Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Karesz 50 válasza majkimester hozzászólására (») Okt 16, 2022
Igazad van.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 17, 2022
Sziasztok!

Szükségem lenne az ÁGOTA ds1200-as erősítőnek a végfok részében található 5 darab smd tranzisztor pontos típusára, sajnos a rajzokon (neten fel lelhető) nem derül ki a tranzisztorok pontos típusa!
Valamint a végfok részben található 3 darab termisztor is, egy 47K, egy 15K és egy nagyon kicsi is amin 75ohmot mérek.
A rajzon stimmel a 15K és a 47K de a 75 ohmost nem lelem a rajzon, abban a pozícióban 30 ohmost látok.
Ami érdekelne még az az hogy ez a három termisztor PTC vagy NTC kell hogy legyen, és a 75 ohmos termisztor jó értékű e?
Aki tudja a pontos típusát ezeknek a tranzisztoroknak, termisztoroknak, azt nagyon meg köszönném!
Van nálam egy hibás példány és most próbálok életet lehelni bele.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 21, 2016
Ez a dióda a kapcsolási rajzon a D7 illetve a D8? Ez 3.2v zéner akar lenni? Bal alsó, illetve felső sarokban a kapcs rajzon.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 21, 2016
Sziasztok!

Készül a hibás Ágotám, már szól is, csak 4-4 fet maradt benne. Igazából lecserélném az összeset, párba válogatva. Az egyik felében IRF630-9630 páros volt, a másikban pedig 640-9640, berhelték már a szervízben rendesen. A kérdésem az volna, hogy érdemesebb volna 640-9640el szerelni? Gyárilag, ha jól tudom 30asok voltak benne, a kapcsolási rajzán is az van, viszont a 40es erősebb. Szerintetek melyiket volna érdemesebb belerakni? Íme a kapcsolási rajz.
(#) sanaxx válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 6, 2016
Remélem erre gondoltál.
(#) soos csaba hozzászólása Jan 21, 2014
Sziasztok! Sok keresgélés után sikerült meg szereznem az AGOTA DS 1200-as erősítő VU méter rajzát. Nagyon tetszett nekem ahogy villogtak lépcsőzetesen a leddek ezen az erősítőn, és szeretném meg építeni!. Most a rajzot nem teljesen értem, mert egy két dolog nem világos benne!. Ezen a rajzon szerepel az erősítő előerősítő része is, és a vu méter rész is, ami nem világos azokat be karikáztam a pirossal. Jobban el magyarázva nem értem az IC1: D működési elvét nem értem hogy hogy nem kapcsolódik az U1: A IC-hez holott az IC1: C igen!, akkor IC2: D-nek a 12-es lábán R16-os lábán, miért 100K ellenállás szerepel mikor a felette lévő IC2: D-nek a 3-as lábán R15 22K van!, és a potenciométerbe csatlakozik, de R16 már nem (100K) miért van ez így meg oldva, és miért nem egyforma értékű az a két ellenállás?. Valamint a P1-es potenciométer csatlakozik az IC6: A-os 3-as lábával, de a P2-es potenciométer már viszont nem csatlakozik az IC6: D 12-es lábával hanem U1: A (2-es láb), és a U1: C (9-es láb) csatlakozik, ez nem teljesen világos itt mert ha bele gondolok csak az egyik oldal működne lépcsőzetes kijelzéssel a másik oldal ledd-jei pedig nem. És a legutolsó pedig az volna hogy J2, és a J3-as csatlakozóknak a lábai hová mennek?, amennyi világos belőle az annyi hogy a J3-as csatlakozó lábainál jön be a tápfeszültség, a többit nem értem hogy hová menne és hova kell kötni őket?. Köszönöm a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) eyess válasza praxis hozzászólására (») Okt 1, 2013
Miért mi a baj vele ?
Itt van az 1200n as rajza .Valószínű nem sokban tér , de talán kiindulási alapnak jó lesz.
(#) szaka válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 5, 2013
mellékeltem a rajzot. Annyi eltérés van hogy 100 ohmos ellenállások helyett (ami a FETEK gate-jére megy) 470 ohmos van gyárilag a panelon.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) szaka hozzászólása Szept 4, 2013
Sziasztok!

Hozzámkerült egy Ágota DS-1200-as végfok. Totálisan szétbarmolt állapotban sajnos. (szétforrasztgatva, szétszedve stb).
Sikerült az egyik oldalba életet lehelni. Viszont már kis hangerőn is melegszik nagyon. 8-8 db végtranzisztor van benne, de azokbol első indításra 1 db melegszik csak. LEhetséges hogy ennél a kapcsolásnál függő tényező a párba válogatás?
mellékelem a kapcsolásirajzot.
Válaszotokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) pasztort83 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 26, 2011
Persze. A segédelektronika bd243c és 3db smd tranzisztor, dobok arról is egy kapcs rajzot, azon a táp rész stimmel, de a végben csal 6-6 fet van. Egyébként szerintem a tápból felvett teljesítményt érzékeli a venti...
Ja és ha a kis hangszóróval elkezdem hajtani, akkor másodpercenként kb 1/8 kört ugrál a venti, tehát kb 10s alatt fordul egyet. Érdekes.
(#) drhati válasza szac64 hozzászólására (») Júl 14, 2011
Kapcsolási rajz az éppen akad. Egyébként a találgatás is jöhet nyugodtan, főleg az olyan amit könnyen tudok ellenőrizni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem