Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   4 / 137
(#) dokidoki válasza obenhof hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
A bootloader 74880 -on szólal meg induláskor, ha jól indul akkor továbblép 115200 -ra és itt lehet kommunikálni vele. A esetleg egy nodemcu -t tettél rá akkor a boot után 9600 -on beszélget.
Egy usb-uart mindenképp jó ha van a háznál.
(#) nedudgi válasza obenhof hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Prolific átalakítóval több alkalommal tapasztaltam, hogy értelmetlen válasz jelenik meg a TeraTerm terminálprogramban. Átváltva egy másik programra, a válasz egyből emészthető lett.
(#) obenhof válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Az miért van, hogy nem tudok gépelni a terminál ablakba? (tera term, realterm)
(#) nedudgi válasza obenhof hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Dehogynem tudsz. A begépelt karaktereket nem küldi vissza a modul. A terminálprogramban kell beállítani a helyi megjelenítést: Local echo, vagy valami hasonló.
(#) jocipoci hozzászólása Feb 10, 2016 / 1
 
Sziasztok
Segíteni szeretnék másoknak. Vettem ESP-07 modult amivel némi küzdés után sikerült kommunikálni.Itt találtam megoldást .
(#) kissi válasza jocipoci hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
A weboldal nem érhető el !
(#) dokidoki válasza kissi hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Nekem megnyitja.
(#) jocipoci válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Most nekem sem nyitja meg
(#) dokidoki válasza jocipoci hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Akkor zárjuk rövidre Bár így az oldal linkjei nem működnek, de a lényeg olvasható a mellékletben.
(#) dokidoki hozzászólása Feb 10, 2016 / 1
 
Akadt egy történet ami megosztásra vált érdemesé, mert félig sikertörténet, ellenére ahogy kezdődött.
Vettem két modult, mert olcsó és ugyebár van benne fantázia. Egy esp-02 és egy esp-08-at.
Kezdetnek a kisebbik modult felpakoltam egy dugdosós próbapanelra, szoktam tenni a táppal sorsosan egy védődiódát, több okból most, mert egy töltött LI-ion celláról gondoltam kipróbálni és ugyebár előfordul, hogy a plusz a mínusz és fordítva is. Meg a feketét a pirossal is jó kombináció... De most a panelon sikerült elnéznem az összekötést, és az első alkalommal ráküldtem fordított polaritással a tápot.
Erre az eresztett egy enyhe füstöt, hangyányi szisszenéssel. Vállat vontam, mondván ez most nem sikerült. Félretettem, és egy kis pihentetés után inkább a esp-08 gyötörtem de mostmár körültekintőbben.
De nem hagyott nyugodni, és elővettem most este a 02 -t Multival megméricskélve nincs zárlat és komolyabb eltérés... Bátorkodtam kipróbálni, odafigyelve a modul áramát mérve piszkálgattam. Nem kötöttem be csak az uartot, és a gpio15 lábat a testre GND-re egy 10K keresztül. A modul meg sem nyikkan, az áramfelvétel szinte nulla. gpio 0-és 2 lábat piszkálva néha 2-3mA áramfelvétel keletkezett. Mintha valami működne... Nos a gpio15 nek vélt lábat pozitívra emelve a modul életre kelt, és elküldte a szokott választ a soros portra.
Szóval elmondhatjuk, hogy jól bírja a fordított tápot rövid ideig. És ezt a picit nem a benn rejlő füst működteti.
(#) zenetom válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Van benne tartalék füst.
(#) phr3ak válasza obenhof hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Kezdetben 74880 bauddal indul és ha nincs programozó módban akkor átkapcsol a user application a beállított sebességre, jellemzően 115200 -ra.
(#) phr3ak hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Némelyik wifi accesspointra csatlakozva a modullal, tehát STA módban, azt tapasztalom, hogy a modul nem válaszol ARP kérésekre és nem elérhető mindaddig amíg, létre nem hozok egy statikus bejegyzést a gép ARP táblájában amiről próbálom elérni. (AT firmware). Találkoztatok a jelenséggel? Megjegyzem, hogy jött ki új AT firmware, de nem javította a hibát.
(#) jeges hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Arduino 1.6.5 használnám ezt a könyvtárat de szinte a minta példáknál is mindig hibba kod jelenik meg!

https://github.com/esp8266/Arduino/tree/master/libraries/ESP8266WiF...amples


  1. In file included from C:\Program Files\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src/ESP8266WiFi.h:39:0,
  2.                  from WiFiClient.ino:9:
  3. C:\Program Files\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src/WiFiClient.h:24:18: fatal error: memory: No such file or directory
  4.  #include <memory>
  5.                   ^
  6. compilation terminated.
  7. Error compiling.
(#) dokidoki válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
A gond a némelyik accesspointal van. Pl. a Thome ZTS modemroutere került kipróbálásra pár napja nálam. DHCP-je a lanon folyamatosan cserélgeti az IP-ket, a wifije meg szakadozik... Visszakerült a jó öreg Dlink... Illetve mögé. Úgy látom, hogy ez a jelenség terjed, mert több újabb egyébkategóriás eszköznél is fellép ilyesmi jelenség.
(#) dokidoki válasza jeges hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
A 3. sor nem arra hivatkozik, hogy az ominózus WiFiClient.h nincsen meg abban a könyvtárban amire az elérési útvonal mutat?
(#) icserny válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 15, 2016 / 1
 
A 4. sorban jelzett #include <memory> sorral nem tud mit kezdeni. Nincs ilyen állomány, sem ilyen nevű mappa.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) dokidoki válasza icserny hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Igen, kissé még kókler vagyok a programozáshoz és az arduino-hoz. Bocsánat a félrevezető kérdezésért.
(#) icserny válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Konkrétan melyik állományban fordul elő ez az #include <memory> sor? Mert az lehet hibás...
(#) dokidoki válasza icserny hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Mr. Jeges fórumtársnak akadt problémája az esp-arduino programozással, Én csak belekotnyeleskedtem.
(#) Droot hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Sziasztok!

E-bayről rendeltem egy ESP04-es modult.
Úgy kötöttem be, hogy Vcc 3,3V, CH_PD 3,3V, az antenna ideiglenesen egy kis 4 centis drót, GND-t a GND-hez, és az Rx Tx lábakat egy FT232 modulba kötöttem.
Próbáltam vele kommunikálni 9600 és 115200 baudon is, igazából minden jólismert baud értéket kipróbáltam és nem hajlandó kommunikálni. Semmilyen parancsra nem válaszol. 115200-on a csatolmányban látható adatokat küldi ki bekapcsolás után.
(#) icserny válasza Droot hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
GPIO 0 = High, GPIO 2 = High, GPIO 15 = Low beállítással próbálkoznék, ez a "normál indítás".
Bővebben: Link
(#) Droot válasza icserny hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Probléma megoldva. Köszi szépen, ez volt a gond!
(#) Droot válasza icserny hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Valamit elrontottam firmware frissítéskor.
Most azt írja ki, hogyha normál módban indítom, hogy " ets Jan 8 2013,rst cause:1, boot mode3,0)

ets_main.c "

Újra flashelni pedig nem bírom.
(#) Droot válasza icserny hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Egy angol fórum bugyrain találtam meg, hogy az FT323-vel történő frissítés okozhat furcsa eredményeket.
PL2303-al ment az unbrick elsőre.
(#) jeges válasza Droot hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Tudod tesztelni ezeket a soros portos interfaceket egyszerüen hogy kiderül e mi a zür driver vagy maga az ic nem komunikál rendesen!
tx rx össze kötöd egy jump és egy soros port progival pl "terminal" néven fut amit elküldesz karaktert az vissza kel hogy adja akor rendesen müködik soros komunikáciod az adot cél icéden ft232.... pl2303 ...c340!
(#) jeges válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Meg volt a hibba ez a könyvtár csak esp boardhoz jó acért nem fordit arduino boardra uno..mega!
(#) Droot válasza jeges hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Nem most foglalkoztam először sorosporttal, ezzel kezdtem, de köszönöm!
(#) Lamprologus válasza Balázs hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Odáig eljutottam, hogy soros vonalon kommunikálok az ESP8266 modulal, meg is érkezik az HTTP kérés ... tudok is válaszolni rá ...
Na, most kéne újból egy kis segítség!
Kéne szerkesztenem egy weblapot, amit a PIC tud majd küldeni a PC felé.
Tehát lényeges, hogy rövid legyen, tudjon olyant, hogy visszafelé is küldjön infót (pl. egy kimenet ki/be kapcsolását meg lehessen oldani). Milyen nyelven, milyen progival érdemes ennek nekiállni?
(#) icserny válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Itt található egy kitűnő tutorial. (Lua firmware kell hozzá...)
Következő: »»   4 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem