt már átnèztem ès számora annyi derült ki, hogy a hangerő szabályzó ès bemenet választó kimenő lábai egyből a vègfok bemenetekre vannak kötva. Ebből gondoltam hogy elmèletileg működhet. De fogalmam sincs gyárilag hogy szokás megolfani.
(#) run válasza run hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Megtaláltam a megoldást megnèztem egy az enyèmmel szinte azonos fejegysèg service manualját (CDX-GT121) ès ennek pontosan úgy èpül fel a LINE OUT kimenete ahogy èn szerettem volna elkèszíteni.
(#) Nemtudhatod válasza run hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nalátod akkor hajrá!
(#) 1984white válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
A 300mm darabból természetesen kivágnám a megfelelő alakot .
Elég egyedi lenne az autó 30cm mélynyomóval elől, ráadásul sztereóban két oldalról
Az itteni bútorlapszabászatban nem szoktak rendelni rétegelt lemezt mert senkinek sem kell az ára miatt. Nincs nekik így maradék sem.
(#) Horvath-b89 válasza 1984white hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Köszi a segítséget.
Lekötöttem a végfokokat és valóban nincs baja a tápnak . Most megnézem a tranzisztorokat. Remélem hamar meglesz hogy mi a gondja
(#) 1984white válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Az összes végfok rossz? Nézd meg egyesével is. Ha fetes, akkor figyelj a mérésre (panelon kívül mérd a feteket is) mert másképpen kell kimérni a feteket. Elnézésed, ha tudtad ezt, nem kioktatásnak szántam. Sikeres javítást!
(#) Horvath-b89 válasza 1984white hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Tranzisztoros a végfok. Végigmértem mindet. Csak egy ment ki.
(#) 1984white válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ahol volt a hiba, javaslom a többi végfok tranyó cseréjét is.
(#) Inhouse válasza 1984white hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Idézet:
„Elég egyedi lenne az autó 30cm mélynyomóval elől, ráadásul sztereóban két oldalról”
Láttam már ilyet!
(#) fear1991 hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
sziasztok! Van 1 Hifonics cronos autós erősítőm (monoblock) adtam neki + , - remotot is, rákötöttem egy mélysugárzót és halkan visít,sípol mi lehet a probléma? rca kábel nincs rádugva
(#) erősáram hozzászólása Okt 18, 2015 1 /
 
Üdvözlök mindenki egy kis segítségre lenne szükségem!
Van ez a drága jó autós erősítőm aminek az a baja ,hogy nem szól . TÁP. Oké. De a bemeneti jel már nem érkezik meg a végfokhoz.Méréseim alapján diódák lehetnek a hibásak,de nem találok ilyen tipust :RD7R5jSB1.Segítséget szeretnék kérni tőletek javításában.Pioneer gm4200.
Köszönöm előre is.
(#) Ge Lee válasza erősáram hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Diódák nem szoktak lenni a jelútban, de a rajza alapján végig tudod követni.
(#) erősáram válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Sajnos ic-t nem tudom,hogy kell mérni mert rca az ic-k be megy be és onnan elveszítem a fonalat. Diódára valami megoldás milyennel helyettesitsem.
(#) zozogtti hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Sziasztok van egy sal wrc 500 három csatornás erősítőm.
Kiment az egyik bizti ami a mélynyomót hajtja. Rendesen működik a másik 2 csatorna rendesen be is kapcsol az erősítő piros led és utána át vált zöldre csak a sub csatornán nem jön jel.
4 csatorna van benne ahogy nézem ebből 2 hídba kötve, irf540n fetek vannak benne.
Szerintetek a végtranyó szált el vagy van külön táprésze annak a csatornának és azért nem szól ?
Bocsánat ha valamit bután fogalmaztam.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Beringer 600 válasza zozogtti hozzászólására (») Okt 31, 2015 / 1
 
Heló!
Ha a vég fettek,szálltak volna el az zárlat,és akkor nem váltana zöldre a led.
Nekem is volt már ez a gond még régen,és a bemeneti giant szabályzó potival volt gond,mivel sztereó,és meg szakadt az egyik pálya,és így természetesen nem ment a hidalt oldala.
Vagy a sub kapcsoló nem e kontaktos.
Remélem tudtam segíteni.
(#) zozogtti válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Erre nem is gondoltam köszi az infót neki is állok,hogy megkeressem a hibát.
(#) zozogtti válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia megnéztem a potit az jónak tűnt és mivel volt benne még egy ugyanolyan felcseréltem őket és akkor se ment.A kapcsolók is rendben voltak. Ekkor azt gondoltam 1000 forintot még megér,hogy kicseréljem a feteket és láss csodát működik
Még egyszer köszönöm a hasznos infókat.
(#) Majcc hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Még szeptember elején kérdezgettem egy Phase Evolution CC280 típusú erősítővel kapcsolatban.
Műszerész munkatársamnak megmutattam. Szisztematikusan elkezdte átvizsgálni és arra jutott, hogy az előfokban van egy sávszűrő, mely fémházas potméterekkel van szerelve. Ez a párásabb csomagtartótér miatt (nincs garázs, stb.) galvánelemet képezett a forrasszal és zárlatos lett. Ez okozta a problémát. Kissé feljebb kellett emelni, így már működött is az erősítő.
Ötleteket, segítséget köszönöm mindenkinek és ez a probléma a megoldással remélem másnak is hasznos lesz.

Üdv
(#) zozogtti hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Sziasztok van egy pioneer gm-x404 4 csatornás erősítőm és az vele a problémám,hogy bekötöm rendesen bekapcsolom a magnót és nem csinál semmit.
Rácsapok egyet akkor bekapcsol és működik rendesen egy darabig,utána megint egy ütés és megint működik.
Nyákon törést vagy szakadást nem találtam. Viszont a nyák táp bemeneti résznél + - fel volt égve a negatív 2 centin ami át van benne hidalva.
Szerintetek kontakt hiba vagy ki lehet olvadva valaminek a lába ?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza zozogtti hozzászólására (») Nov 25, 2015 / 1
 
Egyértelműen kontakt hiba. Keress repedt forrasztást/fóliát. Nem lesz egyszerű. Olyan is lehet, hogy egy-egy nagyobbacska alkatrésznél körben elrepedt a forrasztás a lába körül.
(#) zozogtti hozzászólása Nov 25, 2015 /
 
Köszi megnézem
(#) David 3g hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok. Kocsiba az erositom össze szedi a zavarokat. Mit tudnák kezdeni vele hogy ne sipoljon?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia! Szüntesd meg a földhurkot! Nem beszéltünk már erről?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
De. De minden ugy van ahogy beszéltük. A tapok stb
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Húzd ki az RCA csatlakozót az erősítőből és ellenőrizd az aljzat test pontja hibátlanul szigetelt-e a járműtesttől!
(#) zozogtti hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Szia Inhouse igazad volt tele volt elvált forrasztásokkal orvosoltam most már jó

Beringer 600 igazad volt a poti volt a rossz még egyszer köszönöm mindkettőtöknek
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) zozogtti hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Sziasztok lenne még egy problémám a wrc 500-al.
Akksi új, táp kábel 10 mm2, hangszórók jók, rca kábel új,
Bekacsolásnál volt,hogy 30 másodperc után váltott át pirosról zöldre a led. Nagyobb mély hangoknál bereccsen bepattog a hang. Biztos,hogy az erősítővel van a gond mert másik erősítővel nincs ez a jelenség. Minden kondi cserélve lett. A bekapcsolási probléma megszűnt de a recsegés megmaradt. Táprészénél a 4 db 1000 mf is a függőleges tekercs mellett de a 2 db 2200 mf azt még nem cseréltem ki.
Remélem tudtok valamit mondani erre a jelenségre.
KÉP
Következő: »»   143 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem