Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   23 / 93
(#) roland0327 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Akkor holnapra kiszámolok egy osztót, egy 1.5V-os elemre.
(#) Attila86 válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Nem szabad egy labortáp kimenetére kondenzátort tenni, főleg ilyen hatalmas értékűt nem. Ezen felül a 4700µF-os kondi használata a műszer előtt azért sem jó mert ugyan lehet hogy nem fog ugrálni, de így csak magadat vered át.
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Aha értem, ALKOTO is ezt ecsetelte. Azér kérdeztem mert nem tudom a labortápok működését. Hogy érted, hogy magam verem át?
(#) Attila86 válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Úgy értem, hogy jól megpufferolod a kimenetet, és ezzel lehet ugyan hogy nem fog ugrálni, de ha változik a feszültség, azt sem fogod látni azonnal. Lehet hogy már nem 30V hanem csak 4V van a kimeneten, de a panelmérő még mindig 30V-ot mutat.
(#) Doncso válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Azt még senki nem említette, ezért megemlíteném, hogyha te, egy 4700µF-os kondit teszel a kimenetre, az fel fog töltődni, majd ha egy kis áramigényű áramkört szeretnél tesztelni, amihez beállítasz mondjuk 100mA áramot, hiába. mert ha valami nem klappol az áramkörbe, akkor a labitáp áramkorlátja nem fogja megvédeni, hanem a puffer kapacitása odavág neki, ami nem 100mA lesz, ezzel akár egy drágább alkatrészt megölve bosszankodhatsz, holott, ha nem lett volna ott a kondid, akkor 100mA-nél megáll a táp, így megvédve az áramkört. Akkor ott van a másik oldal, amit Attila mondott, beállítasz 5V kimenetet, de a műszer még mindig az előzőleg beállítottat mutatja, mivel annyira van feltöltve a kondi. Bár ez még annyira nem is alattomos, mert látható, de amit az előbb leírtam, az nem éppen látványos, és könnyen becsaphatod magad. Azt gondolod, hogy 50-100mA nél meg fog állni a táp ha baj van, nyugodtan rákapcsolod a tesztelni kívánt áramkört, aztán csak lesel honnan az energia amitől csattan egyet
Szóval óvatosan azzal a kondival.
(#) Mucu válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Amit leírtál mind megcsináltam. 35-36 láb 100mV ra beállítva. Rövidrezártam az Rx2a-t és a mérő-bemenetet. -000 értéket ír ki, néha villog az előjel. Tehát eddig eljutottam. Ha a bemeneti rövidzárat széthúzom akkor egyből ugrálnak a kiírt számok. Ezután feldíszítettem az osztótag ellenállásokkal, 2 voltos állásban 1 db ceruza elemmel 1 a kiírt érték.
(#) mex válasza Mucu hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Milyen értékeket használtál az osztóban?
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Így már világos köszi!
(#) roland0327 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Csak kipróbáltam és nem ugrált de felesleges volt.
(#) roland0327 válasza Mucu hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szerintem az osztóban rontassz el valamit. Próbáld meg, hogy:
Rx1: 100R
Rx2a: 100K
Rx2b: semmi
Így tegyél rá, egy elemet. Az 1K-os poti tekerd kb. középre.

Betetted a 100ohmos ellenállást amit a multkor kérdeztél?
(#) Alkotó válasza Mucu hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ha a rajzom szerint 000-át mutat, és csak az előjel villog, akkor ott már nem lehet nagy hiba. Az alapkijelző helyesen működik.
Nem egészen világos, hogyha ezután berakod az osztót (mint írod 2V-hoz), akkor miért mutat "1"-et 1500-helyett. Az "1"-es kijelzés azt jelzi, hogy a bemenetre több mint 200mV került, tehát túlcsordult.
Ez osztóhiba, ami nagyon egyszerű probléma, két méréssel ellenőrizhető minden. Egy multiméterrel mérd meg mekkora a mért feszültség (rajzomon Um), és ebből mennyi jut a bemenetre (rajzomon Rx1 ellenállás két lábán)
(#) Mucu válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
9.1 kohm és 1 kohm-os ellenállásokat használok. Rx1 helyére nem tettem semmit(se rövidzár, se ellenállás). Rx1 helyén 1.6 voltot mérek.
Viszont Rx1 helyére ezután betettem egy 200 ohm os ellenállást (csak ezt találtam itthon) rámértem az Rx1 lábaira és valóban túlcsordult, a feszültség 293mV.
Végülis rájöttem, az osztóknál rontottam el hogy Rx1 helyére eleinte nem tettem semmit, rosszul értelmeztem a kapcsolási rajzon a "Ha Im=2mA, akkor Rx1=100 ohm..." mondatot. Tulajdonképp figyelmen kívül hagytam. Bocs mindenkitől a sok kérdezősködésért.
Ezt én rontottam el. Most nincsenek itthon a megfelelő értékű ellenálások de ha meglesz beteszem, biztosan működni fog! Köszönöm a segítségeteket!
(#) Alkotó válasza Mucu hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Működni fog.
Ha nincs 100ohm, akkor lehet az 200 is, csak a másik oldalra is nagyobb kell.Ekkor csökken a "mérőáram", ami mindaddig nem gond, míg annyira kicsi nem lesz, hogy már bizonytalanná válik a mérés.
(#) Krisz03 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Helló!

Volna egy olyan kérdésem, hogy miként tudnék a normál 20mA-es kijelzők helyett 1mA-eset használni a műszerhez? Úgy tudom, hogy az ICL-nek belső áramkorlátja van, de az jelen esetben túl sok, és nem is tehetek minden egyes szegmensre ellenállást. Talán csökkenteni kellene a kijelzők tápfeszültségét?
Ilyen kijelzőt szeretnék használni: Bővebben: Link.

Krisz
(#) mex válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ha jól tudom, az ICL ~8mA áramot biztosit szegmensenként.
A kijelződ pedig elbirja a 10mA-t is. Vagy a túlzott fényerő lenne a baj?
(#) Krisz03 válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Valóban úgy van az adatlapon, hogy minimum 5mA, tipikus 8mA, a maximum pedig ki van húzva. Akkor ezek szerint 8mA-nál semmiféleképpen nem lesz több?

A túlzott fényerő nem gond, legfeljebb egy röntgenfólia mögé rejtem a kijelzőket. Csak attól tartok, hogy nagyon a maximumon lennének járatva.
(#) mex válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nem aggódnák a helyedben.
(#) Alkotó válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Miként esett éppen erre a kijelzőre a választásod?
Az ICL7107-hez nagyon macerás összehozni. A hosszú oldalon lévő "láb-sor" nehezíti meg a dolgot, és ha majd tervezed, meg fogod látni, hogy nem is kicsit.
Számos egyéb kijelző van, ami jól tervezhető ide, olcsó, és ráadásnak még éppen passzol is az IC áramkorlátjához.
(#) Krisz03 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Azért választanám ezt, mert ebből találtam 5db-ot is, nagyobb áramúakból nincs 4db egyforma. Szalagkábellel gondoltam bekötni a kijelzőket.

Mex: Ha azt mondod, nem aggódom. De azért átgondolom, mert lehet, hogy tényleg macerás lenne ezt használni.
(#) Krisz03 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Láttam a labortáp topikban azt a panelmérődet, aminél a kijelző derékszögben áll a másik panelhez képest. Ez az elrendezés nagyon jó lenne számomra, de mivel nem követtem a témát, nem tudom, hogy van-e hozzá valami módosított, frissített panel, vagy csak ez, amit itt találtam: Bővebben: Link.
(#) magneto hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Kedves Alkotó mester!

Az általad a Pioneer labortápjához tervezett DA56-os kijelzős feszmérőből nincs kétpaneles változat? :pirul:
(#) Alkotó válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Az éppen jó amit találtál.
(#) Krisz03 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szuper. Köszi szépen!
(#) Alkotó válasza magneto hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Törpös kérdés. Mint a fotók is mutatják, nekem van, nektek még nincs. De ígérem, fel fogom tenni. Csak azért került bele DA56-os kijelző, mert ilyenem volt kéznél, de SA52-höz is van "kis-panel" terv.
(#) magneto válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Nem akarlak/akartalak provokálni (szerintem te sem annak vetted), de nekem meg a DA56-os kijelző van egy kisebb marékkal, és a kétpaneles változat, amit láttam tőled az nagyon ütős kis cucc! (Mármint a kétpaneles alatt azt a változatot értem, ahol az IC a "cullangoggal" egy külön panelon van, a kijelző rész pedig egy másik panelon.)
(#) roland0327 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Alkotó! Megkérdezlek, hogy félre értés ne essék. Nekem is DA56-hoz van paneltervem, a kétpaneleshez. Zavarna ha oda adnám neki?
(#) Alkotó válasza magneto hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Akkor nem egyre gondoltunk, mert az már fenn van a fórumn.
Én azt hittem erre gondolsz amit mellékeltem.

DSCF9696.JPG
    
(#) Alkotó válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ha a tiédet szeretné, akkor add oda. Ha az enyémre vágyik, akkor azt is megtalálja itt a fórumban (legalábbis remélem, és ha mégse találja, akkor én is szívesen odaadom a saját elképzelésemet)
(#) magneto válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 1 /
 
Szia!
Igen erre a változatra gondoltam. Pontosabban az általad feltett felére. És ahogy látom ez pont DA56-os. Én csak ezt találtam meg a topicban. Bocs, hogy vakegér voltam, és olyat kértem, amit már feltettél egyszer. Akkor keresem tovább... :pirul:

Panel.jpg
    
(#) roland0327 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Úgy néz ki, hogy lemaradtam. Úgy értelmeztem, hogy neked a kétpaneles verzióhoz nincs DA56-al terved. Ezért kédeztem, hogy oda adhatom-e neki.
Következő: »»   23 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem