Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1325 / 2489
(#) Jaksi válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Én 2db 50-100K LOG potit tennék bele. Ha csak hangosításhoz kontroll ládához használod akkor bármilyen árnyékolt kábel megteszi szerintem.
(#) djnyary hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Üdv! Rábukkantam itthon 2 db ilyen trafóra, szeretnék egy végfokot építeni hozzá. Ti mit ajánlanátok megépíteni? Egy Quad 405 200W-os változatán már túl vagyok és nagyon meg vagyok elégedve vele abban 2x42V AC 330 VA-es trafó van. Ez a trafó viszont szerintem kevés lenne hozzá gondoltam még a TDA 7294-re is. A trafó mint a képen 240 VA összesen 2x28V 3A-es és 2x8V 2A AC kimenetekkel rendelkezik. Van 2 db-om belőle. Szerintetek mit érdemes köré építeni? A választ előre is köszönöm!
(#) czibereg hozzászólása Máj 23, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem. Itt ez a kapcsolás,Bővebben: Link, ami +-45V-al működik, de nekem csak 24Vos trafóm van, ami kb 34V egyenirányítva.
Ezzel a feszültséggel is működni fog normálisan az erősítő, csak kicsit hamarabb torzít, ha nő a bemeneti jel vagy mi történik? Még kezdő vagyok erősítő építésben
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) Beringer 600 válasza czibereg hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Hali!Sajnos azzal a trafóval nem fogod tudni be indítani az elképzelt erősítőt,oda olyan trafó kell,ami szimmetrikus felépítésű. az-az AC2x32v=+-45vDC.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) czibereg válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
bocsi rosszul fogalmaztam előző hsz-ben, AC 2x24=+-34VDC a trafóm
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) reloop válasza czibereg hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A Head erősítőjét is ajánlhatom a szimmetrikus végek kategóriájában Bővebben: Link
Láttam már a végén darlington párral is. Kiváló visszajelzés érkezett róla.
(#) sprofan válasza djnyary hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Ha a quad tetszett, próbáld ki ezt is: Bővebben: Link
Nekem nagyon tetszik, szerintem neked is fog. Picit magasabb a tápfeszültséged, de elmegy 40V-ról is.
(#) blasz válasza sprofan hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Szia Reloop megépitettem az St151-et,kicsit sok az egyenfesz az én szememnek,-28mV,hova kellene nyúlnom hogy lejjebb vegyem?A nyugalmi az 40mA.A 60v verzió

DSCN1415.JPG
    
(#) 13_Balu50 válasza czibereg hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Helló!
Jó kis kapcsolásnak tűnik, ha egy kicsit több időm lesz, talán megépítek egyet belőle.
Üdv.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
50mV alatt nem sok . R3 2,2k ellenállással tudod finomítani. A fotódon bal oldalon alul található.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Bocsi Reloopnak szántam az üzit
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Köszönöm,Koncsar kolléga is mondta, de biztos ami biztos.Hidegen 60mV ról ,aztán lemászik 0.6mV ra. Hagyjam?
Egész jól másodjára indult
Mennyit kellene ennek tudnia kb.wattban?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Ekkora feszültség nem zavaró. A T1 és T2-őt kéne egyformára válogatni, attól várhatnál jobb eredményt.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A leadott teljesítmény szokványosan alakul.
(#) titi11 hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Lenne egy kérdésem az erősítő amit építettem egy kis idő után elkezd halkan zúgni a hangfalakon Lettséges, hogy a trafó beszórja a végerősítő panelt? Mivel tudnám a zúgást megszüntetni? Ha tudna valaki ebben őrletett adni
(#) djnyary válasza sprofan hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Köszi átnézem ezt is bár a B5 egész megnyerőnek tűnik a trafóimhoz viszonyítva.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Az MJE340-50 páros hűtőfelület nélküli használata okozhatja a 60mV os lengedezést szerintem. A Tanárom is mondta, hogy 60V használatnál már hűteni kell a drágát.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) Koncsar válasza titi11 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Szia! Ha elbarikádozod egy aluminium lemezzel a trafót és a végfokot, lehet, hogy pár % nyersz. Talán. Nem biztos, hogy az a baja. Lehet, hogy valami simító kondi kiszáradt. Ez csak egy ötlet. Húzzál ki a végfokból minden jelet, és próbáld ki így is.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) titi11 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Nagyon köszönöm!! Megpróbálom hátha segít!
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Hello!Lenne egy nagyon alap kérdésem ! Van nekem egy lágyíndítóm és nem tudom bekötni.Nem tudom hogy a 0V-hoz melyiket kell bekötni ?
A fázist kell oda bekötni?(Ez egy 2 trafós koppanásgátlós panel lenne)
Egy Robson 1000B turbó-t vettem és azt szeretném megkérdezni hogy esetleg van-e valakinek ilyen és ha igen akkor a középső felső panelon mi volt/nem akarja-e leadni esetleg?


Köszönöm a válaszokat!
(#) Szabi1 válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Általába a lágyindítónak 4 érintkezője kell legyen a reléhez kell menjen a transzformátor PRIMER-Fázis kivezetése (L) a 0V hoz kell menjen a Nulla (N), általába a hálózattól a transzformátorra kell legyen vezetve egyenest, csak az egyenirányító diódák kapcsolódhatnak oda. A hálózat BE résznél a fázisra kell menjen biztosíték.
(#) jog27 hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy kis hordozható erősítőt. Lényegében mp3/mp4 lenne a bemenete és elemről vagy valami kis akkuról szeretném táplálni. Két 16Ohm-os hangszóróm van oldalanként, így eredőben 8Ohm lenne oldalanként.
Én TEA 2025 IC-re gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy pl. komplementer tranzisztorokkal nem lehetne egy kicsivel többet kicsikarni belőle? Félreértés ne essék nem hiper teljesítményre gondoltam, csak az adatlapja szerint 9V-on tud 8Ohmmal 1,3W-ot oldalanként. Ilyesmi módon nem lehetne ezt kicsit fentebb emelni?
Köszi szépen!
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Szia! Tranzisztorok nem segítenek rajta, mert a tápfeszültség és a terhelő impedancia (hangszóró ohm ) behatárolja a kivehető teljesítményt. Egy lehetőség azért még van
Az adatlap 5. ábrája szerinti hídkapcsolás (Bridge Application). 9V tápfeszültség és 8 ohm terhelés esetén több mint 4W-ot ígér. Persze ez arányosan gyorsabban meríti az elemet, vagy akkumulátort.
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Értem. Ez már nekem is eszembe jutott, hogy csinálok két hídkapcsolást. Persze ahogy írtad ez jobban meríti majd a tápot, de majd kitalálok valamit. Abban esetleg kérhetnék még egy kis segítséget, hogy hangerőszabályzó gyanánt mekkora kétpályás, logaritmikus potmétert kellene elé raknom?
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
A hangerőszabályzó széles határok között választható. A kisebb értékű (10k) jobban csillapítja az összekötő vezeték által felszedett zajt, a nagyobb (100k) kevésbé terheli a kimenetet. Ajánlott értéknek a 47k tekinthető.
(#) blasz hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Szia Reloop kérdezném szerinted hogy a legjobb a tápot rákötni egymás felett levő végpanelre?Mind két panelnek külön vezeték,+ - föld,vagy egyik panelről a másikra lehet kötni a tápot? Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! A tápot épp úgy csillagpontosan oszd szét mint a testet. A panel felé menő +/-/test vezetékhármas összesodorhatod kissé.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Értem,volt olyan végem hogy a zajokat akkor tudtam csak kiszűrni ha a földet egyikről a másik panelre vittem,ellenkező esetben percegett
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 / 1
 
Kedves (Reloop) István!
Köszönöm a segítséged, a hibámat nagyon gyorsan orvosoltad. Kítűnő lett. Minden a helyes értéken áll. +++
Köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Tekintsd szerencsének, ha a földhurokban folyó áramot így tudtad minimalizálni. A "percegés" hibásan konstruált tápból eredhetett.
Következő: »»   1325 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem